MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR - MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ - ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN -
24 Hafız İçin İcazet Merasimi Düzenlendi

icazet-ortahisar1

24 Hafız İçin İcazet Merasimi Düzenlendi

Trabzon Merkez Ortahisar İlçe Müftülüğüne bağlı Merkez Kur’an Kursu’nda hafızlığını tamamlayan 24 hafız öğrenci için 03 Ekim Cumartesi günü Bahçecik Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Camii’nde İcazet Merasimi düzenlendi.

icazet-ortahisar4

İcazet Merasimine İl Müftümüz Keramettin Demir, Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu, Eski Bakanlarımızdan Faruk Nafiz Özak, Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme Kurulu Üyesi Hafız Davut Kaya, Mushafları İnceleme Kurulu Emekli Başkanı Ahmet Okutan, İl Müftü Yardımcılarımız Ahmet Tokdemir, Mehmet Genç ve Sıtkı Kaya, Ortahisar İlçe Müftüsü Adem Aygül, İlçe Müftülerimiz, emekli İl Müftüleri, emekli İlçe Müftüleri, Siyasi Partilerin temsilcileri, Sivil Toplum Örgütleri ve Sendika temsilcileri, Diyanet Teşkilatımızın her bir kademesinden olan personelimiz ile Kur’an sevdalısı vatandaşlarımız katıldı.

İcazet Merasimi Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Açılış konuşmasını Ortahisar İlçe Müftümüz Adem Aygül yaptı. Aygül, Merkez Kur’an Kursu’nun tarihinden bilgiler vererek, Kuran eğitim ve öğretiminin önemini, hafızlığın çok büyük bir nimet olduğunu ve hafızlarımızın bunu muhafaza etmeleri gerektiğini belirtti. Aygül, hafız öğrencileri yetiştiren ailelerine ve hocalarına teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

İl Müftümüz Keramettin Demir’de İcazet Merasiminde bir selamlama konuşması yaptı. Demir, “Yüce kitabımız Kuran’ın insanlık için en büyük hazine olduğunu, Kur’anın iyi anlaşılması gerektiğini, dünya ve ahiret mutluluğunun buna bağlı olduğunu kaydetti. Sevgili Peygamberimiz (s.a.v.) şöyle buyuruyor; Sizin en hayırlınız Kur’an-ı öğrenen ve öğreteninizdir. Bu vesileyle bu yavrularımızı yetiştiren anne-babalarını canı gönülden tebrik ediyorum. Yavrularımızın üzerinde emeği bulunan hocalarımıza teşekkür ediyorum.  İcazetlerini alan ve hafızlık tacını takan yavrularımıza yaşamlarında başarılar diliyor, kendilerini tebrik ediyor, gözlerinden öpüyorum” dedi.

İl Müftümüzün selamlama konuşmasının ardından Samsun 19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Mehmet Okuyan kürsüye çıkarak vatandaşlarımıza hitap etti. Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme Kurulu Üyesi Hafız Davut Kaya hocamızda programda aşrı şerif okudu.

İcazet Merasimi, Hafız öğrencilerin özel programı ile devam etti. Her bir hafızımız Kurra Hafız Mehmet Satan hocanın nezaretinde özel programlarını icra ederek kendilerini dinleyen vatandaşlarımızı mest ettiler.

İcazet Merasimi, Hafızlığını tamamlayıp icazet alan öğrencilere çeşitli hediyelerin takdimi ve Mushafları İnceleme Kurulu Emekli Başkanı Ahmet Okutan’ın icazet merasimi duası ile sona erdi.

icazet-ortahisar2

icazet-ortahisar3

icazet-ortahisar6

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 05 Ekim 2015, 23:26 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
Popüler Haberler


MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, beraberinde ilçe vaizi Nuri Dural ile birlikte Kaymakam... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının “Hz. Peygamber ve Çocuk” olduğunu belirten... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar