VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Akkese İlköğretim Okulu Yılsonu Programı Düzenledi

2011-2012 Eğitim-Öğretim yılını başarı ile tamamlayan öğrencilerin başarılarını kutlamak amacıyla Beşikdüzü Akkese İlköğretim Okulu’nda yılsonu gecesi düzenlendi.

BÜYÜK BOY RESİMLER İÇİN TIKLAYINIZ!

Akkese İlköğretim Okulu’nun bahçesinde düzenlenen, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan yılsonu programının açılış konuşmasını okul Müdürü Tansu Şen yaptı. Müdür Şen, “Bu gecenin haklı gururunu yaşayan, kalpleri heyecanla çarpan siz velilerimizi, öğrencilerimizi ve yakınlarını tebrik ediyorum” ifadeleriyle başladığı konuşmasında öğrencilere hitaben, “Sevgili gençler, okula ilk başladığınız günden bu güne değin, eğitildiniz, bilgi ve erdemle donatıldınız. Bu gün bir mezuniyet yaşıyorsunuz. Biliniz ki her mezuniyet bir başka basamağın başlangıcıdır. Okul günleriniz okul anılarına dönüşecektir. Sizlerin gelecekte başarı ile okulunuzu, bizleri ve ailenizi en iyi şekilde temsil edeceğinize olan inancım tamdır” dedi. Okul Müdürü Tansu Şen velilere hitaben, “Değerli veliler, emanet olarak aldığımız değerli evlatlarınızı, kendilerinden emin, ne istediğini bilen, hedefleri için cesaretle hareket eden, bilgili, görgülü, yaşamayı seven, yaşatmayı görev bilen sevgi dolu bireyler olarak yetiştirmenin gururunu yaşıyoruz” sözlerini kullandı. Okul öğretmenlerine hitaben ise, “Kıymetli meslektaşlarım, bir anne ve baba şefkatiyle kucaklayıp erdem ve bilgi ile donattığınız bir nesli daha bu gün buradan uğurluyoruz. Onlara gösterdiğiniz kılavuzluk ve ilgi için sizlere teşekkür ediyorum” dedi. Akkese İlköğretim Okulu Müdürü Tansu Şen konuşmasını, “Akkese İlköğretim Okulu yarınların güçlü ve büyük Türkiye’sini gerçekleştirecek önemli eğitim kurumlarından biridir. Hem mezun olan öğrencilerimize mezuniyet töreni, hem de okulumuza ekonomik katkı sağlamak amacıyla hazırlanan bu gece için büyük fedakârlık gösteren personelime, tüm emeklerimizin hakkını veren öğrencilerimize, velilerimize, çekilişimize hediyeleriyle katkı sunan İlçenin değerli esnaflarına huzurlarınızda teşekkür ediyorum” şeklinde tamamladı.

Ardından konuşan Beşikdüzü Kaymakamı Alaattin Aktaş ise konuşmasında, “Bu okulun geçmişten bu güne pek çok üst düzey kamu görevlisi iş adamı ve başarılı insanlar yetiştirmiş olması ve bu başarılarını halen sürdürüyor olması, farklı bir yönünün olduğunu ortaya koyuyor. Bu köyün yetişmiş insanlarıyla zaman içerisinde temaslar kuruyoruz. Aldığımız bilgilerden de son derece memnun oluyoruz. Bu insanların bu okula yapmış oldukları katkılardan dolayı kendilerini kutluyorum. Okulun başarılarının artarak devamını bekliyorum. Bu okul üç tane fen lisesi çıkarsın, tüm öğretmenlere başarı belgesi ise başarı belgesi, altın ise altın, tatil ise tatil sözü veriyorum. Ama bir şartım var; üçün altına düşmeyecek” şeklinde konuştu.

Daha sonra, 8. sınıf öğrencisi Hakkı Yasin Bebek sınıf arkadaşları adına yaptığı duygu dolu veda konuşmasında, “Hepimiz hatırlıyoruzdur okula ilk geldiğimiz günü. Ağlayarak, annemizin babamızın elini bırakmak istemeyerek gelmiştik birçoğumuz. Ama şimdi her şey tersine döndü sanki. Gitmemek, arkadaşlarımızdan, öğretmenlerimizden ayrılmamak istiyoruz. Şimdi de gitmemek için ağlıyoruz. Elbet zor gelecek ayrılmak dostlarımızdan, öğretmenlerimizden. Sınav stresini birlikte yaşadık. Denemelerden düşük not aldığımızda bile birlikte üzüldük biz. Hocalarımız bizi sıkmadan, dersleri daha eğlenceli hale getirmek için ellerinden geleni yaptılar. Yanlışlarımızı düzeltmek, başarılarımızı daha da artırmak için birçok fedakârlık yaptılar. En güzel dostlukları, en güzel aile ortamını yaşadığımız okulumuza veda etme zamanı şimdi. Tanışmalar ve buluşmalar heyecanlı ve mutlu; ayrılmalar ise acı. Bizler bir mevsim, bir çiçek gibi bu okullardan gelip geçiyoruz. Başkalarının da geçtiği gibi. Ancak mevsim bitecek fakat bizler başka iklimlerde de çiçek açmaya devam edeceğiz. Bizlerin yetişmesinde, olgunlaşmasında büyük emeği olan, bütün yaramazlıklarımızı hoş gören öğretmenlerimize teşekkür ediyor, ellerinden saygıyla öpüyorum” dedi.

8. Sınıf öğrencisi Burçin Özdemir’in okuduğu veda şiirinin ardından skeçler, dans gösterisi, hediye çekilişi, okul korosu, mezuniyet gösterisiyle program sona erdi.

Programa, Kaymakam Alaattin Aktaş, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Ali Özsağlam, İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Ertav, bazı daire amirleri, okul müdürleri, öğretmeler, öğrenciler,veliler ve vatandaşlar katıldılar.

BÜYÜK BOY RESİMLER İÇİN TIKLAYINIZ!

Haber: www.mithatgudu.com

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 04 Haziran 2012, 23:08 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Kadın aile, Küçük Manşetler, Kültür Sanat, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar