VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
BALTA: “TEOG’DAKİ BAŞARI ÖVÜNÇ KAYNAĞIDIR”

teog vakfikebir2016

BALTA: “TEOG’DAKİ BAŞARI ÖVÜNÇ KAYNAĞIDIR”

TEOG Sınavında ilk üç dereceye giren öğrencileri birer altınla ödüllendiren Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, başarının ilçe adına övünç kaynağı olduğunu söyledi.

teog-vakfikebir2016

TEOG Sınavı sonuçlarının açıklanmasının ardından Vakfıkebir İlçesi’nin İl genelinde 3. Sıraya yükselmesini ilçe adına övünç kaynağı olarak nitelendiren Belediye Başkanı Muhammet Balta sınavda ilk üç dereceye giren öğrencileri altınla ödüllendirdi.

“KIRSALDAKİ BAŞARIYI ÖNEMSİYORUM”

Belediye Meclis yeleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve okul müdürlerinin de katıldıkları ödül töreninde konuşan Balta, “Gelecek onların. Bizler de büyükleri olarak bir nebze olsun motivasyonlarını artırmak için destek olmak istiyoruz. Özellikle ben, kırsal kesimde okuyan öğrencilerimizin gösterdikleri başarıyı çok önemsiyorum. Sanki büyük şehirlerde insanlar daha çok başarılı oluyormuş algısının doğru olmadığını çocuklarımız gösteriyor. Başarılı olan çocuklarımızın çoğu kırsaldan geliyorlar. Burada önemli olan düzenli, disiplinli ve planlı çalışmak. Bunun da semeresini alıyorlar. Bu bağlamda hem çocuklarımızı, hem yöneticilerimizi ve öğretmenlerini tebrik ediyorum. Bu durum Vakfıkebir için önemsediğimiz bir şey. Gerçekten Vakfıkebir eğitim alt yapısı olarak geçmişi olan bir ilçe. Bölgede ilk özel okulun kurulduğu bir ilçe” dedi.

“AMACIMIZ ÇEŞİTLİLİĞİ ARTIRMAK”

Liselerin varlıklarını yaşatanların öğrencilerinin gösterdiği başarılar olduğuna da vurgu yapan Başkan Balta, “TEOG’da başarılı olan öğrencilerimizin hedefleri daha yüksek okullara gitmek. Ama bizim de hedefimiz Vakfıkebir’deki bu çeşitliliği artırarak buradaki kaliteli öğrencilerin ilçemizde kalmalarını sağlamaktır. Çok başarılı olan öğrencilerimizin elbette ki istedikleri lisede okumak haklarıdırlar. Genel anlamda baktığımız zaman Vakfıkebir’in Trabzon içersinde başarı ortalamasında TEOG’da 3. Sırada olması bizim için övünç kaynağıdır. Elbet de daha yukarısını hedefliyoruz. Bu bağlamda tüm eğitim camiası mücadele ediyor. Bizler de yerel yönetim olarak fiziki ve sportif anlamda gerekli desteği Milli Eğitim’e sağlıyoruz, bundan sonra da sağlamaya devam edeceğiz. Çünkü gelecek çocuklarımızın. Yarın bu koltuklarda onlar oturacak. Dolayısıyla iyi yetişmeleri bizim için, ülkemiz ve ilçemiz için çok önemli. “ şeklinde konuştu.

YILDIZLARDAN ARKADAŞLARINA ÖNERİLER:

İlçede TEOG birincisi olan Fevziye Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi Emirhan Yılmaz, “Sınava hazırlanırken normal bir sınavmış gibi hazırlandım ve sınava çok rahat olarak girdim. Fazla sınav heyecanı yapmadım. Arkadaşlarım da bu sınavın bir son olduğunu düşünerek o kadar heyecan yapmasınlar.  Düzenli çalışsınlar ve kendilerine güvensinler, sosyal yaşantılarına da normal bir şekilde devam etsinler” dedi.  TEOG sınavı ilçe ikincisi Yalıköy Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi Abdurrahman Atabaş da arkadaşlarına verdiği mesajda şunları söyledi: “Sınava girerken ben de çok heyecan duymadım. Arkadaşlarıma da heyecan duymamalarını tavsiye ediyorum”. İlçe üçüncülüğünü elde eden Atatürk Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi Ali Altın, “Sınava düzenli bir şekilde çalışarak girdim. Bunun yanında derslere de iyi konsantre oldum. Sınav heyecanı elbet de olacak ama; sınavda yapamayacağım diye düşünürseniz yapamazsınız. Sınava çalışırken de sosyal hayatınıza mutlaka zaman ayırmalısınız” dedi. Yine ilçe üçüncülüğünü paylaşan Atatürk Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi Mert Kaan Sezgin de, “Sınava okulda dersleri iyi takip ederek, akşamları da planlı bir çalışmayla hazırlandım. Sınav önemli ama bu son değil. Bunun için heyecan yapmamalı. Sınavda kendimizi kasmadan, yapsak da yapmasak da ucunda ölüm yok demeliyiz” şeklinde konuştu.

Vakfıkebir İlçe Milli Eğitim Müdürü Samim Aksoy ise değerlenmesinde, “Bu durum tamamen bir ekip çalışmasının eseri. Arkadaşlarım bir ekip çalışması gerçekleştirerek bu başarıyı elde etmişlerdir. Kendilerine teşekkür ediyorum. Gelecek için arkadaşlarımla birlikte deneme sınavları hazırlayarak bunları okullarda uygulayıp ekip çalışmasını devam ettirmeyi düşünüyoruz. İnşallah bunda da başarılı olup çıtayı daha da yükseğe çıkarmaya çalışacağız” dedi.

Ziya FİDAYE

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 11 Şubat 2016, 21:44 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar