VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
AK PARTİ’NİN İLK ADAY ADAYI

mehmet alp aday adayi vakfikebir

AK PARTİ’NİN İLK ADAY ADAYI

AK Parti’den belediye başkanlığı için aday adaylığını açıklayan emekli öğretmen ve iş adamı (Vakfıkebir Hilâl Kitabevi’nin sahibi) Mehmet Alp, “Vakfıkebir’de AK Parti’den seçilen ilk belediye başkanı ben olacağım” dedi.

Vakfıkebirli emekli öğretmen ve başarılı iş adamı Mehmet Alp, düzenlediği basın toplantısı ile 30 Mart 2014’te yapılacak olan yerel seçimlerde Vakfıkebir Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan ilk isim oldu. “İlkleri seviyorum ve ilçemde eğitimci olarak, esnaf olarak, vakıf adam olarak birçok ilke öncülük ettim” diyen Emekli Öğretmen ve iş adamı Mehmet Alp Yalıköy Yakamoz Tesislerinde Büyükliman Bölgesi’nde görev yapan basın mensuplarıyla iftarda bir araya geldi. Alp; “Bir ilki daha gerçekleştirerek Vakfıkebir Belediye Başkanlığı için AK Parti’den aday adayı olduğumu sizlere ve kamuoyuna açıklıyorum” dedi.

“İLK AÇIKLAMAYI BEN YAPIYORUM”

mehmet-alp-aday-adayi-vakfikebir4

Alp açıklamasında; “Davet sebebimiz, bir düşüncemizi sizinle paylaşmak, sizin sayenizde kamuoyunu bilgilendirmektir. Bugün, Vakfıkebir Belediye Başkanlığı için Ak Parti’den aday adayı olduğumu sizlere ve kamuoyuna açıklıyorum. Bugüne kadar bir kaç arkadaş bu konuda açıklama yapmış ise de Ak Parti’den ilk açıklamayı ben yapıyorum. İlkleri seviyorum ve ilçemde eğitimci olarak, esnaf olarak, vakıf adam olarak birçok ilke öncülük ettim. Meselâ; ilk ramazan çadırı, ilk kitap fuarı, ilk şiir gecesi, ilk burs vermek gibi…” şeklinde konuştu.

“AK PARTİ’DEN İLK BELEDİYE BAŞKANI BEN OLACAĞIM”

Alp, “Emekli öğretmen, köşe yazarı (sizin ifadenizle eğitimci yazar) olarak ve dokuz yıllık esnaf olarak Allah’ın izni ile aday olup belediye başkanlığını alıp bir ilki daha gerçekleştireceğiz. Ayrıca Allah’ın izni olursa ilçemizde AK Parti’den seçilen ilk belediye başkanı ben olacağım. Kamuoyu genelde proje sorar, merak eder. Bu konuda üç beş başlıkta biraz söz edelim. Herkesin aklına gelen yol, su gibi zorunlu olması gerekenlerden proje diye bahsetmek bana şık gelmiyor. İnsan portresi örneği ile açıklarsak Vakfıkebir’i dış görünüş olarak herkesin gıpta ile bakacağı bir delikanlı, iç dünyası (sosyal yapısı) ile herkesin saygı duyduğu orta yaşlı bir beyefendi haline getirmek boynumuzun borcudur. Bir kaç farklı örnek; Vakfıkebir’i bölgenin kültür, turizm, eğitim, sağlık, ulaşım, ticaret merkezi haline getireceğiz” ifadelerine yer verdi.

“VAKFIKEBİRLİLİK RUHUNU GELŞTİRECEĞİZ”

Alp açıklamasını şöyle sürdürdü: “İlçe dışındaki Vakfıkebirlilerin envanterini çıkarıp “Vakfıkebirlilik Ruhu”nu geliştireceğiz. Onlardan ilçelerine hizmet, yanlarına giden hemşerilerimize de destek isteyeceğiz. Yeni, çok amaçlı kullanılabilecek düğün salonları yaptıracağız. Anons sistemini sesimizi en ücra köşeye ulaştıracak şekilde yenileyeceğiz. Belediye kültür müdürlüğü ve reklam birimlerini aktif şekilde çalıştıracağız. Gönlüm arzu ederdi ki bunlar vb. yapılmış olsun ve biz bugün doğalgazı, katlı otoparkları, ticaret borsasını, Karadağ’a yıldızlı otelleri, fabrika arazilerini, üniversite kampuslarını, deniz yolu taşımacılığını, küçük çaplı tersaneyi, limanı, duble yolları konuşalım. Bu konuda kısaca şunları söylemek isterdim: Çok çalışmalıyız, çok. Bin sekiz yüzlü yılların ikinci yarısında ilçe olmuş, belediye olmuş, tarih ve doğa harikası şirin ilçemizi illerle yarıştırabilmek için beş yılda on beş yıllık iş yapmalıyız” şeklinde konuştu.

İş adamı Alp’i basın açıklaması sırasında çocukları da yalnız bırakmadılar.

mehmet alp aday adayi vakfikebir2

Haber: Yusuf ÖZTÜRK

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 31 Temmuz 2013, 12:33 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde açılan şube müdürlüğü kadrosuna... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar