ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
BALTA, TEŞKİLAT MENSUPLARIYLA YEMEKLİ TOPLANTIDA BİRARAYA GELDİ

muhammet balta teskilata yemekk2015

Fotoğraflar facebook sayfamıza yüklenmiştir…

Video görüntüler metnin altındadır…

VAKFIKEBİR BELEDİYE BAŞKANI MUHAMMET BALTA TEŞKİLAT MENSUPLARIYLA YEMEKLİ TOPLANTIDA BİRARAYA GELDİ

Vakfıkebir Sabri Bahadır Kültür Merkezi’nde düzenlenen yemekte konuşan Belediye Başkanı Muhammet Balta, kadın ve gençlik kolları kongrelerini tamamladıklarına işaret ederek, nöbeti devretmiş ve nöbeti devralmış arkadaşlarla birlikte olmak ve bu mutluluğu tekrar paylaşmak istediklerini ifade etti.

“BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ”

Başkan Balta, “Biz büyük bir aileyiz ve birlikte yürüyoruz. Bu işin eskisi ve yenisi yoktur; sadece nöbet değişimi vardır. Hatta görevi bırakmış arkadaşlarımız görevi devralan arkadaşlarımızdan bu dava için daha çok çapa sarf ediyorlar. Bizin başarımızın temeli de buradadır. Bu nöbet değişimleri hiçbir zaman küskünlüğe, kırgınlığa mahal vermemelidir. Gün gelecek bu kırgın arkadaşlarımız nöbeti devralacaklar. Bunun örneği karşımızda; Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcımız Muhammet Balta, birçok görevlerde bulundu, seçim kaybetti, davasına küsmedi, seçim çalışmalarında bulundu. Gün geldi, en üst noktaya ulaştı. Sizlere müteşekkirim, çünkü 46 yıldır bağımsız olan belediyemizi AK Belediyecilikle buluşturdunuz. Hepinizin çok büyük katkıları ve alın teriniz var. Bu başarı sizlerin eseridir. Tüm teşkilatlar olarak bütünlük ve beraberlik içerisinde çalışarak bu başarıyı yakaladık. Önümüzde 7 Haziran seçimleri var. Teşkilatlarımız diri olmak ve hazır olmak zorunda. Ben belediye başkanınız olarak her zaman yanınızdayım. Her sorununuzda, sıkıntınızda sizlerle birlikteyiz. Teşkilatın ve teşkilatçılığın ne olduğunu gayet iyi biliyorum, çünkü sizin içinizden gelen biriyim. Her zaman teşkilatımın ön planda tutulması için gayret gösteriyorum. Biz birbirimize sahip çıktığımız ve destek olduğumuz müddetçe hiçbir güç bizi yıkamaz ve yıkma cesareti de gösteremez” dedi.

İSKENDEROĞLU; “ARTIK BİR VEKİLİMİZ VAR”

İlçe Başkanı Enver İskenderoğlu da yemek sırasında yaptığı kısa konuşmada, “Uzun bir aradan sonra Vakfıkebirli birinin milletvekili olma zamanı geldiğine inanıyorum. İçimizdeki hayalimizi söyleyerek, artık bundan sonra bir milletvekilimiz var. Biz çok kalabalık ve büyük bir aileyiz. Teşkilatımızla beraber birçok işlere imza attık. İnşallah sizlerin desteği ve gayretleriyle beraber 7 Haziran seçimlerinde bir ilke daha imza atacağız. Bir Muhammet Balta’yı belediye Başkanı yaptık diğerini de Milletvekili yapacağız. Şimdi seçime kadar gece ve gündüz çalışma zamanı. Her kapıyı, her mahalleyi, her köyü dolaşma zamanı. Çünkü Vakfıkebir’in gerçekten milletvekiline vereceği desteği tüm Trabzon’un, tüm Türkiye’nin görmesi gerekiyor. Ben bu konuda teşkilatıma güvenim sonsuzdur” şeklinde konuştu.

BALTA; “BU DAVA KUTSAL BİR DAVADIR”

Çevre ve Şehircilik Bakan eski Yardımcısı ve AK Parti Trabzon Milletvekili aday adayı Muhammet Balta ise, Teşkilatların kendilerine çok güzel günler yaşattığına işaret ederek, “30 Mart yerel seçimlerinde çok büyük başarı gösteren tüm teşkilatımızdan Allah razı olsun. Teşkilatın içinden gelmeyenler teşkilatların hallerinden anlamaz. Belediye başkanımız da teşkilatlardan geldiği için bizleri daha iyi anlıyor. Ben sizlerin içinizden çıkan bir kardeşiniz olarak 1994 yılından beri siyasetin içerisindeyim. 1994-99 yıllarında ilçeme hizmet etmek için bir siyasi partinin yöneticiliğini de yaptım. İl Genel Meclisi’nde çok farklı görevlerde bulundum. Sizlerin başınızı öne eğdirecek hiçbir hareketin içerisinde olmadım. Trabzon genelinde çok önemli çalışmalar yaptık. Trabzon’un 18 ilçesinden gelen arkadaşlarım beni İl Genel Meclisi Başkanlığı’na uygun gördüler ve onun öncesinde il encümenliğimde bir ilki başararak 59 üyenin tamamının oyunu aldık. Bu da özel idare tarihinde bu ilk oldu. 476 köy merkezimize hizmet ettim. İl başkanlığı benim için çok ağır bir görevdi. Çok zordu; o zor günlerde kurucu başkanımız Sayın Erdoğan’ın talimatını yerine getirmek için belediyeyi kazanmaya odaklandık. Her toplantıda Trabzon Belediyesini nasıl alırız diye konuştuk. Önemli olan arzu edilen hedefe ulaşmaktı. Geçtiğimiz dönem milletvekilliğine aday olamadım ama en az onlar kadar çalıştım. Çünkü bu dava çok kutsal bir davadır” dedi.

 “ALLAH KALBİNİZE GÖRE VERİYOR”

Tarihe dönüp bakıldığında insanların neler çektiklerine şahit olanlardan biri olduğuna vurgu yapan Balta, “Babalarımızın tuz kuyruklarında polisler tarafından coplanmasını, benzin kuyrukları zamanlarını çık iyi biliyoruz. Başörtülü hanım kardeşlerimizin ne çileler çektiğini çok iyi biliyoruz. Hasta kuyruklarında insanlarımızın neler çektiğini biliyoruz. Bütün bu sıkıntıları hep beraber çektik. Eğer davanızda samimiyseniz sizi birileri görüyor. Kimse görmese Allah görüyor. Cenab-ı Allah kalbinize göre veriyor. 61. hükümette ilk defa bakan yardımcılığı görevine getirildim ki; 21 kişiden biri de ben oldum. Büyüklerimiz böyle uygun gördü. Benim için hayatımın dönüm noktasıydı. Muhammet Balta olarak insanları seviyorum. İnsanları Allah’ın yarattığı en değerli varlık oldukları için seviyorum. Yürekten seviyorum. Ne oy verdi diye, ne de oy verecek diye seviyorum. Sevgimi yürekten belli etmeye çalışıyorum. İl başkanlığındaki mahcubiyetimizi telafi etme şansımız ancak makamlarda olunca olurdu. Bakan yardımcılığındaki 3,5 yıl benim için çok önemliydi. Trabzon’umuzun her noktasında, Türkiye’nin her noktasında, 81 ilindeki bütün insanlara kapımızı açtık. Makamımız sizin makamınız, evimiz sizin eviniz diye daha önceden de söylemiştim. Trabzon’dan gelen her kardeşimi evimde ve makamımda ağırlamaya çalıştım. Bakanlığımızın arabalarını hemşerilerimiz için kullandık. Çünkü bizim kullandığımız araçlar milletin malıdır. Milletin malı olduğuna göre milletin emrinde olması lazım. Türkiye’nin bütün iktidar ve muhalefet belediye başkanları ile beraber olduk. Türkiye’nin 550 milletvekilinin 500’ü ile beraber oturduk. Bakanlığımız ile ilgili çalışmalarda bizlerden yardım talepleri oldu; bizler de görevimiz gereği onlara yardımcı olmaya çalıştık” şeklinde konuştu.

“BEN KARA LAŞTİKLİ MUHAMMET BALTA”

Bu ülkede en önemli şeyin bir birimizi tanımadan, bir birimizle düşman olmamızın hiçbir yarar sağlamayacağına dikkat çeken balta, “Bizim birliğe, beraberliğe, kardeşliğe ihtiyacımız var. Yerel yönetimler siyaset akademisinde dersler verdim. Yerel yönetimler toplantısında tüm Türkiye’yi dolaştık. Bunlar bizim için çok önemli şeylerdir. Bunu anlatmamdaki gaye; genç kardeşlerimizin kendilerine bir hedef koymaları için. Bize öz güvenimizi Sayın Recep Tayyip Erdoğan verdi. Ben kara lastikli Muhammet Balta, eğer bu ülkede bakan yardımcılığı görevine gelmişse azminin, dürüstlüğünün ve çalışmanın eseridir. Yetiştiği topraklarındaki mayadan kaynaklanan bir şeydir. Trabzonlu olarak, bu topraklarda yaşayan kardeşiniz olarak bunu başardım. Bizden sonra gelen insanların daha farklı şeyler başarması lazım. Daha iyi, daha güzel şeyler yapması lazım. Sabırlı, çalışkan ve dürüst olması lazım. 21 senedir aktif siyasetin içerisindeyim. Makam, mevki ve koltuk bunların hepsi var. Soruyorum, benim hakkımda hiç olumsuz bir şey söylendi mi? Çıkarı ve menfaatleri doğrultusunda koltuğunu kullandı mı? Söylenemez. Cenab-ı Allah bundan sonrada aynı zihniyet, düşünce, duygu ve anlayışla yoluma devam etmeyi nasip etsin.

Trabzon’da aday adaylığımızı açıkladık. Benim için ve Trabzon için tarihi bir gündü. 18 ilçeden, bütün ilçelerden gelen arkadaşlarımın hepsi oradaydı. Ben konuşurken birçok arkadaşımın gözyaşlarını gördüm. Bunları gördükten sonra Trabzon insanının bir kez daha ne kadar vefalı olduğunu gördüm. Bu insanlarımız için yaptığım fedakârlıkların hepsi helali hoş olsun. İnsanlarımız vefalıdır. Bizler de insanlarımızın refahı ve mutluluğu için uğraşıyoruz. Canımdan çok sevdiğim insanlarımıza hizmet edebilmek için gece gündüz uğraşıyorum. Benden dualarınızı esirgemeyiniz. Desteklerinizin bundan sonra da artarak devam edeceğini biliyorum. En önemlisi duadır, dualarınızı esirgemeyin. Sizlere buradan söz veriyorum. Hiç bir zaman sizlerin başınızı öne eğdirecek bir şey yapmayacağım. Şuna emin olun; ilçeme, ilimize ve ülke insanına hizmet etmek için ömrümün sonuna kadar yoluma devam edeceğim. Bizlere inanın ve güvenin” dedi.

Video 1

Video 2

video izleme ayari

 

 

 

 

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 18 Şubat 2015, 18:37 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Resim Galerisi, Siyaset, Son Dakika, Video Galerisi, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar