ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
AK Parti Beşikdüzü Eylül Ayı Danışma Meclisi toplantısı

akpaeyll

Video görüntü haberin altındadır…

AK Parti Beşikdüzü İlçe Teşkilatı tarafından Eylül ayı İlçe Danışma Meclisi toplantısı Belediye Kültür Salonunda yapıldı.

Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, göreve geldiğinden buyana mesaisini 24 saat Beşikdüzü ile geçirdiğini belirterek, “Bizim insanımız sabırsız, bizim insanımız tahammülsüz. Bizim insanımız hoşgörüsüz.10 dakika yolu kapatmamıza müsaade etmiyor. Bir fındık dalını kesmiyor. Hizmet gelecek, kanal açılacak, asfalt dökülecek, yol gidecek ama benim yerime bulaşma diyor. Büyükşehir olunca grup yollarımız 13 bin km.kareden 90 bin km.kareye çıktı. Bunların hepsine hizmetin gitmesi lazım. Ama gelin görün ki, bu şehirde yaşayan insanımız bu şehirde yaşamanın kuralına uymuyor. Bugün kaldırımlara bakın hepsi işgal altında. Esnaf kardeşim para kazanacak ama, benim kaldırımda yürüme hakkımı engelliyor. Bırakın kaldırımları caddeye sergi açıyor. Şehirde yaşıyoruz tavuk, keçi, sığır bakıyoruz. Ondan sonra da diyorlar ki, sinek çok çarşıda. Bu yetmiyor muş gibi nerede bir inşaat hafriyatı görse oraya ya mısır ekiyor, ya lahana ekiyor. Bakalım ne zaman kaldıracaklar, ne zaman sesimiz duyulacak.

Bu şehri bu ilçeyi birileri eğitimle tanıyor, kültürlü insanlarıyla tanıyor. Daha sosyal daha medeni olarak tanıyor Beşikdüzü’nü.  Ama yolun kenarına lahana dikiyoruz. Bunlar canımı sıkıyor ama şevkimi kırmıyor.

Bugün parkta oturmak güzel. Ama çekirdeği yiyip oraya atıyor. Temizlemeyin dedim oradaki arkadaşlara. O çekirdekleri madem yiyip yere atıyorlar temizlemeyin. Belki birileri tekrar geldiğinde görürde bu hatadan döner. Bu gibi şeyler Beşikdüzü’ne yakışmıyor. İnşallah vatandaşımız şehirde yaşamanın kuralına uyar.

Çöp atma konusunda yeni bir uygulama başlattık. Anons ettik, broşür dağıttık. Hala sabah kalkar atar, öğlen atar. Bende yüz tane çöpçü yok ki! 25 kişi ile Beşikdüzü ve mahallelerinin çöplerini toplatıyorum.

Sel riskinden Beşikdüzü’nü kurtarmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Büyükşehir Belediye Meclisi’nde cezaevi ile ilgili konu karara bağlandı. Dışarıdan kim ne derse desin; benim Beşikdüzü için inandıklarım var. Bazı insanların Beşikdüzü’nü düşündüklerine inanmıyorum. Beşikdüzü’ne paranın girmesi için mutlaka fakültenin olması lazım. Belediye Meclisimizden birlikte aldığımız kararla mevcut belediye binasını Türk Hava Kurumu Üniversitesi’ne 25 yıllığına Aziz Gözaçan Spor Salonu ile birlikte verdik.

Kapanan beldelerimizin belediye borçları Beşikdüzü Belediyesi’ne devroldu. Hesaplarımızda Yeşilköy Belediyesinin borçlarından dolayı haciz var. Her gün yeni bir sürprizle karşılaşıyoruz. Maddi konuda sıkıntımızın en büyük sebebi bu. Yeni hizmetlerin gelmesi için yer bulmakta sıkıntı çekiyoruz. Beşikdüzü için yeni bir imar planı hazırlıyoruz.  Çirkin yapılaşmaya benim dönemimde müsaade etmeyeceğim. Beşikdüzü’nde sosyal tesislere ihtiyaç var. Düğün salonu, yüzme havuzu, deniz feneri şeklinde bir restoran, içinde sinema ve tiyatro salonu olan bu tesisleri yap işlet metoduyla yaptıracağız. Olmazsa biz yapacağız.”dedi.

Toplantıya ayrıca Şalpazarı Geyikli eski Belediye Başkanı A.Yüksel Gülay, Büyükşehir Belediye Meclisi üyeleri, ilçe yönetim kurulu üyeleri, Belediye Meclisi üyeleri, AK Parti mahalle temsilcileri, muhtarlar ve partililer katıldılar.

Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu’nun toplantıda yaptığı konuşma (video)

Çalışmalardan Görüntüler (Video – Slayt)

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 12 Eylül 2014, 09:30 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Video Galerisi, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar