VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Bakan yardımcısından 30 kamyon asfalt istedi

asvalt istedi1

Vakfıkebir İlçesi’ndeki bayramlaşma töreni sırasında Belediye Başkanı Hayri Birinci, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta’dan 30 kamyon asfalt istedi.

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta’nın da katıldığı Vakfıkebir Öğretmenevi’ndeki bayramlaşma töreni sırasında ilçeye bağlı mahalle yollarının içler acısı olduğunu iddia eden Vakfıkebir Bağımsız Belediye Başkanı Hayri Birinci, Balta’dan 30 kamyon asfalt talebinde bulundu.

“HÜKÜMETE MUHALEFET ETME ŞANSIMIZ YOK”

Birinci, “Belediye başkanı olarak son zamanlarda birçok sıkıntılarımız oldu. Mahalle yollarımız, diğer yollarımız ve bazı yatırımlar büyük sıkıntı içersinde. Bu yollardan su boruları geçti. Yol oturdu, bilahare yapmak durumundayız. Ben Bakanımdan istiyorum. Babamın yerini satıp da yol veya başka bir şey yapma şansımız da yok. Bu sıkıntıları nasıl aşarızdan hareketle meclise bazı konular getirdik, ancak arkadaşlar bunları değerlendirmedi. Bakanımız bu ilçeye sahip çıkmak zorundadır” dedi. Önümüzdeki yerel seçimlerde bir partiden de aday olabileceğinin altını çizen Birinci, “Seçime partiden de gireriz. Sonuçta parti kimsenin malı değil. Hepimizin partisidir. AK Parti’nin belediyemizde 9 tane meclis üyesi vardır. Ben de bağımsız belediye başkanıyım. Hizmetler aksamasın. Hizmetler aksarsa bu ilçe bundan zarar görür. Bakanımızın huzurunda bunları açıklamak zorundayım. Tabii bu bir ekip işidir. Hükümete muhalefet etme şansımız da yok. Birbirini kırarak değil, şu ilçeye hizmetleri nasıl akıtırız, bu hizmetleri ne şekilde sağlarızın peşinde olmalıyız. Güzel yatırımlar var. Bunu hükümet yapıyor, biz yapmıyoruz. Ama şimdi huzurlarınızda Bakanımdan 30 kamyon asfalt istiyorum. Verirse de sağ olsun, vermezse de sağ olsun. Herkese de şunu söyleriz: Başkan 30 istedi, o 50 gönderdi deriz. Bunu huzurlarınızda istiyorum. Yeterki mahalle yolları yapılsın” şeklinde konuştu.

Bayramların birlik ve beraberliğin vesilesi, büyüklerin küçüklere, küçüklerin büyüklere sevgi ve saygı gösterdiği, kardeşliğin ve birlikteliğin en üst noktaya ulaştığı günler olduğuna dikkat çeken İlçe Kaymakamı Sedat sırrı Arısoy da, “Seçim sürecine girdiğimiz şu günlerde tüm bunların kardeşlik, barış ve hizmete yönelik olması en büyük temennimizdir. Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

BALTA: “HİZMETLERİ ENGELLEYENLER VATAN HAİNİDİR”

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta ise, katılımcıların bayramlarını kutlama dilekleriyle başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü: “Özellikle ülkemizdeki birlik, beraberlik ve kardeşlik ortamından dolayı da çok mutlu olduğumuzu da ifade etmek istiyorum. 12 yıldan beri aktif siyasetin içersindeyim. Hangi siyasi görüşte olurlarsa olsunlar bütün kardeşlerimizle birlikte ülkemizin ve çocuklarımızın geleceği ile alakalı çalışmalar peşindeyiz. Hedefimiz, ilçemize hizmet etmek. Hedefimiz Vakfıkebir’de birlikteliği, beraberliği ve kardeşliği daim etmek. Çünkü sorumluluk makamında olan insanların asli görevinin bu olması gerekiyor. Sayın Başbakanımızın teveccühü ile bir yerlere geldim ve bu fırsatları ilçem adına kullanmalıyım diye düşünüyorum. Hiç kimsenin hizmetlerini engellemeye asla hakkımız yok. Bunu yapan insanlar ise vatan hainidir” ifadelerine yer verdi.

“HİZMETLERİN KARŞISINDA OLMADIK”

Yıllardan beri Vakfıkebir’in kısır çekişmelerle boğuştuğuna dikkat çeken Balta, “Ancak biz buna aldırmadan sürekli olarak bu tarihi fırsatları değerlendirmeye çalıştık. Belediyelerimizden bizlere gelen hiçbir konuya duyarsız kaldığımız söylenemez. Ancak yapılan işlerle alakalı olarak insanları toplumun önüne atmayla bir şey başaramazsınız. Eğer aklıselim yapılacak işler varsa, ilçemiz adına yapılacak mantıklı işler varsa her zaman yardımcı olduk, bundan sonra da yardımcı olmaya devam edeceğiz. Asla ve asla ilçelerimize yapılacak hizmetlerin karşısında olmadık.  Bunu yapan haindir. Ancak, hiçbir arkadaşımın rencide edilmesini istemem; hiç kimse de bir başkasını rencide edecek hareketler içinde bulunamaz. Buna da biz sessiz kalamayız. Bir siyasi parti olarak bu kadar hizmetler yapılacak; ama benim siyasi partimin temsilcilerinin toplumun önüne suçlu olarak gösterilip atılmasına biz sessiz kalamayız. Yanlış yaptığımız yerde toplum bizlere haddimizi bildirsin. Gecesini gündüzüne katarak iyi niyetle çalışan arkadaşlarımızı toplumun önüne atmak hiç kimsenin haddine değildir. Vakfıkebir’de suçlu aramaya gerek yok. Vakfıkebir kamuoyu herkesi değerlendiriyor” şeklinde konuştu.

“İLÇE HAK ETTİĞİ KONUMDA DEĞİL”

Seçimden sonra herkesin birlik olması gerektiğine de işaret eden Balta, “Kim kazanırsa kazansın, seçimden sonra birlik, beraberlik ve kardeşliğin devam etmesi gerekiyor. Birbirimizi sevmemiz ve birbirimizi bacağımızdan aşağı çekmememiz lazım. Kendi insanımıza karşı düşmanca tavır içinde olmamamız lazım. Bir kimse başarısız olsun da biz onun üzerine başarı temellerini atalım şeklinde bir düşüncede değiliz. Çünkü ilçemizin geri kalmasını istemiyoruz. İlçemize hizmet edenler bizim baş tacımızdır. Taş üstüne taş koyanın bu ilçede yeri olması lazım. Bu yarış farklı bir şeydir. Vatandaşın tercihine saygı duymak zorundayız. Ama genel kanaat, ilçemizin hak ettiği yerde olmadığı yönünde. Hak ettiği yerde olması için de herkesin elini taşın altına koyması lazım. Bozulan köy yolları kesinlikle yapılacaktır. Vakfıkebir hep birlikte daha da ileriye gidecek. Hiç kuşkunuz olmasın. Ayrıca hiçbir zaman da sizin başınızın öne eğilmesine razı olmayacağım. Önümüzdeki seçim sürecinde bütün aday adaylarına da başarılar diliyorum. Ancak onlardan şunu istiyorum. İnsanların kişilik haklarıyla oynayarak onları karalayıcı işler içinde bulunmasınlar. Çünkü bu ilçede yaşayan 26 bin nüfusu sevmek zorundayız. Bu ilçenin sevgiye, hoş görüye, birliğe ve beraberliğe ihtiyacı var. Yumurtaların bir birine tokuşturulmasıyla asla kazanan olmaz. Lütfen farklı görüşler aramızda bir düşmanlık aracı olmasın” dedi.

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 17 Ekim 2013, 21:46 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde açılan şube müdürlüğü kadrosuna... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar