BEŞİKDÜZÜ’NDEN, “15 TEMMUZ VE DİN GÜVENLİĞİMİZ” KONULU KONFERANS - YAZ KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNİN, 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZİ ANMA PROGRAMI - MÜFTÜ İBRAHİM KADIOĞLU’DAN ÖNEMLİ MESAJLAR - SABAH NAMAZI BULUŞMASINDA ŞEHİTLERİMİZ İÇİN DUÂLAR EDİLDİ - ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM VE MEVLİD-İ ŞERİF OKUNDU -
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ’NİN KURULUŞUNUN 49. YILI MESAJI

BAŞKAN YAYLI’DAN, MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ’NİN KURULUŞUNUN 49. YILI MESAJI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Beşikdüzü İlçe Başkanı Ümit Yaylı, Milliyetçi Hareket Partisi’nin kuruluşunun 49. yılı münasebeti ile bir mesaj yayınladı.

Başkan Yaylı’nın Mesajı:

Hareketimizin Kıymetli Neferleri!
Değerli Türk Milliyetçileri!
Davamıza Hayatını Adamış Mensupları!

8-9 Şubat 1969 tarihinde Adana’da yapılan geniş katılımlı bir kongre ile başlayan Milliyetçi Hareket Partisi’nin yolculuğu, bugün 49. yılına girmiştir. Geçen bütün bu yıllar içerisinde bu dava için ter akıtmış, can vermiş, kan vermiş, emek sarf etmiş yiğit dava adamlarından ahirete intikal etmiş olanlara Allah Teâlâ’dan rahmet; halen hayatta olanlara sağlık, sıhhat ve afiyet niyaz ediyorum.

Sevgili Ülküdaşlar!
Geçen 49 yıl, elbette ki bizler için hiç de kolay olmamıştır. Hayatlarının en verimli çağlarında okullarda, iş yerlerinde, üniversitelerde şehit edilen 3500 can, parçalanan aileler, yurtdışında sürgünde yaşamak zorunda kalanlar, yaralarını yıllarca taşıyanlar ve daha pek çok bedel, Milliyetçi Hareket’in bugünlere gelmesinin pahasını temsil etmiştir. Milliyetçi Hareket’in pek çok mensubu da bu yılların acılarını çekmiş, bu ülkeye katacakları pek çok değer varken engellenmiş yahut gadre uğradıkları düşüncesi ile köşelerine çekilmiştir. Yine de vatanın ne zaman dara düştüğünü hissetseler orada olmuş ve bundan sonra da her daim olacağını defalarca göstermişlerdir.

Bu geçen sürede ne yazık ki ayrılıklar da yaşanmış, zorlu kavga yıllarında birbirlerine omuz verenler, arkadaşlık edenler, birbirleriyle ekmeğini, aşını, hanesini paylaşanlar gün gelmiş başka yollar çizerek, kendi gündemlerinin izinden gitmeyi tercih etmiştir. Bugün de benzer durumlar tekerrür etmektedir. Fakat bizlerin isteği ve arzusu şudur ki, bunlar hiç yaşanmasın.

Türklüğün içte ve dışta bu kadar saldırıya uğradığı, milli ve manevi değerleri aşındırmak ve ülkemizi bölmek için pek çok dâhili ve harici örgüt ve oluşumun birlikte çalıştığı bir dönemde bizim için “birlik” büyük önem teşkil etmektedir. Davamızın banisi merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in de ifade ettiği gibi “Kuvvet birliktir. Davamızın geleceği birliktedir. Birlik, beraberlik içinde olmaktır”.

Bu günde özellikle belirtmek isterim ki, bir birlik tesisine muhtaç ve mecburuz. Fikrî ayrılıklarımızı, kırgınlıklarımızı, kızgınlıklarımızı, beklentilerimizi, isteklerimizi şahsi sohbetlerde, kıraathanelerde, kapalı kapılar ardında, başka kapı ve çatılarda değil, her daim sizin yuvanız olmuş ve olacak olan bu yapının içerisinde ifade edelim. Bu konuda sorumluluk almaya her zaman hazır olduğumuzu, teşkilatımızın kapısının her daim açık bulunduğunu, elimizin, dilimizin, vaktimizin, sıhhatimizin elverdiği son noktaya kadar çalışma azminde olduğumuzu defalarca ifade ettik. Bu ifademizi de bugün bir kez daha yineliyor, ilçemizde bu hareketi en iyi şekilde temsil etmek, birliği sağlamak adına, herkesi bu taşın altına elini koymaya davet ediyorum.

Bütün bu ahval içerisinde yine de başka bir yapıda yola devam etmek isteyen sevgili büyüklerim ve kardeşlerimden de ölçülü olmalarını, dostane ilişkileri yıpratacak açıklamalardan kaçınmalarını istirham ediyorum. Bizlerin temennisi herkesin kendi çatısı altında huzuru ve düzenini kurması, Milliyetçi Hareket’in daha da ileri gitmesi adına sözü olan, fikri olan, eleştirisi olan herkesin de çekinmeden bunları gelip bu çatı altında söylemelerinden memnun olacağımızı bilmelerini isteriz.

Tabiî ki hayat bir süreçtir. Milliyetçi Hareket’te yoluna devam eden bütün dava arkadaşlarımıza da herkesten daha fazla saygılı ve dürüst olmalarını tavsiye etmekteyim.

Bu vesile ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin kuruluşunun 49. yılının kutlu olmasını diliyor, yarınların büyük ve güçlü Türkiye’sini kurmanın, burada hizmet etmenin Türk Milliyetçilerine nasip olmasını diliyorum.

Sevgi, saygı ve muhabbetle.
Allah’a emanet olunuz.

Ümit Yaylı
Milliyetçi Hareket Partisi
Beşikdüzü İlçe Başkanı

Benzer Haberler:

MHP BEŞİKDÜZÜ İLÇE BAŞKANI ÜMİT YAYLI'DAN MESAJ!
MHP BEŞİKDÜZÜ İLÇE BAŞKANI ÜMİT YAYLI'DAN MESAJ!
MHP BEŞİKDÜZÜ İLÇE BAŞKANI ÜMİT YAYLI'DAN 10 KASIM MESAJI
Milliyetçi Hareket Partisi Beşikdüzü İlçe Başkanı ...
BEŞİKDÜZÜ ÜLKÜ OCAKLARI'NDAN ANKARA ÇIKARMASI
SEÇİMLERDE BEŞİKDÜZÜ’NDE 1. PARTİ OLMA SÖZÜ
HABER BİLGİLERİ
Bu haber 08 Şubat 2018, 20:48 tarihinde Dünya, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Küçük Manşetler, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 4.640 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
BEŞİKDÜZÜ’NDEN, “15 TEMMUZ VE DİN GÜVENLİĞİMİZ” KONULU KONFERANS

BEŞİKDÜZÜ’NDEN, “15 TEMMUZ V...

BEŞİKDÜZÜ MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN, “15 TEMMUZ VE DİN GÜVENLİĞİMİZ” KONULU KONFERANS Beşikdüzü’nde,... [Devamı]
YAZ KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNİN, 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZİ ANMA PROGRAMI

YAZ KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNİN, 15 TEMM...

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir… YAZ KUR’AN KURSU... [Devamı]
MÜFTÜ İBRAHİM KADIOĞLU’DAN ÖNEMLİ MESAJLAR

MÜFTÜ İBRAHİM KADIOĞLU’DAN ÖNEMLİ ...

MÜFTÜ İBRAHİM KADIOĞLU’DAN ÖNEMLİ MESAJLAR Beşikdüzü İlçe Müftüsü İbrahim Kadıoğlu,... [Devamı]
SABAH NAMAZI BULUŞMASINDA ŞEHİTLERİMİZ İÇİN DUÂLAR EDİLDİ

SABAH NAMAZI BULUŞMASINDA ŞEHİTLERİMİZ İ...

Büyük boy fotoğraflar için tıklayınız… SABAH NAMAZI BULUŞMASINDA ŞEHİTLERİMİZ İÇİN... [Devamı]
ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM VE MEVLİD-İ ŞERİF OKUNDU

ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM V...

Büyük boy fotoğraflar için tıklayınız… 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZ DUÂLARLA ANILDI Beşikdüzü... [Devamı]
BEŞİKDÜZÜ’NDE, 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ İRADE YÜRÜYÜŞÜ

BEŞİKDÜZÜ’NDE, 15 TEMMUZ DEMOKRASİ...

Video_1                          Video_2 BEŞİKDÜZÜ’NDE, 15 TEMMUZ DEMOKRASİ... [Devamı]
YAZ KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNDEN, 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZİ ANMA ÖZEL PROGRAMI

YAZ KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNDEN, ...

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir… YAZ KUR’AN... [Devamı]
Popüler Haberler


SABAH NAMAZI BULUŞMASINDA ŞEHİTLERİMİZ İÇİN DUÂLAR EDİLDİ

SABAH NAMAZI BULUŞMASINDA ŞEHİTLERİMİZ İ...

Büyük boy fotoğraflar için tıklayınız… SABAH NAMAZI BULUŞMASINDA ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir’de... [Devamı]
MÜFTÜ İBRAHİM KADIOĞLU’DAN ÖNEMLİ MESAJLAR

MÜFTÜ İBRAHİM KADIOĞLU’DAN ÖNEMLİ ...

MÜFTÜ İBRAHİM KADIOĞLU’DAN ÖNEMLİ MESAJLAR Beşikdüzü İlçe Müftüsü İbrahim Kadıoğlu, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’nün... [Devamı]
YAZ KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNİN, 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZİ ANMA PROGRAMI

YAZ KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNİN, 15 TEMM...

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir… YAZ KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNİN, 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZİ... [Devamı]
BEŞİKDÜZÜ’NDEN, “15 TEMMUZ VE DİN GÜVENLİĞİMİZ” KONULU KONFERANS

BEŞİKDÜZÜ’NDEN, “15 TEMMUZ V...

BEŞİKDÜZÜ MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN, “15 TEMMUZ VE DİN GÜVENLİĞİMİZ” KONULU KONFERANS Beşikdüzü’nde, İlçe Müftülüğü... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar