MİNİKLERİN STADYUM KEYFİ - BAŞKAN BALTA : “ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ” - VAKFIKEBİR’E HAYIRLI OLSUN - KAPTAN YUSUF “ADAYIM” DEDİ - VAKFIKEBİR OSB’DE İMAR PLANLARI ASKIYA ÇIKTI -
UYANIŞ, ERGENEKON’DAN ÇIKIŞ VE DİRİLİŞ

UYANIŞ, ERGENEKON’DAN ÇIKIŞ VE DİRİLİŞ

Amerika, Nato ve İsrail destekli Fetö organizasyonu, 15 Temmuz darbe girişiminde başarılı olsaydı Türkiye’de ve bölgede nelerin olabileceğini, nelerin yaşanabileceğini bilmem hiç düşündünüz mü? Büyük bir felaketin eşiğinden dönüldüğü, bir daha geri dönülemeyecek şekilde korkunç bir tahribatların yaşanacağı, yapılmış olan hazırlıklardan anlaşılmaktadır.

Çeşitli kaynakların açıklamalarına göre, Türkiye’de darbe ile derdest edilecek olanlar için Akdeniz’de hazır bekletilen Guantanamo işkence hapishane gemilerinden tutun da içerideki tasfiye ve imha hazırlıklarına kadar! En önemlisi de bu günkü Suriye/PYD-PKK’nın devletleşecek olan geleceği ve Türkiye’nin Güneydoğu sınırının akibetinin  ne olacağına kadar!

Irak ve Suriye’deki hesapların, Türkiye’deki 15 Temmuz hain darbe girişiminin başarılı olması üzerine kurgulandığı ve darbe sonrası bölgede hiçbir karşı direniş görmeden, hatta Türkiye’de darbe sonrası oluşturulacak yeni yönetiminin de vereceği destek ile tereyağından kıl çeker gibi kolaylıkla çizilecek yeni devlet sınırları üzerine kurgulandığı açıkça görülmektedir.

Ortadoğu’daki önemli devletler, maalesef Amerika ve İsrail politikalarının, Siyonizmin-Evangelizmin hizmetkârı durumunda. Başta Suudi Kraliyet ailesi Amerika’nın kardeşi gibi. Şu sıralar yirmi gündür Amerika’da yaşıyor, bol bol dolar harcıyor ve Batı çıkarlarına hizmet eden açıklamalar yapmaya devam ediyorlar.

Mısır’da Muhammet Mursi halkın iradesi ile seçilmesine rağmen İsrail, Amerika ve Avrupa’nın çıkarlarına ve ideolojisine karşı olduğundan, aynı zamanda Türkiye ile dayanışmaya girdiğinden darbe ile düşürüldü ve hapse atıldı; halkın direnişi katliamlarla kırıldı, yerine, “Emredersin Amerika!” diyen ve başkan Trump’un karşısında tavuk gibi titreyen General Sisi getirildi. Koskoca Mısır’da hiç aday bulunamadığı(!) için sadece yüzde otuz sekiz katılımla güya yeniden(!) seçildi. Demokrasi adına Batıdan tık yok! Ama aynı Batı’nın, Türkiye’deki seçimleri her zaman olduğu gibi önümüzdeki süreçte de sulandırmak için şimdiden hazırlık yaptığından hiç şüphemiz yok!

Ortadoğu’da İsrail’in genişlemesine, Batı’nın çıkarlarına dur diyen ve direnen, onların hesaplarını bozan sadece Türkiye’dir!  İran ve Rusya, kendi emelleri doğrultusunda, aramızdaki bazı sorunlara rağmen Türkiye ile birlikte hareket etmektedir. Bu nedenle Batı, bu üçlüden çok rahatsızdır!

İngiltere’deki ajan zehirlenmesi sanki daha önce hiç yaşanmamış gibi, bize göre bu kez özellikle bahane edilerek bütün batı devletlerinden Rus diplomatlar sınır dışı ediliyor; Türkiye’nin de buna katılması isteniyor. Rusya ile kriz büyütülerek soğuk savaş yıllarındaki kamplaşma ve bloklaşma ile Türkiye’ye; “bak işler kötüye gidiyor, bir dünya savaşı havası oluşuyor, bu durumda senin yerin Batı’nın yanındadır, Rusya’dan uzaklaş, yerini tanımla” ihtarı veriliyor.

Daha önce Türkiye’ye vermedikleri hava savunma sistemi Patriotları şimdi verelim,Rus S-400 ‘ü almayın diyorlar. Ortağı olduğumuz süper uçak F-35’leri -kongredeki ifadelere bakılırsa- “size vermeyiz” diyorlar; Milli Savunma Bakanı Canikli; “F-35’lerle ilgili anlaşmalarımız var; buna uymak zorundadırlar, vermeme düşüncesi uluslararası kurallara aykırıdır.” açıklaması yapıyor. “Münbiç için ortak çalışalım” diyorlar; “Suriye’den çekiliyoruz” diyorlar, sonra; “yok çekilmiyoruz” diyorlar; “biraz da başkaları uğraşsın” diyerek Fransa’yı nöbete çağırıyorlar! Fransa, “asker göndereceğiz” diyor; sonra, “hayır göndermeyeceğiz” diyor. Tam bir şaşkınlık, çaresizlik ve planların çökmüş olması hali!

İşte bu çöküş Türk Milleti’nin eseridir ve 15 Temmuz direnişinin sonucunda, tabi Ankara’nın kararlı adımları, cesareti ve dik duruşu sayesinde olmuştur. Eğer 15 Temmuz’da başarılı olsalardı sadece Suriye’nin Kuzeyi’nde terör kantonları kurmakla kalmayacaklar, Türkiye’nin Güneydoğusu da elden çıkacaktı! Hatta gerçek anlamda artık Türkiye’den ve Türk Milleti’nden söz etmek mümkün olmayacaktı!

Bu nedenle 15 Temmuz bir uyanıştır, Türk Milleti’nin bir kere daha Ergenekon’dan çıkışıdır. Türk Milleti’nin yeniden dirilişidir.

Diğer Yazıları İçin Tıklayınız…

 

Benzer Haberler:

CENAZE NAMAZLARI KILINMAYACAK
CENAZE NAMAZLARI KILINMAYACAK
15 TEMMUZ SÜRECİ, TRABZON’DA MASAYA YATIRILDI
15 TEMMUZ SÜRECİ, ÖNCESİ VE SONRASI TRABZON’DA MAS...
15 TEMMUZ'A ÖZEL İNTERNET SİTESİ
FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimini engelleye...
HABER BİLGİLERİ
Bu haber 06 Nisan 2018, 19:00 tarihinde Dünya, Flash Haberler, Genel, Gündem, Köşe Yazarları, Küçük Manşetler, Manşet, Medya, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yazar 3, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 4.341 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MİNİKLERİN STADYUM KEYFİ

MİNİKLERİN STADYUM KEYFİ...

MİNİKLERİN STADYUM KEYFİ Vakfıkebir İlçe Müftülüğü’nün minik öğrencileri için... [Devamı]
BAŞKAN BALTA : “ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ”

BAŞKAN BALTA : “ESNAFIMIZIN YANIND...

BAŞKAN BALTA : “ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ” Vakfıkebir KSS esnaflarına hitap eden Vakfıkebir... [Devamı]
VAKFIKEBİR’E HAYIRLI OLSUN

VAKFIKEBİR’E HAYIRLI OLSUN...

112 ACİL SERVİS İSTASYONU VAKFIKEBİR’E HAYIRLI OLSUN Doğu Karadeniz Bölgesinde helikopter pisti... [Devamı]
KAPTAN YUSUF “ADAYIM” DEDİ

KAPTAN YUSUF “ADAYIM” DEDİ...

KAPTAN YUSUF “ADAYIM” DEDİ Kaptan Yusuf Denizli Mahallesi Muhtar Adayı Radyo ve Televizyon... [Devamı]
VAKFIKEBİR OSB’DE İMAR PLANLARI ASKIYA ÇIKTI

VAKFIKEBİR OSB’DE İMAR PLANLARI ASKIYA Ç...

VAKFIKEBİR OSB’DE İMAR PLANLARI ASKIYA ÇIKTI Vakfıkebir’de uzun yıllardır büyük bir heyecanla... [Devamı]
MİNİKLERDEN İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE ÖZEL GÜNDE ÖZEL ZİYARET

MİNİKLERDEN İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE ÖZE...

MİNİKLERDEN İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE ÖZEL GÜNDE ÖZEL ZİYARET Vakfıkebir İlçe Müftülüğü’nün... [Devamı]
BEŞİKDÜZÜ DOĞALGAZ İNŞAATI BAŞLIYOR

BEŞİKDÜZÜ DOĞALGAZ İNŞAATI BAŞLIYOR...

Başkan Müjdeyi Verdi BEŞİKDÜZÜ DOĞALGAZ İNŞAATI BAŞLIYOR “Bu tarihi bir olay, hayalimiz... [Devamı]
Popüler Haberler


VAKFIKEBİR’E HAYIRLI OLSUN

VAKFIKEBİR’E HAYIRLI OLSUN...

112 ACİL SERVİS İSTASYONU VAKFIKEBİR’E HAYIRLI OLSUN Doğu Karadeniz Bölgesinde helikopter pisti olan tek 112 acil servis merkezi olacak. Vakfıkebir’de... [Devamı]
BAŞKAN BALTA : “ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ”

BAŞKAN BALTA : “ESNAFIMIZIN YANIND...

BAŞKAN BALTA : “ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ” Vakfıkebir KSS esnaflarına hitap eden Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta: “Esnafımızın... [Devamı]
MİNİKLERİN STADYUM KEYFİ

MİNİKLERİN STADYUM KEYFİ...

MİNİKLERİN STADYUM KEYFİ Vakfıkebir İlçe Müftülüğü’nün minik öğrencileri için ilçe stadyumunda açık alan etkinliği düzenlendi. Vakfıkebir... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar