FİKRET KARADENİZ SON YOLCULUĞA UĞURLANDI - “TEFSİR SOHBETİ” PROGRAMINA VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ - VAKFIKEBİR’DE TEFSİR SOHBETLERİ BAŞLIYOR! - ÇAĞLAR DİLLİ EBEDİYETE UĞURLANDI - ŞEREF TOPAL SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI -
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ’NİN KURULUŞUNUN 49. YILI MESAJI

BAŞKAN YAYLI’DAN, MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ’NİN KURULUŞUNUN 49. YILI MESAJI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Beşikdüzü İlçe Başkanı Ümit Yaylı, Milliyetçi Hareket Partisi’nin kuruluşunun 49. yılı münasebeti ile bir mesaj yayınladı.

Başkan Yaylı’nın Mesajı:

Hareketimizin Kıymetli Neferleri!
Değerli Türk Milliyetçileri!
Davamıza Hayatını Adamış Mensupları!

8-9 Şubat 1969 tarihinde Adana’da yapılan geniş katılımlı bir kongre ile başlayan Milliyetçi Hareket Partisi’nin yolculuğu, bugün 49. yılına girmiştir. Geçen bütün bu yıllar içerisinde bu dava için ter akıtmış, can vermiş, kan vermiş, emek sarf etmiş yiğit dava adamlarından ahirete intikal etmiş olanlara Allah Teâlâ’dan rahmet; halen hayatta olanlara sağlık, sıhhat ve afiyet niyaz ediyorum.

Sevgili Ülküdaşlar!
Geçen 49 yıl, elbette ki bizler için hiç de kolay olmamıştır. Hayatlarının en verimli çağlarında okullarda, iş yerlerinde, üniversitelerde şehit edilen 3500 can, parçalanan aileler, yurtdışında sürgünde yaşamak zorunda kalanlar, yaralarını yıllarca taşıyanlar ve daha pek çok bedel, Milliyetçi Hareket’in bugünlere gelmesinin pahasını temsil etmiştir. Milliyetçi Hareket’in pek çok mensubu da bu yılların acılarını çekmiş, bu ülkeye katacakları pek çok değer varken engellenmiş yahut gadre uğradıkları düşüncesi ile köşelerine çekilmiştir. Yine de vatanın ne zaman dara düştüğünü hissetseler orada olmuş ve bundan sonra da her daim olacağını defalarca göstermişlerdir.

Bu geçen sürede ne yazık ki ayrılıklar da yaşanmış, zorlu kavga yıllarında birbirlerine omuz verenler, arkadaşlık edenler, birbirleriyle ekmeğini, aşını, hanesini paylaşanlar gün gelmiş başka yollar çizerek, kendi gündemlerinin izinden gitmeyi tercih etmiştir. Bugün de benzer durumlar tekerrür etmektedir. Fakat bizlerin isteği ve arzusu şudur ki, bunlar hiç yaşanmasın.

Türklüğün içte ve dışta bu kadar saldırıya uğradığı, milli ve manevi değerleri aşındırmak ve ülkemizi bölmek için pek çok dâhili ve harici örgüt ve oluşumun birlikte çalıştığı bir dönemde bizim için “birlik” büyük önem teşkil etmektedir. Davamızın banisi merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in de ifade ettiği gibi “Kuvvet birliktir. Davamızın geleceği birliktedir. Birlik, beraberlik içinde olmaktır”.

Bu günde özellikle belirtmek isterim ki, bir birlik tesisine muhtaç ve mecburuz. Fikrî ayrılıklarımızı, kırgınlıklarımızı, kızgınlıklarımızı, beklentilerimizi, isteklerimizi şahsi sohbetlerde, kıraathanelerde, kapalı kapılar ardında, başka kapı ve çatılarda değil, her daim sizin yuvanız olmuş ve olacak olan bu yapının içerisinde ifade edelim. Bu konuda sorumluluk almaya her zaman hazır olduğumuzu, teşkilatımızın kapısının her daim açık bulunduğunu, elimizin, dilimizin, vaktimizin, sıhhatimizin elverdiği son noktaya kadar çalışma azminde olduğumuzu defalarca ifade ettik. Bu ifademizi de bugün bir kez daha yineliyor, ilçemizde bu hareketi en iyi şekilde temsil etmek, birliği sağlamak adına, herkesi bu taşın altına elini koymaya davet ediyorum.

Bütün bu ahval içerisinde yine de başka bir yapıda yola devam etmek isteyen sevgili büyüklerim ve kardeşlerimden de ölçülü olmalarını, dostane ilişkileri yıpratacak açıklamalardan kaçınmalarını istirham ediyorum. Bizlerin temennisi herkesin kendi çatısı altında huzuru ve düzenini kurması, Milliyetçi Hareket’in daha da ileri gitmesi adına sözü olan, fikri olan, eleştirisi olan herkesin de çekinmeden bunları gelip bu çatı altında söylemelerinden memnun olacağımızı bilmelerini isteriz.

Tabiî ki hayat bir süreçtir. Milliyetçi Hareket’te yoluna devam eden bütün dava arkadaşlarımıza da herkesten daha fazla saygılı ve dürüst olmalarını tavsiye etmekteyim.

Bu vesile ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin kuruluşunun 49. yılının kutlu olmasını diliyor, yarınların büyük ve güçlü Türkiye’sini kurmanın, burada hizmet etmenin Türk Milliyetçilerine nasip olmasını diliyorum.

Sevgi, saygı ve muhabbetle.
Allah’a emanet olunuz.

Ümit Yaylı
Milliyetçi Hareket Partisi
Beşikdüzü İlçe Başkanı

Benzer Haberler:

BAŞKAN YAYLI: "BU DAVAYI OMUZLAMAKTAN KAÇAMAYIZ..."
BAŞKAN YAYLI: "BU DAVAYI OMUZLAMAKTAN KAÇAMAY...
BEŞİKDÜZÜ ÜLKÜ OCAKLARI ŞAHLANIŞ ŞÖLENİ YOĞUN KATILIM VE COŞKU İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
BEŞİKDÜZÜ ÜLKÜ OCAKLARI ŞAHLANIŞ ŞÖLENİ YOĞUN KATI...
BEŞİKDÜZÜ ÜLKÜ OCAKLARI'NDAN ANKARA ÇIKARMASI
SEÇİMLERDE BEŞİKDÜZÜ’NDE 1. PARTİ OLMA SÖZÜ
HABER BİLGİLERİ
Bu haber 08 Şubat 2018, 20:48 tarihinde Dünya, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Küçük Manşetler, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 4.648 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
FİKRET KARADENİZ SON YOLCULUĞA UĞURLANDI

FİKRET KARADENİZ SON YOLCULUĞA UĞURLANDI...

FİKRET KARADENİZ SON YOLCULUĞA UĞURLANDI Araştırmacı Yazar, Gazeteci ve Emekli Öğretmen Fikret... [Devamı]
“TEFSİR SOHBETİ” PROGRAMINA VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ

“TEFSİR SOHBETİ” PROGRAMINA ...

“Tefsir Sohbeti” Programına Vatandaşlardan Yoğun İlgi Vakfıkebir İlçesi’nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE TEFSİR SOHBETLERİ BAŞLIYOR!

VAKFIKEBİR’DE TEFSİR SOHBETLERİ BA...

VAKFIKEBİR’DE TEFSİR SOHBETLERİ BAŞLIYOR! Vakfıkebir İlçesi’nde, İlçe Müftülüğü... [Devamı]
ÇAĞLAR DİLLİ EBEDİYETE UĞURLANDI

ÇAĞLAR DİLLİ EBEDİYETE UĞURLANDI...

Video görüntü için tıklayınız… ÇAĞLAR DİLLİ TRAFİK KAZASINDA YAŞAMINI YİTİRDİ Beşikdüzü... [Devamı]
ŞEREF TOPAL SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

ŞEREF TOPAL SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI...

ŞEREF TOPAL VEFÂT ETTİ Beşikdüzü İlçesi Oğuz Mahallesi’nden Merhum Mustafa Topal’ın... [Devamı]
HİCRÎ YENİ YILIMIZ MÜBÂREK OLSUN!

HİCRÎ YENİ YILIMIZ MÜBÂREK OLSUN!...

HİCRÎ YENİ YILIMIZ MÜBÂREK OLSUN! 10 Ağustos 2018 Pazartesi’yi Salı’ya Bağlayan Gece Hicri... [Devamı]
YOUTUBE VİDEO KANALIMIZ…

YOUTUBE VİDEO KANALIMIZ…...

www.dogruhaber61.com Web Sayfası ile Doğru Haber61 Facebook Sayfamızın YouTube Video Kanalı… YouTube... [Devamı]
Popüler Haberler


FİKRET KARADENİZ SON YOLCULUĞA UĞURLANDI

FİKRET KARADENİZ SON YOLCULUĞA UĞURLANDI...

FİKRET KARADENİZ SON YOLCULUĞA UĞURLANDI Araştırmacı Yazar, Gazeteci ve Emekli Öğretmen Fikret Karadeniz son yolculuğuna uğurlandı. Şimdiki... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar