RAMİS UZUN YENİDEN ADAY GÖSTERİLDİ - ŞAMPİYON VAKFIKEBİR ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ - CİHAN, “LİSELİ EŞKİYA” KİTABINI İMZALADI - VAKFIKEBİR’DE, ‘PEYGAMBERİMİZ VE GENÇLİK’ KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ - VAKFIKEBİR’DE KADINLARA YÖNELİK ‘MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI’ ETKİNLİĞİ -
UYANIŞ, ERGENEKON’DAN ÇIKIŞ VE DİRİLİŞ

UYANIŞ, ERGENEKON’DAN ÇIKIŞ VE DİRİLİŞ

Amerika, Nato ve İsrail destekli Fetö organizasyonu, 15 Temmuz darbe girişiminde başarılı olsaydı Türkiye’de ve bölgede nelerin olabileceğini, nelerin yaşanabileceğini bilmem hiç düşündünüz mü? Büyük bir felaketin eşiğinden dönüldüğü, bir daha geri dönülemeyecek şekilde korkunç bir tahribatların yaşanacağı, yapılmış olan hazırlıklardan anlaşılmaktadır.

Çeşitli kaynakların açıklamalarına göre, Türkiye’de darbe ile derdest edilecek olanlar için Akdeniz’de hazır bekletilen Guantanamo işkence hapishane gemilerinden tutun da içerideki tasfiye ve imha hazırlıklarına kadar! En önemlisi de bu günkü Suriye/PYD-PKK’nın devletleşecek olan geleceği ve Türkiye’nin Güneydoğu sınırının akibetinin  ne olacağına kadar!

Irak ve Suriye’deki hesapların, Türkiye’deki 15 Temmuz hain darbe girişiminin başarılı olması üzerine kurgulandığı ve darbe sonrası bölgede hiçbir karşı direniş görmeden, hatta Türkiye’de darbe sonrası oluşturulacak yeni yönetiminin de vereceği destek ile tereyağından kıl çeker gibi kolaylıkla çizilecek yeni devlet sınırları üzerine kurgulandığı açıkça görülmektedir.

Ortadoğu’daki önemli devletler, maalesef Amerika ve İsrail politikalarının, Siyonizmin-Evangelizmin hizmetkârı durumunda. Başta Suudi Kraliyet ailesi Amerika’nın kardeşi gibi. Şu sıralar yirmi gündür Amerika’da yaşıyor, bol bol dolar harcıyor ve Batı çıkarlarına hizmet eden açıklamalar yapmaya devam ediyorlar.

Mısır’da Muhammet Mursi halkın iradesi ile seçilmesine rağmen İsrail, Amerika ve Avrupa’nın çıkarlarına ve ideolojisine karşı olduğundan, aynı zamanda Türkiye ile dayanışmaya girdiğinden darbe ile düşürüldü ve hapse atıldı; halkın direnişi katliamlarla kırıldı, yerine, “Emredersin Amerika!” diyen ve başkan Trump’un karşısında tavuk gibi titreyen General Sisi getirildi. Koskoca Mısır’da hiç aday bulunamadığı(!) için sadece yüzde otuz sekiz katılımla güya yeniden(!) seçildi. Demokrasi adına Batıdan tık yok! Ama aynı Batı’nın, Türkiye’deki seçimleri her zaman olduğu gibi önümüzdeki süreçte de sulandırmak için şimdiden hazırlık yaptığından hiç şüphemiz yok!

Ortadoğu’da İsrail’in genişlemesine, Batı’nın çıkarlarına dur diyen ve direnen, onların hesaplarını bozan sadece Türkiye’dir!  İran ve Rusya, kendi emelleri doğrultusunda, aramızdaki bazı sorunlara rağmen Türkiye ile birlikte hareket etmektedir. Bu nedenle Batı, bu üçlüden çok rahatsızdır!

İngiltere’deki ajan zehirlenmesi sanki daha önce hiç yaşanmamış gibi, bize göre bu kez özellikle bahane edilerek bütün batı devletlerinden Rus diplomatlar sınır dışı ediliyor; Türkiye’nin de buna katılması isteniyor. Rusya ile kriz büyütülerek soğuk savaş yıllarındaki kamplaşma ve bloklaşma ile Türkiye’ye; “bak işler kötüye gidiyor, bir dünya savaşı havası oluşuyor, bu durumda senin yerin Batı’nın yanındadır, Rusya’dan uzaklaş, yerini tanımla” ihtarı veriliyor.

Daha önce Türkiye’ye vermedikleri hava savunma sistemi Patriotları şimdi verelim,Rus S-400 ‘ü almayın diyorlar. Ortağı olduğumuz süper uçak F-35’leri -kongredeki ifadelere bakılırsa- “size vermeyiz” diyorlar; Milli Savunma Bakanı Canikli; “F-35’lerle ilgili anlaşmalarımız var; buna uymak zorundadırlar, vermeme düşüncesi uluslararası kurallara aykırıdır.” açıklaması yapıyor. “Münbiç için ortak çalışalım” diyorlar; “Suriye’den çekiliyoruz” diyorlar, sonra; “yok çekilmiyoruz” diyorlar; “biraz da başkaları uğraşsın” diyerek Fransa’yı nöbete çağırıyorlar! Fransa, “asker göndereceğiz” diyor; sonra, “hayır göndermeyeceğiz” diyor. Tam bir şaşkınlık, çaresizlik ve planların çökmüş olması hali!

İşte bu çöküş Türk Milleti’nin eseridir ve 15 Temmuz direnişinin sonucunda, tabi Ankara’nın kararlı adımları, cesareti ve dik duruşu sayesinde olmuştur. Eğer 15 Temmuz’da başarılı olsalardı sadece Suriye’nin Kuzeyi’nde terör kantonları kurmakla kalmayacaklar, Türkiye’nin Güneydoğusu da elden çıkacaktı! Hatta gerçek anlamda artık Türkiye’den ve Türk Milleti’nden söz etmek mümkün olmayacaktı!

Bu nedenle 15 Temmuz bir uyanıştır, Türk Milleti’nin bir kere daha Ergenekon’dan çıkışıdır. Türk Milleti’nin yeniden dirilişidir.

Diğer Yazıları İçin Tıklayınız…

 

Benzer Haberler:

TRABZON'DA, DİN İSTİSMARI İLE MÜCADELE PANELİ
TRABZON'DA, "DİN İSTİSMARI İLE MÜCADELE"...
YAZ KUR'AN KURSU ÖĞRENCİLERİNDEN, 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZİ ANMA ÖZEL PROGRAMI
YAZ KUR'AN KURSU ÖĞRENCİLERİNDEN, 15 TEMMUZ ŞEHİTL...
BEŞİKDÜZÜ'NDE, 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ İRADE YÜRÜYÜŞÜ
BEŞİKDÜZÜ'NDE, 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ İRADE ...
HABER BİLGİLERİ
Bu haber 06 Nisan 2018, 19:00 tarihinde Dünya, Flash Haberler, Genel, Gündem, Köşe Yazarları, Küçük Manşetler, Manşet, Medya, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yazar 3, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 4.795 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
RAMİS UZUN YENİDEN ADAY GÖSTERİLDİ

RAMİS UZUN YENİDEN ADAY GÖSTERİLDİ...

  RAMİS UZUN YENİDEN ADAY CHP’nin Beşikdüzü Belediye Başkan Adayı Ramis Uzun 31 Mart 2019... [Devamı]
ŞAMPİYON VAKFIKEBİR ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

ŞAMPİYON VAKFIKEBİR ANADOLU İMAM HATİP L...

ŞAMPİYON VAKFIKEBİR ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce... [Devamı]
CİHAN, “LİSELİ EŞKİYA” KİTABINI İMZALADI

CİHAN, “LİSELİ EŞKİYA” KİTABINI İMZALADI...

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir CİHAN, “LİSELİ EŞKİYA”... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE, ‘PEYGAMBERİMİZ VE GENÇLİK’ KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ

VAKFIKEBİR’DE, ‘PEYGAMBERİMİZ VE GENÇLİK...

Fotoğraflar “”Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir… Video_1 Kur’an-... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE KADINLARA YÖNELİK ‘MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI’ ETKİNLİĞİ

VAKFIKEBİR’DE KADINLARA YÖNELİK ‘MEVLİD-...

VAKFIKEBİR’DE KADINLARA YÖNELİK ‘MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI’ ETKİNLİĞİ Vakfıkebir İlçe... [Devamı]
GÖRME ENGELLİ HANİFE KALAYCI, OKUDUĞU ŞİİRLE BÜYÜK ALKIŞ ALDI

GÖRME ENGELLİ HANİFE KALAYCI, OKUDUĞU Şİ...

Video görüntü için tıklayınız… GÖRME ENGELLİ HANİFE KALAYCI, OKUDUĞU ŞİİRLE BÜYÜK... [Devamı]
BEŞİKDÜZÜ’NDE MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİĞİ

BEŞİKDÜZÜ’NDE MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİ...

Fotoğraflar İçin Tıklayınız… Video görüntü için tıklayınız… BEŞİKDÜZÜ’NDE... [Devamı]
Popüler Haberler


RAMİS UZUN YENİDEN ADAY GÖSTERİLDİ

RAMİS UZUN YENİDEN ADAY GÖSTERİLDİ...

  RAMİS UZUN YENİDEN ADAY CHP’nin Beşikdüzü Belediye Başkan Adayı Ramis Uzun 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için,... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar