VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Aklıselim galip geldi, Tarihi bir yanlıştan dönülmüş oldu

Beşikdüzü Belediyesi tarafından 2007 yılında kamulaştırılan, Beşikdüzü İlçesi Adacık Mahallesindeki Türkiye diyanet Vakfına ait 10.091 metrekare arsa üzerinde inşa edilen beş katlı bina arsası ile birlikte vakfa geri kazandırıldı.

Üzerine İmam Hatip Lisesi binası yapılması için temeli atılan karkas halindeki beş katlı bina, 2007 yılı Mart ayında Türkiye Diyanet Vakfı Beşikdüzü Şubesi ile Beşikdüzü Belediyesi arasında yapılan protokol gereğince hastane yapılması şartı ile belediye tarafından kamulaştırılmıştı. İlçenin Adacık Mahallesinde 10.091 metrekare arsa üzerinde bulunan bina, Beşikdüzü Belediyesince kamulaştırma şartına uygun olarak yapılamadığından, Türkiye Diyanet Vakfı Beşikdüzü Şubesi tarafından mevcut binanın geri iadesi işlemleri başlatıldı. Bedeli Belediyeye geri ödenerek iadesi işlemleri tamamlanan bina ve arsanın tapusu Türkiye Diyanet Vakfı’na teslim edildi.

İlçe Müftüsü Ömer Tütüncü emeği geçenlere teşekkür etti

Beşikdüzü İlçe Müftüsü Ömer Tütüncü, binanın arsası ile birlikte geri alınması ve iadesi sürecinde emeği geçen Beşikdüzü Kaymakamı Alaattin Aktaş, Belediye Başkanı Ramis Uzun ve belediye meclis üyelerine teşekkür etti.

İl Müftüsü Veysel Çakı: Bu bir vebal meselesiydi. Yoksa biz yola, okula, hastaneye karşı değiliz.
  Konu ile ilgili olarak, “Öncelikle ve özellikle Belediye Başkanına, encümenlerine, Beşikdüzü’nün değerli Kaymakamına ve emeği geçen herkese gösterdikleri iyi niyetten dolayı teşekkür ediyorum” diyen Trabzon İl Müftüsü Veysel Çakı, “Biz vatandaşın yararına olan hiç bir şeye karşı değiliz. Milletin, memleketin hayrına olan her şeyde varız. Ancak bir vakıf arazisi üzerine Beşikdüzü’nün ihtiyacı olan imam hatip lisesi binası yapılması için vatandaşa vaatte bulunduk. Bu iş için vatandaştan yardım topladık ve binanın temeli merasimle atıldı. Bu bir vebal meselesiydi. Yoksa biz yola, okula, hastaneye karşı değiliz. Ancak burası başlangıcında bir amaca binaen başlamıştır. Bunun başka türlü izahı mümkün değildir” dedi.
O binaya baktığımda hep içim sızlamıştır
  “O bölgeden gelip geçerken o binaya baktığımda hep içim sızlamıştır” ifadesini kullanan İl Müftüsü Veysel Çakı, “Bir yanlıştan dönüldü. Bir takım insanlar belki vebalden kurtarıldı. Çünkü siz benden yardım alacaksınız, biz şu yere şu işi yapıyoruz diyeceksiniz. Sonra da bu müessese çürümeye terk edilecek, bunu anlamak mümkün değildir” ifadelerine yer verdi.
Haberdar olduğumdan bu yana mücadelesini verdim

Haberdar olduğumdan bu yana ben bunun mücadelesini verdim diyen Trabzon İl Müftüsü Veysel Çakı şöyle devam etti, “Konuyu Ankara’ya ilettik. Yanlış yapıldı dedik. Hatta bu işin yapılmasında önayak olanlar bile yanlış olduğunu sonunda anladılar. Kaymakamımızın, Belediye Başkanımızın ve meclis üyelerinin işi zora sokmadan aklıselimle davranması işi kolaylaştırmıştır” şeklinde konuştu.
Tarihi bir yanlıştan dönülmüş oldu

Türkiye diyanet Vakfına ait 10.091 metrekare arsa üzerinde bulunan beş katlı binanın arsası ile birlikte vakfa geri kazandırılmasıyla tarihi bir yanlıştan dönüşmüştür diyen İl Müftüsü Çakı, “Bundan sonra yapılacak olan işlem; Beşikdüzü İmam Hatip Lisesi müsait bir yerde değil. Biz bu okullarda yetiştik. İmam Hatip Lisesinin şu anki müftülük binasında eğitimini sürdürmesi Kur’an kursu ve müftülük hizmetlerine de engel. Bu şekilde imam hatip lisesi de gelişemez ve müftülüğün faaliyet alanı da daraltılmış olur. O nedenle Beşikdüzü İmam Hatip Lisesinin gelişebilmesi ancak müstakil, daha güzel şartlarda eğitim gören binaya kavuşmasıyla mümkün olacaktır. İmam hatip lisesi açılabilmesi için yer gösterildi ve 10.091 metrekare arsa üzerinde binanın temeli atıldı. Binanın arsası ile birlikte Diyanet Vakfı’na geri kazandırılmasıyla da tarihi bir yanlıştan dönülmüş oldu” sözlerine yer verdi.
Beşikdüzü için inşallah bu iş bir rahmet olacaktır
  İl Müftüsü Çakı konuşmasını, “Beşikdüzü için inşallah bu iş bir rahmet olacaktır. Bu konuda çok sevinçliyim ve umutluyum. Herkese teşekkür ediyorum” sözleriyle tamamladı.

BÜYÜK BOY RESİM İÇİN TIKLAYINIZ!

Haber: www.mithatgudu.com

 
 
 
HABER BİLGİLERİ
Bu haber 13 Eylül 2012, 22:27 tarihinde Eğitim, Ekonomi, Flash Haberler, Genel, Küçük Manşetler, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

  1. Avatar YILMAZ KAYA dedi ki:

    BANA GÖREDE BÜYÜK BİR YANLIŞTAN DÖNÜLDÜ BAŞ TA İL MÜFTÜMÜZ VE İLÇE MÜFTÜMÜZ SİYASİLER VE BEŞİKDÜZÜ KAYMAMKAMIMIZ SAYIN ALAATTİN AKTAŞ OLMAK ÜZRE HEMEĞİ GECEN HERKESTEN ALLAH RAZI OLSUN DİYORUM…MAÇKADAN SAYGILARIMLA..

  2. Avatar adem kılıç dedi ki:

    Hakikaten hastane olmasına degil atıl durmasına bende üzülürdüm.Bizden imam hatip lisesi yapılcak diye iki kamyon keresde isdendi bizde verdik.Hala imam hatip yapılacak bekliyoruz.inşallah yapılır devamı gelir

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar