MİNİKLERİN STADYUM KEYFİ - BAŞKAN BALTA : “ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ” - VAKFIKEBİR’E HAYIRLI OLSUN - KAPTAN YUSUF “ADAYIM” DEDİ - VAKFIKEBİR OSB’DE İMAR PLANLARI ASKIYA ÇIKTI -
TRABZON’A HAYIRLI OLSUN

TRABZON’A HAYIRLI OLSUN

Aralarında Fol Deresi Islahı Projesi’nin de bulunduğu, Trabzon’da 25 adet, 147 milyon TL’ye mal olacak tesislerin temel atma töreni İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın katılımıyla Vakfıkebir’de gerçekleştirildi.

Vakfıkebir İçesi’nde gerçekleştirilen törene, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Trabzon Valisi Yücel Yavuz, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Adnan Günnar, Salih Cora, Orman Su İşleri Bakanlığı üst düzey bürokratları, Belediye Başkanları, ilçe başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

TARİHİ BİR GÜN YAŞIYORUZ

Programda ilk olarak söz alan Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta; “Bugün tarihi ve önemli bir gün yaşıyoruz. Orman ve Su İşleri Bakanımızı ziyaret ettiğimizde Fol Deresi’nin şehir içi geçişi ile ilgili talepte bulunmuştuk. Talimatları ile projelendirildi, ihalesi yapıldı ve bugün de temel atma törenini hep birlikte gerçekleştireceğiz. Kendisine şahsım, ilçem adına teşekkür ediyorum. Spor Bakanımızdan kapalı yüzme havuzu talebimiz vardı, onunda yardımlarını bekliyoruz. İnşallah en kısa zamanda, Sayın Bakanımızın desteği ile inşaatına başlayacağız. Özelikle kadınlarımız bu projeyi heyecanla bekliyorlar. Bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan Sayın Bakanlarımıza çok teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.

Ardından DSİ Genel müdürü Murat Acu’da tesislerle ilgili bilgi verdi. Trabzon Valisi Yücel Yavuz ise, “Özellikle bölgemizde yağış rejiminde ki değişme, iklim ve coğrafi şartlardan dolayı yaşadığımız su baskını, heyelan sorunları için kökten yaptığınız çözümlerin, İlimizde ki yansımalarını bu tören vesilesi ile görmüş oluyoruz. Bu anlamlı çalışmalar bölgemiz insanına büyük hizmet olacaktır. Suyun temini, en iyi şekilde halkımıza ulaştırılması noktasında ki çalışma, doğa turizminin canlandırılması noktasında çalışmalar Trabzon halkı adına teşekkür ediyorum” dedi.

TRABZON’LA GURUR DUYACAĞIZ

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, “Karadeniz’in çocuğu olarak Trabzon’un güzel insanları ile gurur duyuyoruz. Trabzon spor denilince özel bir yere sahip. Herkesin bir fikrinin olduğu, sporun her zaman sabahtan akşama kadar konuşulduğu özel bir şehir. Vakfıkebir’de bu temel atma törenine katıldığımızda bu ortamdan mutluluk duyuyoruz. Belediye Başkanımızın talebi oldu. Kendisi geldi, konuyu inceleyelim. Hanımefendiler tezahürat yaptı. Karadeniz’de evin direği hanımlardır, hanımların dediği olur. Trabzon’u seviyoruz, Trabzon’un güzel insanları ile gurur duyuyoruz. Bu toprakların insanları ile gurur duyuyoruz” diye konuştu.

BİZE HER YER TRABZON

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Benim de Trabzon’a 5 tane bağım var. Her Trabzon’a gelişimde heyecan duyuyorum. Zaten ne diyoruz, “Bize Her yer Trabzon”. Buraya gelişimizin sebebi, 25 tane tesisin temelini atıyoruz Trabzon’da. Şalpazarı’ndan Of’a kadar bütün ilçelerde yatırım var. Yıldırım hızıyla dereleri ıslah ediyoruz, orman faaliyetleri var 25 Tesis 147 milyon TL. Trabzon’umuza hayırlı olsun. Geçen seferde Akçaabat’ta yapmıştık. Sayın Bakanımız dedi ki bu sefer Vakfıkebir’de. Burada özellikle Akçaabat’ta 4 tane 5 tane, Araklı, Arsin, Beşikdüzü, Şalpazarı, Düzköy, Vakfıkebir, Of, Tonya, Yomra Vadisinin ıslahını yapıp menfez ve köprüleri inşa edeceğiz. Bu tesisler hayırlı olsun inşallah

TRABZON’A 19 KATRİNYON YATIRIM YAPILDI

Trabzon’un kırsal alanlarının kalkınması için orman teşkilatı lokomotif olacak. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. Burada, gelişimizin bir sebebi de ben de Trabzon gönüllüsü bir kardeşiniz olarak her gelişimizde heybemiz dolu geliyoruz.11 ay önce Trabzon’a geldiğimde 98 müjde verdik. Bu seferde 9 müjde. 800 milyon TL’lik müjde verdik. Bu sefer ki müjdeler, burada yeni bir sektörü devreye alacağız. Uzungöl’de zengin turistler geliyor yer bulamıyor. Biz bugün özellikle bu akşam, bir toplantı yapacağız, bu bölgeye en az 3 tane Uzungöl gibi turizm merkezi kuracağız. Trabzon’a 19 katrilyonluk yatırım yapıldı. Trabzon’a ne yapılsa azdır, sizler için helal olsun. DOKAP Projesi muhteşem bir proje. Bunun da hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

BİR TANE UZUNGÖL YETMEZ

Bakanı Süleyman Soylu, “Bir yatırım sihirbazı ile karşı karşıyayız. İstanbul’da sayın Cumhurbaşkanımızın mesai arkadaşı olduğu gün, İstanbul’un en büyük derdi su idi. DSİ Genel Müdürlüğü, ardından Bakanlık yatırım cenneti haline geldi. Ülkemizin her tarafında, özellikle şehrimizin ciddi yatırıma ihtiyacı vardı. Atasu Barajı konusunda yapmış olduğu yatırım bizi çok önemli badireden kurtardı. İnşallah yine o bölgeye yönelik konuştuğumuzda Karakaya Barajına yönelik olumlu yaklaşımı bizi memnun etti. 300 milyon liralık bir yatırım bütçesi olacak. İnşallah yapılacak değerlendirmeler sonrasında atılacak adımlar olup bir mesele daha burada hayırlı sonuca ulaşır. Sayın Bakanımızın yaptığı hizmetler taşkın koruma, afet sel koruma ile ilgili yaptığı hizmetler. Özellikle bizim bölgemizde sel ve taşkın söz konusudur. En son Vakfıkebir ve Beşikdüzü ilçemiz büyük afetle karşı karşıya kaldı. Bir daha karşı karşıya kalmamak için dere ıslahları süratle devam etmektedir. Turizm konusunda sayın bakanımızın bize önemli şekilde yol açtı. Uzungöl’de yapığı yatırımlar. Hala Uzungöl’ün dibini temizliyor. Yaylalar, mesire alanları, göletler. Bu çerçeveyi genişletmek için attığı adımlar. Bir tane Uzungöl yetmez diyor. En az 3 tane olacak” diye konuştu.

Törenin son bölümünde Trabzon’da yapılacak olan 25 adet tesisisin temeli atıldı, çiftçilere ve vatandaşlara fidan dağıtımı yapıldı.

Benzer Haberler:

BGC'NİN GECESİ SES GETİRDİ
BGC'NİN GECESİ SES GETİRDİ
VAKFIKEBİR'İN, KURTULUŞUNUN 100. YILI ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR
VAKFIKEBİR'İN, KURTULUŞUNUN 100. YILI ETKİNLİKLERİ...
BAŞKAN BALTA : "ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ"
BAŞKAN BALTA : "ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ"
HABER BİLGİLERİ
Bu haber 27 Eylül 2017, 18:05 tarihinde Ekonomi, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Küçük Manşetler, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 6.401 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MİNİKLERİN STADYUM KEYFİ

MİNİKLERİN STADYUM KEYFİ...

MİNİKLERİN STADYUM KEYFİ Vakfıkebir İlçe Müftülüğü’nün minik öğrencileri için... [Devamı]
BAŞKAN BALTA : “ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ”

BAŞKAN BALTA : “ESNAFIMIZIN YANIND...

BAŞKAN BALTA : “ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ” Vakfıkebir KSS esnaflarına hitap eden Vakfıkebir... [Devamı]
VAKFIKEBİR’E HAYIRLI OLSUN

VAKFIKEBİR’E HAYIRLI OLSUN...

112 ACİL SERVİS İSTASYONU VAKFIKEBİR’E HAYIRLI OLSUN Doğu Karadeniz Bölgesinde helikopter pisti... [Devamı]
KAPTAN YUSUF “ADAYIM” DEDİ

KAPTAN YUSUF “ADAYIM” DEDİ...

KAPTAN YUSUF “ADAYIM” DEDİ Kaptan Yusuf Denizli Mahallesi Muhtar Adayı Radyo ve Televizyon... [Devamı]
VAKFIKEBİR OSB’DE İMAR PLANLARI ASKIYA ÇIKTI

VAKFIKEBİR OSB’DE İMAR PLANLARI ASKIYA Ç...

VAKFIKEBİR OSB’DE İMAR PLANLARI ASKIYA ÇIKTI Vakfıkebir’de uzun yıllardır büyük bir heyecanla... [Devamı]
MİNİKLERDEN İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE ÖZEL GÜNDE ÖZEL ZİYARET

MİNİKLERDEN İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE ÖZE...

MİNİKLERDEN İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE ÖZEL GÜNDE ÖZEL ZİYARET Vakfıkebir İlçe Müftülüğü’nün... [Devamı]
BEŞİKDÜZÜ DOĞALGAZ İNŞAATI BAŞLIYOR

BEŞİKDÜZÜ DOĞALGAZ İNŞAATI BAŞLIYOR...

Başkan Müjdeyi Verdi BEŞİKDÜZÜ DOĞALGAZ İNŞAATI BAŞLIYOR “Bu tarihi bir olay, hayalimiz... [Devamı]
Popüler Haberler


VAKFIKEBİR’E HAYIRLI OLSUN

VAKFIKEBİR’E HAYIRLI OLSUN...

112 ACİL SERVİS İSTASYONU VAKFIKEBİR’E HAYIRLI OLSUN Doğu Karadeniz Bölgesinde helikopter pisti olan tek 112 acil servis merkezi olacak. Vakfıkebir’de... [Devamı]
BAŞKAN BALTA : “ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ”

BAŞKAN BALTA : “ESNAFIMIZIN YANIND...

BAŞKAN BALTA : “ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ” Vakfıkebir KSS esnaflarına hitap eden Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta: “Esnafımızın... [Devamı]
MİNİKLERİN STADYUM KEYFİ

MİNİKLERİN STADYUM KEYFİ...

MİNİKLERİN STADYUM KEYFİ Vakfıkebir İlçe Müftülüğü’nün minik öğrencileri için ilçe stadyumunda açık alan etkinliği düzenlendi. Vakfıkebir... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar