BEŞİKDÜZÜ’NDEN, “15 TEMMUZ VE DİN GÜVENLİĞİMİZ” KONULU KONFERANS - YAZ KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNİN, 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZİ ANMA PROGRAMI - MÜFTÜ İBRAHİM KADIOĞLU’DAN ÖNEMLİ MESAJLAR - SABAH NAMAZI BULUŞMASINDA ŞEHİTLERİMİZ İÇİN DUÂLAR EDİLDİ - ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM VE MEVLİD-İ ŞERİF OKUNDU -
KAYMAKAM, EMNİYET MÜDÜRÜ VE JANDARMA KOMUTANI BASIN MENSUPLARIYLA KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ

Fotoğraflar için tıklayınız…

KAYMAKAM, EMNİYET MÜDÜRÜ VE JANDARMA KOMUTANI BASIN MENSUPLARIYLA KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ

 Vakfıkebir Kaymakamı Mesut Yakuta; İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Gürbüz ve İlçe Jandarma Komutanı Bekir Gündüz ile birlikte, kahvaltıda bir araya geldiği basın mensuplarına güvenlik ve  asayiş olayları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

“VAR GÜCÜMÜZLE İNSANLARIMIZIN GÜVENLİĞİ VE ESENLİĞİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ…”

Vakfıkebir Yalıköy Mahallesi Yakamoz Köfte Salonunda düzenlenen kahvaltılı toplantıda asayiş olayları ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Vakfıkebir Kaymakamı Mesut Yakuta, “Var gücümüzle Vakfıkebir’deki insanlarımızın güvenliği ve esenliği için çalışıyoruz. Güvenlik olmadan herhangi bir kamu hizmetinin çok fazla önemi yok. Tabii ki öncelikli olarak insanlarımız güven içerisinde, huzur içerisinde yaşamak isterler. İnsanlarımıza her alanda güvenli kamu hizmeti sunulması için arkadaşlarımızla sağlıklı bir şekilde çalışıyoruz. Bu anlamda tüm vatandaşlarımızdan da bizlere yardımcı olmalarını bekliyoruz. Son zamanlarda ilçemizde bir takım nâhoş, istemediğimiz olaylar oldu. Tabii ki bu, bizim ve güvenlik güçlerimizin çalışmadığı anlamına gelmiyor. Bu tür olaylar her yerde olabilecek olaylar. Tüm Vakfıkebir’i bir sepet olarak düşünürsek, sepetteki birkaç çürük elmanın tüm sepeti kötülemesine müsaade etmeyeceğiz. Öncelikli olarak bu sepetteki çürük elmaları temizleyip vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşamalarını sağlayacağız. Bu olayları çözmek için arkadaşlarımızla birlikte yoğun bir şekilde çalışıyoruz.

“İZİN VERMEYECEĞİZ…”

Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir, kanunlar ve yasalarla yönetiliyoruz. Dolayısıyla bir insanı yeteri kadar delil elde etmeden suçlamak ve mahkum ettirmek mümkün değil. Deliller oluşturulduğunda ise zaten mahkemelerimiz gerekli cezaları verecektir. Bazı vatandaşlarımız “Devlet nerede? diyor. Bu söylemelere asla katılmıyoruz. Güvenlik güçlerimiz yoğun bir şekilde çalışıyorlar.  Dün İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerimiz son zamanların en büyük uyuşturucu operasyonunu başarı ile gerçekleştirdiler. Yine emniyet bölgesinde bahsettiğimiz çürük elmalardan birkaç tanesi mahkemeye çıktı. Birisi tutuklandı. Birisi gözaltında. Yine bir tanesi de hastanede gözaltında. Bahsettiğimiz 7-8 kişilik bir grup ve 4 tanesi tutuklandı veya gözaltında. Geri kalanlar hakkında da yasal süreç devam ediyor. Huzur ve güvenimizi kimsenin bozmasına izin vermeyeceğiz. Sahil yolunda uygulama noktamız var. Orada da sürekli olarak yol uygulanmalarımız devam ediyor. Uygulama noktamızda, yılbaşından buyana 85 bin 316 şahıs sorgulanmış ve 85 aranan şahıs bulunmuş, haklarında gerekli işlemler yapılmış. Yine uygulama noktasında eksikliklerinden dolayı 371 bin TL. para cezası uygulanmıştır.

“GÜVENLİĞİMİZ İYİ BİR NOKTADA. VATANDAŞLARIMIZ BİZE GÜVENSİNLER, DESTEK OLSUNLAR…”

Güvenliğin iyi bir noktada olduğunu şöyle ifade edebiliriz. 2017 yılı içerisinde Vakfıkebir’de faili meçhul olayımız yok. Bu da, arkadaşlarımızın her türlü suçu aydınlatmak için çalıştıkları anlamına geliyor. Ayrıca bu yıl geçen iki yıla oranla daha az suç işlenmiş. Sahil yolundaki uygulama noktamız açılalı iki yıl oldu, devam ediyor ve bu uygulama esnasında yapılan her bir işlem suç sayılarına da ekleniyor; buna rağmen yine de geçen iki yıla göre bu yıl daha az suç işlenmiş görülüyor. Dolayısıyla devlet asla zafiyet içerisinde değildir. Güvenlik güçlerimiz görevlerini layıkıyla yapmaktadır. Onlara teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımız işlerine güçlerine baksınlar. Onların güvenliği için her türlü önlemi alıyoruz, bizlere güvensinler, desteklerini esirgemesinler. Sadece polisiye tedbirlerle bazen her şeyi engellememiz mümkün olmayabiliyor. Vatandaşlarımızın bizlere bu konuda, gördükleri, bildikleri konusunda da yardımcı olmalarını, emniyete, jandarmaya ihbarda bulunmalarını özellikle ve hâssaten rica ediyorum” diye konuştu.

İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Gürbüz ve İlçe Jandarma Komutanı Bekir Gündüz’de kendi bölgelerinde yapılan asayiş çalışmalarını anlattılar. Özellikle trafik ihlalleri ve şikayet konusu olan egzoz gürültüleriyle ilgili yapılan işlemler hakkında bilgiler verdiler.

Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Şifa Karadeniz’in de aralarında bulunduğu kahvaltıya katılan basın mensupları; Kaymakam Mesut Yakuta, İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Gürbüz ve İlçe Jandarma Komutanı Bekir Gündüz’e, yapmış oldukları bilgilendirme ve davet dolayısıyla memnuniyetlerini belirterek teşekkür ettiler.

 

Benzer Haberler:

VAKFIKEBİR’DE UYUŞTURUCU OPERASYONU
VAKFIKEBİR’DE UYUŞTURUCU OPERASYONU
VAKFIKEBİR MÜFTÜSÜ HÜSEYİN KÖKSAL BASIN MENSUPLARIYLA KAHVALTIDA BULUŞTU
Vakfıkebir İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, Büyükliman...
VAKFIKEBİR'DE DEV UYUŞTURUCU OPERASYONU
Vakfıkebir İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinden ...
HABER BİLGİLERİ
Bu haber 04 Ağustos 2017, 16:29 tarihinde Eğitim, Ekonomi, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Küçük Manşetler, Manşet, Medya, Resim Galerisi, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 10.181 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
BEŞİKDÜZÜ’NDEN, “15 TEMMUZ VE DİN GÜVENLİĞİMİZ” KONULU KONFERANS

BEŞİKDÜZÜ’NDEN, “15 TEMMUZ V...

BEŞİKDÜZÜ MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN, “15 TEMMUZ VE DİN GÜVENLİĞİMİZ” KONULU KONFERANS Beşikdüzü’nde,... [Devamı]
YAZ KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNİN, 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZİ ANMA PROGRAMI

YAZ KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNİN, 15 TEMM...

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir… YAZ KUR’AN KURSU... [Devamı]
MÜFTÜ İBRAHİM KADIOĞLU’DAN ÖNEMLİ MESAJLAR

MÜFTÜ İBRAHİM KADIOĞLU’DAN ÖNEMLİ ...

MÜFTÜ İBRAHİM KADIOĞLU’DAN ÖNEMLİ MESAJLAR Beşikdüzü İlçe Müftüsü İbrahim Kadıoğlu,... [Devamı]
SABAH NAMAZI BULUŞMASINDA ŞEHİTLERİMİZ İÇİN DUÂLAR EDİLDİ

SABAH NAMAZI BULUŞMASINDA ŞEHİTLERİMİZ İ...

Büyük boy fotoğraflar için tıklayınız… SABAH NAMAZI BULUŞMASINDA ŞEHİTLERİMİZ İÇİN... [Devamı]
ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM VE MEVLİD-İ ŞERİF OKUNDU

ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM V...

Büyük boy fotoğraflar için tıklayınız… 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZ DUÂLARLA ANILDI Beşikdüzü... [Devamı]
BEŞİKDÜZÜ’NDE, 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ İRADE YÜRÜYÜŞÜ

BEŞİKDÜZÜ’NDE, 15 TEMMUZ DEMOKRASİ...

Video_1                          Video_2 BEŞİKDÜZÜ’NDE, 15 TEMMUZ DEMOKRASİ... [Devamı]
YAZ KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNDEN, 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZİ ANMA ÖZEL PROGRAMI

YAZ KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNDEN, ...

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir… YAZ KUR’AN... [Devamı]
Popüler Haberler


SABAH NAMAZI BULUŞMASINDA ŞEHİTLERİMİZ İÇİN DUÂLAR EDİLDİ

SABAH NAMAZI BULUŞMASINDA ŞEHİTLERİMİZ İ...

Büyük boy fotoğraflar için tıklayınız… SABAH NAMAZI BULUŞMASINDA ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir’de... [Devamı]
MÜFTÜ İBRAHİM KADIOĞLU’DAN ÖNEMLİ MESAJLAR

MÜFTÜ İBRAHİM KADIOĞLU’DAN ÖNEMLİ ...

MÜFTÜ İBRAHİM KADIOĞLU’DAN ÖNEMLİ MESAJLAR Beşikdüzü İlçe Müftüsü İbrahim Kadıoğlu, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’nün... [Devamı]
YAZ KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNİN, 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZİ ANMA PROGRAMI

YAZ KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNİN, 15 TEMM...

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir… YAZ KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNİN, 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZİ... [Devamı]
BEŞİKDÜZÜ’NDEN, “15 TEMMUZ VE DİN GÜVENLİĞİMİZ” KONULU KONFERANS

BEŞİKDÜZÜ’NDEN, “15 TEMMUZ V...

BEŞİKDÜZÜ MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN, “15 TEMMUZ VE DİN GÜVENLİĞİMİZ” KONULU KONFERANS Beşikdüzü’nde, İlçe Müftülüğü... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar