DİNİ VİDEOLAR-TRABZON MÜFTÜLÜĞÜ - VAİZ HATİCE SEMİZ YOMRA’YA ATANDI - VAKFIKEBİR’DE, PROJE İMAM HATİP ORTAOKULU - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ GÖREVİNE RECEP ŞAHAN ATANDI - VAİZ EKREM AKBAŞ ALTINORDU’YA ATANDI -
OKULLARA YÖNELİK FAALİYETLER BAŞLADI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NÜN OKULLARA YÖNELİK FAALİYETLERİ BAŞLADI

Vakfıkebir İlçe Müftülüğü’nün, ilçedeki okullara yönelik etkinlik ve faaliyetleri başladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüyle işbirliği halinde, ilçedeki ilkokul ve ortaokul öğrencileri ile lise öğrencilerine yönelik başta “Çocuk Cami Buluşması”,”Sabah Namazı Buluşması” ve “Cuma Namazı Buluşması”, “Gencim Maneviyatım Temel Dayanağım” projesi kapsamında da lise düzeyindeki okullara konferanslar olmak üzere çeşitli faaliyetler yürütmeyi planlayan ilçe müftülüğü, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı programlarına başladı.

Cumhuriyet Ortaokulu Öğrencileriyle “Çocuk Cami Buluşması” etkinliği gerçekleştirildi

Vakfıkebir İlçe Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu’nun, ilçedeki okullara yönelik geçtiğimiz yıllarda başlayan ve bu yılda devam edecek olan faaliyetleri kapsamında, Cumhuriyet Ortaokulu 6.sınıf öğrencileriyle Merkez Ensar Camii’nde “Çocuk Cami Buluşması” etkinliği gerçekleştirildi.

Okulun Rehber Öğretmeni Fatma Karagüzel ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Havva Özcanlı refakatinde, Merkez Ensar Camii’ne gelen öğrenciler, camide ilçe vaizleri Ekrem Akbaş, Hatice Semiz, İmam Hatip Metin Ergin ve Müezzin Kayyım Muhammet Başkan tarafından karşılandılar.

Cami içerisindeki etkinlik, Müezzin Kayyım Muhammet Başkan’ın Kur’an-ı Kerim tilâveti ile başladı. Ardından İlçe Vaizi Ekrem Akbaş, camilerin dini ve sosyal hayatımızdaki yeri ve önemi ile ilgili bilgiler verdi. Daha sonra İlçe Vaizi Hatice Semiz ise caminin mihrap, minber, kürsü ve müezzin mahfili gibi ana bölümleri ve işlevleri ile genel olarak camilerin diğer kısımları ve özellikleri ile ilgili bilgiler paylaştı. Öğrencilere yönelttiği tüm sorulara doğru cevaplar alan Vaiz Hatice Semiz ayrıca öğrencilerin cevabını merak ettikleri sorularına da aydınlatıcı cevaplar verdi.

Bir süre caminin bölümlerini gezerek hatıra fotoğrafı çektiren öğrencilere, İmam Hatip Metin Ergin ve Müezzin Kayyım Muhammet Başkan tarafından çıkışta çikolata ikram edildi.

Müftü Köksal: “Bilgi ve görgünün bilince, davranışa ve farkındalığa dönüşmesi adına çocuklarımızın değerler eğitiminde her şeyi itina ile takip etmemiz gerekir.”

İlçe Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosunun, ilçedeki okullara yönelik 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı boyunca yürüteceği etkinlik ve faaliyetleriyle ilgili bilgilendirmede bulunan İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal; “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve okullarımızın idareci ve öğretmenleriyle işbirliği halinde; öğrencilerimize yönelik “Çocuk Cami Buluşması”, “Sabah Namazı Buluşması” ve “Cuma Namazı Buluşması” gibi etkinliklerin yanı sıra lise düzeyindeki okullarımızda da “Gencim Maneviyatım Temel Dayanağım” projesi kapsamında konferanslar olmak üzere çeşitli faaliyetler yürütmeyi planladık. Müftülüğümüz bünyesinde hizmet veren Aile ve Dini Rehberlik Bürosunda görevli arkadaşlarımız bu programları istişare esasında planlayıp icra ediyorlar. Bizler de takip ediyoruz. Bu programlarla çocuklarımız, İslâm Dini’nin ibadet yeri camiyi yakinen tanıma fırsatı bulmuş oluyorlar. Değerler eğitiminde mühim yeri bulunan camilerin, ibadet içtenliğinin somutlaştığı, namazın birlikte cemaat halinde bir bedenin uzuvları gibi birbirine kenetlenerek yerine getirildiği yer olduğunu dokunarak ve severek öğrenmelerinin hazzını ve mutluluğunu içselleştirmelerini amaçlıyoruz. Geçtiğimiz yıllarda uygulanan bu tür programlar sayesinde çocuklarımızın son derece mutlu ve neşeli oldukları görüldü. Onların, cami merkezli programlarla, toplumumuzda  insanî ve ahlakî değerlerin yaşanmasına ve manevi kalkınmaya önemli katkılar sağlayacaklarına inanıyoruz. Programların her bir ayrıntısını önemsiyoruz. Zira bu çocuklar bizim geleceğimiz. Fert olarak her türlü hassasiyeti hak etmekle birlikte geleceğin inşasında asıl mimar onlar. Bilgi ve görgünün bilince, davranışa ve farkındalığa dönüşmesi adına çocuklarımızın değerler eğitiminde her şeyi itina ile takip etmemiz gerekir. Bir vesile ile tüm öğrencilerimizin eğitim-öğretimleriyle ilgilenen hocalarına, etkinliklerin planlanmasında ve gerçekleşmesinde emeği olan başta ilçe vaizlerimiz Hatice Semiz ve Ekrem Akbaş hocamıza, Kur’an Kursu öğreticilerimize ve camilerimizde görev yapan din gönüllüsü arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Sağlık-afiyet diliyorum.” dedi.

Mithat Güdü – Doğru Haber61

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 28 Ekim 2019, 17:05 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
DİNİ VİDEOLAR-TRABZON MÜFTÜLÜĞÜ

DİNİ VİDEOLAR-TRABZON MÜFTÜLÜĞÜ...

TRABZON İL MÜFTÜLÜĞÜ ADINA HAZIRLADIĞIMIZ DİNİ VİDEOLAR Video_1 Video_2 Video_3 Video_4 Video_5 Video_6 Video_7   Benzer... [Devamı]
VAİZ HATİCE SEMİZ YOMRA’YA ATANDI

VAİZ HATİCE SEMİZ YOMRA’YA ATANDI...

VAİZ HATİCE SEMİZ YOMRA’YA ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE, PROJE İMAM HATİP ORTAOKULU

VAKFIKEBİR’DE, PROJE İMAM HATİP ORTAOKUL...

VAKFIKEBİR’DE, PROJE İMAM HATİP ORTAOKULU Vakfıkebir Hikmet Kaan İmam Hatip Ortaokulu, Hafızlık... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ GÖREVİNE RECEP ŞAHAN ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ GÖREVİNE RECEP...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ GÖREVİNE RECEP ŞAHAN ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü görevine,... [Devamı]
VAİZ EKREM AKBAŞ ALTINORDU’YA ATANDI

VAİZ EKREM AKBAŞ ALTINORDU’YA ATAN...

VAİZ EKREM AKBAŞ ALTINORDU’YA ATANDI Vakfıkebir İlçe Vaizi Ekrem Akbaş, Ordu İli Altınordu... [Devamı]
MÜFTÜ KÖKSAL SAMSUN’A ATANDI

MÜFTÜ KÖKSAL SAMSUN’A ATANDI...

MÜFTÜ KÖKSAL SAMSUN’A ATANDI Vakfıkebir’deki hizmet süresini tamamlayan İlçe Müftüsü... [Devamı]
BÖLGEMİZDE TEK

BÖLGEMİZDE TEK

BÖLGEMİZDE TEK BEŞİKDÜZÜ İLÇEMİZE, BÖLGEMİZE VE ÜLKEMİZE HAYIRLI OLSUN! Beşikdüzü Ahmet... [Devamı]
Popüler Haberler


DİNİ VİDEOLAR-TRABZON MÜFTÜLÜĞÜ

DİNİ VİDEOLAR-TRABZON MÜFTÜLÜĞÜ...

TRABZON İL MÜFTÜLÜĞÜ ADINA HAZIRLADIĞIMIZ DİNİ VİDEOLAR Video_1 Video_2 Video_3 Video_4 Video_5 Video_6 Video_7    Devamı →[Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar