VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
DİN GÖREVLİLERİNE “AİLE EĞİTİMİ SEMİNERİ” VERİLDİ

DİN GÖREVLİLERİNE “AİLE EĞİTİMİ SEMİNERİ” VERİLDİ

Vakfıkebir İlçe Müftülüğü’ne bağlı camilerde görev yapan din görevlilerine “Temel Aile Bilinci Eğitimi” Projesi kapsamında eğitim seminerleri verildi. Üç gün süren seminerler sonunda din görevlilerine katılım belgesi verildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, din görevlileri ve cami cemaatine yönelik iki aşamalı “Temel Aile Bilinci Eğitimi” Projesi kapsamında, Vakfıkebir İlçe Müftülüğü’ne bağlı camilerde görev yapan imam-hatip ve müezzin kayyımlara, Kur’an ve sünnet ışığında aileyle ilgili temel ahlaki ilkelerin kazandırılması, aile içi iletişimin önemi ve bu iletişimin güçlendirilmesine yönelik farkındalığın artırılması amacıyla üç günlük eğitim semineri verildi.

Ailenin kurulması, korunması ve güçlendirilmesi hususunda topluma dinî ve ahlaki bilgi ekseninde rehberlik yapan ve aileyi tehdit eden riskler ve yeni sorun alanları karşısında ailenin manevi destekle güçlendirilmesine yönelik çalışmalar planlayan Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, imam-hatip ve müezzin kayyımlar ile cami cemaatine yönelik iki aşamalı “Temel Aile Bilinci Eğitimi” Projesi kapsamında, Vakfıkebir İlçe Müftülüğü’ne bağlı camilerde görev yapan din görevlilerine yönelik üç günlük seminer programı düzenlendi.

İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal ve Vaiz Ekrem Akbaş tarafından, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kaynak eserlerinden istifade edilerek hazırlanmış slayt sunum eşliğinde 12 ana konu başlık altında verilen eğitim seminerlerinde din görevlilerine; “Ailem ve Ben”, “Ailemde Bir Çocuk Var”, “Ailemde Bir Genç Var”, “Ailemde Bir Yaşlı Var”, “Ailemde Bir Engelli Var”, “Akrabalarım Var”, “Ailemin İletişim Dili”, “Ailede İffet ve Mahremiyet”, “Teknolojiyi Bilinçli Kullanıyorum”, “Ailemi Bağımlılıktan Koruyorum”, “Ailemde Merhamet İstiyorum” ve “Ailem Dağılmasın” konu başlıkları altında ayrıntılı bilgiler verildi.

‘Temel Aile Bilinci Eğitimi’ seminerlerini tamamlayan din görevlilerine, İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal ve Vaiz Ekrem Akbaş tarafından programın sonunda katılım belgesi verildi.

İKİ AŞAMALI PROJE: DİN GÖREVLİLERİNE VE CAMİ CEMAATİNE

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın “Temel Aile Bilinci Eğitimi” Projesinin din görevlilerine ve cemaate verilecek seminerlerle iki aşamalı bir proje olduğunu belirten İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, “Projenin birinci aşaması imam-hatip ve müezzin kayyımları, ikinci aşaması ise cami cemaatini kapsamaktadır. Projenin imam-hatip ve müezzin kayyımları kapsayan ilk aşamasını tamamladık. Bundan sonra cami cemaatini kapsayan ikinci aşaması uygulanacak. Başkanlığımız, 81 ilde uygulanacak olan “Temel Aile Bilinci Eğitimi” Projesi ile toplumun en ücra köşelerine kadar ulaşabilme imkânına sahip imam-hatip ve müezzin kayyımların kendileri ve ailelerinden başlayarak model olma misyonuna katkı sağlamak, Kur’an ve sünnet ışığında aileyle ilgili temel ahlaki ilkelerin kazandırılması, aile içi iletişimin önemi ve bu iletişimin güçlendirilmesine yönelik farkındalığın artırılması ile ailenin kurulması, korunması ve güçlendirilmesi, aileyi tehdit eden riskler ve yeni sorun alanları karşısında ailenin manevi destekle güçlendirilmesini amaçlamıştır. Camilerimizde görevli arkadaşlarımız bu seminerlerden edindikleri bilgileri, Başkanlığımızın hazırladığı sunumlar ve bu konudaki kaynak eserlerinden de istifade ederek bulundukları görev yerlerinde cami cemaati ve vatandaşlarımızla paylaşacaklar.” dedi.

Mithat Güdü – Doğru Haber61

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 23 Ocak 2020, 13:27 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Küçük Manşetler, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar