DİN GÖREVLİLERİNE “AİLE EĞİTİMİ SEMİNERİ” VERİLDİ - MÜFTÜ KÖKSAL, VAKFIKEBİRLİ GAZİMİZ EMRE ÇALIK’I ZİYARET ETTİ - PUANLAR TOPLANMAYA BAŞLANDI - DİYANET’TEN, YARIYIL TATİLİNDE ÖDÜLLÜ PROGRAM - ŞENOCAK MAHALLESİNDE SABAH NAMAZI BULUŞMASI -
ANADOLU İMAM HATİP LİSESİNDEN İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNE ZİYARET

ANADOLU İMAM HATİP LİSESİNDEN İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNE ZİYARET

Vakfıkebir Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Hayrettin Deniz, beraberinde meslek dersleri öğretmenleri Ömer Haliloğlu ve Aziz Tayar ile birlikte İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal’ı makamında ziyaret ettiler.

“Camiler ve Din Görevlileri Haftası” dolayısıyla gerçekleştirilen ziyarette, İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal’a çiçek takdiminde bulunan ziyaretçiler Müftü Köksal’ın ve şahsında müftülük personeli ve din görevlilerinin ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı kutladılar.

Her yıl 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan “Camiler ve Din Görevlileri Haftası”nın son gününde yapılan ziyarette misafirleriyle bir süre sohbet eden İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek Müdür Hayrettin Deniz ve okulun meslek dersleri öğretmenlerine teşekkür etti, sağlık-afiyet temennisinde bulundu.

MÜFTÜ HÜSEYİN KÖKSAL: “CAMİ İÇİ DİN HİZMETLERİNİN YANINDA CAMİ DIŞI DİN HİZMETİ SORUMLULUĞUMUZ DA VAR”

Din hizmetleri ile eğitim öğretim hizmetleri ekseninde düşünce, görüş ve önerilerin paylaşıldığı sohbette, İmam hatip liselerinden ve toplumu din konusunda aydınlatma görevini yürüten din görevlilerinden toplumun beklentisinin yüksek olduğunu belirten İlçe Müftüsü Köksal, kendilerinin bunun farkında olduklarını, bu beklentileri karşılamak yönünde her zaman imam hatip liseleriyle işbirliği ve uyum içerisinde çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Günümüzde din hizmeti sunmanın bir gereği olarak cami içi din hizmetinin yanında cami dışı din hizmetlerinin de önem arzettiğini belirten İlçe Müftüsü Köksal, sosyal hayatın vazgeçilmez bir unsuru olan dinin insanın olduğu her yerde ve ortamda anlatılması için müftülük olarak ziyaretlerden toplu etkinliklere, cenazelere iştirak etmekten köy ziyaretlerine kadar çeşitli hizmet alanlarında insanlarımızla bir araya geliyor, hal ve hatırlarını soruyoruz, acılarını paylaşıyor, sevinçlerine ortak oluyoruz. Çünkü bizim, cami içi din hizmetlerinin yanında cami dışı din hizmeti sorumluluğumuz da var.” dedi. Müftü Köksal, ziyaretçi grubun şahsında tüm idareci, öğretmen ve öğrencilere selam ve muhabbetlerini de ileterek yeni eğitim-öğretim yılında başarı ve muvaffâkıyetler diledi.

MÜDÜR HAYRETİN DENİZ: “ÖĞRETMENLİK KALBE DOKUNABİLMEKTİR, BİZ BUNU YAPIYORUZ”

Dinin, insan ve toplum için vazgeçilmez bir değer olduğunu, imam hatip liselerinin de sosyal ve fenni ilimlerin yanında dini eğitim veren kurumların başında geldiğini ifade eden Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Hayrettin Deniz de; “İmam hatip liseleri bu memleketin harcıdır. Diyanet camiamızın, insanları dini konularda aydınlatma, bilgilendirme ve bilinçlendirme gibi ihmale gelmeyecek çok önemli görevleri var. Bu camiada görev alan insanlar; özellikle müftüler, vaizler, Kur’an kursu öğreticileri ve din görevlilerimiz imam hatip liselerinden ve ilahiyat fakültelerinden geçerek bu göreve geliyorlar. Dolayısıyla, toplumun dini ihtiyaçlarının ve beklentilerinin, insanların dini duygularının istismar edilmeden karşılanması ciddi önem arzediyor. Bu alanda oluşacak boşluğu art niyetli insanlar ve gruplar bir şekilde doldurabiliyor, insanların akıllarını kiralayıp iradelerini teslim alabiliyorlar. 15 Temmuz’da bunu gördük. Dolayısıyla bizim ve Diyanet kurumumuzun insanları sahih dini bilgi ile buluşturma görev ve sorumluluğumuz var, insanların da akıllarını kiraya vermeden sahih dini bilgiyi kaynağından ve ehlinden öğrenme sorumluluğu var. Bu düşünce ve sorumluluk anlayışıyla eğitim öğretim hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Öğretmenlik kalbe dokunabilmektir, biz bunu yapıyoruz, onların kalbine-gönlüne dokunuyoruz. Onları seviyoruz ve her birini vatana millete, tomluma ve insanlığa hayırlı nesiller olarak yetiştirmek istiyoruz. İlçe müftülüğümüzle de her zaman işbirliği halinde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Sizleri her zaman yanımızda görmekten onur duyacağımızı da ifade etmek isterim.” sözlerine yer verdi.

Mithat Güdü – Doğru Haber61

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 07 Ekim 2019, 18:37 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 3.779 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
DİN GÖREVLİLERİNE “AİLE EĞİTİMİ SEMİNERİ” VERİLDİ

DİN GÖREVLİLERİNE “AİLE EĞİTİMİ SE...

DİN GÖREVLİLERİNE “AİLE EĞİTİMİ SEMİNERİ” VERİLDİ Vakfıkebir İlçe Müftülüğü’ne... [Devamı]
MÜFTÜ KÖKSAL, VAKFIKEBİRLİ GAZİMİZ EMRE ÇALIK’I ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ KÖKSAL, VAKFIKEBİRLİ GAZİMİZ EMRE ...

MÜFTÜ KÖKSAL, VAKFIKEBİRLİ GAZİMİZ EMRE ÇALIK’I ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
PUANLAR TOPLANMAYA BAŞLANDI

PUANLAR TOPLANMAYA BAŞLANDI...

PUANLAR TOPLANMAYA BAŞLANDI Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ödüllü programına iştirak... [Devamı]
DİYANET’TEN, YARIYIL TATİLİNDE ÖDÜLLÜ PROGRAM

DİYANET’TEN, YARIYIL TATİLİNDE ÖDÜ...

DİYANET’TEN, YARIYIL TATİLİNDE ÖDÜLLÜ PROGRAM Diyanet İşleri Başkanlığı, yarıyıl... [Devamı]
ŞENOCAK MAHALLESİNDE SABAH NAMAZI BULUŞMASI

ŞENOCAK MAHALLESİNDE SABAH NAMAZI BULUŞM...

ŞENOCAK MAHALLESİNDE SABAH NAMAZI BULUŞMASI Vakfıkebir Şenocak Mahallesi Merkez Camii’nde ‘Sabah... [Devamı]
EĞİTİM SEMİNERLERİ TAMAMLANDI

EĞİTİM SEMİNERLERİ TAMAMLANDI...

EĞİTİM SEMİNERLERİ TAMAMLANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü ve Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü... [Devamı]
İMAM HATİP LİSESİ NAMAĞLUP ŞAMPİYON

İMAM HATİP LİSESİ NAMAĞLUP ŞAMPİYON...

İMAM HATİP LİSESİ NAMAĞLUP ŞAMPİYON 2019-2020 Eğitim öğretim yılı okul sporları genç erkekler... [Devamı]
Popüler Haberler


MÜFTÜ KÖKSAL, VAKFIKEBİRLİ GAZİMİZ EMRE ÇALIK’I ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ KÖKSAL, VAKFIKEBİRLİ GAZİMİZ EMRE ...

MÜFTÜ KÖKSAL, VAKFIKEBİRLİ GAZİMİZ EMRE ÇALIK’I ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, geçtiğimiz Aralık ayı... [Devamı]
DİN GÖREVLİLERİNE “AİLE EĞİTİMİ SEMİNERİ” VERİLDİ

DİN GÖREVLİLERİNE “AİLE EĞİTİMİ SE...

DİN GÖREVLİLERİNE “AİLE EĞİTİMİ SEMİNERİ” VERİLDİ Vakfıkebir İlçe Müftülüğü’ne bağlı camilerde görev yapan din... [Devamı]
Anket
Yazarlarımız
Yorumlar