KADİR GECESİ’NE ÖZEL CANLI YAYIN PROGRAMI - MÜFTÜLÜK PERSONELİ VE VATANDAŞLARDAN KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA TAM DESTEK - MÜFTÜ KÖKSAL TRT TRABZON RADYOSU’NUN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU - MÜFTÜ KÖKSAL İLE ÖZEL RÖPORTAJ - MÜFTÜ KÖKSAL, MERCAN FM’DE TOSUN PAŞA’NIN KONUĞU OLDU -
MÜFTÜ KÖKSAL, ŞÜKRAN DUYGULARINI PAYLAŞTI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜSÜ HÜSEYİN KÖKSAL, DUA, TEŞEKKÜR VE ŞÜKRAN DUYGULARINI PAYLAŞTI

Müftü Köksal: “Yüce Allah’a ne kadar şükretsek azdır”

Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an Kursu’nun hizmete açılmış olması dolayısıyla “Yüce Allah’a ne kadar şükretsek azdır.” diyen İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, eğitim kompleksinin inşasında emeği-katkısı bulunan ve açılış merasimine iştirak eden herkese dua ve teşekkür etti, şükran duygularını paylaştı.

Açılış merasiminden fotoğraflar için tıklayınız…

Vakfıkebir İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, ilçede büyük bir heyecan ve coşkuyla açılışı gerçekleştirilen Bölge Yatılı Kız Kur’an Kursu’nun, eğitim öğretim hizmetine başlamış olması dolayısıyla, eğitim kompleksinin inşasında emeği-katkısı bulunanlar ile açılış merasimine iştirak eden başta Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ve devlet erkanı olmak üzere herkese dua ve teşekkürlerini ifade etti, şükran duygularını paylaştı.

Eğitim kompleksi ile ilgili de bilgiler veren İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, duygu ve düşüncelerini dile getirdiği mesajında şunları söyledi:

Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an Kursumuz, 29 Eylül 2019 Pazar günü Diyanet İşleri Başkanımızın onur konuğu olarak bulunduğu kalabalık bir toplulukla eğitim öğretim hizmetine açılmıştır.

17 Eylül 2015 tarihinde sade bir törenle ve dualarla temeli atılan Bölge Yatılı Kız Kur’an Kursumuz, adeta bir seferberlik anlayışıyla Vakfıkebirli kardeşlerimiz, din görevlilerimiz, gurbette bulunan hayırseverlerin ve bazı müftülüklerin katkılarıyla müftülüğümüz öncülüğünde, hayri hizmetleri yürütmek amacıyla kurulan Hacı Ziya Habiboğlu Derneği tarafından ve 550 yıllık kız çocuklarıyla alakalı özlemin giderilmesi için yapımına başlanmış, 4 yıl gibi kısa bir zamanda tamamlanmış ve 29 Eylül itibariyle pek muhterem hazirunun iştirakiyle açılışı gerçekleştirilmiştir.Yüce Allah’a ne kadar şükretsek azdır.

Geleceğin dünyasını şekillendirecek, yarının mamur Türkiye’sinin aktörlerini ve o nesillerin annelerini yetiştirme azmi ve kararlılığıyla inşa edilen bu eğitim kompleksi, 1 milyon 374 bin TL’si borç olmak üzere 10 milyon 750 bin TL’ye hizmete kazandırılmış, aradan geçen 4 yıllık maliyet artışları dikkate alındığında bugünkü değerinin 15 milyon civarında olduğu görülmüştür.

4 dönüm arsa üzerine kurulan eğitim kompleksi, 1200 m²  inşaat alanı, 8000 m² döküm alanı, müstakil 2 blok, 2 dönüm bahçe ve oyun alanı, modern mutfak, 240 m² yemekhane, kantin ve kafeterya, konferans salonu, kütüphane, mescit, 8 adet öğretici odası (ofis), toplantı salonu, yönetici ofisi ve kapalı spor salonu, dörder kişilik 40 yatakhanesi, 140 öğrenci kapasiteli okul öncesi din eğitimi için 4-6 yaş sınıfları ile benzerlerinden farklılık arz etmektedir.

Diyanet İşleri Başkanlığımızın himayelerinde, ilimizin de sınırlarını aşan geniş bir bölgeye hizmet edeceği beklenen Bölge Yatılı Kız Kur’an Kursu büyük bir boşluğu dolduracaktır. 4 yıl önce temeli atıldığı günden beri açılış zamanını kovalayan nice kardeşimiz şimdilerde aramızda yok, ama bir çoğumuz buna şahitlik ettik. İşte büyük lütuf budur.

Vakfıkebirli kardeşlerimiz, din görevlilerimiz ve uzaktan yakından bu hayır seferberliğine katılan hayırseverlerimiz ve adını bilmediğimiz nice gönül erbabının desteği, azim ve gayretleriyle hizmete hazır hale getirilen bu müessesenin açılış programına teşrif eden Muhterem Diyanet İşleri Başkanımıza teşekkür arz ediyorum. Valimiz Sayın İsmail Ustaoğlu’na, bu projenin cesaret ve planlama mimarı TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ve Trabzon Milletvekili Saygı değer Muhammet Balta’ya, TBMM Genel Sekreteri Sayın Mehmet Ali Kumbuzoğlu’na, eski bakan Sayın Faruk Nafiz Özak’a, Kaymakamımız Sayın Mesut Yakuta’ya, Beşikdüzü Kaymakamı Şakir Öner Öztürk’e, Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Murat Zorluoğlu’na, Trabzon Milletvekilleri Sayın Bahar Ayvazoğlu ve Sayın Salih Cora’ya, Vakfıkebir Belediye Başkanımız Muhammet Balta’ya, Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu’ya, Bayburt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Nasrullah Hacımüftüoğlu’na, Kaanlar Ailesine, Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Bilgin’e, ilçe müftülerimize, basınımızın, bilhassa yerel basınımızın değerli mensuplarına, din görevlisi kardeşlerime, gece gündüz demeden yapının her bir aşamasını takip eden Hacı Ziya Habiboğlu Derneği yetkililerine, değerli Vakfıkebirli kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Gelişleriyle bizleri onurlandırmışlardır.

Bu kompleksin inşasına katkı sağlayan ama açılışını göremeden Rahmet-i Rahmana kavuşan Seyfi Garip amcamız gibi hayır ve gönül ehlini de rahmet, minnet, şükran ve dua ile anıyorum. Bugünlere gelirken yapının inşaat işini yürüten Huzurum İnşaat firmasına, inşaat safhasının her aşamasında ve kaynak ihtiyacı duyduğumuz her anda, doğrudan kendisine ulaşabildiğimiz, dertlerimizi aktarabildiğimiz, gayretleriyle ayni ve nakdi yardımın temin edilmesine vesile olan, deneyim ve imkanlarını esirgemeyen TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ve Trabzon Milletvekili Muhammet Balta’ya, meclisteki odalarında buyur ederek bizleri karşılayan tüm Trabzon milletvekillerimize, inşaatın takibi ve malzeme teminini ile her türlü prosedürün işletilmesi ve takibini sağlayan Hacı Ziya Habiboğlu Derneği Başkan ve üyelerine, her ay periyodik olarak belli bir miktarla aidat ödeyerek hayır hizmetine katkı sağlayan din görevlilerimize ve diğer kardeşlerimize, değerli Vakfıkebirlilere, sesimizi uzaklara duyuran, hep işbirliğiyle çalıştığımız değerli basın mensuplarına, başta çevre düzenlemesi olmak üzere bu yapıya büyük katkı sağlayan Vakfıkebir Belediye Başkanımız Muhammet Balta’ya, teşekkür ve dua etmeyi borç bilirim.

————————————

Açılış merasiminden fotoğraflar için tıklayınız…

————————————

Bölge Yatılı Kız Kur’an Kursu’na yardımlarınız için iletişim ve banka hesap numaraları:

Banka hesap numaraları:
Halk Bankası Vakfıkebir Şubesi
IBAN NO : TR650001200977400016000067

Ziraat Bankası Vakfıkebir Şubesi
IBAN NO : TR500001000252666282665002

İletişim  Telefon:
Dernek : 0462 841 5405
İlçe Müftülüğü : 0462 841 5144
Dernek Başkanı (Ali Dunay): 0542 630 98 82
Fax : 0462 841 54 05

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 04 Ekim 2019, 22:47 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Küçük Manşetler, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
KADİR GECESİ’NE ÖZEL CANLI YAYIN PROGRAMI

KADİR GECESİ’NE ÖZEL CANLI YAYIN P...

VAKFIKEBİR’DE, KADİR GECESİ’NE ÖZEL CANLI YAYIN PROGRAMI DÜZENLENDİ Vakfıkebir İlçe... [Devamı]
MÜFTÜLÜK PERSONELİ VE VATANDAŞLARDAN KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA TAM DESTEK

MÜFTÜLÜK PERSONELİ VE VATANDAŞLARDAN KAN...

MÜFTÜLÜK PERSONELİ VE VATANDAŞLARDAN KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA TAM DESTEK Kızılay’ın Vakfıkebir... [Devamı]
MÜFTÜ KÖKSAL TRT TRABZON RADYOSU’NUN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU

MÜFTÜ KÖKSAL TRT TRABZON RADYOSU’NUN CAN...

MÜFTÜ KÖKSAL TRT TRABZON RADYOSU’NUN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU Video  Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
MÜFTÜ KÖKSAL İLE ÖZEL RÖPORTAJ

MÜFTÜ KÖKSAL İLE ÖZEL RÖPORTAJ...

Vakfıkebir İlçe Vaizi Ekrem Akbaş’ın, İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal ile Zekat konusunda... [Devamı]
MÜFTÜ KÖKSAL, MERCAN FM’DE TOSUN PAŞA’NIN KONUĞU OLDU

MÜFTÜ KÖKSAL, MERCAN FM’DE TOSUN P...

MÜFTÜ KÖKSAL, MERCAN FM RADYOSU’NDA TOSUN PAŞA’NIN KONUĞU OLDU Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ZEKAT ve FİDRELERİNİZİ GERÇEK İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRMAYA TALİBİZ

ZEKAT ve FİDRELERİNİZİ GERÇEK İHTİYAÇ SA...

KIYMETLİ KARDEŞLERİMİZ! Türkiye Diyanet Vakfı Vakfıkebir Şubesi olarak Zekat, Fidre, Fidye ve... [Devamı]
VAKFIKEBİR MÜFTÜSÜ HÜSEYİN KÖKSAL İLE RÖPORTAJ

VAKFIKEBİR MÜFTÜSÜ HÜSEYİN KÖKSAL İLE RÖ...

VAKFIKEBİR MÜFTÜSÜ HÜSEYİN KÖKSAL İLE… Vakfıkebir İlçe Vaizi Ekrem Akbaş, İlçe Müftüsü... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar