BEŞİKDÜZÜ’NDE, DENİZ ŞEHİTLERİ ANILDI - FEHİME UZUN EBEDİYETE UĞURLANDI - 4 KARDEŞ TOPRAĞA VERİLDİ - MÜFTÜLÜĞÜN MİNİKLERİ DOYASIYA EĞLENDİ - BEŞİKDÜZÜ MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN, İLK KEZ … -
BEŞİKDÜZÜ MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN, İLK KEZ …

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir…

Video görüntüler bizden temin edilebilir…

BEŞİKDÜZÜ MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN, ORTAOKUL VE LİSELER ARASI “DİNİM İSLÂM – TEMEL BİLGİLER” BİLGİ YARIŞMASI

Beşikdüzü İlçe Müftülüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile ilçede ilk kez ortaokullar ve liseler arası “Dinim İslâm – Temel Bilgiler” bilgi yarışması düzenledi.

Beşikdüzü İlçe Müftülüğü tarafından bir süre önce okullara dağıtılan yaklaşık 650 adet “Dinim İslâm – Temel Bilgiler” adlı eserin esas alınarak, her okulun kendi içinde düzenlediği yarışma sonucunda okullarını temsîlen ilk üç öğrencinin belirlemesinin ardından ortaokullar ve liseler arası “Dinim İslâm – Temel Bilgiler” bilgi yarışmasının finali İMKB Fen Lisesi Salonu’nda gerçekleştirildi.

Müftülük tarafından ilçede ilk kez düzenlenen geniş katılımlı dini bilgiler yarışma programına, Beşikdüzü Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, İlçe Jandarma Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Seral Doğan, İlçe Müftüsü İbrahim Kadığoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mücahittin Kerim İkibaş, bazı okul müdürleri, öğretmenler, din görevlileri ve öğrenciler katıldı.

Beşikdüzü İMKB Fen Lisesi Edebiyat Öğretmeni Eyyüp Habbani’nin sunumu ile gerçekleştirilen ortaokullar ve liseler arası “Dinim İslâm – Temel Bilgiler” bilgi yarışmasına 3’er öğrenci ile 6 ortaokul ve 6 lise katıldı.

Beşikdüzü Ahmet Gün İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi Musa Garipcan Yapıcı’nın Kur’an’ı Kerim tilâveti ile başlayan programda kısa bir açılış konuşması yapan Beşikdüzü İlçe Müftüsü İbrahim Kadıoğlu yarışma hakkında bilgilendirmede bulundu. Müftü Kadıoğlu, programın hazırlanmasında ve icrasında maddi-manevi emeği-katkısı bulunan kurum amirlerine, ilçe esnafına ve katılım sağlayan herkese teşekkür etti.

Başkanlığını İlçe Müftüsü İbrahim Kadıoğlu, üyeliklerini ise din görevlileri Abdurrahman Cüre, Yaşar Yılmaz, Kemal Kasap ve Enes Güdü’nün yaptığı yarışma ortaokul ve lise düzeyinde iki ayrı grupta gerçekleştirildi. Yarışmada gruplara 20’şer soru yöneltildi.

Ortaokullar arası yarışmada; Çeşmeönü Ortaokulu birinci, Özel Eksen Ortaokulu ikinci, İmam Hatip Ortaokulu üçüncü, Şehit Gürhan Yardım Ortaokulu dördüncü, Merkez Ortaokulu beşinci, Akkese Ortaokulu ise altıncı oldu.

Liseler arası yarışma sonunda ise; İMKB Fen Lisesi 20 soruya da doğru cevap vererek birinci olurken; Ahmet Gün Anadolu İmam Hatip Lisesi ikinci, Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üçüncü, Anadolu Lisesi dördüncü, Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi beşinci ve Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ise altıncı oldu.

Yarışmaların ardından ödül törenine geçildi. Ortaokul ve lise düzeyinde birinciliği elde eden 3’er öğrenciden toplam altı öğrenciye yarımşar altın, ikinci olan öğrencilerin her birine çeyrek altın, üçüncü olan öğrencilere de birer has altın verildi. Mansiyon ödülleri olarak ta dördüncü olan öğrencilere 100’er, beşinci olan öğrencilere 75’er, altıncı olan öğrencilere ise 50’şer TL. para ödülü verildi. Kur’an’ı Kerim tilâvetinde bulunan İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi Musa Garipcan Yapıcı da ayrıca ödüllendirildi.

Birinci olan öğrencilere ödüllere ilçe kaymakamı Cevdet Ertürkmen, ikincilere İlçe Jandarma Komutanı Seral Doğan, üçüncülere İlçe Milli Eğitim Müdürü Mücahittin Kerim İkibaş, dördüncülere İlçe Müftüsü İbrahim Kadığoğlu, beşincilere Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hayrettin Deniz ve altıncı olan öğrencilere ise İlçe Vaizi Zeki Güven tarafından ödülleri verildi.

Beşikdüzü İlçe Müftülüğü’nün dini bilgiler alanında, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik ilçede ilk kez düzenlediği yarışma programı toplu hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir…

Video görüntüler bizden temin edilebilir…

 Mithat GÜDÜ / Doğru Haber61

Benzer Haberler:

Beşikdüzü Kaymakamlığı’na Cevdet Ertürkmen Atandı
Beşikdüzü Kaymakamlığı’na Cevdet Ertürkmen Atandı
Kaymakam Ertürkmen’den amatör spora destek
Kaymakam Ertürkmen’den amatör spora destek
ZAFER BAYRAMI BEŞİKDÜZÜ İLÇESİ’NDE DE TÖRENLE KUTLANDI
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI'NIN 95. YILDÖNÜMÜ BEŞİKDÜ...
HABER BİLGİLERİ
Bu haber 18 Mayıs 2018, 00:06 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Küçük Manşetler, Kültür Sanat, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 4.830 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
BEŞİKDÜZÜ’NDE, DENİZ ŞEHİTLERİ ANILDI

BEŞİKDÜZÜ’NDE, DENİZ ŞEHİTLERİ ANILDI...

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yünlenmiştir… BEŞİKDÜZÜ’NDE,... [Devamı]
FEHİME UZUN EBEDİYETE UĞURLANDI

FEHİME UZUN EBEDİYETE UĞURLANDI...

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir… FEHİME UZUN EBEDİYETE UĞURLANDI Beşikdüzü... [Devamı]
4 KARDEŞ TOPRAĞA VERİLDİ

4 KARDEŞ TOPRAĞA VERİLDİ...

KAZADA YAŞAMINI YİTİREN 4 KARDEŞ TOPRAĞA VERİLDİ 4 Kardeş; acı, gözyaşı ve dualarla son... [Devamı]
MÜFTÜLÜĞÜN MİNİKLERİ DOYASIYA EĞLENDİ

MÜFTÜLÜĞÜN MİNİKLERİ DOYASIYA EĞLENDİ...

MÜFTÜLÜĞÜN MİNİKLERİ DOYASIYA EĞLENDİ Vakfıkebir İlçe Müftülüğü’ne bağlı Kur’an... [Devamı]
BEŞİKDÜZÜ MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN, İLK KEZ …

BEŞİKDÜZÜ MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN, İLK KEZ ...

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir… Video görüntüler... [Devamı]
İFTAR ÇADIRI DOLDU TAŞTI

İFTAR ÇADIRI DOLDU TAŞTI...

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir… BEŞİKDÜZÜ BELEDİYESİ’NİN... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN AİLE HAFTASI ETKİNLİKLERİ

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN AİLE HAFT...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN AİLE HAFTASI ETKİNLİKLERİ Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
Popüler Haberler


BEŞİKDÜZÜ’NDE, DENİZ ŞEHİTLERİ ANILDI

BEŞİKDÜZÜ’NDE, DENİZ ŞEHİTLERİ ANILDI...

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yünlenmiştir… BEŞİKDÜZÜ’NDE, DENİZ ŞEHİTLERİ ANILDI Beşikdüzü İlçesi’nde,... [Devamı]
GÜLTEN DÜBÜŞ (57) YAŞAMINI YİTİRDİ

GÜLTEN DÜBÜŞ (57) YAŞAMINI YİTİRDİ...

GÜLTEN DÜBÜŞ (57) YAŞAMINI YİTİRDİ Beşikdüzü İlçesi Dolanlı Mahallesi’nden Hayri (Mehmet) Dübüş’ün eşi Gülten Dübüş,... [Devamı]
MAĞFİRET AYI RAMAZAN

MAĞFİRET AYI RAMAZAN

Diğer Yazıları için tıklayınız… MAĞFİRET AYI RAMAZAN             Rahmeti Kâinatın Bütününü Kuşatan Yüce Allah’ın Adıyla            ... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN AİLE HAFTASI ETKİNLİKLERİ

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN AİLE HAFT...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN AİLE HAFTASI ETKİNLİKLERİ Vakfıkebir İlçe Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından “Aile... [Devamı]
İFTAR ÇADIRI DOLDU TAŞTI

İFTAR ÇADIRI DOLDU TAŞTI...

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir… BEŞİKDÜZÜ BELEDİYESİ’NİN İFTAR ÇADIRI DOLDU TAŞTI Beşikdüzü... [Devamı]
BEŞİKDÜZÜ MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN, İLK KEZ …

BEŞİKDÜZÜ MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN, İLK KEZ ...

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir… Video görüntüler bizden temin edilebilir… BEŞİKDÜZÜ MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN,... [Devamı]
MÜFTÜLÜĞÜN MİNİKLERİ DOYASIYA EĞLENDİ

MÜFTÜLÜĞÜN MİNİKLERİ DOYASIYA EĞLENDİ...

MÜFTÜLÜĞÜN MİNİKLERİ DOYASIYA EĞLENDİ Vakfıkebir İlçe Müftülüğü’ne bağlı Kur’an kurslarında ‘Kur’an Eğitimi ve Öğretimi’... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar