VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Arapça Yarışmaları Vakfıkebir’de Yapıldı

arapca-yarismalari-2013

GÖRÜNTÜLER İÇİN TIKLA…

Trabzon imam hatip liseleri arası, 4. Arapça Bilgi ve Etkinlik İl Birinciliği Yarışmaları Vakfıkebir’de Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından, bu yıl dördüncüsü düzenlenen Arapça Bilgi ve Etkinlik yarışmalarının Trabzon İl birinciliği finali Vakfıkebir İlçesinde yapıldı.

Vakfıkebir Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nin ev sahipliğinde, Sabri Bahadır Kültür Merkezi’nde düzenlenen Arapça Bilgi ve Etkinlik yarışmasında Trabzon İl ve İlçelerinde bulunan imam hatip ve Anadolu İmam hatip liseleri, Arapça bilgi, Arapça şiir ve Arapça hitabet olmak üzere üç ayrı dalda yarıştılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, açılış konuşmasını yapan Vakfıkebir Anadolu İmam-Hatip Lisesi Müdürü Sezgin Özdin, yarışmaların Vakfıkebir İlçesinde yapılıyor olmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek emeği geçenlere teşekkür etti.

Ardından konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç ise, imam hatip liseleri arasında düzenlenen Arapça yarışmalarının, öğrencilerin öğrenim süreçleri içerisinde edindikleri bilgi ve becerilerini paylaşarak gelişimlerine katkı sağlamak amacına yönelik olduğunu belirtti. “Amacımız bu tip yarışmaların iyilikleri ve başarıları artırarak devam etmesidir” diyen Kırbaç, “Bu okullarımızın sadece niceliğinin (sayılarının) çoğalması değil niteliğinin de daha da gelişeceğine dair beklentilerimiz de her geçen gün artmaktadır. Bu noktada biz elimizden gelen gayreti gösterirken okullarımızdaki idareci ve öğretmen arkadaşlarımızın ve ailelerimizin de, çocuklarımızın daha başarılı olabilmesi için gayretlerinin artmasını bekleyeceğiz” şeklinde konuştu.

İlçe içinden ve dışından programa teşrif eden herkese, “Hoş geldiniz” dedikten sonra, İlçede böyle bir organizasyonun gerçekleşmesine imkân tanıyan İl Milli Eğitim Müdürü ve mesai arkadaşlarına teşekkür ederek konuşmasına başlayan İlçe Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy da konuşmasında, “İlçemizde düzenlenmekte olan sosyal faaliyet ve organizasyonların sayısı her geçen gün artmaktadır. Bunlar bizim için birer tecrübe ve aynı zamanda ilçemizin gelişimi için birer artıdır. Biz bu faaliyetlerin sayısının daha da artmasını arzu ediyoruz.  2013 yılı Milli Eğitim alanında yapılaşma konusunda da önemli bir yıl olacak. Bu sene yeni okul binalarımızın inşaatının temelinin atıldığını hep beraber göreceğiz. Bunun mutluluğunu yaşamaktayız ve bu aşamada katkıları olan Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüze huzurunuzda teşekkür etmek istiyorum. Bu organizasyonun en iyi şekilde tamamlanmasını temenni ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından yarışmalara geçildi. İlk olarak 12 okulun dörder öğrenci ile katıldıkları Arapça bilgi yarışması iki grup halinde ardarda yapıldıktan sonra her iki grubun birinci ve ikincilerinin katılımıyla il birinciliği final yarışması yapıldı. 15 sorunun sorulduğu Arapça bilgi yarışması sonunda Akçaabat Anadolu İmam Hatip Lisesi (Serap Gedikli, Zeynep Okşar, Nesibe Bayraktar, Reyhan Uçar) birinciliği elde ederken; Vakfıkebir Anadolu İmam Hatip Lisesi (Asiye Özdemir, Kadir Aksoy, Fatma Gel, Abdullah Ocak) ikinciliği, Of Anadolu İmam Hatip Lisesi (Ayşe Güven, Ahmet Öztürk, Ramazan Bayraktar, Ayşenur Demirci) de üçüncülüğü elde ettiler.

Birinci olan okul öğrencileri ve müdürüne ödülleri İlçe Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, İkinci olan okul öğrencileri ve müdürüne ödülleri Belediye Başkanı Hayri Birinci, üçüncü olan okul öğrencileri ve müdürüne ise ödülleri İl Milli Eğitim şube müdürü Zekeriya Taşan tarafından verildi.

 Verilen aranın ardından yarışmaların öğleden sonraki bölümünde, Arapça şiir ve Arapça hitabet dalında il birinciliği yarışmalarına geçildi. 8 okulun katıldığı Arapça şiir yarışması sonunda birinciliği Trabzon Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Enbiya Özdemir, ikinciliği Çaykara İmam Hatip Lisesi öğrencisi Sümeyye Bulut, üçüncülüğü ise Of Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Şeyma Şenocak elde etti.

Son olarak İl birinciliği Arapça hitabet dalında dört okul yarıştı. Yarışma sonunda Vakfıkebir Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nden Nurullah Kızkaban birinciliği, Akçaabat Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nden Abdurrahim Şen ikinciliği ve Arsin Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nden de Enes Kara üçüncülüğü elde ettiler.

Yarışmalar sonunda Arapça şiir dalında birinci olan öğrenci ve okul müdürüne ödülünü İl Milli Eğitim şube müdürü Mehmet Arslan, ikinci olan öğrenci ve okul müdürüne Jüri Başkanı Yard. Doç. Dr. Hanefi Şahin, üçüncü olan öğrenci ve okul müdürüne ise ödüllerini Trabzon Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Muhittin Sarıkurt verirken; Arapça hitabet dalında birinci olan öğrenci ve okul müdürüne ödülünü İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahin Işık, ikinci olan öğrenci ve okul müdürüne Trabzon İmam Hatip Lisesi Kalkındırma Derneği Başkanı Mustafa Öztaş, üçüncü olan öğrenci ve okul müdürüne ödüllerini ise Akçaabat Anadolu İmam-Hatip Lisesi müdürü Alaattin Durna verdi.

Vakfıkebir Anadolu İmam-Hatip Lisesi Müdürü Sezgin Özdin tarafından da ayrıca Jüri Başkanı ve üyelerine belge takdim edildi.

Trabzon İmam Hatip Liseleri Arası Arapça Bilgi ve Etkinlik yarışmalarında İl birinciliğini elde eden öğrenciler Nisan ayı içerisinde Çorum’da bölge birinciliği için yarışacaklar.

Sunuculuğunu Vakfıkebir Anadolu İmam-Hatip Lisesi müdür yardımcısı Cevat Şal’ın yaptığı yarışma programının jüri başkanlığını KTÜ İlahiyat Fakültesi’nden Yard. Doç. Dr. Hanefi Şahin, jüri üyeliklerini ise yine aynı Fakülteden Yard. Doç. Dr. Mahmut Nawafleh, Öğretim Görevlileri Süleyman Gür ve Nemci Sarı yaptılar.

Programa, Vakfıkebir Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Belediye Başkanı Hayri Birinci, İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, İl Milli Eğitim şube müdürü Zekeriya Taşan ve Mehmet Arslan,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahin Işık, okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldılar.

GÖRÜNTÜLER İÇİN TIKLA…

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 06 Nisan 2013, 23:52 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Kültür Sanat, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Video Galerisi, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar