ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
Ak Parti Beşikdüzü 5. Olağan İlçe Kongresi Yoğun Katılımla Gerçekleşti

ak parti besikduzu ilce kongresi2014

Fotoğraflar facebook sayfamıza yüklenecektir…

AK Parti Trabzon’da ki ilçe kongreleri serisine Beşikdüzü İlçesi ile devam etti

BEŞİKDÜZÜ DEMİRCİ İLE DEVAM

Beşikdüzü İlçesi’nin 5. Olağan Kongresi Beşikdüzü Spor salonunda yapıldı.

Kongreye, Çevre ve Şehircilik eski bakanı Trabzon Milletvekilleri Erdoğan Bayraktar, Prof. Dr. Aydın Bıyıklıoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta, AK Parti Yüksek Seçim Kurulu Temsilcisi eski milletvekili Şeref Malkoç, AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Adnan Günnar, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, İlçe Başkanı Harun Demirci, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları ile delegeler ve teşkilat mensupları katıldı.

Divan Başkanlığını Serap Ayvaz’ın yaptığı ve tek liste ile gidilen kongrede mevcut başkan Harun Demirci, yeniden başkanlığa seçildi.

Demirci: “Beşikdüzü’ne Hizmet Etmek Borcumuzdur”

Kongrenin açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Harun Demirci, şöyle dedi: “Her kongre, bir dönemin muhasebeci, yeni dönemlere yelken açılan bir başlangıçtır. Beşikdüzü ilçe teşkilatı olarak, şahsıma tevdi edilen onurlu görevi 4,5 yıldır sürdürmekteyim. Bu süreçte, Beşikdüzü’müze, partimize hizmet etme noktasında teşkilatlarımızla, temsilcilerimizle, il teşkilatımla, milletvekillerimle, çok saygı değer bakan yardımcımla ve yine bu ülkenin yetiştirdiği ismi ülke sınırlarının dışına çıkan büyük deha Çevre ve Şehircilik eski bakanımız Erdoğan Bayraktar’la birlikte bu kutlu yolda sizlere hizmet etme şuurunda olduk. Beşikdüzü eğitimi ile, tabiatı ile, doğanın her türlü bol çeşidi ile Trabzon’un güzide ilçelerinden birisidir. Bu ilçeye hizmet etmek bizlerin borcudur.”

Bıçakçıoğlu: “Ankara’da Elimiz Kolumuz, Bakan Yardımcımız Muhammet Balta”

Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, şu ifadelere yer verdi: “Beşikdüzü 30 yıl bekledi. Beşikdüzü 30 yıl sonra iktidar partisi ile Beşikdüzü’nü buluşturdu. Beşikdüzü’nün, Vakfıkebir’in, Carşıbaşı’nın bütün parke taşlarını söküp altından döşesek ne olur. 30 yıl önce bu ilçenin nüfusu 40 binin üstündeydi. Bu insanlar nereye gitti. Biz yerelde ve genelde girişimci, yerel yönetim lideri olmak zorundayız. Seçim çalışmalarımızda hiç bir şey vadetmedik. Çalışma vadettik. Beşikdüzü halkı bizim çalışacağımıza inandı. 15 yıl önce organize sanayiyi kurmak istediğimizde burada fabrikamı olur diyenler, şimdi yer bulamıyor. En kısa zamanda bu bölgede organizelerin kurulduğunu göreceğiz. Trabzon siyasette nankördür. Ne yaparsanız yapın unutulursunuz. Ama, hani derler ya, “Halk bilmezse Halik bilir” Sayın Bakanım Allah sizden razı olsun yetişemedim size. İnşallah ikinci bir Erdoğan Bayraktar dönemi olur da bizde sizinle yan yana yürürüz. Elimiz kolumuz bağlı değil. Muhammet kardeşim, bakan yardımcım her gittiğimizde istediğimizi alıyoruz. Bu ay sonunda kendisinin gayreti ile yeni iş makineleri alıp yolladı, bu ay sonu geliyor. Ona da teşekkür ediyorum. Muhammet Balta, bizim Ankara’da ki elimiz kolumuzdur. Bu bölgenin, turizme, fakültelere ihtiyacı var. Bu kongre bir dönüşüm. Burada bazı arkadaşlarımın görevi sona erecek. Yeni arkadaşlarımız görev alacak. Ben öncelikle gece gündüz çalışıp 30 Mart seçimlerinde kapı kapı dolaşan, Sayın Başkanımızın nezdinde tüm gençlik kolları, kadın kolları ve ilçe teşkilatlarıma teşekkür ediyorum. Ben sizlere hakkımı helal ediyorum. Ama sizler bana hakkınızı helal etmeyin. 5 yıl sonunda, Orhan Bıçakçıoğlu, biz seni belediye başkanı seçtik, yüzümüzü kızartmadın, Beşikdüzü’nü il gibi yaptın derseniz bana o zaman hakkınızı helal edin.”

Genç’ten Günnar’a Büyük Övgü

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, şöyle dedi: “Beşikdüzü ilçemizde canla başla çalışan, yerel seçimlerde iktidarla buluşturan ilçe başkanımı ve tüm teşkilatlarımızı tebrik ediyorum. Biz hizmeti esas alan bir davayız. Tüm il genelinde olduğu gibi durmadan yorulmadan yola devam edeceğiz. Bu aziz milletin bizden beklentisi var. Onun için durmadan çalışacağız. Orhan Başkanımın kendisi 57 yaşında ama heyecanı 17 yaşında. O heyecan Beşikdüzü için bir şans. Onun sayesinde ve çok değerli parti büyüklerimizin sayesinde Beşikdüzü hak ettiği hizmeti alacaktır. Girdiği bütün seçimlerde oyunu artıran il başkanımız Adnan Günnar’a teşekkür ediyorum. Partimizin oyları her seçimde artmıştır.”

Günnar’dan Birlik Beraberlik Vurgusu

AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Adnan Günnar, “Beşikdüzü ile hep gurur duyduk. Beşikdüzü de kendini ispat etmiştir. 30 Mart yerel seçimlerinde AK Belediyecilikle buluşmuş. Beşikdüzü artık kabuğunu kırdı, renk değiştirdi ve büyük ufuklara doğru yol alıyor. AK Parti iktidarları döneminde 2023’lere doğru Beşikdüzü de, Trabzon da, Türkiye de çok değişecektir. AK Parti iktidara geleli 12 yıl oldu. Ama son 4-5 yılda iktidar oldu diyebiliriz. Yapılanlar ortadadır. Trabzon bu yapılanlarla Sayın Cumhurbaşkanımıza yüzde 71 oy oranı ile desteğini verdi. İlçe kongremizi gerçekleştiriyoruz. AK Parti bugüne kadar 5 ilçe kongresi gerçekleştirdi. Şu anda bayram havasında kongrelerimiz geçiyor. Tüm mahalle teşkilatlarımızla, kadın ve gençlik kollarımızla AK Parti gücünü Trabzon’da hissettirmektedir. Ana kademenin özverili çalışmaları ile her geçen gün oylarımızı artırıyoruz. Teşkilatlarımız milletine layık olmanın gereğini yerine getirmiş, tüm Trabzon’da olduğu gibi Beşikdüzü’nde de oylarını artırdı. Sayın ilçe başkanımız da oylarını yükseltmiştir ve şimdiden yeniden adayım diyerek medeni cesareti ile ortaya çıktı. Kendilerine bundan sonra ki çalışmalarında başarılar diliyorum. Bütün Beşikdüzü’nü kucaklamak ilçe teşkilatımızın görevidir. Önümüzde 2015 seçimleri var. 2015 seçimlerinden sonra, 2019’a kadar geçecek olan yıllarımız tamamen teşkilat çalışmaları ile ağırlık kazanacaktır. Şimdi ki teşkilat mensuplarımızın yükü eskisinden de ağır olacaktır. Tüm sandık yönetim kurulları ev ev, mahalle mahalle dolaşacaklar. Kurucu genel başkanımız ve önderimiz Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ile birlikte Türkiye’yi güzel yarınlara taşıyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bizim tek hedefimiz birlik ve beraberlik içinde, fitne ve fesattan uzak durarak, birlik, beraberlik içinde olmaktır. Biz bugüne kadar bunu gerçekleştirdiğimiz için büyük başarılara imza attık. Milletvekillerimizle, bakanlarımızla, huzur içinde Trabzon’a hizmet ettik. Beşikdüzü ilçe başkanımız ile belediye başkanınızın huzur içinde çalışması, Beşikdüzü’ne güzel hizmetler sundu. Beşikdüzü’nde Orhan Başkanımıza da teşekkür ediyorum. Parti içerisinde ki kısır çekişmelerin ne gibi olumsuz sonuçlar doğuracağını en iyi yaşayanlardan birisiyim. Bütün ilçelerde birlik ve beraberlik içinde özel gayretler gösteriliyor. İstişarelerle verilen kararlara karşı çıkan kardeşlerim! gelecekte belki bizim en önemli belediye başkan adayımız olacaksınız, belki de en önemli yerlerde bizi temsil edeceksiniz. Neden önünüzü kesiyorsunuz. Lütfen şeytana uymayın. Bu istişareler neticesinde hayır olacaktır” dedi.

Balta: “2009’da Üzüldüm 2014’de Sevindim”

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta, “Eski Türkiye ve Yeni Türkiye’yi hatırlatmak lazım. Eski Türkiye’de çok şeyler yaşadık. Gençliğimizde, üniversitede okurken ve iş hayatında çok sıkıntılar çektik. Eski Türkiye, darbelerin olduğu, fakir fukaranın ezildiği, köylerde yaşayan insanların 2. 3. sınıf vatandaş muamelesi gördüğü, Ankara’ya İstanbul’a gitmelerinin başarı olduğu, insanlarımızın her alanda ezildiği bir dönemdi. Eski Türkiye’de sağlık sorunları vardı. Yeni Türkiye’de yapılanlar ortada. Bunlar kurucu genel başkanımızın sayesinde oldu. Recep Tayyip Erdoğan, bizlere, yürüyüşü, çalışması, dik duruşu ile örnek oldu. Bunları artırırız. Recep Tayyip Erdoğan’a Menderes’i, Özal’ı, Erbakan’ı örnek gösterdiler; sürekli tehdit ettiler. Uzun adam sürekli dik durdu, her zaman halkın içinde oldu. Verilen sorumluluğu yerine getirmek için en zor zamanda halkın içine gitti ve 9 seçimde halkımız her geçen gün oylarını artırarak desteğini sürdürdü. Recep Tayyip Erdoğan, bizlere özgüveni aşıladı. Bazı kurumların önünde milli vardı ama bazı yerlere çalışırdı. Şimdi ülkemiz için, Türkiye için çalışıyorlar. Sizler burada destek veriyorsunuz. Allah, bu birlik ve beraberliğimizi bozmadan inşallah 2023-2053-2071 hedeflerine beraber ulaşırız. Biz belki görmeyiz ama çocuklarımıza bu hedefler doğrultusunda ileriye yönelik miras bırakıyoruz. Ben 2009 yerel seçimlerinde üzüldüm. Trabzon Belediye Başkanlığını tüm sorumluluğumla kazanma mücadelesini verdik. Kendi bölgem olan topraklarda ki belediyeleri kaybetmiştim. 2004 seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan, rahmetli annesine ‘Trabzon’u kaybettik’ deyince, ben de Beşikdüzü ve Vakfıkebir’i kaybettik diye üzüldüm. Ben de ilçe ve belediye başkanlarıma teşekkür ediyorum. Bu sevinci bize 5 sene sonra kazandırdılar” diye konuştu.

Malkoç’tan Paralel Yapıya Gönderme

AK Parti Yüksek Seçim Kurulu Temsilcisi eski milletvekili Şeref Malkoç, “Bugün, Türkiye’de 11 milyona yakın gariban, fakir, fukara var. Bunlar hastaneye gitmek istediklerinde kimseye muhtaç olmadan, hastaneye gidip, tedavi oluyorlar, kimseye muhtaç olmadan ilaçlarını alıyorlar. Hepimizin komşuları var. Yatak hastası komşularımız da var. Onların çocukları sen bak, ben bak diye kavga ediyorlardı. Şimdi onlara maaş bağlandığı için, evlatlar, yaşlılarına bakmak için birbirleri ile yarışıyorlar. Bundan daha büyük mutluluk olabilir mi? Garibanına fakir fukarasına bakan ülke. Onun için bu iktidar 2023’de de 2053’de de 2071’de de devam edecek. Yeter ki birlik beraberliğimiz bozulmasın. Önümüzde ki günler daha güzel. Türkiye emin adımlarla, sağlam yoldadır. 2015 seçimleri geliyor. Biz CHP, MHP ve diğer partilerle yarışacağız. Ama bu seçimin en büyük paraziti paralel yapıdır. Onun için, buna karşı şimdiden duyarlı olmalıyız. Bu paralel yapı, Cumhurbaşkanımızı, başbakanımızı, genel kurmay başkanımızı dinleyecek kadar vicdansızlaşmıştır. Trafik kazası oluyor, Recep Tayyip Erdoğan’ı sorumlu tutuyorlar. Ormanda bir hayvanın ayağı tökezliyor AK Parti iktidarını sorumlu tutuyorlar. Onları Allah ıslah etsin. Paralel yapı siyaset yapacaksa CHP ile muta nikahı kıymasın. Çıksın partisini kursun AK Parti ile yarışsın. Bu halk onlara siyasette gereken cevabı verecektir” ifadelerine yer verdi.

Yeni Türkiye Yeni Güç

AK Parti Trabzon Milletvekili Prof. Dr. Aydın Bıyıklıoğlu, “Ülkede bir yılda 130 tane ülkenin milli gelirinden fazla yatırım planlandı. Bunun önünün kesilmesi istendi. Üçüncü köprü, üçüncü havalimanı. Burada devlet bir kuruş ödemedi. Yap işlet devret modeli ile bunlar yapılıyor. Ülkenin milli geliri 10 senede fert başına düşen milli gelir 40 bin dolara çıkacak. Yapılanları kapı kapı dolaşıp anlatmamız lazım. Ne kadar operasyon yaparlarsa yapsınlar, 17-25 Aralık olayları. Önümüzde ki 6 ayda çok riskli. Bu milletin önü kesilemeyecek. 20 yıl sonra Fransa, İngiltere seviyesinde olacak. Mazlum milletlerin hamisi olacak. Yeni Türkiye, yeni güç olacak. Bizim davamız, parti davası değil, milletin geleceğini kurtarma davasıdır” dedi.

Bayraktar: “Bize Her Yer Trabzon”

Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı, Trabzon Milletvekili Erdoğan Bayraktar; “Bu salon pırıl pırıl. İktidara geldiğimizden bugüne geçen 12 senede, Türkiye’de 100 civarında 5 yıldızlı otel vardı. Şimdi 500’e yakın 5 yıldızlı otel var. Bir ülkenin, kalkınması, refahı, mutluluğu bu tip gelişmelerle oluyor. Hava yolu, halkın yolu oldu. Eğitimde, sağlıkta kalite. Tüm bu dengeler, kalkınmayı gelişmeyi gösteriyor. Bu bizim dönemimizde yapılan AK Saray’ı aklıma getirdi. Türkiye’nin vizyonunu artıracak yapı. Öyle dedikleri gibi lüks değil. Sadece ana bina lüks. Trabzon’da il başkanıma ve yönetimine teşekkür ediyorum. 5 yılda, kavga olmadan, gürültü olmadan, teşkilatlarımızın birliğini sağladı. Kendisini tebrik ediyorum. 5 yıldır görevini layıkıyla yerine getirdi. Trabzon Türkiye’ye mesaj vermeli. Bize her yer Trabzon” dedi. (Muhammet TAŞ)

 

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 23 Kasım 2014, 18:55 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Manşet, Resim Galerisi, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar