VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Metin Kalay projelerini anlattı

metinkalaybasinyemek1

Büyük boy foto için tıkla…

AK Parti Beşikdüzü Belediye Başkan aday adayı Metin Kalay, basına verdiği iftar yemeğinde projelerini anlattı

Beşikdüzü’ne gelen hizmetlerin yüzde 80’ında emeğimiz var

Geçmiş dönemlerde Anavatan Partisi Beşikdüzü İlçe başkanlığı ve İl Genel Meclis üyeliği görevlerinde bulunmuş olan Metin Kalay, Büyükliman ilçelerinde görev yapan basın mensuplarına verdiği iftar sonrası açıklamalarda bulundu. Kalay, Beşikdüzü için yapmayı düşündüğü projeleriyle ilgili yaptığı açıklamada, geçmişte Anavatan Partisi’nde uzun yıllar siyaset yaptığını ve Beşikdüzü’ne gelen hizmetlerin yüzde 80’inde emeği olduğunu belirtti.

Beşikdüzü’nün tüm köylerini, 2 beldesini, 7 mahallesini karış karış gezen, sorunlarını bilen, muhtarlarını tanıyan bir kişiyim

İlçeye hizmetlerin kazandırılması noktasında partisinin, halkın ve Beşikdüzülülerin desteği olduğunun altını çizen Kalay şöyle devam etti. “Hizmet yaparken ilçe başkanlığı ricacı bir makamdır, il genel meclisi üyeliği ve belediye başkanlığı ise icracı bir makamdır. İl genel meclisi üyeliği yaparken tam donanımlı olamıyorsunuz. Yapacağınız hizmetlerin sayısı belli oluyor. Siyasetteki deneyiminizle daha geniş kapsamda hizmet nerde yapabilirim? Belediye başkanlığında yapabilirim, düşüncesiyle belediye başkan aday adayı oldum. Partinin teşkilatı var, ili var, genel merkezi var. Onlar uygun gördüğü takdirde; Beşikdüzü’nde geçmişe yönelik siyasetçi de olmam dolayısıyla Beşikdüzü’nün tüm köylerini, 2 beldesini, 7 mahallesini karış karış gezen bir kişiyim. Sorunlarını bilen, muhtarlarını tanıyan bir insanım.

Beşikdüzü’nü öne çıkaracak projelerim var

Yaklaşık 8 yıl ara verdiğim siyasete ilçe halkı tarafından tekrar dönmem gerektiği söylendi. Biz de elimizi taşın altına koyalım dedik ve bu yola çıktık. Eğer uygun görülür aday gösterilirsem yapacağım ve Beşikdüzü’nü öne çıkaracak projelerim var.

Beşikdağı-BEST Otel-Plaj arası teleferik projesiyle Beşikdüzü ivme kazanacaktır

Rahmetli Mehmet Gözaçan tarafından ortaya atılan ve yapılamayan bir teleferik projemiz var. Bu proje hayata geçerse Beşikdüzü ilçeler arasında ivme kazanacaktır.  Beşikdağı-BEST Otel-Plaj arası çalışan bir teleferik projesi düşünüyoruz.

Çok amaçlı düğün salonu projesi

İlçemizdeki düğün salonlarının yetersiz kalması dolayıysa eski Mavi Kıyı’nın arka tarafındaki geniş alana çok amaçlı düğün salonu projesi var. Eski başkan Mehmet Kalay’ın da buraya projesi vardı herhalde zamanı yetmedi ya da ödenek yetersizliği oldu yapılamadı.

Beşikdüzüspor’un lokal ve stad sorunu çözülecektir

Diğer taraftan ilçemizin takımı Beşikdüzüspor, bazı olumsuzluklar yüzünden BAL ligine düştü. Bu kulübün lokal sorununu Vardallı Mahallesi’nde kaymakamlık için yapılmış bulunan ve yıllardır kullanılmayan lojman binasını Beşikdüzüspor’a cüzi bir bedelle kiralamayı düşünüyorum. Yarın yeniden 3.ligde oynayabilmesi için sahanın Ticaret Lisesi tarafındaki duvarını 2 m. okula doğru çekerek sahayı büyütüp şimdilik stad sorununu ortadan kaldırabiliriz. Bu konuda üzerime ne düşüyorsa yapacağımı belirtmek istiyorum.

İlçemizin çok büyük otopark sorunu var

İlçemizin çok büyük otopark sorunu var. Özellikle yazları kullanılmayan okul alanlarımız, okul tarafından gündüz bir bekçi tutularak (Trabzon’da olduğu gibi), otopark için kullanılabilir ve bu aynı zamanda okullarımıza gelir getirici nitelikte olur. Buralar yetmezse Vardallı yoluna doğru olan güzergâh kullanılabilinir.  Sadece esnaflarımızın araçlarını buralara çeksek, ilçenin içi boşalır.

Köylerimizde de çocuk parkları olacak

Çocuklarımız, okullar dağıldığında park alanlarında oynamak isterler. Bunlar için sadece ilçe merkezinde değil, köylerimizin yüzde 80’ninde çocuk parkı yapmayı düşünüyorum ve olması gerektiğine de inanıyorum.

Çöplerin poşetlenerek atılması uygulamasına geçeceğiz

İlçemiz temizlik yönünden sıkıntı yaşıyor. İlçe temiz değil. Çöplerimiz çok dağınık vaziyette. Eğer göreve gelirsek çöp kutusu sistemini kaldırıp yeniden belli saatlerde çöp alanlarına çöplerin poşetlenerek atılması uygulamasına geçeceğiz. Çöplerin esnafın kapısında sabahtan akşama kadar durmasını önleyeceğiz.

Betonlanmamış mahalle yollarımızı öncelikle programımıza alacağız. İlçemizin sahilinde denizi görebilecek sıfır noktasında yürüyüş bulvarları yapılması ve sahillerimizin canlandırılması gerekir.

İlçemize fakülte kazandırmak için birlikte çalışacağız

Bir başka konu Beşikdüzü’nde yüksekokulun şu dalının bu dalının gittiği veya geldiği noktasında tartışma durumunu bırakacağız kişisel olarak değil, kaymakamımızla, belediye başkanımızla, siyasi partilerimizin tüm temsilcileriyle, sivil toplum örgütlerimizle beraber bir ekip halinde çalışacağımızı, yüksekokulun bölümleri değil, bir fakültenin buraya kazındırılması için mücadele edeceğimizi belirtmek istiyorum.

Yerel basına gerekli olan desteği vereceğiz

Belediye olarak sesimizin duyurulmasında katkısı bulunan yerel basına gerekli olan desteği vereceğiz. İlçemize hizmetin gelmesi için birlikte çalışacağız. Eski Ticaret Lisesi binasının içler acısı durumunun mutlaka bir çözüme kavuşturulması için gayret göstereceğim.

Ramazan etkinlikleri düzenlenecek

Trabzon Belediyesi’nin Zağnos Köprüsünde yapmış olduğu Ramazan etkinlikleri gibi Doğu Gözaçan Parkı’mızda ki amfi tiyatroda Ramazan eğlenceleri düzenlemesi yönünde girişimlerim olacaktır.

Beşikdüzü’nde düzenlenen festivalinin adı “Beşikdüzü Fındık Festivali” olacak

Beşikdüzü’nde düzenlenen festivalin adının değiştirilerek Fındık Festivali olması yönünde bir adım atacağım. Bakınız ne güzel Vakfıkebir ekmek festivali demiş Çarşıbaşı Keşan festivali demiş, Tonya tereyağı festivali demiş, biz de Beşikdüzü olarak fındık festivali olarak öne çıkmak istiyoruz.

Kaybettiğimiz 38 can için önce Kur’an, dua; bir saat sonra davul-zurna; Bu hiç hoş ve uygun değil

Mayıs Yedisi günü yapılan anmayı bir gün öne alarak o gün sadece Mayıs Yedisi şenliği yapılmalı. Kaybettiğimiz 38 can için önce Kur’an oku, dua et, denize çelenk at, bir saat sonra git davul-zurna, kemençe eşliğinde limanda eğlenceye başla. Bu hiç hoş ve uygun değil. Bunu birbirinden ayırmak gerekir. 19 Mayıs günü anma, 20 Mayıs günü Mayıs Yedisi kutlaması olmalı. Hiç değilse aradan bir gün geçmeli. Bunun böyle olmasını da buradan öneriyorum ve her kim göreve gelirse bu böyle yapılmalı diye düşünüyorum.

Bütün bu düşüncelerimizde birlik ve beraberlik içinde hareket edersek ilçemiz için aşamayacağımız sorunların olacağını düşünmüyorum” dedi.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 16 Temmuz 2013, 18:31 tarihinde Ekonomi, Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Medya, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar