VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
5 ilçenin şehit yakınları ve gazileri iftarda buluştu

sehitaileleriyemek1-2013

Fotoğraflar için tıkla…

Beşikdüzü Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürlüğü 5 ilçenin şehit yakınları ve gazilerini iftarda buluşturdu

Beşikdüzü Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürlüğü tarafından Beşikdüzü, Vakfıkebir, Çarşıbaşı, Tonya ve Şalpazarı ilçelerinde bulunan şehit yakınları ve gazilerine iftar yemeği verildi.

Beşikdüzü Dillioğlu Tesisleri’nde verilen yemeğe Beşikdüzü Kaymakamı Alaattin Aktaş, Vakfıkebir Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Ali Özsağlam, Sosyal Güvenlik İl Müdürü Musa Bulut, Belediye Başkanı Ramis Uzun, Çarşıbaşı Belediye Başkanı Coşkun Yılmaz, Şalpazarı Belediye Başkanı Fehmi Cengiz, Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu Müdürü Rahmi Yamak, Oğuz Belediye Başkanı Şakir Yenigün, Yeşilköy Belediye Başkanı Zülkif Dilli, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Kemal Arısoy, Sosyal Güvenlik Beşikdüzü Merkez Müdürü Hasan Çolak, Müftü Ömer Tütüncü, daire amirleri, gazi ve şehit yakınları katıldılar.

Katılımın çok üst düzeyde olduğu yemekte konuşan Sosyal Güvenlik İl Müdürü Musa Bulut, “Böyle bir organizasyonu düzenleyen Beşikdüzü Merkez Müdürümüz Hasan Çolak ve ekibine, bu organizasyona destek veren Sayın Kaymakamımıza çok teşekkür ediyoruz. Bizim Sosyal Güvenlik Kurumu olarak sloganımız şehit yakınları ve gazilerimizin hep yanındayız. Bu sadece sloganlarda değil, zaman zaman şehit yakınları ve gazilerimizle bir araya gelip bu uygulamamızı, ilki bu yemekte olduğu gibi devam ettireceğiz. Bu anlamda bu gecede bize destek veren, sponsor olan  Kebir Süt firmasına çok teşekkür ediyoruz.  Sosyal Güvenlik Kurumu olarak bizler, bütün vatandaşlarımıza olduğu gibi, şehit ve gazilerimize de en kısa sürede, en süratli bir şekilde sosyal güvenlik hizmeti vermeyi hedefliyoruz. Bu anlamda burada da Sayın Kaymakamımız ve Sayın Belediye Başkanımızın büyük destekleriyle bağımsız bir Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüğü binasını yakın zamanda inşaatına başlamak suretiyle inşaallah en kısa sürede inşa edeceğiz.” dedi.

Beşikdüzü Kaymakamı Alaattin Aktaş da yaptığı konuşmada, “Biz, her ramazanda şehit yakınları ve gazilerimizle bir araya geliyorduk. Fakat bu sene Sosyal Güvenlik Merkez  Müdürlüğümüzün böyle bir gayretleri oldu. Beş ilçenin beşi de bu akşam burada. Hakikaten güzel bir gün oldu. Kaymakamlık olarak verdiğimiz iftarı bugün buraya destek vererek beraber olmaya karar verdik. Şehit ve gazilerimizle ilgili yılda iki üç tane etkinliğimiz oluyor. Ancak, böyle bir organizasyon aklımıza gelmemişti. Biz kendi çapımızda yapacaktık bu işi. Beşikdüzü olarak yapacaktık. Bu organizasyon iyi oldu. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İlk kez bir arada olunduğu için mutlu oldum. Bu organizasyona sponsor olan Kebir Süt ve ailesine de teşekkür ederim.  Dünyada hiçbir mevki şehitlik makamına yetişemez. Vatan hizmeti, vatan görevi aşkı, vatanı savunma meselesiyle meşgul iken, bu görevi yapar iken, hayatını kaybeden vatan evlatlarımızın bugün anaları, babaları, eş ve çocukları, yakınları olarak sizler ne kadar iftihar etseniz azdır. Siz bunu parayla pulla satın alamazsınız. Bugün burada bir kez daha şehitlerimizin mekânı zaten cennettir de cennet olsun diyoruz. Geride kalanlara da sabır ve sağlık, sıhhat diliyorum” şeklinde konuştu.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 26 Temmuz 2013, 18:59 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Küçük Manşetler, Kültür Sanat, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde açılan şube müdürlüğü kadrosuna... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar