VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Ak Parti genişletilmiş haftalık danışma meclisi toplantısını yaptı

AK PARTİ HAFTALIK TOPLANTISINI YAPTI

BÜYÜK BOY RESİM İÇİN TIKLAYINIZ!

AK Parti Beşikdüzü Ocak ayı ilçe Danışma Meclisi toplantısı parti binasında yapıldı.

Toplantıya Trabzon Milletvekili Aydın Bıyıklıoğlu, Trabzon Belediye Başkanı O.Fevzi Gümrükçüoğlu, İl yönetim kurulu üyeleri, İlçe Bakanı Harun Demirci, İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Aras, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ömür Gündoğdu ve partililer katıldılar.

İstiklal Marşı’nı okunmasıyla başlayan toplantıda Kadın Kolları Başkanı Fatma Aras, Gençlik Kolları Başkanı Ömür Gündoğdu, birer konuşma yaptılar.

İlçe Başkanı ve İl Genel Meclisi üyesi Harun Demirci ise yaptığı konuşmada, “Bugün ilçemizin en uç noktasına kadar KÖYDES projesi kapsamında beton, asfalt, sanat yapısı, menfez, su gibi hizmetlerimiz her yıl artarak devam ediyor. 9 Ekim 2012’de yaşanan sel felaketinde zarar gören Beşikdüzü Belediyesi’ne 100 bin TL, Oğuz Belediyesi’ne 25 bin TL, Yeşilköy Belediyesi’ne 25 bin TL, zarar gören konutlara da 50 bin TL olmak üzere 200 bin TL ödeme yapıldı. Arkasından 103 esnafımıza 150 bin TL para gönderildi. Bu para zararları oranında esnaflarımıza Beşikdüzü Kaymakamlığı tarafından dağıtıldı.

BESTT Otel Beşikdüzü’ne gerekli. Biz otelin satılmasına karşı değiliz. Bize oteli 8,5 milyon TL’ye satacağız fakat yerine ne koyacağınız belli değil. Biz buna karşı çıktık. Yerine ne koyacağınızı söyleyin dedik.

KTÜ Senatosunun aldığı bir kararla Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu’nun teknik bölümünün kaldırılarak, sosyal bölümlerinin güçlendirilmesi olayı var. Yani sosyal bölümlerdeki öğrenci sayısını artıracağım diyor. Biz istiyoruz ki, okulun öğrencisi azalmasın artsın. Artması ilçe ekonomisine katkı demektir. Biz Beşikdüzü’nden hiç öğrencinin gitmesini, hiçbir bölümün kapatılmasını istemiyoruz. Esnafımızın mağdur edilmesini asla kabul etmeyiz. Biz meslek yüksekokulu değil, fakülte istiyoruz. Fakülte olacak altyapımız var.

2013 yılı Beşikdüzü’nde projelerin başladığı kazmaların vurulduğu, ilçenin şantiyeye döndüğü yıl olacak. Bunlar cezaevinde olacak, TOKİ’de olacak, bu SGK binasında olacak, bu Çeşmeönü İlköğretim Okulunda olacak. Diğer yandan ilçede Halk Bankası şubesi açılması çalışmalarımız var. Sahildeki yola, altgeçitlerin vatandaşlar tarafından kullanılmaması nedeniyle üstgeçitlerin yapılması planlanıyor. Bu konuda Karayolları Bölge Müdürlüğü gerekli çalışmayı yaptı.

2013 yılı seçim yılı olacak. 2014 Mart’ında yerel seçimlere gidiyoruz. Bu seçimlerde Beşikdüzü Belediyesi’ni almak istiyoruz. Beşikdüzü Belediyesi iktidar partisinden olmalı. Bu konuda hepimize görev düşüyor” dedi.

Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun Trabzon’un büyükşehir olmasının yararlarını anlattığı konuşmasının ardından kürsüye gelen Trabzon Milletvekili Aydın Bıyıklıoğlu, “200 yıldır ilk defa dışarıdan borç alınmıyor. Milletimize hizmet etme noktasında 10 yıldır başbakanımız milleti için çalışıyor. Milletimizi dünya milletleri içerisinde layık olduğu yere çıkarcağız. Ekonomik durumu çok daha iyi olacak. Bugün yaşlı, çalışamayacak durumda olan, engelli 533 bin insanımıza devlet maddi destek veriyor. Eskiden bunların kimsesi yoktu, şimdi onlara sahip çıkıldı.

Bugün PKK dediğinizin arkasında büyük ihanet var. 30 yıldır içten ve dıştan ihanet olmasıydı bu bela söndürülürdü. Bu millet dirilecek, ayağa kalkacak, zenginleşecek huzurlu ve mutlu olacak, hepsinin kafası örse çarpacak temizlenecekler göreceksiniz” şeklinde konuştu. Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

BÜYÜK BOY RESİM İÇİN TIKLAYINIZ!

Ahmet SARAÇ / Yeşilkıyı Gazetesi

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 27 Ocak 2013, 11:53 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde açılan şube müdürlüğü kadrosuna... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar