SÖMESTİR TATİLİNDE UMRE FIRSATINI KAÇIRMAYIN! - BEŞİKDÜZÜ HARUN TOPAL STADYUMU - VAKFIKEBİR’DE 20 HAFIZ İCAZET ALDI - ALİ HOCA EBEDİYETE UĞURLANDI - ANADOLU İMAM HATİP LİSESİNDEN İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNE ZİYARET -
CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI

‘CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI’NDA KUR’AN-I KERİM VE HATM-İ ŞERİF OKUNDU, DUALAR EDİLDİ

Vakfıkebir İlçe Müftülüğünce ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’ dolayısıyla merkez üç camide, üç ayrı vakitte program düzenlendi.

Her yıl 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” dolayısıyla, Vakfıkebir İlçe müftülüğünce düzenlenen programlar kapsamında; Merkez Yavuz Sultan Selim Camii’nde sabah namazı buluşması, Merkez Eski Camide Kur’an ziyafeti ve Merkez Yeni Camide de hatm-i şerif programı düzenlendi.

Merkez Yavuz Sultan Selim Camii’ndeki sabah namazı buluşması, İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal’ın kıldırdığı sabah namazının ardından tesbihât, tekbir, salât-ü selâm, Kur’an-ı Kerim tilâveti ve dua ile sona erdi. Namazdan sonra da Diyanet Gençlik Çalışmaları Merkezi’nde cemaate çorba ikramında bulunuldu.

Merkez Eski Camide ise akşam namazını müteakip düzenlenen Kur’an ziyafeti programında din görevlilerince Kur’an-ı Kerim, ilâhi ve kasideler okundu. İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal’ın ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’ ile ilgili yaptığını konuşmasının ardından dua ve kılınan yatsı namazı ile program sona erdi.

Merkez Yeni Camide düzenlenen son program akşam namazının kılınmasıyla başladı. Okunan Yasin-i şerifin ardından Hafız Hasan Kaan Kur’an Kursu’nda hafızlık yapan öğrencilerin katılımı, din görevlileri ve cemaatten hafız ve Kur’an-ı Kerim okuyabilenlerin de iştirâkiyle hatm-i şerif okundu. Progran, yapılan duanın ardından yatsı namazının kılınmasıyla sona erdi.

‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’ dolayısıyla düzenlenen programlarda; başta mukaddesât uğruna canlarını fedâ eden aziz şehitlerimiz olmak üzere; İslâm’ın bidâyetinden bugüne dine, Kur’an’a hizmette bulunmuş, ebediyete irtihâl eden din adamlarımız ile vatana ve millete hayırlı hizmetlerde bulunmuş olup âhirete irtihâl eden devlet adamlarımız ve tüm geçmişlerimizin ruhları için dualar edildi.

Mithat Güdü – Doğru Haber61

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 06 Ekim 2019, 22:14 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.962 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
SÖMESTİR TATİLİNDE UMRE FIRSATINI KAÇIRMAYIN!

SÖMESTİR TATİLİNDE UMRE FIRSATINI KAÇIRM...

SÖMESTİR TATİLİNDE UMRE FIRSATINI KAÇIRMAYIN! Müracaat: İsmet KILIÇARSLAN Tel: 0535 983 97 92 Beşikdüzü... [Devamı]
BEŞİKDÜZÜ HARUN TOPAL STADYUMU

BEŞİKDÜZÜ HARUN TOPAL STADYUMU...

 Diğer yazıları için tıklayınız… BEŞİKDÜZÜ HARUN TOPAL STADYUMU Beşikdüzü İlçe Stadyumu... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE 20 HAFIZ İCAZET ALDI

VAKFIKEBİR’DE 20 HAFIZ İCAZET ALDI...

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir… VİDEO GÖRÜNTÜLER... [Devamı]
ALİ HOCA EBEDİYETE UĞURLANDI

ALİ HOCA EBEDİYETE UĞURLANDI...

ALİ HOCA EBEDİYETE UĞURLANDI Emekli Din Görevlisi Hacı Hafız Ali Kızkaban son yolculuğuna uğurlandı. Vakfıkebir... [Devamı]
ANADOLU İMAM HATİP LİSESİNDEN İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNE ZİYARET

ANADOLU İMAM HATİP LİSESİNDEN İLÇE MÜFTÜ...

ANADOLU İMAM HATİP LİSESİNDEN İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNE ZİYARET Vakfıkebir Anadolu İmam Hatip Lisesi... [Devamı]
CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI

CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI...

‘CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI’NDA KUR’AN-I KERİM VE HATM-İ ŞERİF OKUNDU,... [Devamı]
İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNE ANLAMLI ZİYARET

İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNE ANLAMLI ZİYARET...

İMAM HATİP ORTAOKULUNDAN İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNE ANLAMLI ZİYARET Vakfıkebir Yalıköy İmam Hatip... [Devamı]
Popüler Haberler


BEŞİKDÜZÜ HARUN TOPAL STADYUMU

BEŞİKDÜZÜ HARUN TOPAL STADYUMU...

 Diğer yazıları için tıklayınız… BEŞİKDÜZÜ HARUN TOPAL STADYUMU Beşikdüzü İlçe Stadyumu yapıldığından buyana zaman zaman isim tartışması... [Devamı]
SÖMESTİR TATİLİNDE UMRE FIRSATINI KAÇIRMAYIN!

SÖMESTİR TATİLİNDE UMRE FIRSATINI KAÇIRM...

SÖMESTİR TATİLİNDE UMRE FIRSATINI KAÇIRMAYIN! Müracaat: İsmet KILIÇARSLAN Tel: 0535 983 97 92 Beşikdüzü Medine Pazarı    Devamı →[Devamı]
Anket
Yazarlarımız
Yorumlar