VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Balta: “Milletin rotasında devam ediyoruz”

ak parti kasim ayi istisare2013_1

Beşikdüzü AK Parti Kasım ayı İlçe Danışma Meclisi toplantısında konuşan Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta: “Milletin rotasında devam ediyoruz” dedi.

AK Parti Beşikdüzü İlçe teşkilatı Kasım ayı İlçe Danışma Meclisi toplantısı Belediye Kültür Salonunda yapıldı.

Toplantıya Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta, AK Parti İl yönetim kurulu üyeleri, Geyikli Belediye Başkanı Muzaffer Türkmen, Çarşıbaşı İlçe Başkanı Zekeriya Karaçengel, Tonya İl Genel Meclisi üyesi Ahmet Refik Yıldız, Kadın ve Gençlik Kolları başkanları, ilçe yönetim kurulu üyeleri, belediye aday adayları ve Belediye Meclisi üyeleri katıldılar.

Toplantıda ilk olarak konuşa İlçe Başkanı ve İl Genel Meclisi üyesi Harun Demirci, bugün ilçe teşkilatı olarak 25 köyümüzde çalışma yapabiliyorsak bu hükümetimizin özellikle KÖYDES projesiyle, ilave olarak Sayın Bakanımız Erdoğan Bayraktar’ın ilimize gönderdiği ilave ödeneklerle yapıyoruz dedi. Demirci, “Önümüzdeki günlerde köylerimizde yeni bir çalışma başlatıyoruz. Kış gelmeden betonlama çalışmalarımızı inşallah gerçekleştireceğiz. Köylerimizde asfaltlama çalışmaları yaptık fakat eksiklerimiz var. Eksiklerin tamamlanması noktasında taleplerimiz var. İlçemizde yatırımlar var. TOKİ büyük bir hızla devam ediyor. Hak sahipleri Eylül ayında evlerine geçmiş olacaklar diye düşünüyorum. İlçemizde gelen talepler üzerine girişimlerimizle Halk bankası hizmete girmiştir. Çeşmeönü İlköğretim Okulu’nun ihalesi yapıldı, işe başlandı. 2014-2015 eğitim-öğretim yılında açılmış olacak. İlçemize ikinci bir anaokulu projemiz var. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. Yine SGK 900m.kare yer aldı. Proje çalışması devam ediyor. O da yılbaşına kadar başlanmış olacak. İlçenin belirli yerlerine üst geçit için söz aldık. Malumunuz 2014’te yerel seçimler var. Yerel seçimler ülkemiz için, ilimiz için, ilçemiz için son derece önemli. İlçe belediyesi, büyükşehir belediyesi ile uyumlu olması halinde çok daha verimli olacaktır. Beşikdüzü olarak daha iyi hizmet alabilmemiz için mutla AK belediyecilik olmalıdır. Bu sizlerin sayesinde olacaktır” dedi.

Daha sonra sırasıyla Gençlik Kolları Başkanı Ömür Gündoğdu, Kadın Kolları Başkanı Fatma Aras, İl Yerel Yönetimler Başkanı Hayati Er’in konuşmalarının ardından kürsüye gelen Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta, 1960 öncesi, 1980 öncesi ve 2002 AK Parti iktidarı öncesi siyasetini analiz ederek başladığı konuşmasında, “1850’lerde başlayan belediyecilik anlayışı, 2002’ye kadar sistemin en yoğun olduğu dönemi yaşadı. 11 yıllık iktidarımız döneminde bir kıyaslama yaparsak, sağlık hizmeti almaya çalışan vatandaşımız kimlik kartı ile Türkiye’nin her noktasında sağlık hizmeti alabiliyor. 2002’ye kadar bu memleketten 6 bin 100 km. yol yapıldı. Bizim dönemimizde 17 bin km. yol yapıldı. Yaklaşık 3 katı. Bize millet rota çiziyor. Biz milletin rotasında devam ediyoruz.  Daha önce bu ülkede su akar Türk bakar deniliyordu. Bir zihniyet suya karşı, rüzgâra karşı, güneşe karşı, nükleere karşı. Karşı karşı karşı. Karşı da çözüm ne? Çözüm yok. İstiyorlar ki Türkiye dışa bağımlı olsun. Bu ülkede dışa bağımlılık kalktı. Millileşme politikamız var. Millileşiyor ülkemiz. Yazılımı bize ait uçağımız, helikopterimiz, tankımız yoktu. Yerli füzemiz yoktu. Artık bunları biz yapıyoruz. Türkiye’yi yol ağı ile örtük. Şırnak’a bile çift gidiş-geliş yollarımız var. Türkiye lider ülke oldu. Türkiye talimat verilen bir ülke halindeyken, şimdi artık orada bir Türkiye var, orada bir dünya lideri var, o ekibe sormamız gerekiyor, Türkiye ne düşünüyor. Böyle büyük bir ülke haline geldik. Biz artık horlanan bir ülkenin vatandaşı değiliz.

Bugün bir yerel seçime gidiyoruz. Biz, hiçbir belediye ayrımı yapmıyoruz. Bizden olsun olmasın tüm belediyelere para gönderdik. Vatandaş yerel siyasette hizmet yapana oyumu vereceğim diyor. Hizmetlerle alakalı hiçbir şüpheniz olmasın. Biz projeleri takip ediyoruz. Cezaevi projesi bitmek üzere. İnşallah en kısa süre içerisinde ihale edilir. Bu ilçeye yakışır ne hizmet isteniyorsa bir kardeşiniz olarak emrinizdeyim” dedi. Toplantı daha sonra basına kapalı soru-cevap şeklinde devam etti.


Video görüntü

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 22 Kasım 2013, 09:42 tarihinde Ekonomi, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Küçük Manşetler, Manşet, Resim Galerisi, Siyaset, Son Dakika, Video Galerisi, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde açılan şube müdürlüğü kadrosuna... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar