“PEYGAMBERİMİZ VE AİLE” KONULU SEMİNERDEN ÖNEMLİ MESAJLAR - BAŞKAN AHMET AĞAOĞLU BEŞİKDÜZÜ’NDE COŞKUYLA KARŞILANDI - MÜFTÜ KÖKSAL: HZ. PEYGAMBER (S.A.S) EN GÜZEL ÖRNEK, İDEAL BİR ŞAHSİYETTİR - KUR’AN BÜLBÜLLERİ GÖNÜLLERİ MEST ETTİ - 150 ÖĞRENCİ SABAH NAMAZINA İŞTİRAK ETTİ -
OKULLARA YÖNELİK FAALİYETLER BAŞLADI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NÜN OKULLARA YÖNELİK FAALİYETLERİ BAŞLADI

Vakfıkebir İlçe Müftülüğü’nün, ilçedeki okullara yönelik etkinlik ve faaliyetleri başladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüyle işbirliği halinde, ilçedeki ilkokul ve ortaokul öğrencileri ile lise öğrencilerine yönelik başta “Çocuk Cami Buluşması”,”Sabah Namazı Buluşması” ve “Cuma Namazı Buluşması”, “Gencim Maneviyatım Temel Dayanağım” projesi kapsamında da lise düzeyindeki okullara konferanslar olmak üzere çeşitli faaliyetler yürütmeyi planlayan ilçe müftülüğü, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı programlarına başladı.

Cumhuriyet Ortaokulu Öğrencileriyle “Çocuk Cami Buluşması” etkinliği gerçekleştirildi

Vakfıkebir İlçe Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu’nun, ilçedeki okullara yönelik geçtiğimiz yıllarda başlayan ve bu yılda devam edecek olan faaliyetleri kapsamında, Cumhuriyet Ortaokulu 6.sınıf öğrencileriyle Merkez Ensar Camii’nde “Çocuk Cami Buluşması” etkinliği gerçekleştirildi.

Okulun Rehber Öğretmeni Fatma Karagüzel ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Havva Özcanlı refakatinde, Merkez Ensar Camii’ne gelen öğrenciler, camide ilçe vaizleri Ekrem Akbaş, Hatice Semiz, İmam Hatip Metin Ergin ve Müezzin Kayyım Muhammet Başkan tarafından karşılandılar.

Cami içerisindeki etkinlik, Müezzin Kayyım Muhammet Başkan’ın Kur’an-ı Kerim tilâveti ile başladı. Ardından İlçe Vaizi Ekrem Akbaş, camilerin dini ve sosyal hayatımızdaki yeri ve önemi ile ilgili bilgiler verdi. Daha sonra İlçe Vaizi Hatice Semiz ise caminin mihrap, minber, kürsü ve müezzin mahfili gibi ana bölümleri ve işlevleri ile genel olarak camilerin diğer kısımları ve özellikleri ile ilgili bilgiler paylaştı. Öğrencilere yönelttiği tüm sorulara doğru cevaplar alan Vaiz Hatice Semiz ayrıca öğrencilerin cevabını merak ettikleri sorularına da aydınlatıcı cevaplar verdi.

Bir süre caminin bölümlerini gezerek hatıra fotoğrafı çektiren öğrencilere, İmam Hatip Metin Ergin ve Müezzin Kayyım Muhammet Başkan tarafından çıkışta çikolata ikram edildi.

Müftü Köksal: “Bilgi ve görgünün bilince, davranışa ve farkındalığa dönüşmesi adına çocuklarımızın değerler eğitiminde her şeyi itina ile takip etmemiz gerekir.”

İlçe Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosunun, ilçedeki okullara yönelik 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı boyunca yürüteceği etkinlik ve faaliyetleriyle ilgili bilgilendirmede bulunan İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal; “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve okullarımızın idareci ve öğretmenleriyle işbirliği halinde; öğrencilerimize yönelik “Çocuk Cami Buluşması”, “Sabah Namazı Buluşması” ve “Cuma Namazı Buluşması” gibi etkinliklerin yanı sıra lise düzeyindeki okullarımızda da “Gencim Maneviyatım Temel Dayanağım” projesi kapsamında konferanslar olmak üzere çeşitli faaliyetler yürütmeyi planladık. Müftülüğümüz bünyesinde hizmet veren Aile ve Dini Rehberlik Bürosunda görevli arkadaşlarımız bu programları istişare esasında planlayıp icra ediyorlar. Bizler de takip ediyoruz. Bu programlarla çocuklarımız, İslâm Dini’nin ibadet yeri camiyi yakinen tanıma fırsatı bulmuş oluyorlar. Değerler eğitiminde mühim yeri bulunan camilerin, ibadet içtenliğinin somutlaştığı, namazın birlikte cemaat halinde bir bedenin uzuvları gibi birbirine kenetlenerek yerine getirildiği yer olduğunu dokunarak ve severek öğrenmelerinin hazzını ve mutluluğunu içselleştirmelerini amaçlıyoruz. Geçtiğimiz yıllarda uygulanan bu tür programlar sayesinde çocuklarımızın son derece mutlu ve neşeli oldukları görüldü. Onların, cami merkezli programlarla, toplumumuzda  insanî ve ahlakî değerlerin yaşanmasına ve manevi kalkınmaya önemli katkılar sağlayacaklarına inanıyoruz. Programların her bir ayrıntısını önemsiyoruz. Zira bu çocuklar bizim geleceğimiz. Fert olarak her türlü hassasiyeti hak etmekle birlikte geleceğin inşasında asıl mimar onlar. Bilgi ve görgünün bilince, davranışa ve farkındalığa dönüşmesi adına çocuklarımızın değerler eğitiminde her şeyi itina ile takip etmemiz gerekir. Bir vesile ile tüm öğrencilerimizin eğitim-öğretimleriyle ilgilenen hocalarına, etkinliklerin planlanmasında ve gerçekleşmesinde emeği olan başta ilçe vaizlerimiz Hatice Semiz ve Ekrem Akbaş hocamıza, Kur’an Kursu öğreticilerimize ve camilerimizde görev yapan din gönüllüsü arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Sağlık-afiyet diliyorum.” dedi.

Mithat Güdü – Doğru Haber61

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 28 Ekim 2019, 17:05 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 5.705 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
“PEYGAMBERİMİZ VE AİLE” KONULU SEMİNERDEN ÖNEMLİ MESAJLAR

“PEYGAMBERİMİZ VE AİLE” KONU...

“PEYGAMBERİMİZ VE AİLE” KONULU SEMİNERDEN ÖNEMLİ MESAJLAR Vakfıkebir İlçe Vaizi... [Devamı]
BAŞKAN AHMET AĞAOĞLU BEŞİKDÜZÜ’NDE COŞKUYLA KARŞILANDI

BAŞKAN AHMET AĞAOĞLU BEŞİKDÜZÜ’NDE...

Video görüntüler için tıklayınız… BAŞKAN AHMET AĞAOĞLU BEŞİKDÜZÜ’NDE COŞKUYLA... [Devamı]
MÜFTÜ KÖKSAL: HZ. PEYGAMBER (S.A.S) EN GÜZEL ÖRNEK, İDEAL BİR ŞAHSİYETTİR

MÜFTÜ KÖKSAL: HZ. PEYGAMBER (S.A.S) EN G...

MÜFTÜ KÖKSAL: HZ. PEYGAMBER (S.A.S) EN GÜZEL ÖRNEK, İDEAL BİR ŞAHSİYETTİR Vakfıkebir İlçe... [Devamı]
KUR’AN BÜLBÜLLERİ GÖNÜLLERİ MEST ETTİ

KUR’AN BÜLBÜLLERİ GÖNÜLLERİ MEST ETTİ...

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir Video_1               ... [Devamı]
150 ÖĞRENCİ SABAH NAMAZINA İŞTİRAK ETTİ

150 ÖĞRENCİ SABAH NAMAZINA İŞTİRAK ETTİ...

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir 150 ÖĞRENCİ SABAH NAMAZINA İŞTİRAK... [Devamı]
HATMİ ŞERİF OKUNDU, SOHBET VE DUA YAPILDI

HATMİ ŞERİF OKUNDU, SOHBET VE DUA YAPILD...

HATMİ ŞERİF OKUNDU, SOHBET VE DUA YAPILDI Vakfıkebir Merkez Yavuz Sultan Selim Camii’nde hatmi... [Devamı]
DEREGÖZÜ MAHALLESİ’NDE SABAH NAMAZI BULUŞMASI

DEREGÖZÜ MAHALLESİ’NDE SABAH NAMAZ...

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir DEREGÖZÜ MAHALLESİ’NDE... [Devamı]
Popüler Haberler


“PEYGAMBERİMİZ VE AİLE” KONULU SEMİNERDEN ÖNEMLİ MESAJLAR

“PEYGAMBERİMİZ VE AİLE” KONU...

“PEYGAMBERİMİZ VE AİLE” KONULU SEMİNERDEN ÖNEMLİ MESAJLAR Vakfıkebir İlçe Vaizi Ekrem Akbaş, ilçede düzenlenen “Peygamberimiz... [Devamı]
Anket
Yazarlarımız
Yorumlar