ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
Ahmet Gün Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Muhteşem Kutlu Doğum Programı

ahmet gun imamhatip lisesi kd 2015

Fotoğraflar facebook sayfamıza yüklenecektir…

Video görüntü metnin altındadır…

Beşikdüzü Ahmet Gün Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ortaokul’ndan Muhteşem Kutlu Doğum Programı

Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla Beşikdüzü Ahmet Gün Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu tarafından düzenlenen program, İMKB Anadolu Öğretmen Lisesi salonunda gerçekleştirildi.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Öğrencilerden Bilal Yılmaz’ın Kur’an-ı Kerim tilavetinden sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Okul Müdürü Nurettin Olgun yaptı. Olgun konuşmasında, “Gerçekten insanlar,  peygamberimizden önce, her türlü değer ölçülerini yitirmiş, yollarını şaşırmış, küfür ve zulüm gönülleri karartmış, Allah’a giden yoldan uzaklaşmışlardı. Hayır ve fazilet namına hiçbir şey kalmamış, sosyal hayat bozulmuş, ahlak bağları tamamen çözülmüştü. Hak, kuvvete boyun eğmiş, merhamet ve şefkat kalplerden silinmişti. Kadın esir muamelesi görmüş, bir eşya gibi alınıp satılmıştı. Kız çocukları acımasızca diri diri toprağa gömülmüştü. Arap yarımadası koyu bir cehaletin içinde boğuşurken, dünyanın değişik yerlerinde, felsefi ve dini sapkınlıklar içinde, insanlık adeta can çekişiyordu. Merhameti bol rabbimiz, insanlığın imdadına yetişti. Peygamberimiz Hz. Muhammet Mustafa (s.a.v)’i, layıkıyla anlatmak mümkün değil. Hz. Muhammet (s.a.v) gibi bir peygamberi, ne kadar övsek yine de azdır. O öyle bir nebi ki, onu birinin övmesine de gerek yok. Çünkü O’nu Allah methetti. Böyle bir Peygamberin, doğum yıl dönümünü kutlamak ne kadar güzel bir duygu. Bugünün şaşkın insanı; O’nu bilememenin, sünnetine sarılamamanın ve layıkınca O’nu sevememenin ızdırabı içinde kıvranıyor. Bugün İslam âlemi ve tüm dünya; O’nu hakkıyla tanımadıkça, O’nun izinden gitmedikçe, O’nun hadis ve sünnetlerine sarılmadıkça, O’nu rol model kabul etmedikçe, selâmete eremeyecek ve kurtulamayacaktır”dedi.

Kutlu Doğum ile ilgili kurum amirlerinin mesajlarının yer aldığı video gösterisinden sonra, Peygamberimizin hadislerinin hayatımıza yansımalarını içeren slayt gösterisi sunuldu. İlçede düzenlenen “Örnek İnsan Sevgili Peygamberimiz” konulu şiir yarışması birincisi Fatma Çetinkaya kürsüye gelerek şiirini okudu. Ardından öğrencilerin hazırladığı “Hayatımızdaki Kutlu Doğum Sahneleri” adlı tiyatro oyunu izleyicilerden tam not aldı. Okul korosu tarafından ilahiler seslendirildi. Program içerisinde Feyza Gedikli, Rana Albayrak, İbrahim Etem Çalış, Bilal Yılmaz, Osman Sefa Şimşek ve İclal Erdem adlı öğrenciler Peygamberimizle ilgili şiir ve ilahiler okudular.

Program sonunda ilçede düzenlenen “Örnek İnsan Sevgili Peygamberimiz” konulu şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlere İlçe Müftülüğü tarafından temin edilen hediyeler verildi.

Kaymakam Süleyman Polat, ödül verirken yaptığı konuşmada, “Vatandaş ve toplum olarak Peygamberimizden uzak kalmanın sürgününü yaşıyoruz. Nedir bu derdin ilacı diye sorarsanız, Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v) in her haliyle örnek insan oluşunun topluma yaşatılmasıyla o deva bulunabilir. O ilaç O’dur, Peygamberimiz’dir” dedi.

Programa ayrıca Emniyet Müdürü Zekeriya Baran, Müftü Mehmet Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Müdürü M.Kerim İkibaş, Şube Müdürleri Mehmet Kartal, Birol Köse, AK Parti İlçe Başkanı Harun Demirci, daire amirleri, okul müdürleri, davetliler ve öğrenciler katıldılar. (Ahmet SARAÇ)

Kısa video görüntü

 

 

 

 

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 13 Nisan 2015, 16:55 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kültür Sanat, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Video Galerisi, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar