TEDBİRE UYMANIN MÜKAFATI, AYKIRI DAVRANMANIN DA VEBÂLİ VARDIR! - VAKFIKEBİR BİR DEĞERİNİ DAHA KAYBETTİ - ENGELLİ VATANDAŞ YAŞAR TAŞ (30) VE AİLESİ ZİYARET EDİLDİ - VAKFIKEBİR’DE 130 ÖĞRENCİ İLE “ÇOCUK-CAMİ BULUŞMASI” ETKİNLİĞİ - HAYIRSEVER VAKFIKEBİRLİLER ADINA BRİKET EVLER OLUŞTURULACAK -
MÜFTÜ KÖKSAL “İYİ Kİ VAKFIKEBİR’DE ÇALIŞTIM”

MÜFTÜ KÖKSAL’DAN AÇILIŞA DAVET!

Vakfıkebir İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.

Müftü Köksal, 29 Eylül 2019 Pazar günü, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ve bazı devlet erkânının katılımıyla açılışı yapılacak olan Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an Kursu’nun açılışına basın mensuplarını, Büyükliman Bölgesi halkını ve tüm vatandaşları davet etti.

MÜFTÜ KÖKSAL “İYİ Kİ VAKFIKEBİR’DE ÇALIŞTIM”

Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti’ne İmam Hatip İsmet Kukul ve Mithat Güdü ile birlikte gelen Müftü Köksal ziyaret sırasından yaptığı açıklamada; “Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti olarak çalışmalarımızda hep yanımızda yer aldınız. Hizmet odaklı çalışmalarımızı, sizler de toplumla paylaştınız. Allah razı olsun. Cemiyetinizin kıymetini biliyoruz. Sizlerin varlığınızla iftihar ediyoruz. İş ahlakını esas alan, insan merkezli ve kamuoyunu bilgilendirici çalışmalarınızı gördük, özellikle teşekkür etmek istiyorum. Yaptığımız hizmetleri yazılı ve sözlü kayıt altına alan, bilgi ve haber haline getiren kuruluşuz. Bu hizmetlerimizi kamuoyuna ve topluma yansıtma konusunda sizleri hep yanımızda gördük. Bunu da sizler kamu hizmeti bilinciyle yaptınız. Bundan sonra da aynı iştah, heves ve işbirliğiyle çalışmak isteriz. Bir arada bulunmaktan memnunuz. Kurum ve kuruluşların gözü kulağı olmak önemli bir şey, ki basın da zaten bunu yapıyor. Her hizmet kapısı yüce Allah’ın bir lütfudur. Bölge halkı olarak bir eser meydana getirdik. Açılışımız için çalışmalar harıl harıl devam ediyor. Bir intiba elde edilecekse ilk intiba çok önemlidir. Bir çok kursta olmayan özelikler bu kursumuzda var. Bu hizmetimizi zaman zaman haber yaptınız ve hatırlatmak istediğimizde de aracı oldunuz. Biz zaten ayrım yapmadık; biz siziz, siz de bizlersiniz. Sizler kendi eserinizin tanıtımını/reklamını yapmış oldunuz. Haberlerinizdeki ifadelerinizde de onu gördük, eksik olmayınız. Bütün acısı ve tatlısıyla iyi ki Vakfıkebir’de çalıştım diyorum. Bu arada rahatsızlığını üzülerek öğrendiğim, yazılarıyla ve karikatürleriyle ilçeye ve bölgeye değer katan üstat Hikmet Aksoy abimize de geçmiş olsun dileklerimizi sunuyorum. Sizlerin aracılığınızla Pazar günü saat 14.00’te, Diyanet İşleri Başkanı Sayın Prof. Dr. Ali Erbaş ve bazı devlet erkânının da katılacağı açılışa sizleri, bölge halkımızı ve tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz.” dedi.

“1 MİLYON 344 BİN TL BORCU, YAPILMASI GEREKEN İŞLERİ İÇİN DE YAKLAŞIK 500 BİN TL’YE İHTİYAÇ VAR”

Bölge Yatılı Kız Kur’an Kursu için bugüne kadar 10 milyon 750 bin TL  harcama yapıldığını, 1 milyon 344 bin TL borcunun bulunduğunu ve yapılması gereken işler için de yaklaşık 500 bin TL’ye ihtiyaç olduğunu belirten İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, kurs binası hakkında da bilgilendirme yaparak kompleksin özelliklerini şu şekilde ifade etti:

“Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an Kursu eğitim kompleksi, 8000 m² toplam inşaat alanı üzerinde 250 öğrenci kapasiteli eğitim binası ile 164 öğrenci kapasiteli yurt binası olmak üzere iki ayrı bloktan oluşuyor.

600 m² alan üzerine kurulu 7 katlı 164 öğrenci kapasiteli yurt binasında; 40 yatakhane, misafirhane ve öğretmen odaları yanında Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Okul Öncesi Dönem Din Eğitimi Projesi kapsamında, 4-6 yaş grubu 120 öğrencinin Kur’an eğitimi ve öğretimi göreceği derslikler bulunuyor.

600 m² alan üzerine kurulu 250 öğrenci kapasiteli eğitim binasında ise, kütüphane, 4 hafızlık sınıfı, 2 hafızlığa hazırlık, 4 yüzüne sınıfı, 1 yabancı dil sınıfı, 1 serbest çalışma sınıfı, 120 m²’lik mescit, 240 m²’lik yemekhane, 200 öğrenci kapasiteli konferans salonu, 8 adet öğretmen odası, toplantı salonu, yönetici ofisi, 300 m²’lik kapalı spor salonu, kütüphane ve 150 m²’lik kantin ve kafeterya bulunuyor.

Bugünkü değeriyle yaklaşık 15 milyonluk maliyete sahip modern eğitim kompleksinde ayrıca 4-6 yaş grubu öğrenciler için yaklaşık 1000 m²’lik alan üzerinde çocuk parkı, 15 araçlık otopark, basketbol ve voleybol sahası ile dinlenme yerleri yer alıyor.

17 Eylül 2015 tarihinde temeli atılarak yapımına başlanılan Bölge Yatılı Kız Kur’an Kursu eğitim kompleksi için bugüne kadar 10 milyon 750 bin TL  harcama yapıldı. 1 milyon 344 bin TL borcu bulunan eğitim kompleksinin yapılması gereken işleri için de yaklaşık 500 bin TL’ye ihtiyaç var.”

Vakfıkebir Kirazlık Mahallesi Sahil Camii arkasında, devlet karayoluna 300 metre uzaklıkta bulunan Bölge Yatılı Kız Kur’an Kursu, Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı olarak ilçe müftülüğü himayesinde eğitim öğretim hizmeti verecek.

İlçe Müftülüğü’nün gözetim, denetim ve himayelerinde, hayrî hizmetleri yürütmek amacıyla kurulan ‘Hacı Ziya Habiboğlu Derneği’ tarafından yapımı tamamlanan Bölge Yatılı Kız Kur’an Kursu’na;

Yardımlarınız İçin İletişim Ve Banka Hesap Numaraları

Banka hesap numaraları:
Halk Bankası Vakfıkebir Şubesi
IBAN NO : TR650001200977400016000067

Ziraat Bankası Vakfıkebir Şubesi
IBAN NO : TR500001000252666282665002

İletişim  Telefon:
Dernek : 0462 841 5405
İlçe Müftülüğü : 0462 841 5144
Dernek Başkanı (Ali Dunay): 0542 630 98 82
Fax : 0462 841 54 05

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ…

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ…

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 27 Eylül 2019, 17:46 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Küçük Manşetler, Manşet, Medya, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
TEDBİRE UYMANIN MÜKAFATI, AYKIRI DAVRANMANIN DA VEBÂLİ VARDIR!

TEDBİRE UYMANIN MÜKAFATI, AYKIRI DAVRANM...

Diğer yazıları için tıklayınız… TEDBİRE UYMANIN MÜKAFATI, AYKIRI DAVRANMANIN DA VEBÂLİ... [Devamı]
VAKFIKEBİR BİR DEĞERİNİ DAHA KAYBETTİ

VAKFIKEBİR BİR DEĞERİNİ DAHA KAYBETTİ...

VAKFIKEBİR BİR DEĞERİNİ DAHA KAYBETTİ Duayen gazetecilerimizden Vakfıkebir Postası, Hürses... [Devamı]
ENGELLİ VATANDAŞ YAŞAR TAŞ (30) VE AİLESİ ZİYARET EDİLDİ

ENGELLİ VATANDAŞ YAŞAR TAŞ (30) VE AİLES...

ENGELLİ VATANDAŞ YAŞAR TAŞ (30) VE AİLESİ ZİYARET EDİLDİ Vakfıkebir İlçe Müftülüğünce,... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE 130 ÖĞRENCİ İLE “ÇOCUK-CAMİ BULUŞMASI” ETKİNLİĞİ

VAKFIKEBİR’DE 130 ÖĞRENCİ İLE R...

VAKFIKEBİR’DE 130 ÖĞRENCİ İLE “ÇOCUK-CAMİ BULUŞMASI” ETKİNLİĞİ Vakfıkebir’de,... [Devamı]
HAYIRSEVER VAKFIKEBİRLİLER ADINA BRİKET EVLER OLUŞTURULACAK

HAYIRSEVER VAKFIKEBİRLİLER ADINA BRİKET ...

HAYIRSEVER VAKFIKEBİRLİLER ADINA BRİKET EVLER OLUŞTURULACAK Vakfıkebir İlçe Müftülüğü’nün... [Devamı]
“MEDENİYETLERİN VE TOPLUMUN İNŞASI, KADININ İHYASIYLA MÜMKÜNDÜR.”

“MEDENİYETLERİN VE TOPLUMUN İNŞASI...

VAKFIKEBİR’DE, “MEDENİYETİN İNŞASINDA KADIN VE ÜRETİM” KONULU PANEL DÜZENLENDİ Vakfıkebir... [Devamı]
SABAH NAMAZINDA ŞEHİTLERİMİZ İÇİN DUALAR EDİLDİ

SABAH NAMAZINDA ŞEHİTLERİMİZ İÇİN DUALAR...

SABAH NAMAZINDA ŞEHİTLERİMİZ İÇİN DUALAR EDİLDİ Vakfıkebir’de, ‘Sabah Namazı... [Devamı]
Popüler Haberler


TEDBİRE UYMANIN MÜKAFATI, AYKIRI DAVRANMANIN DA VEBÂLİ VARDIR!

TEDBİRE UYMANIN MÜKAFATI, AYKIRI DAVRANM...

Diğer yazıları için tıklayınız… TEDBİRE UYMANIN MÜKAFATI, AYKIRI DAVRANMANIN DA VEBÂLİ VARDIR! Varlık aleminde, emre âmâde nimet ve imkanlarla... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar