DİN GÖREVLİLERİNE YAZ KUR’AN KURSLARI ÖNCESİ SEMİNER VERİLDİ - YAZ KUR’AN KURSLARI 25 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR - ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ BAHATTİN BAŞTAN SONSUZLUĞA UĞURLANDI - TRABZON 2018 YILI YAYLA ŞENLİKLERİ TAKVİMİ - MAHALLE MEZARLIĞINDA ARİFE GÜNÜ PROGRAMI DÜZENLENDİ -
ARSİN’DE TOPLU AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

arsin

ARSİN’DE TOPLU AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Arsin’de beş ayrı yatırımın resmi açılış töreninde konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, “Trabzon’a ikinci devlet üniversitesini ve şehir hastanesini kazandıracağız, Arsin yatırım adasını da yapacağız” dedi. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu da konuşmasında, “Bu hükümet yatırım adasını da yapar, Santa tarihi kentini de ayağa kaldırır” şeklinde konuştu.

Trabzon’un Arsin ilçesinde yapımı tamamlanan; Arsin Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi, Arsin Anadolu İmam Hatip Lisesi 100 Yataklı Pansiyonu, Arsin Organize Sanayi Bölgesi Atık Su Arıtma Tesisi, Arsin Belediyesi Araç Parkı Modernizasyonu ve Arsin MOBESE Sistemi bugün düzenlenen törenle hizmete girdi.

Arsin Organize Sanayi Bölgesi içerisinde bulunan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’nin bahçesinde gerçekleştirilen açılış töreninde; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, AK Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar, KTÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal, AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, Arsin Belediye Başkanı Dr. Erdem Şen, ilçe belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve çok sayıda vatandaş hazır bulundu.

SOYLU: İKİNCİ ÜNİVERSİTE VE ŞEHİR HASTANESİ GELİYOR

Törende katılımcılara seslenen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon’a yeni yatırım müjdeleri verdi. Türkiye için sürdürdükleri çok ciddi çalışmaların yanında Trabzon’a verdikleri tüm sözleri yerine getirmek için gece gündüz gayret içinde olduklarını ifade eden Soylu, “Çok yakında çok önemli gelişmeler olacak. Bu şehre ikinci devlet üniversitemizi kazandıracağımıza söz verdik. İşte KTÜ rektörümüz burada. Çok yakında bu sözümüzü hayata geçirmiş olacağız. Trabzon’umuza ‘şehir hastanesi yapacağız’ dedik. Bunun içinde çok ciddi çalışmalar yaptık, çok güzel bir eser ortaya çıkacak. Trabzon kısa sürede şehir hastanesine kavuşacak. Ve Trabzon’umuza, Arsin’imize yatırım adasını kuracağız” diye konuştu.

ÖZ: ÜLKEMİZİN EN GÜVENLİ ŞEHİRLERİNDEN BİRİ TRABZON

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz ise konuşmasında Trabzon’un Türkiye’nin en güvenli şehirlerinden biri olduğuna değindi. Öz, “Trabzon’da bütün alanlarda çok önemli yatırımlar gerçekleştiriyoruz. 2015 yılında 1,5 milyar liralık yatırıma imza attık. Bütün alanlarda önemli yatırımlarımız var… Arsin OSB 5 bin kişiye istihdam imkanı sağlıyor, buradan 500 milyon dolarlık ihracat yapılıyor. İşadamlarımızı tebrik ediyoruz. Arsin’imizde MOBESE sistemini hizmete açıyoruz.  Trabzon ilçeleri ve insanları ile huzurlu bir şehir. Türkiye’de en sakin, en huzurlu 3-4 şehrinden biri Trabzon’dur. Biz bunu sürdürmeye kararlıyız.  Yatırımların hayata geçmesinde emeği olan herkese teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

GÜMRÜKÇÜOĞLU: HİZMET KERVANININ SADECE BİR BÖLÜMÜ

Arsin’de yapımı tamamlanan yatırımların resmi açılış töreninde katılımcılara seslenen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, açılışı yapılan eserlerin hükümetin başlattığı büyük hizmet kervanının Arsin’deki sadece bir bölümü olduğunu ifade etti.

GÜMRÜKÇÜOĞLU: BİRLİK OLURSAK YAPAMAYACAĞIMIZ İŞ YOK

Başkan Gümrükçüoğlu, “Yeter ki birliğimizi beraberliğimizi müdafaa edelim, yeter ki şer güçlerinin vatan hainleriyle birlikte ortaya koymak istediği bölücülüğün karşısında tek yürek olalım. Allah’ın (c.c.) izniyle başaramayacağımız hiçbir şey olmadığını görüyoruz…  Bu hükümet, Sayın Bakanım, yatırım adasını da yapar, çok fabrikadan daha üstün olabilecek olan Santa tarihi kentini de ayağa kaldırır Allah’ın izniyle. Bu, Arsin’imizi hak ettiği yere getirecektir. Bugün açılışını yaptığımız Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’nin yapımını başlatan Sayın Bakanımız Erdoğan Bayraktar’a, tamamlamak için yoğun gayret gösteren Sayın Bakanımız Süleyman Soylu’ya şükranlarımızı sunuyorum… Trabzon öncü şehir dedik. Almanya’nın Dortmund kentinde büyük bir etkinliğe imza attık, Sayın Bakanımız çok büyük destek verdiler. Kendilerine ve milletvekillerimize Trabzon adına teşekkür ediyorum. Sayın Bakanımızın himayeleri olmasaydı biz bu etkinliklerden vazgeçmek durumunda kalacaktık” diye konuştu.

GÜMRÜKÇÜOĞLU: SINAV SÜRESİNCE LÜTFEN SESSİZ OLALIM

13 Mart Pazar günü yapılacak olan üniversite sınavı için belediye otobüslerinin ücretsiz taşımacılık yapacağını kaydeden Gümrükçüoğlu, bu konuda vatandaşlara da uyarılarda bulundu. Başkan Gümrükçüoğlu sözlerini özetle şu şekilde tamamladı: “Bu Pazar üniversite sınavı var. Trabzon Büyükşehir Belediyesi tüm otobüsleri ile birlikte anne babaları, öğrencileri ve sınav görevlilerini ücretsiz olarak sınav merkezlerine taşıyacaktır, sınav sonrasında da yine ücretsiz olarak evlerine taşıyacaktır. Ayrıca tüm okullarımızın yanına ilanlarımızı astık. Herkesin öğrencilerimiz için sınav süresince sakinlikle, kornaya basmadan birkaç saat geçirmelerini rica ediyoruz.”

Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Koray Turan da konuşmasında yatırımlar için yetkililere teşekkür etti.

ŞEN: BORÇLARIMIZI ORHAN AĞABEYİMİZE DEVRETTİK

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Arsin Belediye Başkanı Dr. Erdem Şen ise Arsin’de toplam maliyeti 10 milyon TL’yi aşan beş ayrı yatırımın açılışını gerçekleştirdiklerini kaydederken, “Büyükşehir yasasıyla borçlarımızı Büyükşehir Belediye Başkanımız Orhan ağabeye devrettik biz şimdi belediyemize 6 yeni iş makinesi aldık. Bu yatırımlar için emek veren herkese ilçem adına şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

arsin1

arsin2

arsin5

arsin4

arsin3

arsin

Benzer Haberler:

Başkan istedi Bakan verdi
Başkan istedi Bakan verdi
YAZ AYLARINDA SUSUZ MAHALLE OLMAYACAK
YAZ AYLARINDA SUSUZ MAHALLE OLMAYACAK
MEYDANLARI TERK ETMEYECEĞİZ
MEYDANLARI TERK ETMEYECEĞİZ
HABER BİLGİLERİ
Bu haber 12 Mart 2016, 21:28 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kültür Sanat, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 203 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
DİN GÖREVLİLERİNE YAZ KUR’AN KURSLARI ÖNCESİ SEMİNER VERİLDİ

DİN GÖREVLİLERİNE YAZ KUR’AN KURSLARI ÖN...

DİN GÖREVLİLERİNE YAZ KUR’AN KURSLARI ÖNCESİ SEMİNER VERİLDİ Vakfıkebir’de, “2018... [Devamı]
YAZ KUR’AN KURSLARI 25 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR

YAZ KUR’AN KURSLARI 25 HAZİRAN’DA ...

YAZ KUR’AN KURSLARI 25 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR Yaz Kur’an kursları 25 Haziran 2018 Pazartesi... [Devamı]
ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ BAHATTİN BAŞTAN SONSUZLUĞA UĞURLANDI

ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ BAHATTİN BAŞTAN SONSUZ...

ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ BAHATTİN BAŞTAN SONSUZLUĞA UĞURLANDI Şehit Uzman Çavuş Bahattin Baştan,... [Devamı]
TRABZON 2018 YILI YAYLA  ŞENLİKLERİ TAKVİMİ

TRABZON 2018 YILI YAYLA ŞENLİKLERİ TAKV...

TRABZON 2018 YILI YAYLA ŞENLİKLERİ TAKVİMİ 1- Hıdırellez Bahar Bayramı Acısu/Şalpazarı-Trabzon... [Devamı]
MAHALLE MEZARLIĞINDA ARİFE GÜNÜ PROGRAMI DÜZENLENDİ

MAHALLE MEZARLIĞINDA ARİFE GÜNÜ PROGRAMI...

MAHALLE MEZARLIĞINDA ARİFE GÜNÜ PROGRAMI DÜZENLENDİ Vakfıkebir İlçesi Körez Mahallesi Mezarlığı’nda... [Devamı]
BEŞİKDÜZÜ’NDEKİ TELEFERİK BAYRAMDA AÇILIYOR

BEŞİKDÜZÜ’NDEKİ TELEFERİK BAYRAMDA...

BEŞİKDÜZÜ’NDEKİ TELEFERİK BAYRAMDA AÇILIYOR İki kabinli teleferik Ramazan Bayramı’nda... [Devamı]
GÖRME ENGELLİ HANİFE KALAYCI’YA TEMEL DİNİ BİLGİLER KİTABI HEDİYE EDİLDİ

GÖRME ENGELLİ HANİFE KALAYCI’YA TE...

GÖRME ENGELLİ HANİFE KALAYCI’YA TEMEL DİNİ BİLGİLER KİTABI HEDİYE EDİLDİ Beşikdüzü... [Devamı]
Popüler Haberler


TRABZON 2018 YILI YAYLA  ŞENLİKLERİ TAKVİMİ

TRABZON 2018 YILI YAYLA ŞENLİKLERİ TAKV...

TRABZON 2018 YILI YAYLA ŞENLİKLERİ TAKVİMİ 1- Hıdırellez Bahar Bayramı Acısu/Şalpazarı-Trabzon Mayıs ayının ilk Pazar Günü 2 – Şalpazarı... [Devamı]
ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ BAHATTİN BAŞTAN SONSUZLUĞA UĞURLANDI

ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ BAHATTİN BAŞTAN SONSUZ...

ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ BAHATTİN BAŞTAN SONSUZLUĞA UĞURLANDI Şehit Uzman Çavuş Bahattin Baştan, Trabzon’un Düzköy ilçesinde sonsuzluğa... [Devamı]
YAZ KUR’AN KURSLARI 25 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR

YAZ KUR’AN KURSLARI 25 HAZİRAN’DA ...

YAZ KUR’AN KURSLARI 25 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR Yaz Kur’an kursları 25 Haziran 2018 Pazartesi günü ders başı yapacak. Okulların tatile... [Devamı]
DİN GÖREVLİLERİNE YAZ KUR’AN KURSLARI ÖNCESİ SEMİNER VERİLDİ

DİN GÖREVLİLERİNE YAZ KUR’AN KURSLARI ÖN...

DİN GÖREVLİLERİNE YAZ KUR’AN KURSLARI ÖNCESİ SEMİNER VERİLDİ Vakfıkebir’de, “2018 Yılı Yaz Kur’an Kursu Öğreticileri Hizmet... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar