VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NDE İLK KEZ … - BEŞİKDÜZÜ’NDE, MÜFTÜLÜK ÖĞRENCİ DAYANIŞMASI - SÖMESTR TATİLİNDE UMRE FIRSATINI KAÇIRMAYIN! - YETER GÜDÜ EBEDİYETE UĞURLANDI - YARDIMLARINIZI BEKLİYORUZ! -
AVA GİDERKEN AVLANDILAR!

Diğer Yazıları İçin Tıklayınız…

Ava Giderken Avlandılar!

Dünyanın gözünün içine baka baka yalan söylüyorsunuz! Bir gün başka yalan, diğer gün başka tezgâh! Çok ayıp çok! Ama görülmektedir ki, ayıp duygusu ölmüş, yüz kızarma diye bir şey kalmamış! Dünyayı çocuk mu sanıyorsunuz?

Devlet ciddiyeti, güvenirliği ve saygınlığı diye bir kavram vardır; siz sadece bir gazeteciyi değil, gazeteci ile birlikte bunları da öldürdünüz!

Tezgâhladıklarınızı ve çevirdiğiniz dümenleri herkesin bildiğini siz de biliyorsunuz. Ama buna rağmen dünyayı aptal yerine koyarak yalan söylemeye devam ediyorsunuz. Pes doğrusu; bu ne pişkinlik, bu ne saygısızlık? Adamın dublörünü bile önceden hazırlamışsınız; hâlâ habersizmiş numaraları yapıyorsunuz!

KAŞIKÇI tiyatrosundan söz ediyorum. Adamlar altı ay öncesinden oyunu yazmaya başlamışlar; Veliahtı Amerika’da lüks otellerde haftalarca ağırlamışlar; Basından öğrendiğimiz kadarıyla CIA ve Trump’un Evangelist damadı, tehlikeli insanlar listesini Veliahtın cebine koymuşlar; Amerika dönüşü riskli buldukları, muhalifleri tutuklatmışlar; hâlâ o listenin tasfiyesini devam ettiriyorlar!

Mevcut Suudi Kıralı ABD ve İsrail ile dayanışma içinde. Bu nedenle, Ortadoğu’daki büyük İsrail’in kurulması için yürütülen kirli savaşların, hatta PYD-PKK’nın finansörü. Öte yandan Amerika’nın mali destekçisi ve petrol istasyonu.Bu nedenle İsrail açısından iktidarda kalmayı sürdürmesi gerekmektedir.

Kaşıkçı, “Ben muhalif değilim, gazeteciyim.” Derken muhalif olmanın bedelinin ölüm olduğunu biliyordu. Buna rağmen öldürülmekten kurtulamadı. Çünkü Ortadoğu’da yürütülen operasyonları; Yemen, Suriye vb. yerlerdeki Suudi Politikalarını, dolayısıyla İsrail ve ABD politikalarını gazeteci olarak eleştirmeyi sürdürdü.

Nasıl öldürüldü? Sorusuna verilen cevapların komikliği bir yana, “nerede olduğunu bilmiyoruz, şöyle olabilir, hayır öyle değil böyle miydi acaba!?” gibi insanı deliye çeviren geveleme cevaplarla bütün dünya ile alay etmektedirler.

“Yaptırımlar ağır olacak; yok hayır hafif olacak; Arabistan’dan vazgeçemeyiz, aslında kral ve veliaht iyi adamdır; biraz yaptırım uygularız ama silah anlaşmasını sürdüreceğiz!” şeklindeki Trump’un beyanatları, dünya ile resmen dalga geçmektir.

Bırakın eveleyip gevelemeyi; bir insan öldürüldü! Bu öldürme Arabistan Konsolosluğu’nda oldu. Türkiye’nin Dünya’daki imajını kötülemek ve Arabistan ile ilişkilerin gerginlik düzeyini yükseltmek için özellikle Türkiye seçildi. Bir taşla iki kuş vuracaklardı! Tam tersi oldu. Çünkü Türkiye bütün oyunları bozdu!

Bu planın arkasında hangi ülkenin olduğunu, uygulamasında hangi ülkenin rol oynadığını, cellatların hangi ülkeden olduğunu Türkiye sayesinde dünyada bilmeyen kalmadı.

Teşekkürler Türkiye!   “Ava giderken avlanmak”  işte buna denir!

Abdullah Gülay
Eğitimci – Yazar
gulayabdul@hotmail.com

 

Benzer Haberler:

SİSDER’DEN KAYMAKAM YILDIZHAN'A ZİYARET
SİSDER’DEN KAYMAKAM YILDIZHAN'A ZİYARET
MODEL İNSAN
MODEL İNSAN
Kıyametin Koptuğunu Sandılar
Kıyametin Koptuğunu Sandılar
HABER BİLGİLERİ
Bu haber 26 Ekim 2018, 22:02 tarihinde Dünya, Flash Haberler, Genel, Gündem, Köşe Yazarları, Küçük Manşetler, Manşet, Medya, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yazar 3, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 3.619 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NDE İLK KEZ …

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NDE İLK KEZ &#...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NDE EŞLERLE TOPLANTI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü’nde ilk... [Devamı]
BEŞİKDÜZÜ’NDE, MÜFTÜLÜK ÖĞRENCİ DAYANIŞMASI

BEŞİKDÜZÜ’NDE, MÜFTÜLÜK ÖĞRENCİ DAYANIŞM...

Fotoğraflar İçin Tıklayınız… BEŞİKDÜZÜ’NDE, MÜFTÜLÜK ÖĞRENCİ DAYANIŞMASI Beşikdüzü... [Devamı]
SÖMESTR TATİLİNDE UMRE FIRSATINI KAÇIRMAYIN!

SÖMESTR TATİLİNDE UMRE FIRSATINI KAÇIRMA...

SÖMESTR OKUL TATİLİNDE UMRE FIRSATINI KAÇIRMAYIN! 850 Dolardan Başlayan Fırsatlarla, 3 Öğün... [Devamı]
YETER GÜDÜ EBEDİYETE UĞURLANDI

YETER GÜDÜ EBEDİYETE UĞURLANDI...

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir… YETER GÜDÜ EBEDİYETE... [Devamı]
YARDIMLARINIZI BEKLİYORUZ!

YARDIMLARINIZI BEKLİYORUZ!...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU İÇİN YARDIMLARINIZI BEKLİYORUZ! Vakfıkebir Bölge Yatılı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU’NDA SONA DOĞRU

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU’NDA SONA D...

VAKFIKEBİR BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU’NDA SONA DOĞRU TAMAMLAMAK İÇİN BİR HAMLE DAHA… Vakfıkebir’de,... [Devamı]
“BAĞIMLI OLMA, BAĞIMSIZ OL”

“BAĞIMLI OLMA, BAĞIMSIZ OL”...

“BAĞIMLI OLMA, BAĞIMSIZ OL” Vakfıkebir’de, “Bağımlılıkla Mücadele İlçe Koordinasyon... [Devamı]
Popüler Haberler


BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU’NDA SONA DOĞRU

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU’NDA SONA D...

VAKFIKEBİR BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU’NDA SONA DOĞRU TAMAMLAMAK İÇİN BİR HAMLE DAHA… Vakfıkebir’de, 8 milyon 200 bin TL harcama ile... [Devamı]
YARDIMLARINIZI BEKLİYORUZ!

YARDIMLARINIZI BEKLİYORUZ!...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU İÇİN YARDIMLARINIZI BEKLİYORUZ! Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an Kursu Eğitim Kompleksi, yaklaşık... [Devamı]
YETER GÜDÜ EBEDİYETE UĞURLANDI

YETER GÜDÜ EBEDİYETE UĞURLANDI...

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir… YETER GÜDÜ EBEDİYETE UĞURLANDI Yakalandığı amansız hastalığa... [Devamı]
SÖMESTR TATİLİNDE UMRE FIRSATINI KAÇIRMAYIN!

SÖMESTR TATİLİNDE UMRE FIRSATINI KAÇIRMA...

SÖMESTR OKUL TATİLİNDE UMRE FIRSATINI KAÇIRMAYIN! 850 Dolardan Başlayan Fırsatlarla, 3 Öğün Yemek, Tecrübeli Görevli Rehberliğinde, 19 Ocak’ta... [Devamı]
BEŞİKDÜZÜ’NDE, MÜFTÜLÜK ÖĞRENCİ DAYANIŞMASI

BEŞİKDÜZÜ’NDE, MÜFTÜLÜK ÖĞRENCİ DAYANIŞM...

Fotoğraflar İçin Tıklayınız… BEŞİKDÜZÜ’NDE, MÜFTÜLÜK ÖĞRENCİ DAYANIŞMASI Beşikdüzü İlçe Müftüsü İbrahim Kadıoğlu,... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NDE İLK KEZ …

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NDE İLK KEZ &#...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NDE EŞLERLE TOPLANTI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü’nde ilk kez, kadın Kur’an kursu öğreticileri ile erkek... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar