BEŞİKDÜZÜ ÜLKÜ OCAKLARI GAZİLERİ UNUTMADI - KUR’AN KURSLARINDA EĞİTİM ÖĞRETİM 24 EYLÜL’DE BAŞLIYOR - FİKRET KARADENİZ SON YOLCULUĞA UĞURLANDI - “TEFSİR SOHBETİ” PROGRAMINA VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ - VAKFIKEBİR’DE TEFSİR SOHBETLERİ BAŞLIYOR! -
BEŞİKDÜZÜ MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN, İLK KEZ …

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir…

Video görüntüler bizden temin edilebilir…

BEŞİKDÜZÜ MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN, ORTAOKUL VE LİSELER ARASI “DİNİM İSLÂM – TEMEL BİLGİLER” BİLGİ YARIŞMASI

Beşikdüzü İlçe Müftülüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile ilçede ilk kez ortaokullar ve liseler arası “Dinim İslâm – Temel Bilgiler” bilgi yarışması düzenledi.

Beşikdüzü İlçe Müftülüğü tarafından bir süre önce okullara dağıtılan yaklaşık 650 adet “Dinim İslâm – Temel Bilgiler” adlı eserin esas alınarak, her okulun kendi içinde düzenlediği yarışma sonucunda okullarını temsîlen ilk üç öğrencinin belirlemesinin ardından ortaokullar ve liseler arası “Dinim İslâm – Temel Bilgiler” bilgi yarışmasının finali İMKB Fen Lisesi Salonu’nda gerçekleştirildi.

Müftülük tarafından ilçede ilk kez düzenlenen geniş katılımlı dini bilgiler yarışma programına, Beşikdüzü Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, İlçe Jandarma Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Seral Doğan, İlçe Müftüsü İbrahim Kadığoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mücahittin Kerim İkibaş, bazı okul müdürleri, öğretmenler, din görevlileri ve öğrenciler katıldı.

Beşikdüzü İMKB Fen Lisesi Edebiyat Öğretmeni Eyyüp Habbani’nin sunumu ile gerçekleştirilen ortaokullar ve liseler arası “Dinim İslâm – Temel Bilgiler” bilgi yarışmasına 3’er öğrenci ile 6 ortaokul ve 6 lise katıldı.

Beşikdüzü Ahmet Gün İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi Musa Garipcan Yapıcı’nın Kur’an’ı Kerim tilâveti ile başlayan programda kısa bir açılış konuşması yapan Beşikdüzü İlçe Müftüsü İbrahim Kadıoğlu yarışma hakkında bilgilendirmede bulundu. Müftü Kadıoğlu, programın hazırlanmasında ve icrasında maddi-manevi emeği-katkısı bulunan kurum amirlerine, ilçe esnafına ve katılım sağlayan herkese teşekkür etti.

Başkanlığını İlçe Müftüsü İbrahim Kadıoğlu, üyeliklerini ise din görevlileri Abdurrahman Cüre, Yaşar Yılmaz, Kemal Kasap ve Enes Güdü’nün yaptığı yarışma ortaokul ve lise düzeyinde iki ayrı grupta gerçekleştirildi. Yarışmada gruplara 20’şer soru yöneltildi.

Ortaokullar arası yarışmada; Çeşmeönü Ortaokulu birinci, Özel Eksen Ortaokulu ikinci, İmam Hatip Ortaokulu üçüncü, Şehit Gürhan Yardım Ortaokulu dördüncü, Merkez Ortaokulu beşinci, Akkese Ortaokulu ise altıncı oldu.

Liseler arası yarışma sonunda ise; İMKB Fen Lisesi 20 soruya da doğru cevap vererek birinci olurken; Ahmet Gün Anadolu İmam Hatip Lisesi ikinci, Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üçüncü, Anadolu Lisesi dördüncü, Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi beşinci ve Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ise altıncı oldu.

Yarışmaların ardından ödül törenine geçildi. Ortaokul ve lise düzeyinde birinciliği elde eden 3’er öğrenciden toplam altı öğrenciye yarımşar altın, ikinci olan öğrencilerin her birine çeyrek altın, üçüncü olan öğrencilere de birer has altın verildi. Mansiyon ödülleri olarak ta dördüncü olan öğrencilere 100’er, beşinci olan öğrencilere 75’er, altıncı olan öğrencilere ise 50’şer TL. para ödülü verildi. Kur’an’ı Kerim tilâvetinde bulunan İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi Musa Garipcan Yapıcı da ayrıca ödüllendirildi.

Birinci olan öğrencilere ödüllere ilçe kaymakamı Cevdet Ertürkmen, ikincilere İlçe Jandarma Komutanı Seral Doğan, üçüncülere İlçe Milli Eğitim Müdürü Mücahittin Kerim İkibaş, dördüncülere İlçe Müftüsü İbrahim Kadığoğlu, beşincilere Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hayrettin Deniz ve altıncı olan öğrencilere ise İlçe Vaizi Zeki Güven tarafından ödülleri verildi.

Beşikdüzü İlçe Müftülüğü’nün dini bilgiler alanında, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik ilçede ilk kez düzenlediği yarışma programı toplu hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir…

Video görüntüler bizden temin edilebilir…

 Mithat GÜDÜ / Doğru Haber61

Benzer Haberler:

BEŞİKDÜZÜ'NÜN YENİ MÜFTÜSÜ İBRAHİM KADIOĞLU İLÇEDEKİ GÖREVİNE BAŞLADI
BEŞİKDÜZÜ'NÜN YENİ MÜFTÜSÜ İBRAHİM KADIOĞLU İLÇEDE...
BEŞİKDÜZÜ MÜFTÜLÜĞÜ'NDEN ÖĞRENCİLERE RAMAZAN YARDIMI
BEŞİKDÜZÜ MÜFTÜLÜĞÜ'NDEN ÖĞRENCİLERE RAMAZAN YARDI...
‘YAZ KUR’AN KURSLARI ARASI BİLGİ YARIŞMASI’
VAKFIKEBİR’DE, ‘YAZ KUR’AN KURSLARI ARASI BİLGİ YA...
HABER BİLGİLERİ
Bu haber 18 Mayıs 2018, 00:06 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Küçük Manşetler, Kültür Sanat, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 6.967 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
BEŞİKDÜZÜ ÜLKÜ OCAKLARI GAZİLERİ UNUTMADI

BEŞİKDÜZÜ ÜLKÜ OCAKLARI GAZİLERİ UNUTMAD...

BEŞİKDÜZÜ ÜLKÜ OCAKLARI GAZİLERİ UNUTMADI Ülkü Ocakları Beşikdüzü İlçe Başkanlığı... [Devamı]
KUR’AN KURSLARINDA EĞİTİM ÖĞRETİM 24 EYLÜL’DE BAŞLIYOR

KUR’AN KURSLARINDA EĞİTİM ÖĞRETİM 24 EYL...

KUR’AN KURSLARINDA EĞİTİM ÖĞRETİM 24 EYLÜL’DE BAŞLIYOR Vakfıkebir İlçe Müftüsü Hüseyin... [Devamı]
FİKRET KARADENİZ SON YOLCULUĞA UĞURLANDI

FİKRET KARADENİZ SON YOLCULUĞA UĞURLANDI...

FİKRET KARADENİZ SON YOLCULUĞA UĞURLANDI Araştırmacı Yazar, Gazeteci ve Emekli Öğretmen Fikret... [Devamı]
“TEFSİR SOHBETİ” PROGRAMINA VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ

“TEFSİR SOHBETİ” PROGRAMINA ...

“Tefsir Sohbeti” Programına Vatandaşlardan Yoğun İlgi Vakfıkebir İlçesi’nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE TEFSİR SOHBETLERİ BAŞLIYOR!

VAKFIKEBİR’DE TEFSİR SOHBETLERİ BA...

VAKFIKEBİR’DE TEFSİR SOHBETLERİ BAŞLIYOR! Vakfıkebir İlçesi’nde, İlçe Müftülüğü... [Devamı]
ÇAĞLAR DİLLİ EBEDİYETE UĞURLANDI

ÇAĞLAR DİLLİ EBEDİYETE UĞURLANDI...

Video görüntü için tıklayınız… ÇAĞLAR DİLLİ TRAFİK KAZASINDA YAŞAMINI YİTİRDİ Beşikdüzü... [Devamı]
ŞEREF TOPAL SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

ŞEREF TOPAL SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI...

ŞEREF TOPAL VEFÂT ETTİ Beşikdüzü İlçesi Oğuz Mahallesi’nden Merhum Mustafa Topal’ın... [Devamı]
Popüler Haberler


FİKRET KARADENİZ SON YOLCULUĞA UĞURLANDI

FİKRET KARADENİZ SON YOLCULUĞA UĞURLANDI...

FİKRET KARADENİZ SON YOLCULUĞA UĞURLANDI Araştırmacı Yazar, Gazeteci ve Emekli Öğretmen Fikret Karadeniz son yolculuğuna uğurlandı. Şimdiki... [Devamı]
KUR’AN KURSLARINDA EĞİTİM ÖĞRETİM 24 EYLÜL’DE BAŞLIYOR

KUR’AN KURSLARINDA EĞİTİM ÖĞRETİM 24 EYL...

KUR’AN KURSLARINDA EĞİTİM ÖĞRETİM 24 EYLÜL’DE BAŞLIYOR Vakfıkebir İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, 24 Eylül’de eğitim-öğretime başlayacak... [Devamı]
BEŞİKDÜZÜ ÜLKÜ OCAKLARI GAZİLERİ UNUTMADI

BEŞİKDÜZÜ ÜLKÜ OCAKLARI GAZİLERİ UNUTMAD...

BEŞİKDÜZÜ ÜLKÜ OCAKLARI GAZİLERİ UNUTMADI Ülkü Ocakları Beşikdüzü İlçe Başkanlığı tarafından, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla,... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar