VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
63 kg. da Avrupa 3.sü oldu

taylanucuncu

Aykut Taylan 63 kg. da Avrupa 3.sü oldu

Karatede Karadeniz Bölgesinin tek milli sporcusu olan Aykut Taylan, Konya’da yapılan şampiyonada 63 kg. da Avrupa 3.sü oldu.

Karatede Karadeniz Bölgesinin tek milli sporcusu olan Beşikdüzü Atatürk Lisesi öğrencisi Aykut Taylan, Konya’da yapılan şampiyonada 63 kg. da Avrupa 3.sü oldu.

21 yaş altı Ümit Genç Avrupa Karate Şampiyonası 44 ülkenin katılımıyla 850 sporcunun yarıştığı şampiyonaya Türkiye 38 sporcu ile katıldı. 63kg.da mücadele den milli sporcu Aykut Taylan, bronz madalya kazanarak Trabzon’a dönmesi okulunda ve kulübünde sevinçle karşılandı. Beşikdüzü İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Enver Koç, İlçe Spor Müdürü Fazıl Arıkan, Okul Müdürü Yusuf Uzuner, antrenör Mehmet Yıldızlar ve Avrupa 3.sü milli sporcu Aykut Taylan, Beşikdüzü Kaymakamı Alaattin Aktaş’ı makamında ziyaret ettiler. Kaymakam Aktaş, sporcu Aykut Taylan ve antrenörü Mehmet Yıldızlar’ı tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Karate antrenörü Mehmet Yıldızlar, öncelikle Konya’da yapılan yarışmaya katılmak için Kebir-Süt Ankara Bölge Müdürü Yakup Karadeniz’in büyük katkıları olduğunu, başarılı sporculara maddi durumu yerinde olan işadamlarının mutlaka sahip çıkması gerektiğini söyledi. Kaymakam Aktaş’a karşılaştıkları sorunlarla ilgili bilgi vererek istekte bulunan Yıldızlar, milli sporcusu olan bir ilçe olarak minder sporlarının yapılacağı bir salona ihtiyaçları olduğunu söyledi. Yıldızlar, 4 kez Türkiye şampiyonluğu, 1 Balkan şampiyonluğu, 2 kez dünya şampiyonluğu, bir kez de Avrupa 3.lüğü bulunan sporcumuzun rahat çalışacağı, ayrıca 50 civarında daha sporcularının olduğunu, Aykut Taylan’ları çoğaltmak için 200m. karelik bir mindere ihtiyaç duyduklarını belirtti. Kaymakam Aktaş da bu sorunu çözeceklerini, salonlardan birini mutlaka minder sporları için kullanacaklarını, bu konuda her türlü desteği vermeye hazır olduğuna işaret ederek, henüz yaşı 15 olan Aykut Taylan’dan nice şampiyonluklar beklediklerini sözlerine ekledi. Kaymakam Aktaş, iki yıldır antrenörünün evinde kaldığını öğrendiği Aykut Taylan’ı ilçedeki bir yurda yerleştireceğini de belirtti.

Antrenör Mehmet Yıldızlar, Kasım 2013’te İspanya’da yapılacak olan Dünya Karmasına hazırlıkların başladığını bunun için Temmuz 2013’te Türkiye seçmeleri yapılacağını söyledi.

Ahmet SARAÇ /Yeşilkıyı Gazetesi

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 21 Şubat 2013, 00:19 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Küçük Manşetler, Manşet, Son Dakika, Spor Haberleri, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar