VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
30 YILDIR AYNI TERANİYLE……


Ben kırk üç yaşına geldim. Otuz yıldır dinlediğim söylemlerin son bulmasını istiyorum. Eski siyaset adamlarımızdan birisi “kadayıfın altıda üstüde kızardı” demişti. 1980’li yıllardan bu güne Türkiye’mizde cereyan eden olayların tamamına vakıf bir kardeşiniz olarak bu günlerde yaşanan ve söylenen her ne var ise bana eğreti geliyor. Öncelikle yöneticilerimizin samimiyetsiz olduğunu düşünüyorum. Düşünmekten öteye de geçtim artık. Ama şu an bunu telaffuz etmenin doğru olmadığını da biliyorum. Otuz yılı aşkındır bu ülkenin başına musallat edilen terör belasını defetmek ve gemiyi normal rotasına çevirmek gerekiyor. Bunun için geç kalındı, ya da şöyle böyle oldu demenin hiç kimseye bir faydası olmaz. Bulunduğum noktadan yönümü doğuya çevirdiğimde tek cazibe merkezinin dini inancımı tetikleyen mekanların bu yönde olmasıdır diyorum. Artık bu coğrafyanın doğusu sürgün batısı emekliliği gelmiş yorgun insanların diyarı olmasın.

            Çocukluğumu hatırlıyorum. 1975 ilkokul birinci sınıfa başladığım yıl… Küçücük yüreklerimizle ve ufak tefek boyumuzla kocaman yüreklere misafir olmuştuk. Bizim sınıf öğretmenlerimiz vardı. Yürekleri Harran Ovası gibi verimli ve sıcak, Ağrı Dağı gibi heybetli ve vakurdu. Deniz mavisi gözleri enginlere işaret eder gibi bakar, baktığı her yerde şimşekler çakardı. Uzunca tatillerimiz olurdu, okula gidemediğimiz günler, teröre kurban edilen zaman dilimleriydi. Okul Müdürümüz sıkıntılı Pazartesi sabahlarında “aman çocuklar şehrin içine girmeden hızlıca en kısa yoldan yürüyerek evlerinize gidiniz” derdi. 1980 ihtilalında anladık sağı solu ortayı yanı. Ne değişti? O günden bu güne ne değişti bu ülkede Allah aşkına!!!! Evet, çok şey değişti. O günün sağı solu yerini bu gün Doğu ve Güneydoğu başta olmak üzere bu güzel coğrafyanın birçok noktasını kana bulayan çocuk katilleri aldı. Benim askerde Mahmut adlı çavuşum vardı. Diyarbakırlı idi. Öl dese ölürdüm yoluna ki hala aynı düşüncedeyim. Bu güzel kardeşimin haklarını savunduğunu iddia eden terör örgütü kimin uşaklığını yaptığına baksın. Resul-u Kibriya Efendimiz Veda Hutbesinde “Soylarla övünülmez. Araplar, Arap olduklarından Acemlerden; Acemler de, Acemi olduklarından Araplardan üstün sayılamazlar. Çünkü Allah Katında en yüce olanınız, ona karşı gelmekten en fazla kaçınanınızdır.” buyurdular. O halde mesele her hangi bir milletin üstünlüğü ya da dışlanmışlığı değildir. Bu ülkede Çanakkale’de yatan aslan parçalarının, Sarıkamış’ta yatan vatan evlatlarının, Kore, Kıbrıs şehitlerinin kimliklerine baktınız mı? Doğulu, batılı, kuzeyli ya da güneyli miydi hepsi. Evet, hepsi bu coğrafyanın her köşesindendi. Adam gibi adamdılar. Birbirlerini satmadılar, kuyularını kazmadılar. Ölmek üzereyken bile son yudum suyunu arkadaşına verip bir yudum su içemeden şehit düşen asil vatan evlatlarıydılar.

            Bizler, bu gün bir çok şehidimizi toprağa verirken “Kimi Hindû, kimi yamyam, kimi bilmem ne belâ” diyen Mehmet Akif’i hatırlamıyoruz bile..İstiklal Marşı okunurken ayağa kalkmayan, bunu yapmaktan utanmayan her kim var ise bunları da biz yetiştirmedik mi? O halde otuz yıldır aynı teranelerin okunduğu bu ülkeyi kimler ne zaman koruyacak?.Bu günlerde bu coğrafyada nefes alabilme melekesine sahip Mevla’nın vermiş olduğu sayısız nimetlerden faydalanarak bindiği dalı kesenlerin hesabı kolay olmayacak.Vatan evlatlarının zaman mekan mefhumu gözetmeksizin ülke geleceğine yaptığı yatırımları bir çırpıda yok sayanların, kul hakkına kıyanların, zulmün yanında yer alanların hesap defterlerine bir kez daha bakmalarını öneriyorum.Yüce Mevla’nın adaletini, azabını ve merhametini Kuran-ı Kerim ve Sünneti Seniyyeden bir kez daha teyit etmekte fayda görüyorum. Ülkenin geleceğini karartanların kendi karanlık geleceklerini inşa ettiklerini görmelerini istiyorum. Birileri İslam’ın ne kadar düşmanı var ise, onlara hizmet etmek adına ülkesine ihanet etmektedir. Bunu yapanların karşısında en azından işin bilincinde olan bizlerin dirayetli ve vakur duruş sergilemesi gerekmiyor mu? Allah aşkına küçücük çıkarlarımız için insanları bunlar bizden ise mesele yoktur, bunlar iyi ama bizden değil, ya da çok dürüst ve çalışkan ama bununla uğraşılmaz diyerek kamplara mı bölüyoruz? Yardımcı Hizmetli görevlendirirken bile hamili yakınımdır, diye düşünen zihniyete yazıklar olsun. Ben meslek lisesi mezunu bir kardeşinizim. Yedi yıl boyunca bizlere haykırılan en temel gerçek” asla kul hakkı yemeyin”, oldu.

            Kimse kimseyi aldatmasın.1980’li yıllar zordu. Ülkemin başına gelenleri bu ülke insanı hak etmiyordu. Zira ülkem insanı adam gibi adamlardandı. Çakma değildi. Dediği söz namus sayılırdı. Bu günlerde ülkede günlük şehit veriyoruz, tık yok. Çevremizde olup bitenden haberdar değiliz. Hiç bir şeyi sorgulamıyoruz. Günü yaşamaktan öte geleceğe dair adam gibi bir projemiz yok. Bana ve aileme dokunmadıkları müddetçe sorun yok! Akşam T.V. başında saatlerimizi katlediyoruz, çoluk çocuğumuzun zehirlenmesine farkında olmadan çanak tutuyoruz. Ne varsa güzelden yana, üstüne karabulutları örttük. Dürüst çalışanları dışladık. Dayı meselesini çözemedik. Seni tanımıyorduk, bu sebeple değerlendirmedik zihniyetini çöpe atamadık. Çocuklarımıza Ömer ismini verdik ama Hz. Ömer adaletinden haberdar olamadık. Bekir dedik, zalim yaptık, Osman dedik, cimri yetiştirdik. Ali dedik, korkak insanlar topluluğu oluşturduk. Hiç bir şeyi şu günlerde aslına benzetemiyoruz. Niçin mi?

            Çünkü biz aslımızı kaybettik. Özümüzü kaybettik. Kocaman yalanlarımız var şimdi, günü kurtaran. Nefislerimize hoş geliyor yaşananlar.

            Sonuç olarak; bizler doğusuyla batısıyla, kuzeyiyle ve güneyiyle birbirimize çok benzeriz. Ayrıştırma çabalarına set örecek, yek vücut olma zamanını kaçırmadan, içte ve dışta bu ülkeye ihanet edenlere fırsat tanımadan bir kez daha selam olsun özgür yüreklere ve sağlam kimliklere….

            Saygılarımla… 

                                                                                                     İrfan ERTAV

                                                                                                     Eğitim Lideri

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 23 Ekim 2012, 23:21 tarihinde Genel, Yazar 5 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

  1. Avatar İrfan ERTAV dedi ki:

    Mithat bey,
    Güzel olmuş,ellerinize sağlık.Kolaylıklar diliyor,tüm okurlarınızın Kurban Bayramını tebrik ediyorum.
    Selam ve dua ile kalınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar