MERKEZ YAVUZ SULTAN SELİM CAMİİ’NDE “SABAH NAMAZI BULUŞMASI” - MUSA KAZIM DÜBÜŞ VEFÂT ETTİ - ÜMİT SAMET KILIÇ YAŞAMINI YİTİRDİ - RAMİS DEMİRAL YAŞAMINI YİTİRDİ - VAKFIKEBİR’DE MUHAMMET BALTA YENİDEN ADAY GÖSTERİLDİ -
AVA GİDERKEN AVLANDILAR!

Diğer Yazıları İçin Tıklayınız…

Ava Giderken Avlandılar!

Dünyanın gözünün içine baka baka yalan söylüyorsunuz! Bir gün başka yalan, diğer gün başka tezgâh! Çok ayıp çok! Ama görülmektedir ki, ayıp duygusu ölmüş, yüz kızarma diye bir şey kalmamış! Dünyayı çocuk mu sanıyorsunuz?

Devlet ciddiyeti, güvenirliği ve saygınlığı diye bir kavram vardır; siz sadece bir gazeteciyi değil, gazeteci ile birlikte bunları da öldürdünüz!

Tezgâhladıklarınızı ve çevirdiğiniz dümenleri herkesin bildiğini siz de biliyorsunuz. Ama buna rağmen dünyayı aptal yerine koyarak yalan söylemeye devam ediyorsunuz. Pes doğrusu; bu ne pişkinlik, bu ne saygısızlık? Adamın dublörünü bile önceden hazırlamışsınız; hâlâ habersizmiş numaraları yapıyorsunuz!

KAŞIKÇI tiyatrosundan söz ediyorum. Adamlar altı ay öncesinden oyunu yazmaya başlamışlar; Veliahtı Amerika’da lüks otellerde haftalarca ağırlamışlar; Basından öğrendiğimiz kadarıyla CIA ve Trump’un Evangelist damadı, tehlikeli insanlar listesini Veliahtın cebine koymuşlar; Amerika dönüşü riskli buldukları, muhalifleri tutuklatmışlar; hâlâ o listenin tasfiyesini devam ettiriyorlar!

Mevcut Suudi Kıralı ABD ve İsrail ile dayanışma içinde. Bu nedenle, Ortadoğu’daki büyük İsrail’in kurulması için yürütülen kirli savaşların, hatta PYD-PKK’nın finansörü. Öte yandan Amerika’nın mali destekçisi ve petrol istasyonu.Bu nedenle İsrail açısından iktidarda kalmayı sürdürmesi gerekmektedir.

Kaşıkçı, “Ben muhalif değilim, gazeteciyim.” Derken muhalif olmanın bedelinin ölüm olduğunu biliyordu. Buna rağmen öldürülmekten kurtulamadı. Çünkü Ortadoğu’da yürütülen operasyonları; Yemen, Suriye vb. yerlerdeki Suudi Politikalarını, dolayısıyla İsrail ve ABD politikalarını gazeteci olarak eleştirmeyi sürdürdü.

Nasıl öldürüldü? Sorusuna verilen cevapların komikliği bir yana, “nerede olduğunu bilmiyoruz, şöyle olabilir, hayır öyle değil böyle miydi acaba!?” gibi insanı deliye çeviren geveleme cevaplarla bütün dünya ile alay etmektedirler.

“Yaptırımlar ağır olacak; yok hayır hafif olacak; Arabistan’dan vazgeçemeyiz, aslında kral ve veliaht iyi adamdır; biraz yaptırım uygularız ama silah anlaşmasını sürdüreceğiz!” şeklindeki Trump’un beyanatları, dünya ile resmen dalga geçmektir.

Bırakın eveleyip gevelemeyi; bir insan öldürüldü! Bu öldürme Arabistan Konsolosluğu’nda oldu. Türkiye’nin Dünya’daki imajını kötülemek ve Arabistan ile ilişkilerin gerginlik düzeyini yükseltmek için özellikle Türkiye seçildi. Bir taşla iki kuş vuracaklardı! Tam tersi oldu. Çünkü Türkiye bütün oyunları bozdu!

Bu planın arkasında hangi ülkenin olduğunu, uygulamasında hangi ülkenin rol oynadığını, cellatların hangi ülkeden olduğunu Türkiye sayesinde dünyada bilmeyen kalmadı.

Teşekkürler Türkiye!   “Ava giderken avlanmak”  işte buna denir!

Abdullah Gülay
Eğitimci – Yazar
gulayabdul@hotmail.com

 

Benzer Haberler:

RADYASYONLU YAZI
RADYASYONLU YAZI
ÖREN İLE YEMEN’İN FARKI
ÖREN İLE YEMEN’İN FARKI
MODEL İNSAN
MODEL İNSAN
HABER BİLGİLERİ
Bu haber 26 Ekim 2018, 22:02 tarihinde Dünya, Flash Haberler, Genel, Gündem, Köşe Yazarları, Küçük Manşetler, Manşet, Medya, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yazar 3, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 3.651 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MERKEZ YAVUZ SULTAN SELİM CAMİİ’NDE “SABAH NAMAZI BULUŞMASI”

MERKEZ YAVUZ SULTAN SELİM CAMİİ’NDE “SAB...

VAKFIKEBİR MERKEZ YAVUZ SULTAN SELİM CAMİİ’NDE “SABAH NAMAZI BULUŞMASI” Vakfıkebir İlçe... [Devamı]
MUSA KAZIM DÜBÜŞ VEFÂT ETTİ

MUSA KAZIM DÜBÜŞ VEFÂT ETTİ...

MUSA KAZIM DÜBÜŞ VEFÂT ETTİ Beşikdüzü İlçesi Dolanlı Mahallesi’nden Musa Kazım Dübüş,... [Devamı]
ÜMİT SAMET KILIÇ YAŞAMINI YİTİRDİ

ÜMİT SAMET KILIÇ YAŞAMINI YİTİRDİ...

ÜMİT SAMET KILIÇ YAŞAMINI YİTİRDİ Beşikdüzü İlçesi Çakırlı Mahallesi’nden Başkomiser... [Devamı]
RAMİS DEMİRAL YAŞAMINI YİTİRDİ

RAMİS DEMİRAL YAŞAMINI YİTİRDİ...

RAMİS DEMİRAL YAŞAMINI YİTİRDİ Beşikdüzü İlçesi Korkuthan Mahallesi’nden Ramis Demiral... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE MUHAMMET BALTA YENİDEN ADAY GÖSTERİLDİ

VAKFIKEBİR’DE MUHAMMET BALTA YENİD...

VAKFIKEBİR’DE MUHAMMET BALTA YENİDEN ADAY GÖSTERİLDİ Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı... [Devamı]
BEŞİKDÜZÜ’NDE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI HARUN DEMİRCİ

BEŞİKDÜZÜ’NDE BELEDİYE BAŞKAN ADAY...

BEŞİKDÜZÜ’NDE CUMHUR İTTİFAKININ ADAYI HARUN DEMİRCİ Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel... [Devamı]
BÜYÜKLİMAN İLÇELERİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

BÜYÜKLİMAN İLÇELERİ BELEDİYE BAŞKAN ADAY...

TRABZON BÜYÜKLİMAN İLÇELERİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı... [Devamı]
Popüler Haberler


MERKEZ YAVUZ SULTAN SELİM CAMİİ’NDE “SABAH NAMAZI BULUŞMASI”

MERKEZ YAVUZ SULTAN SELİM CAMİİ’NDE “SAB...

VAKFIKEBİR MERKEZ YAVUZ SULTAN SELİM CAMİİ’NDE “SABAH NAMAZI BULUŞMASI” Vakfıkebir İlçe Müftülüğü’nün, program dâhilinde ilçedeki... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar