MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” - DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI - 10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ - İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR -
ARITAN VEDA ETTİ

alper aritan1

Video görüntüler için tıklayınız…

ARITAN VEDA ETTİ

Vakfıkebir Cumhuriyet Başsavcısı Alper Arıtan’ın Edirne İli Keşan İlçesi Cumhuriyet Başsavcılığına atanması münasebetiyle Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta tarafından onuruna bir iftar yemeği  düzenlendi.

alper aritan3

Başsavcı Alper Arıtan onuruna Yalıköy Yakamoz Tesisleri’nde düzenlenen iftar yemeğine Çevre İlçelerin kaymakamları ve belediye başkanları, hakim ve savcılar, Vakfıkebir İlçe Başkanı Enver İskenderoğlu, belediye meclis üyeleri, Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, bürokratlar, daire amirleri ile çok sayıda esnaf katıldı.

alper aritan4

BALTA: “ÜZÜNTÜ VE MUTLULUĞU BİRLİKTE YAŞIYORUZ”

Hoş sohbetler ve duygulu anların da yaşandığı iftar yemeğinde bir konuşma yapan Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, “Gerçekten çok mükemmel bir bürokratımızı daha yolcu ediyoruz. Aslında O’nu yolcu etmiyoruz. Sayın Başsavcımız Vakfıkebir’i her zaman çok sevdiğini ifade ediyordu, buna şahidiz. Gerçekten Vakfıkebir’i çok sevdi. Biz de O’nu çok sevdik. Kendilerinden ayrılmanın üzüntüsü içersindeyiz, ama daha üst bir göreve göndermenin de mutluluğunu yaşıyoruz. Vakfıkebir’den bir bürokratı bir üst görevlere gönderdiğimiz zaman bundan gerçekten mutlu oluyoruz ve Vakfıkebir’den her giden bürokratımız mutlaka bir kademe üste gidiyor. Bu ilçemizin de aynı zamanda bir övünç kaynağı. Sadece fiziki olarak aramızdan ayrılıyor. Manevi olarak her zaman bizimle birlikte olacak ve inanıyorum ki; Vakfıkebir’in bir gönül elçisi olarak bizden daha çok savunucusu olacak. Her fırsatta, en kısa zamanda döneceğim diyor. Vakfıkebir olmasa da Trabzon’a mutlaka döneceğini söylüyor. Bizler de dönmesi için elimizden gelen bütün  gayreti sarf edeceğiz. Elbet de izin veya tatillerinde kendileriyle mutlaka görüşeceğiz. Zaten hemşehrimiz ve sevdiğimiz bir bürokrat kardeşimiz. Yeni görevinde kendisine başarılar diliyorum. Ailesiyle, eşiyle, çoluk çocuğu ile birlikte mutlu bir yaşam sürmesini temenni ediyorum” dedi.

MALĞAÇ: “EN BÜYÜK KAZANIMIMIZ ALNIMIZIN AKIDIR”

Vakfıkebir Kaymakamı Yıldıray Malğaç ise yaptığı konuşmada, “Devlet görev verir, gideriz. O verilen görev kapsamında elimiizden geldiği kadar kanunlar çerçevesinde görevimizi en güzel şekilde yapmaya çalışırız ve yine devletimizin layık gördüğü bir başka görev yerine de gideriz; orada da görevimizi en iyi şekilde yapmaya çalışırız. En büyük kazanımımız alnımızın akıdır, buralarda kazandığımız dostluklardır. Başsavcımız burada görev yaptığı süre içinde çok iyi izler bıraktı, çok fazla dost kazandı. Kendisinden bizler memnunuz. Bölgeye hizmet etmesi açısından da tüm bölgemizde sevilen bir şahsiyet. Kazanımları ve tecrübesi ile de bir üst dereceye atandı. Uzak bir yere gidiyor ama gönlümüze yakın. Kendisini seviyoruz. Ailesiyle birlikte kendisine ömür boyu mutluluklar, yeni görevinde başarılar diliyoruz. Allah utandırmasın, üstlendiği görevi hakkıyla yapmayı nasip etsin. Başının ağrımamasını temenni ediyoruz” şeklinde konuştu.

ARITAN: “BAŞARININ TADINI ÇIKARAMADIM”

Başsavcı Alper Arıtan da onuruna verilen yemekte yaptığı konuşmada, Göreve Bingöl’de başladığını ve Tonya İlçesi’ne isteyerek geldiğinin altını çizdi. Arıtan, “Ben aslen Vakfıkebir Caferli Köyü’ndenim. Bilerek ve isteyerek Vakfıkebir’e geldim. Dört yıldır burada görev yapıyorum. Aslında iki yılım daha var ancak aniden çıkan tayin sonucu Edirne’ye atandım. Dört yıl boyunca bölge için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Bazı sorunlar vardı, bunları giderdik. Eksik bazı şeyler kaldı ama elimizden bu kadarı geldi. Çok üzüntülüyüm, bunu herkes biliyor. Özellikle hakim abilerim şahitler. Yaptığım iyi şeylerin tadını çıkaramadığım için üzülüyorum. Bu yüzden söylüyorum, mutlaka geri döneceğim. Ya on ay, ya da iki yıl sonra buraya mutlaka geri dönmeye çalışacağım. Bu topluluğa bakınca doğru işler yaptığımı anlıyorum. Hakkınızı helal ediniz. Belki istemeden kalplerinizi kırmış olabilirim. Keşan’da bir kardeşiniz var. Sizleri yeni evime de bekliyorum. Beni orada yalnız bırakmayın. Mutlaka arayın, sorun. Hepiniz gönlümdesiniz” dedi.

VİDEO

alper aritan2

 

Haber: Ziya FİDAYE

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 20 Haziran 2016, 14:24 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Video Galerisi, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR”

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR...

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Yalıköy... [Devamı]
DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİR...

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
Popüler Haberler


MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR”

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR...

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Yalıköy Mahallesi Merkez Camii’nde Yaptığı... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar