PTT’LER ZOR DURUMDA - BEŞİKDÜZÜ’NDE, NEVRUZ BAYRAMI KUTLANDI - “ÇANAKKALE ZAFERİ’Nİ GENÇLER KAZANMIŞTIR” - VAKFIKEBİR’DE, ÖĞRENCİLERLE BULUŞMA PROGRAMI - VAKFIKEBİR’DE SABAH NAMAZI BULUŞMASI -
AVA GİDERKEN AVLANDILAR!

Diğer Yazıları İçin Tıklayınız…

Ava Giderken Avlandılar!

Dünyanın gözünün içine baka baka yalan söylüyorsunuz! Bir gün başka yalan, diğer gün başka tezgâh! Çok ayıp çok! Ama görülmektedir ki, ayıp duygusu ölmüş, yüz kızarma diye bir şey kalmamış! Dünyayı çocuk mu sanıyorsunuz?

Devlet ciddiyeti, güvenirliği ve saygınlığı diye bir kavram vardır; siz sadece bir gazeteciyi değil, gazeteci ile birlikte bunları da öldürdünüz!

Tezgâhladıklarınızı ve çevirdiğiniz dümenleri herkesin bildiğini siz de biliyorsunuz. Ama buna rağmen dünyayı aptal yerine koyarak yalan söylemeye devam ediyorsunuz. Pes doğrusu; bu ne pişkinlik, bu ne saygısızlık? Adamın dublörünü bile önceden hazırlamışsınız; hâlâ habersizmiş numaraları yapıyorsunuz!

KAŞIKÇI tiyatrosundan söz ediyorum. Adamlar altı ay öncesinden oyunu yazmaya başlamışlar; Veliahtı Amerika’da lüks otellerde haftalarca ağırlamışlar; Basından öğrendiğimiz kadarıyla CIA ve Trump’un Evangelist damadı, tehlikeli insanlar listesini Veliahtın cebine koymuşlar; Amerika dönüşü riskli buldukları, muhalifleri tutuklatmışlar; hâlâ o listenin tasfiyesini devam ettiriyorlar!

Mevcut Suudi Kıralı ABD ve İsrail ile dayanışma içinde. Bu nedenle, Ortadoğu’daki büyük İsrail’in kurulması için yürütülen kirli savaşların, hatta PYD-PKK’nın finansörü. Öte yandan Amerika’nın mali destekçisi ve petrol istasyonu.Bu nedenle İsrail açısından iktidarda kalmayı sürdürmesi gerekmektedir.

Kaşıkçı, “Ben muhalif değilim, gazeteciyim.” Derken muhalif olmanın bedelinin ölüm olduğunu biliyordu. Buna rağmen öldürülmekten kurtulamadı. Çünkü Ortadoğu’da yürütülen operasyonları; Yemen, Suriye vb. yerlerdeki Suudi Politikalarını, dolayısıyla İsrail ve ABD politikalarını gazeteci olarak eleştirmeyi sürdürdü.

Nasıl öldürüldü? Sorusuna verilen cevapların komikliği bir yana, “nerede olduğunu bilmiyoruz, şöyle olabilir, hayır öyle değil böyle miydi acaba!?” gibi insanı deliye çeviren geveleme cevaplarla bütün dünya ile alay etmektedirler.

“Yaptırımlar ağır olacak; yok hayır hafif olacak; Arabistan’dan vazgeçemeyiz, aslında kral ve veliaht iyi adamdır; biraz yaptırım uygularız ama silah anlaşmasını sürdüreceğiz!” şeklindeki Trump’un beyanatları, dünya ile resmen dalga geçmektir.

Bırakın eveleyip gevelemeyi; bir insan öldürüldü! Bu öldürme Arabistan Konsolosluğu’nda oldu. Türkiye’nin Dünya’daki imajını kötülemek ve Arabistan ile ilişkilerin gerginlik düzeyini yükseltmek için özellikle Türkiye seçildi. Bir taşla iki kuş vuracaklardı! Tam tersi oldu. Çünkü Türkiye bütün oyunları bozdu!

Bu planın arkasında hangi ülkenin olduğunu, uygulamasında hangi ülkenin rol oynadığını, cellatların hangi ülkeden olduğunu Türkiye sayesinde dünyada bilmeyen kalmadı.

Teşekkürler Türkiye!   “Ava giderken avlanmak”  işte buna denir!

Abdullah Gülay
Eğitimci – Yazar
gulayabdul@hotmail.com

 

Benzer Haberler:

OLMAZ!
Hayır, olmaz!
ÇÜRÜYEN İLİŞKİLER
ÇÜRÜYEN İLİŞKİLER
MODEL İNSAN
MODEL İNSAN
HABER BİLGİLERİ
Bu haber 26 Ekim 2018, 22:02 tarihinde Dünya, Flash Haberler, Genel, Gündem, Köşe Yazarları, Küçük Manşetler, Manşet, Medya, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yazar 3, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 3.696 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
PTT’LER ZOR DURUMDA

PTT’LER ZOR DURUMDA

PTT’LER ZOR DURUMDA Çoğu zaman Büyükliman neresidir diye sorarlar. Büyükliman, Trabzon’un... [Devamı]
BEŞİKDÜZÜ’NDE, NEVRUZ BAYRAMI KUTLANDI

BEŞİKDÜZÜ’NDE, NEVRUZ BAYRAMI KUTL...

BEŞİKDÜZÜ’NDE, NEVRUZ BAYRAMI KUTLANDI Baharın müjdecisi anlamına gelen ve Türk Dünyası’nda... [Devamı]
“ÇANAKKALE ZAFERİ’Nİ GENÇLER KAZANMIŞTIR”

“ÇANAKKALE ZAFERİ’Nİ GENÇLER...

VAKFIKEBİR’DE, “DİRİLİŞTEN KURTULUŞA BİR DURUŞTUR ÇANAKKALE” KONULU KONFERANS “ÇANAKKALE... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE, ÖĞRENCİLERLE BULUŞMA PROGRAMI

VAKFIKEBİR’DE, ÖĞRENCİLERLE BULUŞM...

VAKFIKEBİR’DE, ÖĞRENCİLERLE BULUŞMA PROGRAMI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü Aile ve Dini... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE SABAH NAMAZI BULUŞMASI

VAKFIKEBİR’DE SABAH NAMAZI BULUŞMA...

VAKFIKEBİR’DE SABAH NAMAZI BULUŞMASI Vakfıkebir Büyükliman Mahallesi’nde, sabah namazı... [Devamı]
BEŞİKDÜZÜ’NDE “GEÇMİŞTEN GELECEĞE KADIN VE TOPLUM” KONULU KONFERANS

BEŞİKDÜZÜ’NDE “GEÇMİŞTEN GEL...

BEŞİKDÜZÜ’NDE “GEÇMİŞTEN GELECEĞE KADIN VE TOPLUM” KONULU KONFERANS Beşikdüzü... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE “DEĞERLER EĞİTİMİ” KONULU “BÜYÜK GENÇLİK BULUŞMASI”

VAKFIKEBİR’DE “DEĞERLER EĞİT...

VAKFIKEBİR’DE “DEĞERLER EĞİTİMİ” KONULU “BÜYÜK GENÇLİK BULUŞMASI” Vakfıkebir... [Devamı]
Popüler Haberler


“ÇANAKKALE ZAFERİ’Nİ GENÇLER KAZANMIŞTIR”

“ÇANAKKALE ZAFERİ’Nİ GENÇLER...

VAKFIKEBİR’DE, “DİRİLİŞTEN KURTULUŞA BİR DURUŞTUR ÇANAKKALE” KONULU KONFERANS “ÇANAKKALE ZAFERİ’Nİ GENÇLER... [Devamı]
BEŞİKDÜZÜ’NDE, NEVRUZ BAYRAMI KUTLANDI

BEŞİKDÜZÜ’NDE, NEVRUZ BAYRAMI KUTL...

BEŞİKDÜZÜ’NDE, NEVRUZ BAYRAMI KUTLANDI Baharın müjdecisi anlamına gelen ve Türk Dünyası’nda kutlanan Nevruz Bayramı, Beşikdüzü... [Devamı]
PTT’LER ZOR DURUMDA

PTT’LER ZOR DURUMDA

PTT’LER ZOR DURUMDA Çoğu zaman Büyükliman neresidir diye sorarlar. Büyükliman, Trabzon’un batısında; Çarşıbaşı, Tonya, Vakfıkebir, Beşikdüzü,... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar