VAKFIKEBİR’DE, ÖĞRENCİLERLE BULUŞMA PROGRAMI - VAKFIKEBİR’DE SABAH NAMAZI BULUŞMASI - MÜFTÜLÜĞÜN MİNİKLERİ TIP BAYRAMI’NI KUTLADI - BEŞİKDÜZÜ’NDE “GEÇMİŞTEN GELECEĞE KADIN VE TOPLUM” KONULU KONFERANS - VAKFIKEBİR’DE “DEĞERLER EĞİTİMİ” KONULU “BÜYÜK GENÇLİK BULUŞMASI” -
UYANIŞ, ERGENEKON’DAN ÇIKIŞ VE DİRİLİŞ

UYANIŞ, ERGENEKON’DAN ÇIKIŞ VE DİRİLİŞ

Amerika, Nato ve İsrail destekli Fetö organizasyonu, 15 Temmuz darbe girişiminde başarılı olsaydı Türkiye’de ve bölgede nelerin olabileceğini, nelerin yaşanabileceğini bilmem hiç düşündünüz mü? Büyük bir felaketin eşiğinden dönüldüğü, bir daha geri dönülemeyecek şekilde korkunç bir tahribatların yaşanacağı, yapılmış olan hazırlıklardan anlaşılmaktadır.

Çeşitli kaynakların açıklamalarına göre, Türkiye’de darbe ile derdest edilecek olanlar için Akdeniz’de hazır bekletilen Guantanamo işkence hapishane gemilerinden tutun da içerideki tasfiye ve imha hazırlıklarına kadar! En önemlisi de bu günkü Suriye/PYD-PKK’nın devletleşecek olan geleceği ve Türkiye’nin Güneydoğu sınırının akibetinin  ne olacağına kadar!

Irak ve Suriye’deki hesapların, Türkiye’deki 15 Temmuz hain darbe girişiminin başarılı olması üzerine kurgulandığı ve darbe sonrası bölgede hiçbir karşı direniş görmeden, hatta Türkiye’de darbe sonrası oluşturulacak yeni yönetiminin de vereceği destek ile tereyağından kıl çeker gibi kolaylıkla çizilecek yeni devlet sınırları üzerine kurgulandığı açıkça görülmektedir.

Ortadoğu’daki önemli devletler, maalesef Amerika ve İsrail politikalarının, Siyonizmin-Evangelizmin hizmetkârı durumunda. Başta Suudi Kraliyet ailesi Amerika’nın kardeşi gibi. Şu sıralar yirmi gündür Amerika’da yaşıyor, bol bol dolar harcıyor ve Batı çıkarlarına hizmet eden açıklamalar yapmaya devam ediyorlar.

Mısır’da Muhammet Mursi halkın iradesi ile seçilmesine rağmen İsrail, Amerika ve Avrupa’nın çıkarlarına ve ideolojisine karşı olduğundan, aynı zamanda Türkiye ile dayanışmaya girdiğinden darbe ile düşürüldü ve hapse atıldı; halkın direnişi katliamlarla kırıldı, yerine, “Emredersin Amerika!” diyen ve başkan Trump’un karşısında tavuk gibi titreyen General Sisi getirildi. Koskoca Mısır’da hiç aday bulunamadığı(!) için sadece yüzde otuz sekiz katılımla güya yeniden(!) seçildi. Demokrasi adına Batıdan tık yok! Ama aynı Batı’nın, Türkiye’deki seçimleri her zaman olduğu gibi önümüzdeki süreçte de sulandırmak için şimdiden hazırlık yaptığından hiç şüphemiz yok!

Ortadoğu’da İsrail’in genişlemesine, Batı’nın çıkarlarına dur diyen ve direnen, onların hesaplarını bozan sadece Türkiye’dir!  İran ve Rusya, kendi emelleri doğrultusunda, aramızdaki bazı sorunlara rağmen Türkiye ile birlikte hareket etmektedir. Bu nedenle Batı, bu üçlüden çok rahatsızdır!

İngiltere’deki ajan zehirlenmesi sanki daha önce hiç yaşanmamış gibi, bize göre bu kez özellikle bahane edilerek bütün batı devletlerinden Rus diplomatlar sınır dışı ediliyor; Türkiye’nin de buna katılması isteniyor. Rusya ile kriz büyütülerek soğuk savaş yıllarındaki kamplaşma ve bloklaşma ile Türkiye’ye; “bak işler kötüye gidiyor, bir dünya savaşı havası oluşuyor, bu durumda senin yerin Batı’nın yanındadır, Rusya’dan uzaklaş, yerini tanımla” ihtarı veriliyor.

Daha önce Türkiye’ye vermedikleri hava savunma sistemi Patriotları şimdi verelim,Rus S-400 ‘ü almayın diyorlar. Ortağı olduğumuz süper uçak F-35’leri -kongredeki ifadelere bakılırsa- “size vermeyiz” diyorlar; Milli Savunma Bakanı Canikli; “F-35’lerle ilgili anlaşmalarımız var; buna uymak zorundadırlar, vermeme düşüncesi uluslararası kurallara aykırıdır.” açıklaması yapıyor. “Münbiç için ortak çalışalım” diyorlar; “Suriye’den çekiliyoruz” diyorlar, sonra; “yok çekilmiyoruz” diyorlar; “biraz da başkaları uğraşsın” diyerek Fransa’yı nöbete çağırıyorlar! Fransa, “asker göndereceğiz” diyor; sonra, “hayır göndermeyeceğiz” diyor. Tam bir şaşkınlık, çaresizlik ve planların çökmüş olması hali!

İşte bu çöküş Türk Milleti’nin eseridir ve 15 Temmuz direnişinin sonucunda, tabi Ankara’nın kararlı adımları, cesareti ve dik duruşu sayesinde olmuştur. Eğer 15 Temmuz’da başarılı olsalardı sadece Suriye’nin Kuzeyi’nde terör kantonları kurmakla kalmayacaklar, Türkiye’nin Güneydoğusu da elden çıkacaktı! Hatta gerçek anlamda artık Türkiye’den ve Türk Milleti’nden söz etmek mümkün olmayacaktı!

Bu nedenle 15 Temmuz bir uyanıştır, Türk Milleti’nin bir kere daha Ergenekon’dan çıkışıdır. Türk Milleti’nin yeniden dirilişidir.

Diğer Yazıları İçin Tıklayınız…

 

Benzer Haberler:

MÜFTÜ KÖKSAL’DAN, 15 TEMMUZ HAİN DARBE GİRİŞİMİ İLE İLGİLİ ÖNEMLİ MESAJLAR
VAKFIKEBİR’DE İCRA EDİLECEK OLAN 15 TEMMUZ ŞEHİTLE...
TRABZON'DA, DİN İSTİSMARI İLE MÜCADELE PANELİ
TRABZON'DA, "DİN İSTİSMARI İLE MÜCADELE"...
MÜFTÜ İBRAHİM KADIOĞLU'DAN ÖNEMLİ MESAJLAR
MÜFTÜ İBRAHİM KADIOĞLU'DAN ÖNEMLİ MESAJLAR
HABER BİLGİLERİ
Bu haber 06 Nisan 2018, 19:00 tarihinde Dünya, Flash Haberler, Genel, Gündem, Köşe Yazarları, Küçük Manşetler, Manşet, Medya, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yazar 3, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 4.821 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
VAKFIKEBİR’DE, ÖĞRENCİLERLE BULUŞMA PROGRAMI

VAKFIKEBİR’DE, ÖĞRENCİLERLE BULUŞM...

VAKFIKEBİR’DE, ÖĞRENCİLERLE BULUŞMA PROGRAMI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü Aile ve Dini... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE SABAH NAMAZI BULUŞMASI

VAKFIKEBİR’DE SABAH NAMAZI BULUŞMA...

VAKFIKEBİR’DE SABAH NAMAZI BULUŞMASI Vakfıkebir Büyükliman Mahallesi’nde, sabah namazı... [Devamı]
BEŞİKDÜZÜ’NDE “GEÇMİŞTEN GELECEĞE KADIN VE TOPLUM” KONULU KONFERANS

BEŞİKDÜZÜ’NDE “GEÇMİŞTEN GEL...

BEŞİKDÜZÜ’NDE “GEÇMİŞTEN GELECEĞE KADIN VE TOPLUM” KONULU KONFERANS Beşikdüzü... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE “DEĞERLER EĞİTİMİ” KONULU “BÜYÜK GENÇLİK BULUŞMASI”

VAKFIKEBİR’DE “DEĞERLER EĞİT...

VAKFIKEBİR’DE “DEĞERLER EĞİTİMİ” KONULU “BÜYÜK GENÇLİK BULUŞMASI” Vakfıkebir... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE, İSTİKLÂL MARŞIMIZIN KABULÜNÜN YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI

VAKFIKEBİR’DE, İSTİKLÂL MARŞIMIZIN...

VAKFIKEBİR’DE, İSTİKLÂL MARŞIMIZIN KABULÜNÜN YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI 12 Mart İstiklâl Marşımızın... [Devamı]
EMİNE SALMAN EBEDİYETE UĞURLANDI

EMİNE SALMAN EBEDİYETE UĞURLANDI...

 EMİNE SALMAN EBEDİYETE UĞURLANDI Beşikdüzü İlçesi Şahmelik Mahallesi’nden Sait Salman’ın... [Devamı]
BU KIYAK DEĞİL Mİ?

BU KIYAK DEĞİL Mİ?

BU KIYAK DEĞİL Mİ? Trabzon 1.Amatör Kümede maçların sona ermesinin ardından Yükselme Grubuna... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar