DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI - 10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ - İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR - MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ -
270 MİLYONLUK 12 YATIRIM TRABZON’A HAYIRLI OLSUN

trabzon-yatirim1

270 MİLYONLUK 12 YATIRIM TRABZON’A HAYIRLI OLSUN

 Aralarında Trabzon İçmesuyu Arıtma Tesisi ve Trabzon İçmesuyu İsale Hattı gibi şehir için büyük önem arz eden dev yatırımların bulunduğu 270 milyon TL yatırım maliyetli 12 ayrı tesisin açılış ve temel atma programı Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun katılımıyla Akçaabat’ta gerçekleştirildi.

trabzon-yatirim2

Osman ve Su işleri Bakanlığı tarafından Trabzon il genelinde tamamlanan ve inşaatına başlanılan toplamda 270 milyon TL’lik toplam 12 ayrı yatırımın açılış ve temel atma töreni gerçekleştirildi. Akçaabat ilçesinde gerçekleştirilen törende Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon milletvekilleri Adnan Günnar ve Salih Cora, AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, kamu kurumları ve STÖ yetkilileri ile çok sayıda vatandaş hazır bulundu.

Törende katılımcılara seslenen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Trabzon’a her seferinde müjdelerle geldiklerini ifade ederken dev tesislerin temelini atmanın ve inşaatı tamamlanan tesislerin açılışını yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

MUSTAFA CUMUR’UN VASİYETİNİ YERİNE GETİRDİK

“12 tesisin temeli atılacak açılışları yapılacak. 270 milyon TL Trabzon’umuza, Akçaabat’ımıza hayırlı olsun. Allah (c.c.) bereket nasip etsin” diyerek sözlerine başlayan Bakan Eroğlu, “Sadece bugünü değil geleceği de planlıyoruz. Mustafa Cumur kardeşim rahmetli oldu. O dedi ki ‘şurada Sera Gölü var, berbat bir vaziyette. Buraya güzel bir mekân yap’ dedi. Neticede burayı yaptık, ıslah ettik, gölü temizledik, etrafına güzel mekânlar yaptık. Mustafa kardeşimizin vaziyetini yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.

GELECEĞİ PLANLADIK

Konuşmasında Trabzon’da tamamlanan ve temeli atılan yatırımlar ile Trabzon’da Bakanlık tarafından gerçekleştirilecek olan çalışmaları tek tek sıralayan Bakan Eroğlu, sözlerini özetle şu şekilde sürdürdü: “Pazar günü akşamı geldim Trabzon’a. Pazar günü Valilimiz Büyükşehir Belediye Başkanımız, ilçe belediye başkanlarımız ve kaymakamlarımızla koordinasyon toplantısı yaptık. Geleceği planladık. Biz buraya muhteşeme tesisler yapacağız. Yaptık yapacağız inşallah.

BİZDEN ÖNCE TRABZON’DA TEK KURUŞ DEVLET YATIRIMI YOKTU

Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakan olduğunda ‘Veysel Hocam İstanbul’da yapacak iş kalmadı, Türkiye’nin su sorununu çözeceksin’ dediğim de kendimi DSİ’de buldum. İlk talimatı da Trabzon için verdi Sayın Cumhurbaşkanı. Trabzon’da devlet yatırımı yoktu. Bazı yatırımların temeli atılmış ama 1 TL ödenek verilmemişti. Aradan geçen 14 yılda Trabzon’a 14 katrilyonluk yatırım yaptık.

TRABZON’A 37 MÜJDE DAHA GETİRDİM

12 tesisin temelini atıyoruz,  açılışını yapıyoruz ama bu yeterli mi? Trabzon’a her zaman heybemiz dolu geldik. Geçen gelmemde 62 müjde verdim. Şimdi de 37 müjde veriyorum. İnşallah biz sizlerin hizmetkârı olarak Trabzon’a ne yapılması gerekiyorsa yapmak bizim boynumuzun borcu. Trabzon için ne yapılsa azdır diye düşünüyorum.

KARAKAYA BARAJI’NI DA YAPACAĞIZ

Müjdelerimiz içinde Karakaya Barajını da var, inşallah yapacağız. Bunların hepsini yapacağız. Daha önce verdiğimiz 62 müjdenin 48 tanesini daha bir yıl olmadan bitirdik. Geri kalanları da 18 ayda inşallah yapıp bitireceğiz.

CUMHURBAŞKANIMIZDAN TRABZON İÇİN NE İSTEDİYSEK VERDİ

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a özellikle teşekkür ediyorum. Trabzon için ne istediysek verdi. Bu stadyumun var ya, onun da mimarı da Sayın Cumhurbaşkanımızdır. Bunun dışında Başbakanımız Binali Yıldırım’a şükranlarımı arz ediyorum. Süleyman Soylu Bakanımıza teşekkür ediyorum. Valimize Büyükşehir Belediye Başkanımıza, milletvekillerimize teşekkür ediyorum.”

SOYLU: YATIRIMLAR HEPİMİZE HEYECAN VERİYOR

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, törendeki konuşması sırasında, Trabzon’daki programını iptal ederek Diyarbakır’da şehit programına katılan İçişleri Bakanı Veysel Eroğlu’na telefonla bağlandı. Trabzon’da gerçekleştirmekte oldukları programı Bakan Soylu’ya aktaran Bakan Eroğlu şehitlere rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı diledi. Telefon aracılığı ile katılımcılara seslenen Bakan Soylu da, “Bugün orada önemli bir törene, önemli bir hizmete imza atıyorsunuz. Çok teşekkür ediyorum. Bu yapılan hizmetler ülkemizin her noktasında olduğu gibi ilimizde de büyük bir heyecan yaratmaktadır. Orada bulunan hemşehrilerime saygılarımı sunuyorum” dedi.

YAVUZ: TRABZON HİZMETLERİN EN İYİSİNİ HAK EDİYOR

Törende katılımcılara seslenen Trabzon Valisi Yücel Yavuz, 15 Temmuz’da yaşananlara dikkat çekti. 15 Temmuz gecesi Trabzon halkının üzerine düşen vazifeyi fazlasıyla yerine getirdiğini ifade eden Vali Yavuz, “Trabzon insanı 15 Temmuz akşamı gözünü kırpmamış ve tereddüt göstermemiştir. Trabzon hizmetlerin en iyisini, yatırımların en güzelini hak ettiğini ortaya koymuştur” diye konuştu.

Trabzon Milletvekili Adnan Günnar ise konuşmasında Türkiye üzerinde oynanan oyunlara dikkat çekti. Günnar, “Bazı ülkeler Türkiye’nin önünü kesmek istiyor. Çünkü artık yaşlanmış, evlerinde çocuk olmayıp köpek besleyen Avrupa baktığında dünya medeniyetini sahiplenecek ve yükseltecek olan sadece Türk milletidir diyor. PKK ile, DAİŞ ile, dünyanın gelmiş geçmiş en büyük terörü örgütü olan FETÖ ile planlar yapıyorlar, bizlere tuzaklar kuruyorlar. Ama biz tuzakları milletimizle boşa çıkartıyoruz” ifadelerini kullandı.

GÜMRÜKÇÜOĞLU: BAKANIMIZIN TRABZON’A DESTEKLERİNİ HİÇBİR ZAMAN UNUTMAYACAĞIZ

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, açılış ve temel atma töreninde yaptığı konuşmada yapılan yatırımların Trabzon için önemine değindi. Trabzon’da göreve başladığında Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na gittiğini ifade eden Başkan Gümrükçüoğlu, “Sayın Bakanımız ‘Bakanlığımızın tesislerinden istediğin kadar fidan al, Trabzon’u donat’ dedi. Bugün Beşirli sahilimizde, sahillerimizde, parklarımızda o fidanlar boy gösteriyor. Sayın Bakanımız ‘Atasu Barajı’nda tek kuruş ödenek eksikliği olmayacak’ dedi. Ve şimdi Trabzon olarak Atasu Barajı’nın suyunu içiyoruz. Nereye baksak Sayın Bakanımızın göletlerimizden dere ıslahlarımıza kadar çalışmalarını görüyoruz. Su Kanalizasyon Genel Müdürlüğümüzün 643 milyonluk yatırımlarında en büyük desteği gördüğümüz Sayın Bakanımızın Trabzon’a desteklerini hiçbir zaman unutmayacağız” dedi.

GÜMRÜKÇÜOĞLU: SAMSUN’DAN HOPA’YA BÜYÜK BİR HİZMET PROGRAMI BAŞLIYOR

Konuşmasında Beşikdüzü’nde yaşanan afet olayına da değinen Gümrükçüoğlu, “Beşikdüzü’nde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan (c.c.) rahmet dilerken Sayın Bakanımızın yaptığı toplantıda, ‘Samsun’dan Hopa’ya bütün bölgeyi havza bazlı olarak değerlendirip bölgede böyle olaylarla karşılaşılmaması için çok büyük bir programı hizmete sokacağını Trabzonlulara arz ediyorum. Tüm şehitlerimizi rahmetle anarken liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a, Bakanlarımız Sayın Veysel Eroğlu’na, Sayın Süleyman Soylu’ya ve milletvekillerimize şükranlarımızı arz ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

AÇILIŞI YAPILAN VE TEMELİ ATILAN TESİSLER

Programda konuşmaların ardından toplu açılış ve temel atma töreni gerçekleştirildi. Trabzon içmesuyu arıtma tesisi, Trabzon içmesuyu isale hattı, Manahos Vadisi ıslahı ikmali, Akçaabat Söğütlü Mahallesi Kangiza Deresi 2. kısım ıslahı ve Çarşıbaşı ilçe merkezinin Çarşıbaşı, Taşlıtepe ve Kaldırım dereleri ikmali yatırımlarının temeli atıldı. Programda ayrıca tamamlanan Beşikdüzü Şalpazarı Ağasar Vadisi 2. kısım ıslahı, Beşikdüzü ilçe merkezi dereleri 2. kısım ıslahı, Çarşıbaşı ilçe merkezi yan dereleri ıslahı, Akçaabat Şinik Mahallesi taşkın koruma tesisi, Akçaabat Yıldızlı Sera Deresi ıslahı, yeni orman yolları-büyük onarım-sanat yapısı tesisleri ve müteferrik taşkın koruma tesislerinin temeli atıldı. Açılışı yapılan ve temeli atılan tesislerin toplam yatırım maliyetinin 270 milyon TL olduğu açıklandı.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 11 Ekim 2016, 18:00 tarihinde Ekonomi, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİR...

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar