VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Ak Parti Beşikdüzü İlçe teşkilatı Mart ayı İlçe Danışma Meclisi toplantısı yapıldı

ak-parti-mart-ay

RESİMLER İÇİN TIKLAYINIZ!

Ak Parti Beşikdüzü İlçe teşkilatı Mart ayı İlçe Danışma Meclisi toplantısı yapıldı

Ak Parti Beşikdüzü İlçe binasında yapılan genişletilme ve yeniden düzenleme çalışmalarının ardından, Mart ayı İlçe Danışma Meclisi Toplantısı öncesi açılış yapıldı. Açılış kordelasını Milletvekili Safiye Seymenoğlu ve İlçe Başkanı Harun Demirci birlikte kestiler.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda ilk konuşmayı Kadın Kolları Başkanı Fatma Aras yaptı. Aras “1934’de kadınlara seçme ve seçilme hakkı verildi. Kadın sadece oyunu kullanıp vatandaşlık görevini yapıyordu. Siyasette söz sahibi değildi. Bu gün 3 milyon kadın üye sayısına, mecliste 46 kadın milletvekiline sahibiz. Kadın eli değmeden bir şeyler eksik kalır. Kadının bakış açısını siyasette ancak kadınlar yansıtır” dedi.

Gençlik Kolları Başkanı Ömür Gündoğdu da, “Ak Parti hizmet için kurulmuş sadece ülkemiz için değil dünya için bir umut olmaya devam ediyor. Ak Parti’ de siyaset şahsi çıkar için değil ülke menfaati için yapılır” vurgusunda bulundu.

İlçe Başkanı ve İl Genel Meclisi üyesi Harun Demirci ise yaptığı konuşmasında, “Ülkemiz çok nazik bir süreçten geçiyor. Sayın Başbakanımızın büyük gayretleri, hükümetimizin çabalarıyla çözüm sürecine doğru gidiyoruz. Milletimizin büyük çoğunluğu bu süreçten memnun. Ancak ülkemiz ne zaman bir sıçrama gösterdiyse, terörden ve kandan beslenen şer odakları, hain gruplar devreye giriyor. Ak Parti bu milletin sigortasıdır. Ak Parti iktidarı döneminde köylerimizde çok büyük çalışmalar yaptık. KÖYDES Projesi kapsamında 25 köyümüze de hizmetimiz devam etti, bundan sonra da devam edecek. İstek ve arzular hiçbir zaman bitmez. Bizim de hizmet aşkımız bitmeyecek. 2013 yılı ilçemizde yatırım yılı olacak. Tüm köylerimizde çalışma yapacağız. 25 köyümüzde de proje üreteceğiz. Her köye gidiyoruz, gitmeye devam edeceğiz. Bizde durmak yok, hizmete devam vardır. Sayın milletvekillerimiz ve Sayın Bakanımız bizlere her konuda yardımcı oluyorlar. 360 konutluk Toki inşaatı başladı. İlçemizin en önemli sıkıntılarından bir tanesi ilçe stadyumunun olmayışı. Bu noktada Sayın vekilimizden, Sayın Bakanımızdan ve bakan yardımcımızdan destek istiyoruz ve bu 2013 yılı içerisinde de ihalesinin yapılarak ilk kazmanın vurulmasını istiyoruz. Yine cezaevi ile ilgili ilk kazmasının vurulmasını istiyoruz. İlçemizde imam hatip lisemizle ilgili sıkıntımız var. Adacık mevkiindeki 10 dönümlük arazi üzerinde bulunan beş katlı karkas bina inşallah önümüzdeki eğitim öğretim yılına yetiştirilmesi için bir gayret var. Beşikdüzü’ne modern bir anaokulu yapılması programa girdi takipçisiyiz. Çeşmeönü İlköğretim okulunun yasal olan bütün her şeyi aşıldı ve İl Özel idaresine yazısı yazıldı, ihaleye giriyor. Meslek Yüksekokulundan 1200 öğrencinin gideceği yönünde Belediye Başkanımız geçtiğimiz günlerde olumsuz bir açıklama yaptı. Elbette buradan 1200 öğrenci gidiyorsa bunu izah etmek mümkün değil. Milletvekillerimizle görüştüm, konu ile ilgili araştırmalarımızı yaptık ve yönetimdeki arkadaşlarımızla Sayın Rektörümüze gittik. Rektörümüz bu konuda kamuoyunun yanlış bilgilendirildiğini ifade etti ve açıklama yaptı; Açıklaması aynen şu: “Kamuoyu yanlış bilgilendirildi”. Kim tarafından?  Belediye Başkanı tarafından. Biz belediye başkanımızın kendisini seviyoruz, şahsıyla bir sorunumuz yok ancak kamuoyunun yanlış bilgilendirilmesine karşı çıkıyoruz. Yerel seçimlere adım adım yaklaşıyoruz. Belediyecilik Ak Parti’nin işi. Ak Parti’nin belediyecilik anlayışının olmadığı Beşikdüzü’nde, Beşikdüzü geri gidiyor. Bu noktada hepimize görev düşüyor. Biz sizlerin desteğiyle Beşikdüzü’nde inşallah Ak Belediyeciliği inşa edeceğiz.  Biz tüm aday adaylarımıza eşit mesafedeyiz. Hepsine karşı tarafsızız ama iki şeyden tarafız; birincisi partimizden tarafız, ikincisi Beşikdüzü’nden tarafız” şeklinde konuştu.

Barış süreci ve İsrail’in özür dilemesi konuları başta olmak üzere çok önemli bir süreçten geçildiğini belirten İl Başkan Yardımcısı Av. Nevzat Çabuk ise yaptığı konuşmasında, “Biz inanıyoruz ki Sayın Başbakanımız bu süreci hakkıyla yürütür ve Türkiye’nin lehine olan sonucu kazandırır. Süreç hassas bir konu olduğu için bizi tahrik etmeye çalışan, bundan nemalanmak isteyen bir takım kesimler olabilir; bunlara karşı çok dikkatli olmamız gerekiyor. Bu süreçte az ve öz konuşmak lazım, çok konuşan çok hata yapar. Zaman her şeyin ilacıdır. Vatanını milletini çok seven bir başbakanımız var, bundan kimsenin endişesi olmasın. Başbakanımız hiçbir şekilde ülkemizin bir çakıl taşını dahi vermez, verilmesine müsaade etmez; bunu vatandaşlarımıza vurgulamamız gerekiyor. Biz bu terör sorurunu Allah’ın izniyle bitireceğiz. Bu işin dönüşü yok; muhalefet de bunun endişesinde zaten. Terör biterse Ak Parti’nin oyları artar endişesi var. Halbuki başbakanımızın oyumuz artsın diye yaptığı bir şey değil bu. Ülkenin kanayan yarası dinsin diye adeta kefenini koltuğunun altında taşıyan bir başbakanımız var. Biz de bu sürece az ve öz konuşarak, muhalefete fırsat vermeden destek vereceğiz. Başbakanımız, ülkemiz ve milletimiz için dualarımızı da eksik etmeyeceğiz” dedi.

Son olarak konuşan Trabzon Milletvekili Safiye Seymenoğlu ise, yeni mekanın güzelliğinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek emeği geçenlere teşekkür etti. “Yeni mekan insana yeni bir çalışma şevki, yeni bir heyecan da verir. Bu süreçte yeni heyecana da ihtiyacımız var” şeklinde konuşan Seymenoğlu, gündemle ilgili konulara değindi. “Önemli bir aşamadayız. Hepimizin ortak temennisi terör sorununun bir an önce bitmesi. Sayın Başbakanımız bu işi çözecek tek lider. Şehit ailelerimizi, vatandaşlarımızı üzecek hiçbir şeyi yapmayız; özellikle buna dikkat ederek terör sorununun çözülmesi gerekiyor. Çünkü 30 binden fazla insanımız öldü, ekonomik anlamda ülkemiz çok büyük sıkıntılar yaşadı, yaşıyor; oraya harcanan paralarla Türkiye bu gün çok daha farklı bir yerde olabilirdi. Şimdi biz o fırsatı yakaladık, inşallah bu sorun çözülecek ve ülkemiz her alanda bir sıçrama yaşayacak. Sayın başbakanımla bir kez daha gurur duydum. İsrail dünyada ilk defa özür diliyor ve Türkiye’den diliyor. Bu nasıl oldu? Tabii ki Başbakanımızın dik duruşuyla oldu. Dışişleri bakanımızın engin bilgisiyle oldu. Eskileri bir hatırlayalım; İsrail ile ilgili bir cümle dahi söylenemezdi. Şimdi Sayın Başbakanımız neyin nerde söylenmesi gerekiyorsa çıkıyor ve söylüyor. Türkiye bu gün çok farklı bir konumda. Eğer ekonomik olarak güçlüyseniz, istikrarlı bir hükümetiniz varsa sözünüzde dinleniyor; siz de kendinizi rahatça ifade edebiliyorsunuz.  Tüm dünya Türkiye’yi yakından izliyor. Önümüzde yerel seçimler var. Bu seçimlerde de Sayın Başbakanımızın başını dik tutmak zorundayız. Trabzon büyükşehir olarak bir sorun yaşamayacak. Beşikdüzü’nün de artık Ak Parti ile tanışma zamanı geldi. Aynı yaklaşımla, aynı felsefe ile hizmet üretebilmek için Belediye Başkanı da Ak Parti’den olmalı. Kadın yerel yönetici sayımızı da artırmamız gerekiyor. Belediye meclis üyeliklerinde, büyükşehir belediye meclisinde, muhtarlıklarda belli bir oranı yakalamamız lazım” dedi.

Beşikdüzü’ne cezaevinin de yapılacağını, bu konuda herhangi bir sıkıntının olmadığını belirten Seymenoğlu, “Plan ve projenin hazırlanması ve ihale işlemleri, bunlar zaman alıyor. Bununla ilgili bir sıkıntı yok” dedi.

Stat konusuna da değinen Trabzon Milletvekili Seymenoğlu, “Beşikdüzü’ne stat gerekli, biz de bunun peşindeyiz. Bununla ilgili Sayın Bakanımızı sık sık rahatsız ediyoruz. Çalışmaları yapıyoruz. Ben çok söz vermekten yana olan bir insan değilim ama inanınki peşindeyim, çalışıyorum, gayretimi sarf ediyorum, ondan da emin olabilirsiniz” şeklinde konuştu.

Toplantı sonunda hizmetlerinden dolayı Trabzon Milletvekili Seymenoğlu’na, İlçe binasında yapılan yenilenme çalışmalarına katkılarından dolayı İl Yönetim Kurulu Üyesi Murat Çakır’a İlçe Başkanı Harun Demirci tarafından plaket verildi. Seymenoğlu’na plaketi İlçe Başkanı Harun Demirci verirken; İl Yönetim Kurulu Üyesi Murat Çakır’a da İl Başkan Yardımcısı Av. Nevzat Çabuk plaketini takdim etti.

Toplantıya Trabzon Milletvekili Safiye Seymenoğlu, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Av. Nevzat Çabuk, İl Yönetim Kurulu Üyesi Murat Çakır, İlçe Başkanı Harun Demirci, yönetim kurulu üyeleri, Kadın Kolları Başkanı Fatma Aras, Gençlik Kolları Başkanı Ömür Gündoğdu, Yeşilköy Belediye Başkanı Zülkif Dilli, Beşikdüzü İlçesinde Ak Parti’den aday adaylığını açıklayan bazı isimler, muhtarlar, vatandaşlar ve partililer katıldı.

RESİMLER İÇİN TIKLAYINIZ!

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 23 Mart 2013, 23:57 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Resim Galerisi, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde açılan şube müdürlüğü kadrosuna... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar