ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
Asrın Tabuları Kanca’da Şiirle Yıkıldı

kanca1

ASRIN TABULARI KANCA’DA ŞİİRLE YIKILDI

Şair Cevat Varlı ve Şair Yunus Çetiner tarafından KTÜ Sürmene Abdullah Kanca Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenen Şiir Dinletisi, Söyleşi ve İmza Günü Programına öğrenciler büyük ilgi gösterdi.

Sunuculuğunu MYO Öğretim Görevlisi Bölüm Başkanı Orhan Nazım Aksu’nun yaptığı programa, Of Belediye Başkanı Salim Sarıalioğlu, MYO Müdürü Doç. Dr. Hamdullah Çuvalcı, Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, KTÜ Sürmene Deniz Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Yrd. Doç. Dr. İsmail Altın, MYO Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Cahit Soysal, MYO Sekreteri Ali Rıza Köroğlu, MYO akademik ve idari personeli, Of ve Sürmene’den çok sayıda misafir ile öğrenciler katıldı.

kanca2

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, MYO Müdürü Doç. Dr. Hamdullah Çuvalcı yaptığı açılış konuşmasında,  “Yüksekokul olarak genç, dinamik ve gelişime açık akademik kadrosu ile öğrencilerimizi sanayinin ihtiyaç duyduğu bilgi ve beceri ile donatmayı kendimize şiar edinmiş bulunmaktayız. Bunun yanında KANCA firmasının vermiş olduğu burslar, staj imkânları ve teknik gezi faaliyetleri ile okulumuza yapmakta oldukları her türlü makine teçhizat yardımı okulumuz için çok önemli artılardandır. Öğrencilerimizin araştırıcı ve analitik düşünebilen, kendine güvenen ve kültürel donanımlı, toplumsal etik bilince ve sorumluluğa sahip genç bireyler olarak toplumda yer almaları en büyük arzumuzdur. Bu nedenle öğrencilerimize mesleki ve teknik bilgilerini en üst seviyede vermeye devam ederken, sosyal ve kültürel konularda da kendilerini geliştirmeleri ve duyarlı olmaları için çaba sarf etmekteyiz. Meslek Yüksekokulumuzda her ay düzenli olarak düzenlediğimiz sosyal etkinlikler kapsamında, Şair Cevat Varlı ve Şair Yunus Çetiner’i sizlerle buluşturmaktan mutluluk duymaktayım.”dedi.

MYO Müdürü Doç. Dr. Hamdullah Çuvalcı’nın açılış konuşmasının ardından şairlerin özgeçmişleri okundu ve sahneye şairler Cevat Varlı ve Yunus Çetiner davet edildi.

Şair Cevat Varlı; Medeniyet Varisleri, Maveralı İki Edip, Kayıp Kentin Mermer Sütunları, Mahtandoz Kanlı Duvak ve Sayfalar Dolusu Kül isimli şiir kitaplarından şiirler seslendirdi. Şair Cevat Varlı sunumunda; “Aslında şiir hayal kurdurmaz,  gerçeği de göstermez. Okuyucuya belli aralıklarla mesajlar verir, yorumu size bırakır. Okuyucular da o mesajlardan kendilerine pay çıkartır. Herkes yazar olabilir, fakat herkes şair olamaz. Kazanan her zaman şairler olmuştur.” Dedi. Varlı, şiir dinletileri ve söyleşi programlarının yanı sıra, şiir yazmaya meraklı olanlara da yardımcı olmaya çalıştıklarını ifade etti.

Şair Yunus Çetiner ise, Aşk Ambargosu, Süveyda ve Mavinin Külleri isimli şiir kitaplarından şiirler seslendirdi. Şair Yunus Çetiner’in babam şiirini okuduğu sırada salonda duygulu anların yaşanması dikkat çekti.

Öğrenciler ve programa katılan diğer misafirler tarafından ilgi ile takip edilen şiir dinletisi ve söyleşi programı sonunda, Şair Cevat Varlı’ya MYO Müdürü Doç Dr. Hamdullah Çuvalcı tarafından, Şair Yunus Çetiner’e ise Deniz Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Yrd. Doç Dr. İsmail Altın tarafından plaket verildi. Salon programı sonunda, şairler Cevat Varlı ve Yunus Çetiner imza günü programına katılarak, sevenlerine imzalı kitaplarını verdiler. Öğrenciler şairleri Meslek Yüksekokullarında görmekten çok mutlu olduklarını ifade ederek, kendilerine her türlü akademik ve sosyal etkinlik desteği sunan Meslek Yüksekokulu Müdürü başta olmak üzere, MYO yönetimine ve öğretim elemanlarına teşekkür ettiler.

Program, şairler ile birlikte toplu fotoğraf çekilmesi ile sona erdi.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 23 Nisan 2015, 21:08 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Kültür Sanat, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar