VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Bakan Yardımcısı Muhammet Balta Vakfıkebir Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne bağışlanan servis aracının teslim törenine katıldı.

imamhatiplisesi-arac1

Fotoğraflar için tıklayınız!
(Resmi büyütmek için açılan sayfada resmin üzerine tıkla)

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta Vakfıkebir Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne bağışlanan servis aracının teslim törenine katıldı.

Vakfıkebirli iş adamı ve sanayici Ahmet Paşa Sağlam tarafından, Vakfıkebir Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne bağışlanan servis aracının anahtarı, okul bahçesinde düzenlenen törenle Okul Müdürü Sezgin Özdin’e teslim edildi.

Servis aracının devir teslim töreni sırasında kurban kesilerek dualar okundu. Törende konuşan Okul Müdürü Sezgin Özdin, bağışlanan araç sayesinde çok daha güzel ve hayırlı işler yapacaklarına inandığını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Törene katılan Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta, hayırlı işlere imza attıklarını belirterek, “Başbakanımızın sayesinde ülkemiz her alanda güzel çalışmalar yaptı. İmam hatipliyim demeye korkan ve çekinen bu memleketin evlatları, diğer öğrenciler gibi hür bir şekilde eğitim öğretime devam ediyorlar. Son on yılda ülkemizde çok iyi işler yapıldı ve insanlar birbirleri ile daha çok kaynaştı. Demek ki burada yaşayan insanlar potansiyel suçlu ve suç örgütü mensubu değil. Vatanına ve ülkesine hizmet eden insanlar. Bizler de eğitimin her safhasında hükümet olarak destek veriyoruz. Bu bağlamda imam hatip okullarının güçlenmesi, buradaki öğrencilerin sayısının artması hepimizin ortak düşüncesi ve temennisidir.” dedi.

“GÜVEN DUYULAN ÜLKE OLDUK”

Bakan Yardımcısı Balta, Türkiye’nin artık her alanda güven duyulan ülke haline geldiğini, 76 milyonun çok daha güçlü olduğunu belirtti. Balta, şöyle dedi: “Güvenilen lideriyle, başbakanıyla, cumhurbaşkanıyla ve hükümetiyle ne yaptığını bilen, güven duyulan bir ülke. İş adamları Türkiye’de yatırım yapmaya çalışıyorlar, birbirleriyle yarışıyorlar. Türkiye artık yatırım cenneti oldu. Eğer kendi içinizde güvenli olursanız, kendi içinizde barışık olursanız, kendi içinizde demokratik hak ve özgürlükler en üst seviyede olursa dışarıdan gelen insanlar da rahat ve huzurlu olurlar. Şu anda üzerinde uğraştığımız en büyük sıkıntılardan biri Doğu ve Güneydoğu Anadolu meselesi. Bu kardeşlik projesini inşallah hayırlı bir şekilde neticelenip ülkemiz çok daha ileriye gidecektir. Burada yaşayan insanlarımızla, özellikle vatan, millet, bayrak sevgisi en üst düzeyde ve homojen yapıda olan bu insanlarımızın da devletine, başbakanına, hükümetine güvenmesi, güven duyması ve destek vermesi lazım. Bu olaylar ancak böyle başarıya ulaşır. Prokovatif eylemlere karşı buradaki insanlarımızın da sağduyulu bir şekilde olaylara yaklaşması lazım. Eğer ülkenin başbakanı bir hedef göstermişse bu hedef doğrultusunda insanların kenetlenmesi lazım.”

Fotoğraflar için tıklayınız!
(Resmi büyütmek için açılan sayfada resmin üzerine tıkla)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 27 Şubat 2013, 20:57 tarihinde Eğitim, Ekonomi, Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Resim Galerisi, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar