YAZ KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİYLE HAFTA SONU BULUŞMASI - CEMAATLE NAMAZA DEVAM EDEN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ - “CAMİ-ENGELLİ BULUŞMASI” ETKİNLİĞİNE, İL MÜFTÜSÜ OSMAN AYDIN VE İLÇE MÜFTÜLERİ DE İŞTİRAK ETTİ - İLÇE MÜFTÜLERİ TOPLANTISI VAKFIKEBİR’DE YAPILDI - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN ENGELLİ VATANDAŞLARA ZİYARET -
DİN GÖREVLİLERİNE “AİLE EĞİTİMİ SEMİNERİ” VERİLDİ

DİN GÖREVLİLERİNE “AİLE EĞİTİMİ SEMİNERİ” VERİLDİ

Vakfıkebir İlçe Müftülüğü’ne bağlı camilerde görev yapan din görevlilerine “Temel Aile Bilinci Eğitimi” Projesi kapsamında eğitim seminerleri verildi. Üç gün süren seminerler sonunda din görevlilerine katılım belgesi verildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, din görevlileri ve cami cemaatine yönelik iki aşamalı “Temel Aile Bilinci Eğitimi” Projesi kapsamında, Vakfıkebir İlçe Müftülüğü’ne bağlı camilerde görev yapan imam-hatip ve müezzin kayyımlara, Kur’an ve sünnet ışığında aileyle ilgili temel ahlaki ilkelerin kazandırılması, aile içi iletişimin önemi ve bu iletişimin güçlendirilmesine yönelik farkındalığın artırılması amacıyla üç günlük eğitim semineri verildi.

Ailenin kurulması, korunması ve güçlendirilmesi hususunda topluma dinî ve ahlaki bilgi ekseninde rehberlik yapan ve aileyi tehdit eden riskler ve yeni sorun alanları karşısında ailenin manevi destekle güçlendirilmesine yönelik çalışmalar planlayan Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, imam-hatip ve müezzin kayyımlar ile cami cemaatine yönelik iki aşamalı “Temel Aile Bilinci Eğitimi” Projesi kapsamında, Vakfıkebir İlçe Müftülüğü’ne bağlı camilerde görev yapan din görevlilerine yönelik üç günlük seminer programı düzenlendi.

İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal ve Vaiz Ekrem Akbaş tarafından, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kaynak eserlerinden istifade edilerek hazırlanmış slayt sunum eşliğinde 12 ana konu başlık altında verilen eğitim seminerlerinde din görevlilerine; “Ailem ve Ben”, “Ailemde Bir Çocuk Var”, “Ailemde Bir Genç Var”, “Ailemde Bir Yaşlı Var”, “Ailemde Bir Engelli Var”, “Akrabalarım Var”, “Ailemin İletişim Dili”, “Ailede İffet ve Mahremiyet”, “Teknolojiyi Bilinçli Kullanıyorum”, “Ailemi Bağımlılıktan Koruyorum”, “Ailemde Merhamet İstiyorum” ve “Ailem Dağılmasın” konu başlıkları altında ayrıntılı bilgiler verildi.

‘Temel Aile Bilinci Eğitimi’ seminerlerini tamamlayan din görevlilerine, İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal ve Vaiz Ekrem Akbaş tarafından programın sonunda katılım belgesi verildi.

İKİ AŞAMALI PROJE: DİN GÖREVLİLERİNE VE CAMİ CEMAATİNE

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın “Temel Aile Bilinci Eğitimi” Projesinin din görevlilerine ve cemaate verilecek seminerlerle iki aşamalı bir proje olduğunu belirten İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, “Projenin birinci aşaması imam-hatip ve müezzin kayyımları, ikinci aşaması ise cami cemaatini kapsamaktadır. Projenin imam-hatip ve müezzin kayyımları kapsayan ilk aşamasını tamamladık. Bundan sonra cami cemaatini kapsayan ikinci aşaması uygulanacak. Başkanlığımız, 81 ilde uygulanacak olan “Temel Aile Bilinci Eğitimi” Projesi ile toplumun en ücra köşelerine kadar ulaşabilme imkânına sahip imam-hatip ve müezzin kayyımların kendileri ve ailelerinden başlayarak model olma misyonuna katkı sağlamak, Kur’an ve sünnet ışığında aileyle ilgili temel ahlaki ilkelerin kazandırılması, aile içi iletişimin önemi ve bu iletişimin güçlendirilmesine yönelik farkındalığın artırılması ile ailenin kurulması, korunması ve güçlendirilmesi, aileyi tehdit eden riskler ve yeni sorun alanları karşısında ailenin manevi destekle güçlendirilmesini amaçlamıştır. Camilerimizde görevli arkadaşlarımız bu seminerlerden edindikleri bilgileri, Başkanlığımızın hazırladığı sunumlar ve bu konudaki kaynak eserlerinden de istifade ederek bulundukları görev yerlerinde cami cemaati ve vatandaşlarımızla paylaşacaklar.” dedi.

Mithat Güdü – Doğru Haber61

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 23 Ocak 2020, 13:27 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Küçük Manşetler, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 3.423 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
YAZ KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİYLE HAFTA SONU BULUŞMASI

YAZ KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİYLE HA...

YAZ KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİYLE HAFTA SONU BULUŞMASI Vakfıkebir Hacıköy Mahallesi Sahil... [Devamı]
CEMAATLE NAMAZA DEVAM EDEN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

CEMAATLE NAMAZA DEVAM EDEN ÖĞRENCİLER ÖD...

CEMAATLE NAMAZA DEVAM EDEN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ Vakfıkebir İlçe Müftülüğü, camilerde... [Devamı]
“CAMİ-ENGELLİ BULUŞMASI” ETKİNLİĞİNE, İL MÜFTÜSÜ OSMAN AYDIN VE İLÇE MÜFTÜLERİ DE İŞTİRAK ETTİ

“CAMİ-ENGELLİ BULUŞMASI” ETKİNLİĞİ...

“CAMİ-ENGELLİ BULUŞMASI” ETKİNLİĞİNE, İL MÜFTÜSÜ OSMAN AYDIN VE İLÇE MÜFTÜLERİ... [Devamı]
İLÇE MÜFTÜLERİ TOPLANTISI VAKFIKEBİR’DE YAPILDI

İLÇE MÜFTÜLERİ TOPLANTISI VAKFIKEBİR’DE ...

İLÇE MÜFTÜLERİ TOPLANTISI VAKFIKEBİR’DE YAPILDI Trabzon geneli ilçe müftüleri toplantısı,... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN ENGELLİ VATANDAŞLARA ZİYARET

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN ENG...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN ENGELLİ VATANDAŞLARA ZİYARET Vakfıkebir İlçe Müftülüğünce,... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE KURTULUŞ COŞKUSU

VAKFIKEBİR’DE KURTULUŞ COŞKUSU...

VAKFIKEBİR’DE KURTULUŞ COŞKUSU Vakfıkebir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıldönümü... [Devamı]
KURTULUŞ YILDÖNÜMÜNDE KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUA EDİLDİ

KURTULUŞ YILDÖNÜMÜNDE KUR’AN-I KER...

KURTULUŞ YILDÖNÜMÜNDE KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUA EDİLDİ Vakfıkebir’in düşman işgalinden... [Devamı]
Popüler Haberler


CEMAATLE NAMAZA DEVAM EDEN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

CEMAATLE NAMAZA DEVAM EDEN ÖĞRENCİLER ÖD...

CEMAATLE NAMAZA DEVAM EDEN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ Vakfıkebir İlçe Müftülüğü, camilerde cemaatle namaza devam eden öğrencileri ödüllendirdi. “Camiyi... [Devamı]
YAZ KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİYLE HAFTA SONU BULUŞMASI

YAZ KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİYLE HA...

YAZ KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİYLE HAFTA SONU BULUŞMASI Vakfıkebir Hacıköy Mahallesi Sahil Camii’nde, Yaz Kur’an Kursu Öğrencileri... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar