HATİCE GÜDÜ EBEDİYETE UĞURLANDI - TONYALI AVUKAT TURAN ÇELİK, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI - TRABZON’DA ZİNCİR MARKETLERE TEPKİ - GÜLSÜM İLE GÖKHAN EVLENDİ - TONYA KAYMAKAMI HALİT MENGİ, SERBEST BIRAKILDI -
AĞASAR’DAN ÜSKÜDAR’A HİLMİ TÜRKMEN

agasardan uskudara hilmi turkmen

Diğer Yazıları İçin Tıklayınız…

AĞASAR’DAN ÜSKÜDAR’A HİLMİ TÜRKMEN

Metropol şehir İstanbul’un güzide ilçesi Üsküdar’ın Ağasar’lı Belediye Başkanı Avukat Sayın Hilmi TÜRKMEN, doğup büyüdüğü, ekmeğini yediği, suyunu içtiği, patika yollarından yazın yaylasına kışın okuluna yürüdüğü Şalpazarı’nın kanaat önderleri ile Acısu’da düzenlenen yemekli toplantıda buluşarak ahde vefanın, dayanışmanın güzel bir örneğini verdi.

Her zaman olduğu gibi bu toplantıda da alçakgönüllü, samimi ve içten; yapmacıksız, aday adaylığımız sürecinde kendisini Üsküdar Belediyesi’ndeki makamında ziyaretimiz sırasında şahsımıza karşı desteğini ifade ederken kullandığı deyimi ile, “kitabın tam ortasından” söylediği, sade ve güven veren üslubu ile Hilmi bey, bir kere daha gönüllerde yer edinmiş, zihinlerde iz bırakmıştır. Bu yaklaşım biçimi ve yönetim anlayışı nedeniyle kendisini tebrik ediyor, sevdiğimiz bir dostumuz olduğunu da açıkça söylüyoruz.

Gördüğümüz kadarıyla düzenlenen bu etkinliğin amacı; verilen destekten dolayı teşekkür, birlik ve beraberlik vurgusu ve ilçeye yapılabilecek hizmetler şeklinde özetlenebilir.

Toplantıya katılan ilçenin eski yöneticileri, meclis üyeleri, mahalle muhtarları, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, siyasiler ve halktan temsilciler önce kendilerini kısaca tanıttıktan sonra Ağasar’ın sorunlarının görüşülmesine geçildi. Muhtarlar, STK’lar, kanat önderleri mahallelerin ve ilçenin sorunlarını dile getirdiler; sonra Ak Parti İlçe Başkanı Murat TOPKARA, yapılan ve yapılmaya devam edilen hizmetleri anlattı ve planlanan yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Bu toplantıda dile getirilen ihtiyaçlardan anlaşıldığı kadarıyla, üzülerek ifade etmeliyiz ki Şalpazarı’nın sorunlarının başında, hâlâ bundan kırk elli sene önceki sıkıntıların yer aldığı görüldü. Yani kısaca (YSE) yol, su, elektrik! Altmışlı yıllardaki rahmetli Süleyman Demirel’in iktidarları dönemlerinde kırsal kesimler için öncelikli olarak çözüme kavuşturulmak amacıyla üç ana ihtiyaç belirlenmiş ve kısaltma adıyla Y S E olarak sembolleştirilmişti. Hatta sarı renkte ve kare biçiminde metalden yapılmış Y.S.E tabelaları, köy çeşmelerinin üzerine yerleştiriliyordu. Demirel’i sevenler bu kısaltmayı, “Yaşasın Süleyman Efendi”  diye tercüme ediyor, biraz da siyasi anlamda kullanıyorlardı.

Yetkililerin, özellikle de muhtarların anlatımlarından, ilçe genelindeki mahallelerde diğer sorunlar da olmakla birlikte yine önceliğin Yol, Su, Elektrik sıkıntıları olduğu anlaşıldı. Tankerle su taşıyan mahalleler, elektrik trafolarının yetersizliği, yanan cihazlar ve sık sık kesilen elektrikler, şebekelerin yetersizliği, yol ihtiyacı; yeni açılması gereken yollar, betonlanması gereken yollar, asfaltlanması gereken yollar…

Kanaatimizce, Trabzon’un ilçeleri arasında en az adli vaka kaydı ile taktir toplayan Şalpazarı halkının; devletine ve milletine bağlılığı, insani bakımdan uyumlu ve mütevâzi yapısı, kolay ikna olması, azla yetinmeyi kaderi sayması, umutla ve sabırla hizmet beklemeye devam etmesi, kanaatkâr olması, siyasi karar mekanizmalarına zorluk çıkarmaması, ısrarcı olmaması bu sonucu doğurmuştur.

Yaklaşık yedi yıldır ilçe belediyesinin iktidarın gücü ile buluşamamasının bu konuda olumsuz bir etken olduğunu söyleyenler de az değildir. İlçe genelinde yüzde altmış iki ile yüzde seksen üç arasında oyu olan iktidarın, belediye başkanlığı seçimlerini iki dönemdir kaybetmiş olmasında vebali olanlar, hizmetlerin geri kalmış olmasından dolayı halka ve vicdanlarına karşı sorumludurlar. Ancak her ne sebeple olursa olsun bu üç temel ihtiyacın (Yol, Su, Elektrik) Şalpazarı’nda hâlâ giderilememiş olması üzüntü vericidir.

Şalpazarı Belediye Başkanlığına Ak Parti aday adayı olduğumuz süre içinde yaptığımız çalışmalar sırasında gördük ki, samimi olanlar bir yana, Ağasar Halkı’nın iyi niyetini kendi geleceğine ve çıkarlarına malzeme yapanlar, Şalpazarı’nın geri kalmışlığını, “kabullenilmiş çaresizlik“ anlayışına dönüştürmeye ve kendilerinden kaynaklanmadığını iddia ettikleri sebeplere dayandırmaya devam ediyorlar.

Bu toplantıda Sayın Hilmi başkanın ilçenin sıkıntılarına çare olmak arzusunu ve kararlılığını memnuniyetle gördük. “Taleplerin bireysel değil, toplumun ortak ihtiyaçlarına dönük olması gerektiği” vurgusunu yapan Hilmi Başkan’ın hiç hak etmediği muhtemel eleştirilerin içine çekilmesinden üzüntü duyarız. Bunu önlemenin yolu, ilçede belli kombinasyon içindeki herkesle birlikte hareket etmesine ve kimsenin adamı olmadığını göstermesine bağlıdır.

Diğer Yazıları İçin Tıklayınız…

Benzer Haberler:

Geleneksel 195. Sisdağı Şenliği Yapıldı
Geleneksel 195. Sisdağı Şenliği 09 Ağustos 2014 Cu...
Emine & İsmail Hayatlarını Birleştirdiler
Emine & İsmail Hayatlarını Birleştirdiler
SONBAHAR MANZARALARI-VİDEO ve FOTOĞRAFLAR-06.11.2016
SONBAHAR MANZARALARI-VİDEO ve FOTOĞRAFLAR-06.11.20...
HABER BİLGİLERİ
Bu haber 13 Ağustos 2015, 16:52 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Köşe Yazarları, Küçük Manşetler, Kültür Sanat, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yazar 3, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 326 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
HATİCE GÜDÜ EBEDİYETE UĞURLANDI

HATİCE GÜDÜ EBEDİYETE UĞURLANDI...

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir… HATİCE GÜDÜ EBEDİYETE... [Devamı]
TONYALI AVUKAT TURAN ÇELİK, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

TONYALI AVUKAT TURAN ÇELİK, SON YOLCULUĞ...

TONYALI AVUKAT TURAN ÇELİK, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI Yakalandığı amansız hastalığa yenik... [Devamı]
TRABZON’DA ZİNCİR MARKETLERE TEPKİ

TRABZON’DA ZİNCİR MARKETLERE TEPKİ...

TRABZON’DA ZİNCİR MARKETLERE TEPKİ: SINIRLAMA GETİRİLMELİ… Trabzon Ticaret ve Sanayi... [Devamı]
GÜLSÜM İLE GÖKHAN EVLENDİ

GÜLSÜM İLE GÖKHAN EVLENDİ...

GÜLSÜM İLE GÖKHAN EVLENDİ 14 Ekim 2017 Cumartesi günü yapılan muhteşem düğün töreni ile... [Devamı]
TONYA KAYMAKAMI HALİT MENGİ, SERBEST BIRAKILDI

TONYA KAYMAKAMI HALİT MENGİ, SERBEST BIR...

TONYA KAYMAKAMI HALİT MENGİ, SERBEST BIRAKILDI Trabzon’un Tonya Kaymakamı Halit Mengi, geçtiğimiz... [Devamı]
BAHADIRLI MAHALLESİNDEN BAŞKAN BALTA’YA TEŞEKKÜR

BAHADIRLI MAHALLESİNDEN BAŞKAN BALTA’YA ...

BAHADIRLI MAHALLESİNDEN BAŞKAN BALTA’YA TEŞEKKÜR Vakfıkebir Bahadırlı Mahallesi Muhtarı Mustafa... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE, “CAMİ ŞEHİR VE MEDENİYET” KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ

VAKFIKEBİR’DE, “CAMİ ŞEHİR V...

Fotoğraflar için tıklayınız… Video_1 Tıklayınız… Video_2 Tıklayınız… VAKFIKEBİR’DE,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar