VAKFIKEBİR’İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 101. YILDÖNÜMÜ - BEŞİKDÜZÜ’NÜN SEVİLEN KOMUTANI EMEKLİ OLUYOR - VAKFIKEBİR’DE “GENÇLERLE SÖYLEŞİ” - EVLADIMIZ MÜCAHİT GÜDÜ’NÜN GÖREV YERİ ŞANLIURFA - PROF. DR. SELÇUK DUMAN, BEŞİKDÜZÜ’NDE KONFERANS VERDİ -
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ’NİN KURULUŞUNUN 49. YILI MESAJI

BAŞKAN YAYLI’DAN, MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ’NİN KURULUŞUNUN 49. YILI MESAJI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Beşikdüzü İlçe Başkanı Ümit Yaylı, Milliyetçi Hareket Partisi’nin kuruluşunun 49. yılı münasebeti ile bir mesaj yayınladı.

Başkan Yaylı’nın Mesajı:

Hareketimizin Kıymetli Neferleri!
Değerli Türk Milliyetçileri!
Davamıza Hayatını Adamış Mensupları!

8-9 Şubat 1969 tarihinde Adana’da yapılan geniş katılımlı bir kongre ile başlayan Milliyetçi Hareket Partisi’nin yolculuğu, bugün 49. yılına girmiştir. Geçen bütün bu yıllar içerisinde bu dava için ter akıtmış, can vermiş, kan vermiş, emek sarf etmiş yiğit dava adamlarından ahirete intikal etmiş olanlara Allah Teâlâ’dan rahmet; halen hayatta olanlara sağlık, sıhhat ve afiyet niyaz ediyorum.

Sevgili Ülküdaşlar!
Geçen 49 yıl, elbette ki bizler için hiç de kolay olmamıştır. Hayatlarının en verimli çağlarında okullarda, iş yerlerinde, üniversitelerde şehit edilen 3500 can, parçalanan aileler, yurtdışında sürgünde yaşamak zorunda kalanlar, yaralarını yıllarca taşıyanlar ve daha pek çok bedel, Milliyetçi Hareket’in bugünlere gelmesinin pahasını temsil etmiştir. Milliyetçi Hareket’in pek çok mensubu da bu yılların acılarını çekmiş, bu ülkeye katacakları pek çok değer varken engellenmiş yahut gadre uğradıkları düşüncesi ile köşelerine çekilmiştir. Yine de vatanın ne zaman dara düştüğünü hissetseler orada olmuş ve bundan sonra da her daim olacağını defalarca göstermişlerdir.

Bu geçen sürede ne yazık ki ayrılıklar da yaşanmış, zorlu kavga yıllarında birbirlerine omuz verenler, arkadaşlık edenler, birbirleriyle ekmeğini, aşını, hanesini paylaşanlar gün gelmiş başka yollar çizerek, kendi gündemlerinin izinden gitmeyi tercih etmiştir. Bugün de benzer durumlar tekerrür etmektedir. Fakat bizlerin isteği ve arzusu şudur ki, bunlar hiç yaşanmasın.

Türklüğün içte ve dışta bu kadar saldırıya uğradığı, milli ve manevi değerleri aşındırmak ve ülkemizi bölmek için pek çok dâhili ve harici örgüt ve oluşumun birlikte çalıştığı bir dönemde bizim için “birlik” büyük önem teşkil etmektedir. Davamızın banisi merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in de ifade ettiği gibi “Kuvvet birliktir. Davamızın geleceği birliktedir. Birlik, beraberlik içinde olmaktır”.

Bu günde özellikle belirtmek isterim ki, bir birlik tesisine muhtaç ve mecburuz. Fikrî ayrılıklarımızı, kırgınlıklarımızı, kızgınlıklarımızı, beklentilerimizi, isteklerimizi şahsi sohbetlerde, kıraathanelerde, kapalı kapılar ardında, başka kapı ve çatılarda değil, her daim sizin yuvanız olmuş ve olacak olan bu yapının içerisinde ifade edelim. Bu konuda sorumluluk almaya her zaman hazır olduğumuzu, teşkilatımızın kapısının her daim açık bulunduğunu, elimizin, dilimizin, vaktimizin, sıhhatimizin elverdiği son noktaya kadar çalışma azminde olduğumuzu defalarca ifade ettik. Bu ifademizi de bugün bir kez daha yineliyor, ilçemizde bu hareketi en iyi şekilde temsil etmek, birliği sağlamak adına, herkesi bu taşın altına elini koymaya davet ediyorum.

Bütün bu ahval içerisinde yine de başka bir yapıda yola devam etmek isteyen sevgili büyüklerim ve kardeşlerimden de ölçülü olmalarını, dostane ilişkileri yıpratacak açıklamalardan kaçınmalarını istirham ediyorum. Bizlerin temennisi herkesin kendi çatısı altında huzuru ve düzenini kurması, Milliyetçi Hareket’in daha da ileri gitmesi adına sözü olan, fikri olan, eleştirisi olan herkesin de çekinmeden bunları gelip bu çatı altında söylemelerinden memnun olacağımızı bilmelerini isteriz.

Tabiî ki hayat bir süreçtir. Milliyetçi Hareket’te yoluna devam eden bütün dava arkadaşlarımıza da herkesten daha fazla saygılı ve dürüst olmalarını tavsiye etmekteyim.

Bu vesile ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin kuruluşunun 49. yılının kutlu olmasını diliyor, yarınların büyük ve güçlü Türkiye’sini kurmanın, burada hizmet etmenin Türk Milliyetçilerine nasip olmasını diliyorum.

Sevgi, saygı ve muhabbetle.
Allah’a emanet olunuz.

Ümit Yaylı
Milliyetçi Hareket Partisi
Beşikdüzü İlçe Başkanı

Benzer Haberler:

BEŞİKDÜZÜ MHP'DE GÖREV ÜMİT YAYLI'NIN
MHP Beşikdüzü İlçe Başkanlığı Görevine Ümit Yaylı ...
YAYLI'DAN YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI MESAJI
YAYLI'DAN YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI MESAJI
MHP BEŞİKDÜZÜ İLÇE BAŞKANI AÇIL'DAN AÇIKLAMA
MHP BEŞİKDÜZÜ İLÇE BAŞKANI AÇIL'DAN AÇIKLAMA
HABER BİLGİLERİ
Bu haber 08 Şubat 2018, 20:48 tarihinde Dünya, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Küçük Manşetler, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 4.684 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
VAKFIKEBİR’İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 101. YILDÖNÜMÜ

VAKFIKEBİR’İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KU...

14 Şubat Vakfıkebir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümü kutlama töreninden... [Devamı]
BEŞİKDÜZÜ’NÜN SEVİLEN KOMUTANI EMEKLİ OLUYOR

BEŞİKDÜZÜ’NÜN SEVİLEN KOMUTANI EME...

BEŞİKDÜZÜ’NÜN SEVİLEN KOMUTANI SERAL DOĞAN EMEKLİ OLUYOR Beşikdüzü İlçe Jandarma... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE “GENÇLERLE SÖYLEŞİ”

VAKFIKEBİR’DE “GENÇLERLE SÖY...

VAKFIKEBİR’DE “GENÇLERLE SÖYLEŞİ” Vakfıkebir İlçe Vaizi Osman Öztürk, gençlerle... [Devamı]
EVLADIMIZ MÜCAHİT GÜDÜ’NÜN GÖREV YERİ ŞANLIURFA

EVLADIMIZ MÜCAHİT GÜDÜ’NÜN GÖREV Y...

EVLADIMIZ MÜCAHİT GÜDÜ’NÜN GÖREV YERİ ŞANLIURFA… Vatanî görevini îfâ ederken,... [Devamı]
PROF. DR. SELÇUK DUMAN, BEŞİKDÜZÜ’NDE KONFERANS VERDİ

PROF. DR. SELÇUK DUMAN, BEŞİKDÜZÜ’...

PROF. DR. SELÇUK DUMAN, BEŞİKDÜZÜ’NDE KONFERANS VERDİ Beşikdüzü İlçesi’nde, Ülkü... [Devamı]
RUS ASILLI ELENA LAVROVA İSLÂM’I SEÇTİ

RUS ASILLI ELENA LAVROVA İSLÂM’I SEÇTİ...

RUS ASILLI ELENA LAVROVA İSLÂM’I SEÇTİ Vakfıkebir İlçe Müftülüğü’nde İhtidâ Merasimi... [Devamı]
SAFİYE GÜNAYDIN EBEDİYETE UĞURLANDI

SAFİYE GÜNAYDIN EBEDİYETE UĞURLANDI...

Video görüntüler için tıklayınız…  SAFİYE GÜNAYDIN (61) EBEDİYETE UĞURLANDI Vakfıkebir... [Devamı]
Popüler Haberler


VAKFIKEBİR’DE “GENÇLERLE SÖYLEŞİ”

VAKFIKEBİR’DE “GENÇLERLE SÖY...

VAKFIKEBİR’DE “GENÇLERLE SÖYLEŞİ” Vakfıkebir İlçe Vaizi Osman Öztürk, gençlerle bir araya geldiği etkinlikte “Gençlik... [Devamı]
BEŞİKDÜZÜ’NÜN SEVİLEN KOMUTANI EMEKLİ OLUYOR

BEŞİKDÜZÜ’NÜN SEVİLEN KOMUTANI EME...

BEŞİKDÜZÜ’NÜN SEVİLEN KOMUTANI SERAL DOĞAN EMEKLİ OLUYOR Beşikdüzü İlçe Jandarma Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Seral Doğan,... [Devamı]
VAKFIKEBİR’İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 101. YILDÖNÜMÜ

VAKFIKEBİR’İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KU...

14 Şubat Vakfıkebir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümü kutlama töreninden video görüntüler… Video_1 Video_2 Video_3    Devamı →[Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar