HATMİ ŞERİF OKUNDU, SOHBET VE DUA YAPILDI - DEREGÖZÜ MAHALLESİ’NDE SABAH NAMAZI BULUŞMASI - VAKFIKEBİR’DE HATMİ ŞERİF OKUNDU VE DUA EDİLDİ - ÇELEBİ CAMİİ’NDE SABAH NAMAZI BULUŞMASI - VAKFIKEBİR’DE KADINLARA ÖZEL PROGRAM -
CUMHURİYET BAYRAMINI KUTLADIK

Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 96. Yıl Dönümü Beşikdüzü İlçesi’nde de Coşkuyla Kutlandı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 96. Kuruluş Yıldönümü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Beşikdüzü’nde de törenlerle kutlandı.

İlk olarak 28 Ekim günü  Doğu Gözaçan Kültür Parkı’ndaki Atatürk anıtına çelenk sunumu gerçekleştirildi. Saat 10.00’da Kaymakam Şakir Öner Öztürk ve Belediye Başkanı Ramis Uzun tarafından çelenk sunularak saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

29 Ekim günü İlçe Stadyumu’nda yapılan törenler saygı duruş ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Kaymakam Şakir Öner Öztürk ve Belediye Başkanı Ramis Uzun halkın ve öğrencilerin bayramını kutlamasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kaymakam Şakir Öner Öztürk yaptı.

Öztürk konuşmasında, “Büyük Atatürk’ün önderliğinde, tüm imkansızlıklara rağmen, büyük bir inanç ve kararlılıkla yürütülen Kurtuluş Savaşımız tarihte eşine az rastlanır bir zaferle sonuçlanmıştır. Bu zafer cumhuriyet ile taçlandırılarak tarihimizin en büyük dönüm noktalarından birisi olarak gerçekleşmiştir. Millet egemenliğine dayanan cumhuriyet idaresi Türkiye Cumhuriyeti’ne vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkese fert olma hakkını vermiş ve sorumluluğunu yüklemiştir. Cumhuriyet Türk insanının ufkunu açmış, yaratıcı gücünü ortaya çıkarmış, onu modern dünyanın kavram ve değerleriyle tanıştırmıştır. Türk Milleti modern dünyanın bir üyesi olmanın haklı gururunu tatmış, devletimiz gelişen ve kalkınan bir dünya devleti olmanın kıvancına erişmiştir. Millet olarak bunun haklı gururunu hep birlikte yaşıyoruz.”dedi.

İlçede Cumhuriyetin 96.yılı dolayısıyla düzenlenen ilkokul, ortaokul ve liselerarası Cumhuriyet Koşusu, Dart Turnuvası, Masa Tenisi ve Ayak Tenisi, Satranç Turnuvaları ile şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere, Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu öğretim görevlisi Yaşar Şahin, Belediye Başkanı Ramis Uzun ve Kaymakam Şakir Öner Öztürk tarafından  ödülleri verildi.

Törende  öğrencilerden Berika Asya Emeksiz, Elif Tuğba Topal Cumhuriyet konulu şiirler okudular. Şehit Öğretmen Gürhan Yardım Ortaokulu müzik öğretmeni Tamer Kayış  yönetiminde Edanur Yılmaz, İlayda Kara, İkbal Kıran ve Nisanur Kalaycı tarafından “Memleketim” adlı şarkı seslendirildi. İMKB Fen Lisesi müzik öğretmeni Keramettin Kahyaoğlu yönetiminde Merkez Ortaokulu öğrencisi Arzu Aydın tarafından “Türkiyem Türkiyem Cennetim” adlı türkünün okunmasının ardından Beşikdüzü Merkez Ortaokulu kız horon ekibinin gösterisi, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü erkek horon ekibi gösterileri sonuldu.

Tören Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bando takımı eşliğinde resmi geçit töreni ile sona erdi.

Törene protokolün dışında  daire amirleri, ilçe siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldılar.

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir…

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 29 Ekim 2019, 17:08 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 5.110 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
HATMİ ŞERİF OKUNDU, SOHBET VE DUA YAPILDI

HATMİ ŞERİF OKUNDU, SOHBET VE DUA YAPILD...

HATMİ ŞERİF OKUNDU, SOHBET VE DUA YAPILDI Vakfıkebir Merkez Yavuz Sultan Selim Camii’nde hatmi... [Devamı]
DEREGÖZÜ MAHALLESİ’NDE SABAH NAMAZI BULUŞMASI

DEREGÖZÜ MAHALLESİ’NDE SABAH NAMAZ...

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir DEREGÖZÜ MAHALLESİ’NDE... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE HATMİ ŞERİF OKUNDU VE DUA EDİLDİ

VAKFIKEBİR’DE HATMİ ŞERİF OKUNDU V...

Fotoğraflar “Doğru Haber61” facebook Haber sayfamıza yüklenmiştir.. VAKFIKEBİR’DE... [Devamı]
ÇELEBİ CAMİİ’NDE SABAH NAMAZI BULUŞMASI

ÇELEBİ CAMİİ’NDE SABAH NAMAZI BULU...

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook haber sayfamıza yüklenmiştir YALIKÖY MAHALLESİ... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE KADINLARA ÖZEL PROGRAM

VAKFIKEBİR’DE KADINLARA ÖZEL PROGR...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ, KADINLARA ÖZEL ‘MEVLİD-İ NEBİ VE HATİM PROGRAMI’... [Devamı]
MEVLİD KANDİLİ’NDE CAMİLER DOLDU TAŞTI

MEVLİD KANDİLİ’NDE CAMİLER DOLDU TAŞTI...

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir VİDEO GÖRÜNTÜLER SAYFANIN SONUNDADIR MEVLİD... [Devamı]
GAZETECİ MUHAMMET TAŞ DUA VE GÖZYAŞLARIYLA UĞURLANDI

GAZETECİ MUHAMMET TAŞ DUA VE GÖZYAŞLARIY...

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir Video görüntüler için... [Devamı]
Popüler Haberler


HATMİ ŞERİF OKUNDU, SOHBET VE DUA YAPILDI

HATMİ ŞERİF OKUNDU, SOHBET VE DUA YAPILD...

HATMİ ŞERİF OKUNDU, SOHBET VE DUA YAPILDI Vakfıkebir Merkez Yavuz Sultan Selim Camii’nde hatmi şerif okundu, sohbet ve dua yapıldı. Vakfıkebir... [Devamı]
Anket
Yazarlarımız
Yorumlar