ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
“Anlamayana Davul Zurna…”

muhammettas-anlamayana

Son zamanlarda yaptığım siyasi haberlerle ilgili olarak, bugüne kadar Beşikdüzü’nün sorunlarını takip etmeyi bırakın, umurunda bile olmayan bazı kişilerin siyasi yorum yapma sevdalarını hep birlikte okuyoruz.

Bazı istisnalar hariç, kimi ne dediğini bilmez halde belden aşağı yazılarla gereksiz yere şahsıma karşı yaptıkları sataşmalarla asla faydası olmadığına gönülden inandığım yorumlarına istemeden cevap vermek zorunda kaldım.

Amacım yanlış anlaşılmanın önüne geçmekti. Ancak gördüm ki, ne yazdığından kendinin bile haberi olmayan, başkalarının yazıp önüne koyduğu metinleri kendi duvarında bile okuyup yazarken, yanlış yazan sahte Beşikdüzü menfaatçilerine dedim ki,

“Yıllardır, hem internet hem de yazılı basında o kadar Beşikdüzü sorunlarını ele alan haberler yazdım.

Neden bunlara bir yorum yazmadınız da şimdi yaptığımız siyasi çalışmalar zorunuza gidince sataşmaya başladınız?

Seçim zamanı mı aklınız başınıza geldi?

Niye yıllardır sesiniz çıkmadı?

Seçimden önce acaba nerede, yaşıyordunuz?

Beşikdüzü ile yeni mi irtibata geçtiniz?

Bu tipleri 20 yıldır çok gördüm ben. Tüm meslektaşlarım şahittir. Bu insanlara herhangi bir sorunu gündeme taşımak isteyip “şu fotoğraf karesine sizde girer misiniz?” dediğimizde hep kaçanlardır. “Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın” misali hareket edenlerdir. Bunların bir faydası olamayacağı gibi, kendilerini sağduyulu halkımız iyi tanıdığından yorumlarına da itibar etmemişlerdir. Benim itibar ettiğimi düşünüyorsanız kesinlikle yanılmış olursunuz. Sabırlı ve seviyemi koruyarak, seçim zamanı adayların basın ile çalışma koşullarını tamamen iyi niyetle açıklamaya çalıştım. Ancak anlamayana davul zurna azmış.

Hele gazete okumayıp, sadece siyasi ideolojisini empoze etmeye çalışanlar, Allah aşkına hiç Muhammet TAŞ’ın yazdığı bir sorun haberini okudunuz mu?

“Hangi siyasi partiler hakkında neler yazmıştır” diye bilmeden sataşmayı, siyasi düşüncenizden dolayı marifet mi saydınız?

Her zaman dediğim gibi, mantık dışı yorumlarla değil, Beşikdüzü’nün menfaati doğrultusunda yorum yazında gerçekten Beşikdüzü’nü düşündüğünüzü anlayalım. Yoksa hepsini siliyorum dedim ve sildim. Çoğunun amacı belli. Sataşarak, çamur atarak, deşarj olmak. Yoksa Beşikdüzü’nün A köyünün sorunu hiç umurlarında bile değil. Asla taşın altına eline koymayanlardır bunlar. O manada onların yorumlarına izin vermiyorum. Aşırı siyasi yorum yazanlara bakıyorum hiçbiri bir siyasi partide siyaset yapmıyor. Onun için şahsi anlamda Beşikdüzü’nün sorunlarını tartışmaya yönelik sosyal medyayı kullandırmaya izin var. Kim olursa olsun.

Hele bazıları var ki, bülbül kesilmiş. Kendi arenasından çekildikten sonra seçim zamanını fırsat bulup ismini popüler halde gündemde tutmaya çalışanın amacı sadece başkalarının yazdığını paylaşıp güya kendi söylemiymiş gibi dikkat çekmek ve bundan haz duymak.

Her adaya eşit uzaklıktayız. Kaldı ki, seçim zamanı hepsine gereği kadar haber yaptık. Ancak daha sonra kendileri bizimle irtibata geçmek istemediler. Bu onların sorunudur. Hatta Beşikdüzü’nde çıkan 3 yerel gazete ve günlük gazete temsilcilikleri varken, başka yerlerle çalışmayı yeğlemişlerdir.

Bu noktada AK Parti adayının Trabzon’daki gazetelerle anlaşması sonrası bizimde işyerimizde diğer adaylara sunduğumuz seçim paketini kendisine sunduk. Anlaşıp çalışmaya başladık. Bu anlaşma için başka ilçelerde CHP-MHP ve yine AK Parti var. İşimizi en iyi şekilde ekibimle yapmaya çalışıyoruz. Adayların kendilerini basın yoluyla halka anlatmasının bir emeği ve bu emeğin de bir karşılığının olduğunu anlatmaya çalıştık.

Fakat bazıları alınan ücretleri gidip seçim malzemesi yapmış. Ne kadar ayıp etmişler.

Bu tabi onların kişiliklerini ortaya koymaktadır. Her emeğin bir karşılığı vardır.

 O zaman bende sorarım. “Sizde belediye başkanlığı maaşınızı almadan hadi hizmet verin bu halka.”

Aday olan kişiler deyin ki, “Ben başkan olunca bu halka bedava hizmet vereceğim.”

Sağduyulu halkımız gerçekten nasıl bir emek sarf ettiğimizi, isteyene de yapabileceğimizi çok iyi biliyorlar.

Hatta diyorlar ki,

“Madem bu er meydanında güreşe soyundular. Gereği ne ise yapsınlar. Bunları kafaya takmayın. Hiç cevap dahi yazmayın. Umursamayın.”diyorlar. Doğru. Ama bazıları adayların seçim zamanı medya ile nasıl çalışılacağını bilmelerine rağmen böyle davranmalarını onlara bugüne kadar verdiğimiz fedakarca hizmetlerimiz karşısında nankörlük yaptıklarını ifade etmek istiyorum. Çünkü biz parayla haber yapmıyoruz. Ama seçim zamanı adayın kişisel reklamı ücretli olur. Bu benim ya da meslektaşlarımın elinde olan bir durum değil. Haber yapılsa da ilgili gazeteler bunları yayınlamıyor.

Anlamak istemeyen zaten anlamayacaktır. Ama ben son güne kadar basın görevimi yapayım.

Anlayışlı kimseler, ne denilmek istendiğini anlarlar. Anlayışı kıt kimseler ise ne kadar açık söylense, ne kadar tekrarlansa yinede anlamazlar.

 Sağlıcakla kalın!…

1111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 27 Şubat 2014, 19:46 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Köşe Yazarları, Manşet, Medya, Siyaset, Son Dakika, Yazar 4, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar