DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI - 10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ - İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR - MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ -
AİLE VE DİNİ REHBERLİK BÜROLARI TANITILDI

AİLE VE DİNİ REHBERLİK BÜROLARI TANITILDI

İL MÜFTÜSÜ KERAMETTİN DEMİR VAKFIKEBİR’DE, ‘AİLE VE DİNİ REHBERLİK BÜROLARI’NI ANLATTI

Trabzon İl Müftüsü Keramettin Demir, beraberinde Vaiz Nuray Özben ile birlikte Vakfıkebir İlçe Müftülüğü’nün aralık ayı mutat din görevlileri toplantısına katılarak müftülükler bünyesinde hizmet veren Aile ve Dini Rehberlik Bürolarının tanıtımına yönelik bilgilendirmelerde bulundu.

Vakfıkebir İlçe Müftülüğü aralık ayı mutat din görevlileri toplantısı 19 Aralık 2017 Salı günü Gençlik Merkezi Salonunda İlçe Vaizi Osman Öztürk tarafından gerçekleştirildi.

Şalpazarı İlçe Müftülüğü görevine de vekalet eden Vakfıkebir İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal’ın Şalpazarı İlçesi’nde, Trabzon genelinde eğitim öğretim faaliyeti yürüten İmam-Hatip Liseleri arasında gerçekleştirilen Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışması komisyonunda görevli olması dolayısıyla İlçe Vaizi Osman Öztürk tarafından gerçekleştirilen aralık ayı mutat din görevlileri toplantısının ardından; Trabzon İl Müftüsü Keramettin Demir, Diyanet İşleri Başkanlığınca müftülükler bünyesinde oluşturulan Aile ve Dini Rehberlik Bürolarının önemi, görevleri, misyonu, vizyonu, ilkeleri ve hedefleri konusunda bilgiler verdi. Aile ve Dini Rehberlik Büroları ile millî ve manevi değerlere bağlı bir aile yapısının korunmasının ve güçlendirilmesinin hedeflendiğini belirten İl Müftüsü Keramettin Demir, toplumsal huzur ve güvenin tesisinde en önemli görevi üstlenen ailenin, muhabbet ve merhametten beslenen sağlam temeller üzerinde yükseltilmesi gerektiğini vurguladı. Müftü Demir, büronun faaliyetleri kapsamında sevgi evleri, çocuk evleri, huzur evleri, cezaevleri, Kredi ve Yurtlar Kurumu, çocuk destek ve eğitim merkezleri, gençlik merkezleri ve sosyal mekanlarda bu amaca yönelik seminer ve konferanslar başta olmak üzere çeşitli etkinliklerin büroda görevli personel marifetiyle sürdürüldüğünü sözlerine ekledi.

Vaiz Nuray Özben de; slâyt-sunum eşliğinde yaptığı sunumunda, müftülükler bünyesinde dinî danışma birimi olarak hizmet veren Aile ve Dini Rehberlik Bürolarının çalışma ve faaliyetleri ile ilgili bilgiler paylaştı. Ailelerin her türlü soru ve sorunlarıyla yakından ilgilenmeye çalıştıklarını ifade eden Vaiz Özben, bu konuda din görevlilerinin de kendilerine yardımcı olmalarını, karşılaşılan soru ve sorunları Aile ve Dini Rehberlik Bürosu görevlilerine ileterek birlikte cevap ve çözüm üretilmesinin, büronun faaliyetlerini daha etkin kılacağını ve bu anlamda çalışmalara önemli katkı sağlayacağını söyledi.

Mithat GÜDÜ  /  Doğru Haber61

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 19 Aralık 2017, 16:46 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİR...

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar