VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Aktaş: “Beşikdüzü eğitimde katma değer yarattı”

alaattin aktas egitimde katma deger1

Aktaş: “Beşikdüzü eğitimde katma değer yarattı”

2012- 2013 Eğitim- Öğretim yılında SBS ve yükseköğretime geçiş sınavlarında üstün başarı gösteren öğrencilerle onları eğiten öğretmenler ödüllendirildi.

Kaymakamlık toplantı salonunda yapılan ödül töreni öncesi saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Tören sırasında bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Alaattin Aktaş, “Malumlarınız olacağı üzere eğitim ve öğretimde Beşikdüzü’nün engin başarıları anlatmakla bitmeyecek kadar geniş bir konudur. Bunda emeği geçenleri kutluyorum. Her zaman iyinin daha iyisi vardır. Rakamlara bakıldığı zaman son 8-10 yıl içerisinde düzenli bir şekilde yükseliş ve yüzde 40’lardan 61’lere gelmişiz. Demek ki çalışmanın karşılığı  var. Bu başarılar tesadüf olmadı. Beşikdüzü’nde, 4+4+4’den sonra ortaokulların sonunda ve üniversiteye giriş sınavlarında öğrencilerimizin ve velilerimizin arzu ettikleri, ülkemizin ihtiyacı olan nitelikli ve başarılı öğrenciler yetiştirmek istiyoruz. Bu bağlamda Beşikdüzü çok önde ve takdire şayan bir ilçedir. Beşikdüzü, kendi gücünü kendinden alan ve katma değer ortaya koyan bir ilçedir. Elde edilen bu başarılar tesadüfen olmadı. 2012’de gaz kestik, 2013’de ise toparlandık. Bu nedenle kazanan ve yükselen tarafta yer almak zorundayız. Beşikdüzü geçmişte öğretmenlerin öğretmenlerini yetiştiren bir ilçe olmuştur. Geçmişteki zaferlerimize yeniden ulaşmak istiyoruz. Geldiğimiz nokta memnuniyet verecidir. Ancak varacağımız nihai nokta değildir. Öğretmen arkadaşlarımız bir komisyon tarafından değerlendirmeye alındı. Bu komisyon tarafından 40 öğretmenimize başarı belgesi verilmesi kararlaştırıldı. İlçemizin eğitim- öğretim alanındaki başarılarını daha da artırabilmek için gerekirse velilerle de buluşacağız. Başarıyı artırmak, niteliği yükseltmek, başarı ve katma değer elde edebilmek için bu işin içinde aktif rol oynayabilecek kişi veya kurumlarla da iş birliği yapacağız. Eğitim- öğretim alanında velinin ağırlığı yüzde 66’dır” dedi.

Ardından ödül törenine geçildi Türkiye’de dereceye giren 4 öğrenciye bilgisayar tablet, en yüksek puan alan 2 öğrenciye yarım altın, 36 öğrenciye de çeyrek altın verildi. Böylece toplamda 42 öğrenci ödüllendirilmiş oldu. Ayrıca bütün öğrencilere de giyecek verildi. Giyecekler Kaymakamlık tarafından, diğer ödüller ise Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun tarafından karşılandı. Daha sonra başarılı olan ikisi idareci olmak üzere 40 öğretmen de Başarı Belgesi ile ödüllendirildi. Ödüller ve belgeler Kaymakam Alaattin Aktaş ve Belediye Başkanı Ramis Uzun tarafından verildiler.

Ödül törenine ayrıca İlçe Milli Eğitim Müdürü Korkmaz Cırıt, Şube Müdürü Enver Koç, okul müdürleri ve veliler katıldılar.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 11 Ekim 2013, 21:35 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar