MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” - DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI - 10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ - İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR -
AVA GİDERKEN AVLANDILAR!

Diğer Yazıları İçin Tıklayınız…

Ava Giderken Avlandılar!

Dünyanın gözünün içine baka baka yalan söylüyorsunuz! Bir gün başka yalan, diğer gün başka tezgâh! Çok ayıp çok! Ama görülmektedir ki, ayıp duygusu ölmüş, yüz kızarma diye bir şey kalmamış! Dünyayı çocuk mu sanıyorsunuz?

Devlet ciddiyeti, güvenirliği ve saygınlığı diye bir kavram vardır; siz sadece bir gazeteciyi değil, gazeteci ile birlikte bunları da öldürdünüz!

Tezgâhladıklarınızı ve çevirdiğiniz dümenleri herkesin bildiğini siz de biliyorsunuz. Ama buna rağmen dünyayı aptal yerine koyarak yalan söylemeye devam ediyorsunuz. Pes doğrusu; bu ne pişkinlik, bu ne saygısızlık? Adamın dublörünü bile önceden hazırlamışsınız; hâlâ habersizmiş numaraları yapıyorsunuz!

KAŞIKÇI tiyatrosundan söz ediyorum. Adamlar altı ay öncesinden oyunu yazmaya başlamışlar; Veliahtı Amerika’da lüks otellerde haftalarca ağırlamışlar; Basından öğrendiğimiz kadarıyla CIA ve Trump’un Evangelist damadı, tehlikeli insanlar listesini Veliahtın cebine koymuşlar; Amerika dönüşü riskli buldukları, muhalifleri tutuklatmışlar; hâlâ o listenin tasfiyesini devam ettiriyorlar!

Mevcut Suudi Kıralı ABD ve İsrail ile dayanışma içinde. Bu nedenle, Ortadoğu’daki büyük İsrail’in kurulması için yürütülen kirli savaşların, hatta PYD-PKK’nın finansörü. Öte yandan Amerika’nın mali destekçisi ve petrol istasyonu.Bu nedenle İsrail açısından iktidarda kalmayı sürdürmesi gerekmektedir.

Kaşıkçı, “Ben muhalif değilim, gazeteciyim.” Derken muhalif olmanın bedelinin ölüm olduğunu biliyordu. Buna rağmen öldürülmekten kurtulamadı. Çünkü Ortadoğu’da yürütülen operasyonları; Yemen, Suriye vb. yerlerdeki Suudi Politikalarını, dolayısıyla İsrail ve ABD politikalarını gazeteci olarak eleştirmeyi sürdürdü.

Nasıl öldürüldü? Sorusuna verilen cevapların komikliği bir yana, “nerede olduğunu bilmiyoruz, şöyle olabilir, hayır öyle değil böyle miydi acaba!?” gibi insanı deliye çeviren geveleme cevaplarla bütün dünya ile alay etmektedirler.

“Yaptırımlar ağır olacak; yok hayır hafif olacak; Arabistan’dan vazgeçemeyiz, aslında kral ve veliaht iyi adamdır; biraz yaptırım uygularız ama silah anlaşmasını sürdüreceğiz!” şeklindeki Trump’un beyanatları, dünya ile resmen dalga geçmektir.

Bırakın eveleyip gevelemeyi; bir insan öldürüldü! Bu öldürme Arabistan Konsolosluğu’nda oldu. Türkiye’nin Dünya’daki imajını kötülemek ve Arabistan ile ilişkilerin gerginlik düzeyini yükseltmek için özellikle Türkiye seçildi. Bir taşla iki kuş vuracaklardı! Tam tersi oldu. Çünkü Türkiye bütün oyunları bozdu!

Bu planın arkasında hangi ülkenin olduğunu, uygulamasında hangi ülkenin rol oynadığını, cellatların hangi ülkeden olduğunu Türkiye sayesinde dünyada bilmeyen kalmadı.

Teşekkürler Türkiye!   “Ava giderken avlanmak”  işte buna denir!

Abdullah Gülay
Eğitimci – Yazar
gulayabdul@hotmail.com

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 26 Ekim 2018, 22:02 tarihinde Dünya, Flash Haberler, Genel, Gündem, Köşe Yazarları, Küçük Manşetler, Manşet, Medya, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yazar 3, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR”

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR...

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Yalıköy... [Devamı]
DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİR...

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar