YAYLALARDA MART SONU KARI – 24.03.2019 - PTT’LER ZOR DURUMDA - BEŞİKDÜZÜ’NDE, NEVRUZ BAYRAMI KUTLANDI - “ÇANAKKALE ZAFERİ’Nİ GENÇLER KAZANMIŞTIR” - VAKFIKEBİR’DE, ÖĞRENCİLERLE BULUŞMA PROGRAMI -
BEŞİKDÜZÜ MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN, İLK KEZ …

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir…

Video görüntüler bizden temin edilebilir…

BEŞİKDÜZÜ MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN, ORTAOKUL VE LİSELER ARASI “DİNİM İSLÂM – TEMEL BİLGİLER” BİLGİ YARIŞMASI

Beşikdüzü İlçe Müftülüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile ilçede ilk kez ortaokullar ve liseler arası “Dinim İslâm – Temel Bilgiler” bilgi yarışması düzenledi.

Beşikdüzü İlçe Müftülüğü tarafından bir süre önce okullara dağıtılan yaklaşık 650 adet “Dinim İslâm – Temel Bilgiler” adlı eserin esas alınarak, her okulun kendi içinde düzenlediği yarışma sonucunda okullarını temsîlen ilk üç öğrencinin belirlemesinin ardından ortaokullar ve liseler arası “Dinim İslâm – Temel Bilgiler” bilgi yarışmasının finali İMKB Fen Lisesi Salonu’nda gerçekleştirildi.

Müftülük tarafından ilçede ilk kez düzenlenen geniş katılımlı dini bilgiler yarışma programına, Beşikdüzü Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, İlçe Jandarma Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Seral Doğan, İlçe Müftüsü İbrahim Kadığoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mücahittin Kerim İkibaş, bazı okul müdürleri, öğretmenler, din görevlileri ve öğrenciler katıldı.

Beşikdüzü İMKB Fen Lisesi Edebiyat Öğretmeni Eyyüp Habbani’nin sunumu ile gerçekleştirilen ortaokullar ve liseler arası “Dinim İslâm – Temel Bilgiler” bilgi yarışmasına 3’er öğrenci ile 6 ortaokul ve 6 lise katıldı.

Beşikdüzü Ahmet Gün İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi Musa Garipcan Yapıcı’nın Kur’an’ı Kerim tilâveti ile başlayan programda kısa bir açılış konuşması yapan Beşikdüzü İlçe Müftüsü İbrahim Kadıoğlu yarışma hakkında bilgilendirmede bulundu. Müftü Kadıoğlu, programın hazırlanmasında ve icrasında maddi-manevi emeği-katkısı bulunan kurum amirlerine, ilçe esnafına ve katılım sağlayan herkese teşekkür etti.

Başkanlığını İlçe Müftüsü İbrahim Kadıoğlu, üyeliklerini ise din görevlileri Abdurrahman Cüre, Yaşar Yılmaz, Kemal Kasap ve Enes Güdü’nün yaptığı yarışma ortaokul ve lise düzeyinde iki ayrı grupta gerçekleştirildi. Yarışmada gruplara 20’şer soru yöneltildi.

Ortaokullar arası yarışmada; Çeşmeönü Ortaokulu birinci, Özel Eksen Ortaokulu ikinci, İmam Hatip Ortaokulu üçüncü, Şehit Gürhan Yardım Ortaokulu dördüncü, Merkez Ortaokulu beşinci, Akkese Ortaokulu ise altıncı oldu.

Liseler arası yarışma sonunda ise; İMKB Fen Lisesi 20 soruya da doğru cevap vererek birinci olurken; Ahmet Gün Anadolu İmam Hatip Lisesi ikinci, Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üçüncü, Anadolu Lisesi dördüncü, Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi beşinci ve Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ise altıncı oldu.

Yarışmaların ardından ödül törenine geçildi. Ortaokul ve lise düzeyinde birinciliği elde eden 3’er öğrenciden toplam altı öğrenciye yarımşar altın, ikinci olan öğrencilerin her birine çeyrek altın, üçüncü olan öğrencilere de birer has altın verildi. Mansiyon ödülleri olarak ta dördüncü olan öğrencilere 100’er, beşinci olan öğrencilere 75’er, altıncı olan öğrencilere ise 50’şer TL. para ödülü verildi. Kur’an’ı Kerim tilâvetinde bulunan İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi Musa Garipcan Yapıcı da ayrıca ödüllendirildi.

Birinci olan öğrencilere ödüllere ilçe kaymakamı Cevdet Ertürkmen, ikincilere İlçe Jandarma Komutanı Seral Doğan, üçüncülere İlçe Milli Eğitim Müdürü Mücahittin Kerim İkibaş, dördüncülere İlçe Müftüsü İbrahim Kadığoğlu, beşincilere Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hayrettin Deniz ve altıncı olan öğrencilere ise İlçe Vaizi Zeki Güven tarafından ödülleri verildi.

Beşikdüzü İlçe Müftülüğü’nün dini bilgiler alanında, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik ilçede ilk kez düzenlediği yarışma programı toplu hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir…

Video görüntüler bizden temin edilebilir…

 Mithat GÜDÜ / Doğru Haber61

Benzer Haberler:

30 Ağustos Zafer Bayramı Beşikdüzü İlçesi'nde Törenle Kutlandı
30 Ağustos Zafer Bayramı Beşikdüzü İlçesi'nde Töre...
“TRABZON’UMUZU TANIYALIM” BİLGİ YARIŞMASININ 9. SU TONYA’DA YAPILDI
“TRABZON’UMUZU TANIYALIM” BİLGİ YARIŞMASININ 9. S...
GELENEKSEL İZMİS ŞENLİĞİ YAPILDI
GELENEKSEL İZMİS ŞENLİĞİ YAPILDI
HABER BİLGİLERİ
Bu haber 18 Mayıs 2018, 00:06 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Küçük Manşetler, Kültür Sanat, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 7.199 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
YAYLALARDA MART SONU KARI – 24.03.2019

YAYLALARDA MART SONU KARI – 24.03....

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir… Tıklayınız… Benzer... [Devamı]
PTT’LER ZOR DURUMDA

PTT’LER ZOR DURUMDA

PTT’LER ZOR DURUMDA Çoğu zaman Büyükliman neresidir diye sorarlar. Büyükliman, Trabzon’un... [Devamı]
BEŞİKDÜZÜ’NDE, NEVRUZ BAYRAMI KUTLANDI

BEŞİKDÜZÜ’NDE, NEVRUZ BAYRAMI KUTL...

BEŞİKDÜZÜ’NDE, NEVRUZ BAYRAMI KUTLANDI Baharın müjdecisi anlamına gelen ve Türk Dünyası’nda... [Devamı]
“ÇANAKKALE ZAFERİ’Nİ GENÇLER KAZANMIŞTIR”

“ÇANAKKALE ZAFERİ’Nİ GENÇLER...

VAKFIKEBİR’DE, “DİRİLİŞTEN KURTULUŞA BİR DURUŞTUR ÇANAKKALE” KONULU KONFERANS “ÇANAKKALE... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE, ÖĞRENCİLERLE BULUŞMA PROGRAMI

VAKFIKEBİR’DE, ÖĞRENCİLERLE BULUŞM...

VAKFIKEBİR’DE, ÖĞRENCİLERLE BULUŞMA PROGRAMI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü Aile ve Dini... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE SABAH NAMAZI BULUŞMASI

VAKFIKEBİR’DE SABAH NAMAZI BULUŞMA...

VAKFIKEBİR’DE SABAH NAMAZI BULUŞMASI Vakfıkebir Büyükliman Mahallesi’nde, sabah namazı... [Devamı]
BEŞİKDÜZÜ’NDE “GEÇMİŞTEN GELECEĞE KADIN VE TOPLUM” KONULU KONFERANS

BEŞİKDÜZÜ’NDE “GEÇMİŞTEN GEL...

BEŞİKDÜZÜ’NDE “GEÇMİŞTEN GELECEĞE KADIN VE TOPLUM” KONULU KONFERANS Beşikdüzü... [Devamı]
Popüler Haberler


“ÇANAKKALE ZAFERİ’Nİ GENÇLER KAZANMIŞTIR”

“ÇANAKKALE ZAFERİ’Nİ GENÇLER...

VAKFIKEBİR’DE, “DİRİLİŞTEN KURTULUŞA BİR DURUŞTUR ÇANAKKALE” KONULU KONFERANS “ÇANAKKALE ZAFERİ’Nİ GENÇLER... [Devamı]
BEŞİKDÜZÜ’NDE, NEVRUZ BAYRAMI KUTLANDI

BEŞİKDÜZÜ’NDE, NEVRUZ BAYRAMI KUTL...

BEŞİKDÜZÜ’NDE, NEVRUZ BAYRAMI KUTLANDI Baharın müjdecisi anlamına gelen ve Türk Dünyası’nda kutlanan Nevruz Bayramı, Beşikdüzü... [Devamı]
PTT’LER ZOR DURUMDA

PTT’LER ZOR DURUMDA

PTT’LER ZOR DURUMDA Çoğu zaman Büyükliman neresidir diye sorarlar. Büyükliman, Trabzon’un batısında; Çarşıbaşı, Tonya, Vakfıkebir, Beşikdüzü,... [Devamı]
YAYLALARDA MART SONU KARI – 24.03.2019

YAYLALARDA MART SONU KARI – 24.03....

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir… Tıklayınız…  Devamı →[Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar