ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
BALTA: “BİZ HİZMET BİRİMİYİZ, HİZMETKÂRIZ”

muhammet balta belediye calisanlariyle

Fotoğraflar facebook sayfamıza yüklenmiştir…

Video görüntü için tıklayınız…

BALTA: “BİZ HİZMET BİRİMİYİZ, HİZMETKÂRIZ”

Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, belediye meclis üyeleri ve çalışanlarıyla düzenlenen 2015 yılının ilk yemekli toplantısında, “Biz hizmet birimiyiz, hizmetkârız” dedi.

Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, belediye meclis üyeleri ve yaklaşık 175 belediye çalışanıyla Sabri Bahadır Kültür Merkezi’nde 2015 yılının ilk yemekli toplantısında bir araya geldi. Balta, yemekten önce yaptığı konuşmada, 2015 yılının başında kaynaşmayı, dayanışmayı, aradaki sevgi, saygı ve hoş görüyü artırmak için bu yemeği tertiplediklerinin altını çizerek,  2015 yılının ilçe için, il için, ülke için ve halk için, kendileri için ve tüm çalışanları için sağlık, mutluluk, huzur ve başarı dolu geçmesini diledi.

BALTA: “HİZMET BİRİMİYİZ, HİZMETKÂRIZ”

Başkan Balta, “Göreve geldikten sonra belli bir süre sizleri tanımak gayreti içinde olduk. Çeşitli görevlendirmeler ve çalışma arkadaşlarımızda değişiklikler yaptık. Görev verdiğimiz ve vermediğimiz arkadaşlarımız var. Süreç devam ediyor. Biz, hiçbir ön yargıya başvurmadan ve hiçbir farklı düşünce gözetmeden ama kendi anlayışımıza, AK Parti Belediyecilik anlayışına uygun bir çalışma sistemi oluşturma gayreti içersindeyiz. İlk olarak belediyenin kurumsal yapısını ele aldık ve bu çalışmamızı halen devam ettiriyoruz. Birim müdürleri adına, hem de belediyemizin fiziksel mekânları adına bu adımlarımızı atıyoruz. AK Belediyeciliğin hizmet odaklı bir hedefi vardır. Yani beş ilke üzerinden belediyecilik hizmeti yürüteceğiz. Bunlar; katılımcı belediyecilik, kültürel belediyecilik, sosyal belediyecilik, çevre dostu belediyeciliği ve hizmet belediyeciliğidir. Ancak şunu unutmamanızı istiyorum; biz hizmet birimiyiz, hizmetkârız. Yani bu milletin hizmetkârıyız, asla efendisi değiliz. Bu nedenle hizmet odaklı belediyecilik bizim vazgeçilmezlerimizdendir ve koşulumuzdur. Vatandaşın memnun olacağı, kaliteli hizmet alacağı alanları oluşturmak durumundayız. Bu konuda bizlere çok ciddi sorumluluklar düşüyor. Konuşmamızdan, davranışlarımızdan, ilişkimizden ve insanlarla olan diyaloglarımızdan insanlar bizlere bir not verecekler, bir fikir beyan edecekler ve bizleri değerlendirecekler. Dolayısıyla bizler temsil ettiğimiz kurum mensubu olarak davranışlarımıza, konuşmalarımıza, her şeyimize dikkat etmemiz gerekiyor. Mademki hizmetkârız, insanların memnun olmaları gerekiyor. Eksiklerimiz olabilir, kendimizi yenileyeceğiz, gelişeceğiz, geliştireceğiz ve araştırıcı olmak durumundayız” dedi.

“HİZMET ODAKLI BELEDİYE ÖNCELİĞİMİZDİR”

Belediye Başkanı Balta, toplantıya katılan personele hitaben yaptığı konuşmada, “Elbet de biz, sizin fikirlerinizi alacağız, değerlendireceğiz ama asıl olan karar verildikten sonra kayıtsız şartsız bu doğrultuda çalışma arkadaşlarımın çalışmalarını yürütmeleridir. Hizmet odaklı belediye olmak önceliğimizdir. Vatandaşımız belediyenin kapısından içeriye adımını attığı zaman onu kesinlikle güler yüzle karşılayacağız. Dinleyeceğiz, derdini anlatmasına müsaade edeceğiz. Olmayacağını bilsek dahi, onun işini yapmasak dahi belediyenin kapısından çıkarken dahi memnun göndermek zorundayız. Bunu yapamazsak o zaman başarısız sayılırız. Hizmet kalitemizi de zaman içerisinde ölçeceğiz, ölçümlendireceğiz. Bunu, bizlerden hizmet almaya gelen insanlar üzerinden yapacağız. Eksiklerimizi giderip kaliteli hizmet sunacağız. Bu, olmazsa olmazımızdır. Tüm arkadaşlarımın vatandaşa davranışında çok dikkatli olmalarını arzu ediyoruz. Bu konularda asla ve asla müsamahakâr olmayacağız. Çünkü biz buraya hizmet etmek için geldik. Bunu da başaracak kabiliyete, cesarete ve çalışkanlığa sahip olduğumuzu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“EKİP OLARAK BAŞARILI OLDUK”

Geçen hafta bölgemizde yoğun olarak yağan karla mücadele çalışmalarından başarıyla çıkan, gayretli ve üstün çalışmalarından dolayı da ekip arkadaşlarını kutlayan Balta, “Kaliteli hizmet sunduğunuzda insanlar memnuniyetlerini direkt ya da endirekt olarak sizlere mutlaka iletiyorlardır. Sizler de bu mücadelede vatandaşların evine ulaştığınızda, hastasını hastaneye götürdüğünüzde size olan teşekkürlerinden memnuniyetlerini ölçmüşsünüzdür ve yorgunluklarınızı da unutmuşsunuzdur. Biz bu mücadelede ekip olarak birlikte çalışmanın, planlı çalışmanın meyvelerini aldık. Vatandaşın ve kamuoyunun memnuniyetini ve tebriklerini alıyoruz. Ama biz bu çalışma sırasında aynı zamanda eksiklerimizi görecek kadar da doğru bir davranış içerisinde olduk. Gelecekte bu tür çalışmalarda o eksiklerimizi de gidererek vatandaşımıza daha kaliteli hizmet sunacağız” ifadelerine yer verdi.

Daha sonra belediyede uzun yıllar hizmet ettikten sonra emekliye ayrılan personele de plaket verildi.

Video görüntü

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 16 Ocak 2015, 22:11 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Manşet, Resim Galerisi, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar