VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
ALP: “ÇOK BİLEK, TEK YÜREK OLALIM”

alp-cok bilek tekyurek

AK Parti Vakfıkebir Belediye başkan Aday adaylarından Mehmet Alp, Partisinin aday adayları ve Büyükliman Bölgesi Basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Kahvaltıya AK Parti belediye başkan adaylarından Mehmet Alp, Fikret Sağlam, Muhammet Balta, Yusuf Ziya Nomer, Nevzat Kamiloğlu,  ilçe başkanı Enver İskenderoğlu ile Büyükliman Bölgesinde görev yapan basın mensupları katıldılar. Alp, kahvaltıda yaptığı açıklamada; amacının ilçede birlik ve beraberliğe katkı sağlamak olduğuna işaret ederek,  “Öncelikle davetimize icabet eden bütün aday adaylarımıza ve basın mensuplarına teşekkür ediyorum” dedi. Alp, “Hepimizin Vakfıkebir’in gelişmesinde az ya da çok katkısı var. Bunun devamını arzu ediyorum. Aday adayı arkadaşlarıma öncelikle başarılar diliyorum. Bunun bir cesaret işi olduğunu ben yaşadıkça anladım. İlk adaylığımı açıladığımda tesadüfen ilçe kaymakamımız masamıza gelip hayırlı olsun, cesaretinizden dolayı sizleri tebrik ediyorum demişti. O zaman bu sözün büyüklüğünü genişliğine algılayamamıştım. Ama sonradan anladım ki Kaymakam Bey haklıymış, yani bunun bir cesaret işi olduğunu daha iyi anladım. AK Parti adaylığını açıklayan arkadaşlarıma ve gönülden bizleri destekleyen AK Partili vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzde daha güzel, daha aydınlık Vakfıkebir’de buluşacağız. Adayımız belirlendiği vakit de aynı birlikteliği ve aynı beraberliği, kardeşliği devam ettirmek arzusundayım” şeklinde konuştu.

“ÇOK BİLEK, TEK YÜREK OLALIM”
Mehmet Akif’in “Girmeden tefrika bir millete düşman giremez, toplu durdukça yürekler onu top sindiremez” mısralarını hatırlatan Alp, “Biz kendimizi Vakfıkebir için feda ettik ve bir yola çıktık. Bu birlikteliği muhafaza edelim. Buna Vakfıkebir’in ihtiyacı değil, hepimizin ihtiyacı var. Sadece Vakfıkebir olarak değil, bölge olarak bu birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğu gibi bölgenin de bize ihtiyacı var. Dolayısıyla “çok bilek tek yürek” olalım ve Allah’ın izniyle başarıya ulaşalım” dedi. Alp ayrıca basın mensuplarına da övgüler yağdırarak, “Gazeteci arkadaşlarıma özellikle teşekkür ediyorum. Vakfıkebir’in ve bölgenin çilesini omuzlarında taşıyorlar. Dağ, bayır, çayır- çimen, kar ve yağmur demeden bölgenin meselelerini ayni hassasiyetle dile getiriyorlar. Bu bizim için iftihar edilecek bir nokta. Özellikle bölgesel medyayı her zaman yakından takip eden bir kişi olarak Vakfıkebir ve bölge haberleri kadar öne çıkan bir ilçe ve bölge yok desem abartmış olmam. Bu da gazeteci arkadaşlarımızın başarısıdır. Bunun için de kendilerine teşekkür ediyorum. Allah ağzımızın tadını bozmasın, kardeşliğimizi devam ettirsin. Kahvaltıdaki niyetimiz böyle bir arada olmak ve özlediğim bir tabloydu. Adaylığımı açıkladığımda bir ifade kullanmıştım “ilkleri seviyorum” diye. Sanırım bir ilke daha imza atmış oldum diyerek tarihe not düşüleceği esprisini yaptı.

İSKENDEROĞLU: “VAKFIKEBİR’E AK BELEDİYECİLİK FARKINI YAŞATACAĞIZ”

AK Parti İlçe Başkanı Enver İskenderoğlu da kahvaltıda yaptığı açıklamada, “Burada gördüğünüz gibi bir birlerinden değerli aday adaylarımız var. Bu güne kadar yazılı basında şu aday netleşti, şu aday oldu ifadeleri kullanıldı ve bunlarında bu gün itibariyle boş çıktığı bir gerçektir. Partimizin belirlemiş olduğu belli kurallar var. Bu kurallar çerçevesinde önümüzdeki günlerde bir aday açıklaması olacak. Genel merkez ayın 15’inden sonra ilçelerdeki adayların açıklanmasına başlayacak. Bu sürece kadar tüm adaylarımızla ikili ve beşeri ilişkilerimiz konusunda hiçbir şekilde taviz vermemeye ve herkese eşit mesafede olmaya çalıştık. Bir birimizi eleştiri noktasında uzak durarak iyi bir aday adaylığı süreci geçirdiğimize inanıyorum. İnşallah bu birlikteliğimiz ve beraberliğimiz adaylık açıklandıktan sonra da, sadece Vakfıkebir’de değil tüm ülke genelinde devam eder. Bizim amacımız sadece Vakfıkebir değil, öncelikle bölge, Trabzon ve Türkiye genelinde büyük bir oy çoğunluğuyla beraber AK Partili belediyeleri kurmak ve hizmet edecek insanlarla yola çıkmak. İnşallah Vakfıkebir’i de hak ettiği yere, hak ettiği hizmeti kazandırabilmek için bu işi hak eden belediye başkanıyla yola çıkar ve beş yıl sonunda da eski belediyecilikle AK Partili belediyeciliğinin farkını inşallah insanlarımıza göstermiş oluruz. Bu zor süreçte bizleri yalnız bırakmadığınız ve yoğun tempo içersinde sizlerde bizlerde hizmet etmeye devam edeceğiz. Kimseyi kırmadan dökmeden 31 Mart sabahı Vakfıkebir’i AK Belediyecilikle kavuşturmak için birlikte ve beraberlikte koşacağız” dedi. (Ziya FİDAYE)

alpten ilginc cikis

Mehmet Alp’in kişisel web sayfası için tıklayınız…

1

1

1

1

1

1

1

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 16 Aralık 2013, 21:56 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar