YAYLALARDA MART SONU KARI – 24.03.2019 - PTT’LER ZOR DURUMDA - BEŞİKDÜZÜ’NDE, NEVRUZ BAYRAMI KUTLANDI - “ÇANAKKALE ZAFERİ’Nİ GENÇLER KAZANMIŞTIR” - VAKFIKEBİR’DE, ÖĞRENCİLERLE BULUŞMA PROGRAMI -
YENİ BİR YILA GİRERKEN…

YENİ BİR YILA GİRERKEN…

Zaman hızla akıyor, ömür sermayemiz tükeniyor. Günleri “dün” eyledikçe, sayılı günlerimiz azalıyor. Yılları eskittikçe, hesap gününe biraz daha yaklaşıyoruz.

Mevlâ nasîp eyledi, yeni bir yıla daha giriyoruz. Ömrümüz olursa bu yeni yılın da tükendiğini göreceğiz.

Ömür, fâni olan dünyada ebedî saâdeti kazanalım diye bizlere bahşedilen en büyük nimettir. Gün gelecek ömür defterimiz kapanacak. Ebedî ömrümüzün rengi o gün belli olacak. Bizden önce başkaları için hep böyle oldu, bizim için de böyle olacak. Dünya imtihanımız sonlanacak, elimiz kolumuz bağlanacak. O günden itibaren, ebedî hayatı kazanmak için bir şey yapamaz hâle geleceğiz. Geçirdiğimiz yılların hesabı sorulacak!

Beyhâde geçirilmiş bir hayata ömür denilemez. Ömür, iyilik ve güzelliklerle geçirilmiş bir hayattır. Ömür, insanî ve ahlâki erdemlerle tezyîn edilmiş bir hayattır. Ömür, emanet ve sorumluluk bilinciyle iman ve sâlih amellerle mamur kılınmış bir hayattır.

Yeni yıl, ister hicrî olsun ister miladî; önemli olan bizim vakti nasıl karşıladığımızdır. Önemli olan, yeni bir yılın başlamasına ne anlam yüklediğimizdir. Önemli olan, yeni günlerin adının ne olduğu değil, yeni günlerde nasıl var olduğumuzdur.

Özel zaman dilimleri gibi, zamanın geçişini haber veren yıl başlangıcı da bir fırsattır önümüzde. Yeni bir başlangıç yapmak içindir bu fırsat. Hatalarımızı gözden geçirip yeni kararlar almak içindir bu fırsat. Hayatımızda yeni beyaz sayfalar açmak içindir bu fırsat.

Elbette zamana değer katabiliriz. Zamanı kurtuluş sebebimiz yapabiliriz. Zamanı ilmek ilmek işleyebiliriz. Gelen yılın günlerinde cenneti kazandıracak işler yapabiliriz. Elimizdeki bir deste takvim yaprağından sonsuz mutluluk çıkarabiliriz. Önümüze gelen her yeni günü kendimize güzel bir şahit yapabiliriz.

Her yılın sonu, yeni bir yılın başlangıcıdır aslında. Unutmayalım ki; ömür sermayesinden geçen bir yılın sonunda kendini ve yaratılış gayesini unutarak, değerlerimizle örtüşmeyen gayr-i meşru tutum ve davranışlar sergilemek bir mümine asla yakışmaz.

Gönül ister ki, her yılın başlangıcı, geçmişin muhasebesinin yapılarak, gelecek için insanoğlunun insanlığını yeniden inşâ etmesi adına bir mîlat olsun!

Bu duygu ve düşüncelerle, Milâdi 2019 Yılının;

Milletimiz ve memleketimiz için birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışmaya vesîle olması temennisiyle, her türlü iç ve dış tehdit ve tehlikelerin bertaraf edildiği, terör ve savaşların olmadığı, ülkelerin işgal edilmediği, çocukların öldürülmediği, açlık ve sefâletin olmadığı huzurlu bir dünyada birlikte yaşayabileceğimiz, güzel günler ve bereketli ömürler diliyorum.

Yüce Rab’imiz, ömrümüzün kalan kısmını geçen kısmından daha hayırlı ve bereketli yaşayabilmeyi bizlere nasip eylesin. Hesabını veremeyeceğimiz bir hayat yaşamaktan hepimizi muhâfaza eylesin. Devletimizi, milletimizi her türlü iç ve dış tehdit ve tehlikelerden muhâfaza eylesin. Memleketimizin huzurunu, milletimizin birlik, beraberlik ve kardeşliğini bozmak isteyenlere fırsat vermesin. Her türlü hile ve tuzaklarını kendi başlarına ilgâ eylesin. Vatanımızın her bir köşesinde canı pahasına görev yapan askerlerimizi, polislerimizi, tüm güvenlik güçlerimizi, din ve devlet adamlarımızı, cümlemizi hainlerin kahpe tuzaklarından muhâfaza eylesin. Millî ve mânevi değerlerimiz uğruna canlarını fedâ eden bütün şehitlerimize Cenâb-ı Hak rahmet eylesin. Bizleri, şehitlerimizin aziz hatıralarına sahip çıkan ve onların canlarını fedâ ederek bizlere emânet ettikleri ulvî değerlerimizi yaşatanlardan eylesin.

Tüm kardeşlerimize sağlık-âfiyet içerisinde nice yıllar ve hayırlı ömürler diliyorum.

Mithat Güdü / Doğru Haber61

 

Benzer Haberler:

“Yeni yıl, hatalarımızı gözden geçirip yeni başlangıçlar yapmak için bir fırsattır”
“Yeni yıl, hatalarımızı gözden geçirip yeni başlan...
YENİ BİR YILA GİRERKEN
YENİ BİR YILA GİRERKEN
DÜNYA ÜÇ GÜNDÜR; DÜN, BUGÜN VE YARIN...
DÜNYA ÜÇ GÜNDÜR; DÜN, BUGÜN VE YARIN...
HABER BİLGİLERİ
Bu haber 31 Aralık 2018, 20:29 tarihinde Dünya, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Kültür Sanat, Manşet, Medya, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 3.988 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
YAYLALARDA MART SONU KARI – 24.03.2019

YAYLALARDA MART SONU KARI – 24.03....

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir… Tıklayınız… Benzer... [Devamı]
PTT’LER ZOR DURUMDA

PTT’LER ZOR DURUMDA

PTT’LER ZOR DURUMDA Çoğu zaman Büyükliman neresidir diye sorarlar. Büyükliman, Trabzon’un... [Devamı]
BEŞİKDÜZÜ’NDE, NEVRUZ BAYRAMI KUTLANDI

BEŞİKDÜZÜ’NDE, NEVRUZ BAYRAMI KUTL...

BEŞİKDÜZÜ’NDE, NEVRUZ BAYRAMI KUTLANDI Baharın müjdecisi anlamına gelen ve Türk Dünyası’nda... [Devamı]
“ÇANAKKALE ZAFERİ’Nİ GENÇLER KAZANMIŞTIR”

“ÇANAKKALE ZAFERİ’Nİ GENÇLER...

VAKFIKEBİR’DE, “DİRİLİŞTEN KURTULUŞA BİR DURUŞTUR ÇANAKKALE” KONULU KONFERANS “ÇANAKKALE... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE, ÖĞRENCİLERLE BULUŞMA PROGRAMI

VAKFIKEBİR’DE, ÖĞRENCİLERLE BULUŞM...

VAKFIKEBİR’DE, ÖĞRENCİLERLE BULUŞMA PROGRAMI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü Aile ve Dini... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE SABAH NAMAZI BULUŞMASI

VAKFIKEBİR’DE SABAH NAMAZI BULUŞMA...

VAKFIKEBİR’DE SABAH NAMAZI BULUŞMASI Vakfıkebir Büyükliman Mahallesi’nde, sabah namazı... [Devamı]
BEŞİKDÜZÜ’NDE “GEÇMİŞTEN GELECEĞE KADIN VE TOPLUM” KONULU KONFERANS

BEŞİKDÜZÜ’NDE “GEÇMİŞTEN GEL...

BEŞİKDÜZÜ’NDE “GEÇMİŞTEN GELECEĞE KADIN VE TOPLUM” KONULU KONFERANS Beşikdüzü... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar