RAMİS UZUN YENİDEN ADAY GÖSTERİLDİ - ŞAMPİYON VAKFIKEBİR ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ - CİHAN, “LİSELİ EŞKİYA” KİTABINI İMZALADI - VAKFIKEBİR’DE, ‘PEYGAMBERİMİZ VE GENÇLİK’ KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ - VAKFIKEBİR’DE KADINLARA YÖNELİK ‘MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI’ ETKİNLİĞİ -
DİNDE REVİZYON TARTIŞMASI

DİNDE REVİZYON TARTIŞMASI

Boş, basit ve anlamsız! Sanki asansör yeni keşfediliyormuş gibi! Ülkenin daha acil ve ciddi konularıyla ilgili hiç mi kaygınız yok sizin?

Din-ahlak, din-cinsellik ve sapıklık konularını ön plana çıkartarak bunlar üzerinden toplumun dikkatlerini ordumuzun verdiği savaştan, Ege’deki suni ve planlı sıkıştırma girişimlerinden, Kıbrıs açıklarındaki doğal gaz arama girişiminden, Amerika’nın ve Yunanistan’ın tehditlerinden başka alanlara çekerek toplumda huzursuzluk ve mutsuzluk yaratma gayretlerinin maksadı gayet açıktır: Toplumsal uyanış ve dirilişin önünü kesmek, ulusal morali bozmak ve oluşan toplumsal özgüveni kırmak!

Yemezler! Yemezler diyorum ama yine de ektisiz değilsiniz. Helâl olsun size! Bu ülkeye, bu millete yapacağınızı yapmaktan geri durmuyorsunuz!

Ortaçağ’da Avrupa, tıpkı son günlerde Türkiye’de bazı yayın organlarının ülke gündemine pompaladığı türden,  “kadın cin midir, şeytan mıdır, insan mıdır? Meleklerin kanadı var mıdır, varsa kaç tanedir?” Gibi saçmalıkları din ve bilim adına tartışıyor, geri kalmışlığın ve karanlığın açığa çıkmasını engelliyordu.

Siz de bunu mu yapmak istiyorsunuz?

Bazı televizyon kanalları din ilmi ile alakası olmayan manken giyimli sözde uzman(!) sunucuların eline önceden tutuşturulmuş soruları dindar mı, dinli mi, dinci mi, psikiyatrist mi yoksa hepsi mi belli olmayan yetkisiz kişilere sordurarak aldıkları cevaplarla ülke gündemini bulandırmakta, İslam dinini sulandırmaktadırlar. Kuşatma altındaki bir ülkenin dışa dönmesi gereken dikkatlerini içe çevirmekte, enerjimizi birbirimize karşı kullandırtmaktadırlar. Hatta devletin kurumlarını karşı karşıya getirmeyi dahi başarmaktadırlar.

Bu bir provokasyondur!

Kardeşim sizin başka işiniz yok mu? Efendim asansörde şöyle, asansörde böyle! Asansör yeni mi icat edildi? Aynı asansörde kadınlarla erkekler yeni mi karşılaşmaya başladı? Asansörde kadın erkek seyahatini neden şimdi tartışıyorsunuz? Adamı çileden çıkartmayın! Üst aklın planladığı ülke insanlarının aklını, düşüncesini, kalbini bulandırma projesine, televizyona çıkma hevesi uğruna neden alet oluyorsunuz?   

Bu ülkenin ekmeğini yiyor, havasını teneffüs ediyor, suyunu içiyorsunuz; bu milletin vergileriyle okuyor o seviyeleri elde ediyorsunuz;  biraz daha yararlı olmaya, hassasiyetlere özen göstermeye, fitneden kaçınmaya dikkat etmeniz gerekmez mi? Yine bir tartışmanın fitilini ateşlediniz! Helal olsun size!  “Dinde revizyon tartışması.” Şimdi çık işin içinden! Artık herkes yetkili makam ve kurulların vereceği cevabı beklemeye kilitlendi. Adım gibi eminim; en sağlıklı açıklama yapılsa dahi bu çevreler rahat durmayacaklar, ondan da yeni tartışmalar üreterek çözümsüzlük algısı oluşturmayı sürdüreceklerdir. Demem odur ki diyanetin yetkili uzman kurulları varken magazin konusuymuş gibi her önüne gelen açıklama yapmamalıdır. Din işleri yüksek kurulu gerekli araştırmayı, istişareyi yaparak açıklamasını yapmaya yetkilidir, muktedirdir ama nedense hep geç kalmaktadır. Bizler özelde her konuyu konuşuruz, tartışırız ama televizyon kanallarında din adına açıklama yapma yetkisi diyanetin olmalıdır. Şalvarlı, entel sakallı, cübbeli ve benzeri lâkaplı kişiliklerin her akşam din adına “kitapta yazıyor(!)” diye diye anlattığı çoğu saçmalıklar insanlar arasında farklı algılara yol açmaktadır. Soruyorum bazılarının özel kanallar kurarak din adına dansöz oynatmalarını, bazılarının zikir danslarını bu millet dinlemek veya izlemek zorunda mı? Bu kontrolsüz gidişi durdurmak gerekir. Çıkartılacak bir yasa ile tartışmalı konuları önceden ne kadar araştırmak gerekiyorsa özelde o kadar tartışarak varılan nihai kararı veya din adına açıklamaları sadece din işleri yüksek kurulunun yapması sağlanmalıdır. Yoksa her kesime göre bir din oluşmakta veya her din algısı yeni bir grup oluşturmaktadır. İslam Dini vahdet dini olmasına rağmen, parçalı ve çatışmalı bir yapı ortaya çıkmaktadır. Bu iç barışı riske eden bir tür bölücülüktür!

Düşman ülkelerin ve içimizdeki ajanlarının da yapmak istediği zaten budur.

Diğer Yazıları İçin Tıklayınız…

Benzer Haberler:

KIRIM’I KIRMASINLAR!
KIRIM’I KIRMASINLAR!
ÇÜRÜYEN İLİŞKİLER
ÇÜRÜYEN İLİŞKİLER
Kültür Horondan İbaret Değildir!
Kültür Horondan İbaret Değildir!
HABER BİLGİLERİ
Bu haber 17 Mart 2018, 11:19 tarihinde Dünya, Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Köşe Yazarları, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yazar 3, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 8.889 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
RAMİS UZUN YENİDEN ADAY GÖSTERİLDİ

RAMİS UZUN YENİDEN ADAY GÖSTERİLDİ...

  RAMİS UZUN YENİDEN ADAY CHP’nin Beşikdüzü Belediye Başkan Adayı Ramis Uzun 31 Mart 2019... [Devamı]
ŞAMPİYON VAKFIKEBİR ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

ŞAMPİYON VAKFIKEBİR ANADOLU İMAM HATİP L...

ŞAMPİYON VAKFIKEBİR ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce... [Devamı]
CİHAN, “LİSELİ EŞKİYA” KİTABINI İMZALADI

CİHAN, “LİSELİ EŞKİYA” KİTABINI İMZALADI...

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir CİHAN, “LİSELİ EŞKİYA”... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE, ‘PEYGAMBERİMİZ VE GENÇLİK’ KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ

VAKFIKEBİR’DE, ‘PEYGAMBERİMİZ VE GENÇLİK...

Fotoğraflar “”Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir… Video_1 Kur’an-... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE KADINLARA YÖNELİK ‘MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI’ ETKİNLİĞİ

VAKFIKEBİR’DE KADINLARA YÖNELİK ‘MEVLİD-...

VAKFIKEBİR’DE KADINLARA YÖNELİK ‘MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI’ ETKİNLİĞİ Vakfıkebir İlçe... [Devamı]
GÖRME ENGELLİ HANİFE KALAYCI, OKUDUĞU ŞİİRLE BÜYÜK ALKIŞ ALDI

GÖRME ENGELLİ HANİFE KALAYCI, OKUDUĞU Şİ...

Video görüntü için tıklayınız… GÖRME ENGELLİ HANİFE KALAYCI, OKUDUĞU ŞİİRLE BÜYÜK... [Devamı]
BEŞİKDÜZÜ’NDE MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİĞİ

BEŞİKDÜZÜ’NDE MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİ...

Fotoğraflar İçin Tıklayınız… Video görüntü için tıklayınız… BEŞİKDÜZÜ’NDE... [Devamı]
Popüler Haberler


RAMİS UZUN YENİDEN ADAY GÖSTERİLDİ

RAMİS UZUN YENİDEN ADAY GÖSTERİLDİ...

  RAMİS UZUN YENİDEN ADAY CHP’nin Beşikdüzü Belediye Başkan Adayı Ramis Uzun 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için,... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar