VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
ALP VE SAĞLAM RESMEN ADAY ADAYI OLDULAR

mehmet alp fikret saglam1

Fotoğraflar için tıkla…
(Resmi büyütmek için açılan sayfada üzerine tıkla)

ALP VE SAĞLAM RESMEN ADAY ADAYI OLDULAR

Vakfıkebir Belediye Başkanlığı için AK Parti’den aday adaylıklarını açıklayan emekli öğretmen Mehmet Alp ve iş adamı Fikret Sağlam adaylık dilekçelerini AK Parti İlçe Başkanı Enver İskenderoğlu’na verdiler. 

ALP: “BİR BEŞ YIL DAHA KAYBETMEK İSTEMİYORUZ”

Aday adaylığı başvurusunu yapan emekli öğretmen Mehmet Alp, “AK Parti’den ilk aday adayı olmak benim için bir mutluluk nedenidir” diyerek başladığı konuşmasında, 30 Temmuz 2013 günü kamuoyuna açıkladığım Ak Parti Vakfıkebir Belediye Başkanlığı aday adaylığımı bugün resmi başvurumla tamamlıyorum. Partim ve ilçem için hayırlı olsun” dedi. Alp konuşmasına şöyle devam etti: “Demokrasi ülkemizin vazgeçilmezlerindendir. Vakfıkebir’de aday adayı olarak bu düşünceye hizmet ettiğim kanaatindeyim. AK Parti’den ilk aday adayı olmak benim için bir mutluluk nedenidir. Aday gösterilmem halinde seçimle gelen AK Parti’nin ilk belediye başkanı ben olma şerefini de tadacağım. İnsanımızın sağduyusuna güveniyor ve inanıyorum. Nereye, hangi şartlarda talip olduğumu biliyorum. Başaracağımıza inancım tamdır. Halkımızın da bana inanıp güvenmesini istiyorum. Ben değil, biz olarak başaracağız. Vakfıkebir ve Vakfıkebirliler her şeyin en güzeline layıktır. Bir beş yıl daha kaybetme lüksümüz olmadığını düşünüyor, beş yılda on beş yıllık iş yapmamız gerektiğine inanıyorum”.

SAĞLAM: “YEREL GÖREVLİ TEŞKİLATIN ÜZERİNDE OLAMAZ”

İş adamı Fikret Sağlam da başvurusunu resmen yaptıktan sonra başvurunun Vakfıkebir ve ülke için hayırlı olması temennisinde bulunarak, ”AK Parti kuruluş manifestosuna yakışır bir şekilde çalışma yapmak, kazanmak ve AK Belediyecilik ile beraber çalışmayı kendine hedef edinip başarmayı amaçlıyorum. Seçilecek belediye başkanının mahareti ve marifeti ne olursa olsun,  her şeyden önce muhakkak ilçe teşkilatının emrinde olması gerekir. Hiçbir yerel görevli kendisini teşkilatın üzerinde düşünmemelidir” dedi. Sağlam konuşmasını şöyle devam etti: “Aday adayı olduğum zaman projem yoktu. Ancak şimdi beraber projelerimiz var. Ak Parti, belediyecilik anlayışında dünyaya örnek bir partidir. Bazı üniversitelerde bunların tez olarak işlendiğini biliyorum. Onun için bir ve beraber olmak vardır, ekip olmak vardır. Adaylık süreci içinde teşkilatın üzerine düşen görevi yapacağına inanıyorum. Özellikle mahalli idareler, belediye seçimleri sadece siyasi tercihlerin yapıldığı bir seçim değildir. İnsanlar yerel seçimlere siyasi gözle bakmadıkları için meclis üyelerini AK Parti’ye, belediye başkanlığını bağımsıza verebiliyor. Bu bağlamda mahalli idareciyi tayin ederken kriter sadece siyasi olmamalı. Bu insanlar yerel yöneticilerde sosyal ve kültürel ağırlık arıyor. Teşkilatın aday belirlerken teşkilat kriterlerini de düşüneceğini biliyorum”.

İSKENDEROĞLU: “VAKFIKEBİR’İN TARİHİ VE TALİHİ DEĞİŞECEK”

Alp ve Sağlam’ın başvuru dosyalarını tutanakla teslim alan AK Parti İlçe Başkanı Enver İskenderoğlu, “Bildiğiniz gibi Vakfıkebir tarihi bir ilçe. Şu anda Vakfıkebir’in tarihini ve talihini değiştirmek için burada bulunuyoruz. Vakfıkebir’de eksiklikler çok fazla. Bu eksikliklerin mücadelesini vermek için burada bulunuyoruz. Görev yaptığımız süre içerisinde başarılı hizmetlere, birçok ilklere imza attık, birçok yatırımları gerçekleştirdik ve takipçisi olduk. Bu başarılarımızı ilçe teşkilatımızla birlikte İnşallah aday adayları içinde seçeceğimiz adayımızla beraber 30 Mart 2014 seçimlerinden sonra yerele de yansıtacağız. AK Belediyeciliğini Vakfıkebir halkımıza ve Trabzon’da tüm ilçelere, Türkiye’de tüm illere tanıtacağız. Ne kadar aday adayımız olursa bu bizim güzelliğimizdir. Aramızda çekişme, küskünlük yok ve de olmayacak. Teşkilat olarak seçeceğimiz adayımız herkesin peşinden koşacağı bir aday olacak. Birlik ve beraberlik içinde Allah’ın izniyle hep beraber bu seçimi alacağız ve Başbakanımıza hediye edeceğiz. Vakfıkebir’i hizmetlerin en güzeliyle buluşturacağız” dedi. (Haber: Ziya Fidaye)

 Fotoğraflar için tıkla…
(Resmi büyütmek için açılan sayfada üzerine tıkla)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 04 Ekim 2013, 16:30 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar