DİNİ VİDEOLAR-TRABZON MÜFTÜLÜĞÜ - VAİZ HATİCE SEMİZ YOMRA’YA ATANDI - VAKFIKEBİR’DE, PROJE İMAM HATİP ORTAOKULU - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ GÖREVİNE RECEP ŞAHAN ATANDI - VAİZ EKREM AKBAŞ ALTINORDU’YA ATANDI -
150 ÖĞRENCİ SABAH NAMAZINA İŞTİRAK ETTİ

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir

150 ÖĞRENCİ SABAH NAMAZINA İŞTİRAK ETTİ

Vakfıkebir’de, sabah namazı vaktinde düzenlenen “Çocuk-Cami Buluşması” etkinliğine yaklaşık 150 öğrenci iştirak etti.

İlçe Müftülüğünce “Mevlid-i Nebi Haftası” etkinlikleri kapsamında Merkez Yavuz Sultan Selim Camii’nde düzenlenen “Çocuk-Cami Buluşması” etkinliğine, Vakfıkebir Hikmet Kaan İmam Hatip Ortaokulu ile Yalıköy İmam Hatip Ortaokulu’ndan öğrenciler katıldı. Öğrencilere, okul müdürleri, öğretmenler ve velileri refakat ettiler.

İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, İlçe Vaizi Ekrem Akbaş, Beşikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürü Mücahittin Kerim İkibaş, Hikmet Kaan İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Ahmet Bulut, Yalıköy İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Hasan Boz ve bazı öğretmenlerin de öğrencilerle birlikte olduğu ‘Sabah Namazı Buluşması’na yaklaşık 150 öğrenci katıldı.

“YARININ CEMAATİ, BUGÜNÜN KÜÇÜKLERİDİR”

İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal namazdan önce yaptığı sohbetinde; “Yarının cemaati, bugünün küçükleridir. Onlar camilerimizin, mabetlerimizin gülüdür, manevi süsüdür. Çocuklarımız bizim geleceğimizdir, istikbalimizdir. Onların varlığı bizim varlığımızın devamıdır. Anne babaların devamı, çocuklarıdır. Hocaların devamı, öğrencileri, talebeleridir. Bu bakımdan çocuklarımızı ve onların bu mabetleri-camileri doldurmalarını çok önemsiyoruz.” dedi.

“CAMİDE ÇOCUKLAR SES VE GÜRÜLTÜ YAPIYOR DİYE ONLARA SAKIN KIZMAYIN”

Çocukların camilerde olmasını bizzat Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.s)’in teşvik ettiğini hatırlatan İlçe Müftüsü Köksal, “Peygamberimiz, çocukları çok sever ve onların mabetlerde bulunmalarını mutlaka isterdi. Bizlere, saflarımızda çocuklarımıza yer açmamızı öğretmiş ve öğütlemiştir. Camide çocuklar ses ve gürültü yapıyor diye onlara sakın kızmayın. Camide namaz kılarken arka saflarda gülüşen çocuk sesleri yoksa geleceğimiz adına endişe duymalıyız. Camileri çocuklarımıza küçük yaşlarda tanıtmalı ve sevdirmeliyiz. Onların tertemiz zihinlerinde ve gönüllerinde olumsuz bir cami, cemaat, imam, Kur’an ve İslâm algısı oluşmasına sebep olmamalıyız. Çocuklarımızın Allah’a kulluk bilinci ve ibadet aşkıyla büyümesini istiyorsak, camilerimizi çocuklarımız için bir buluşma ve sevgi mekanına dönüştürebilmeliyiz.” sözlerine yer verdi.

ETKİNLİKLER, DİĞER OKULLARLA DEVAM EDECEK

İlçe müftülüğünün, 2019-2020 eğitim-öğretim yılı içerisinde, ilçedeki okullara yönelik etkinlik ve faaliyetleri kapsamında, ilçe milli eğitim müdürlüğü ile işbirliği halinde, ilkokul ve ortaokul öğrencileri ile lise öğrencilerine yönelik başta “Çocuk Cami Buluşması”, “Sabah Namazı Buluşması” ve “Cuma Namazı Buluşması”; “Gencim Maneviyatım Temel Dayanağım” projesi kapsamında da lise düzeyindeki okullara konferanslar olmak üzere çeşitli faaliyetler yürütmeyi planladıklarını belirten İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, bu kapsamda diğer okulların öğrencilerine yönelik etkinlik ve faaliyetlere de devam edeceklerini söyledi.

Müftü Köksal, etkinliğe iştirak eden okulların müdür, idareci, öğretmen, öğrenci ve velileriyle, katılım sağlayan herkese teşekkür ve dua etti.

Hikmet Kaan İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Ahmet Bulut da, “Çocuk-Cami Buluşması” projesinin oldukça isabetli bir çalışma olduğunu belirterek bu ve bunun gibi programların bundan sonra da devam etmesi temennisiyle, başta ilçe müftülüğüne ve katılım sağlayan herkese teşekkürlerini ifade etti.

Daha sonra sabah namazının cemaatle kılınması, tesbihât, duâ ve okunan aşrı şerîfin ardından caminin altında bulunan Diyanet Gençlik Çalışmaları Merkezi’nde öğrencilere ve cemaate çorba ikramında bulunulmasıyla program sona erdi.

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir

Mithat Güdü – Doğru Haber61

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 13 Kasım 2019, 11:30 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
DİNİ VİDEOLAR-TRABZON MÜFTÜLÜĞÜ

DİNİ VİDEOLAR-TRABZON MÜFTÜLÜĞÜ...

TRABZON İL MÜFTÜLÜĞÜ ADINA HAZIRLADIĞIMIZ DİNİ VİDEOLAR Video_1 Video_2 Video_3 Video_4 Video_5 Video_6 Video_7   Benzer... [Devamı]
VAİZ HATİCE SEMİZ YOMRA’YA ATANDI

VAİZ HATİCE SEMİZ YOMRA’YA ATANDI...

VAİZ HATİCE SEMİZ YOMRA’YA ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE, PROJE İMAM HATİP ORTAOKULU

VAKFIKEBİR’DE, PROJE İMAM HATİP ORTAOKUL...

VAKFIKEBİR’DE, PROJE İMAM HATİP ORTAOKULU Vakfıkebir Hikmet Kaan İmam Hatip Ortaokulu, Hafızlık... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ GÖREVİNE RECEP ŞAHAN ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ GÖREVİNE RECEP...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ GÖREVİNE RECEP ŞAHAN ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü görevine,... [Devamı]
VAİZ EKREM AKBAŞ ALTINORDU’YA ATANDI

VAİZ EKREM AKBAŞ ALTINORDU’YA ATAN...

VAİZ EKREM AKBAŞ ALTINORDU’YA ATANDI Vakfıkebir İlçe Vaizi Ekrem Akbaş, Ordu İli Altınordu... [Devamı]
MÜFTÜ KÖKSAL SAMSUN’A ATANDI

MÜFTÜ KÖKSAL SAMSUN’A ATANDI...

MÜFTÜ KÖKSAL SAMSUN’A ATANDI Vakfıkebir’deki hizmet süresini tamamlayan İlçe Müftüsü... [Devamı]
BÖLGEMİZDE TEK

BÖLGEMİZDE TEK

BÖLGEMİZDE TEK BEŞİKDÜZÜ İLÇEMİZE, BÖLGEMİZE VE ÜLKEMİZE HAYIRLI OLSUN! Beşikdüzü Ahmet... [Devamı]
Popüler Haberler


DİNİ VİDEOLAR-TRABZON MÜFTÜLÜĞÜ

DİNİ VİDEOLAR-TRABZON MÜFTÜLÜĞÜ...

TRABZON İL MÜFTÜLÜĞÜ ADINA HAZIRLADIĞIMIZ DİNİ VİDEOLAR Video_1 Video_2 Video_3 Video_4 Video_5 Video_6 Video_7    Devamı →[Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar