ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
BALTA: “VAKFIKEBİRLİLERİN BAŞINI ÖNE EĞDİRTMEDİM”

baltavkboe1

Büyük boy foto için tıklayınız….

BALTA: “VAKFIKEBİRLİLERİN BAŞINI ÖNE EĞDİRTMEDİM”

AK Parti Vakfıkebir Belediye Başkan adayı Muhammet Balta, İl Genel Meclisi üyeliğim döneminde “Hiçbir zaman Vakfıkebirlilerin başını öne eğecek işlere imza atmadım” dedi.

AK Parti Vakfıkebir Belediye Başkan adayı Muhammet Balta, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta, teşkilat mensupları ve partililerle kahvaltıda bir araya geldi.

“TECRÜBEME GÜVENİYORUM”

Balta, kahvaltıdan sonra partililere hitaben yaptığı konuşmada, “İl genel Meclisi’nde edindiğim tecrübe ve bilgi birikimimi göz önüne alarak 30 Mart yerel seçimlerinde aday adayı olmaya karar verdim. Bu süreçte teşkilat mensuplarımızla ve büyüklerimizle istişarelerde bulundum, onların da onaylarını alarak aday adayı oldum. Teşkilatımızın ve Başbakanımızın da olurlarıyla bu görev bizlere tevdi edildi. Biz bu yola 7 aday adayı arkadaşla çıktık. Hepimizin amacı Vakfıkebir’e hizmet etmekti. Süreç içinde bir birimiz hakkında kırıcı hiçbir söz kullanmadık. Çünkü hepimizin amacı Vakfıkebir’i hak ettiği yere taşımaktı. Hepsine teşekkür ediyorum. Bundan sonra da birlikte çalışacağız ve fikirlerinden faydalanmaya devam edeceğiz. Ayrıca aday adaylığımız süreci içinde teşkilatımız da ciddi bir duruş sergiledi. Bu da bizlere güç verdi” dedi.

“30 MART’TA TARİH YAZACAĞIZ”

Başkan adayı Balta, “Vakfıkebir yerel anlamda iktidar nimetlerinden yararlanamadı. Genel anlamda gerekli desteği gören ve yeterince hizmet alan ilçemiz yerel anlamda hiçbir şey yapamadı. Bu yüzden önümüzdeki yerel seçimler bu eksikliklerin tamamlanması için çok büyük bir fırsattır. Dolayısıyla tüm teşkilatımız olarak Vakfıkebir’i hak ettiği yere taşımak, sözü dinlenilen, önem verilen bir ilçe, göç veren değil, göç alan bir ilçe konumuna getirmek durumundayız. Vakfıkebir’i 2023 vizyonuna hazırlamamız gerekli. Bu yüzden, seçimlere kalan 56 günlük süre içinde teşkilatımızla çalmadık kapı bırakmayacağız. Bu bağlamda sizlerle birlikte Vakfıkebir’i 5 yıl sonra hak ettiği konuma taşıyacağımıza inancım tamdır. İlçemizin ve ilçemizde yaşayan tüm insanların sorunlarını biliyoruz. İşte bu sorunları sizlerle birlikte çözeceğiz. Bu şehri birlikte yöneteceğiz. Şeffaf, katılımcı, denetlenebilir bir yönetim anlayışını Vakfıkebir’de inşa edeceğiz. Bu güne kadar olmayan sosyal belediyeciliği Vakfıkebir’e yerleştireceğiz. Öyleyse 30 Mart’ta Vakfıkebir’de yeni bir tarih yazmaya hazır olalım. Çıktığımız bu yolda Allah yar ve yardımcımız olsun” şeklinde konuştu.

“ÖNEMLİ REFORMLARA İMZA ATTIK”

Ardından söz alan Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta, Vakfıkebir’i seven, Vakfıkebir sevdalısı olan herkesin Vakfıkebir’i AK Belediyecilikle buluşturma gayreti içinde olması gerektiğinin altını çizdi ve Vakfıkebir’in elinin güçlenmesine yardımcı olunmasını istedi. Bakan Yardımcısı Balta şunları söyledi: “Ülkemiz çok önemli tarihi bir süreçten geçiyor. Özellikle 2002’den beri Türkiye’yi yöneten, insanlarımızın hayallerini gerçekleştiren bir başbakan ve O’nun çalışma arkadaşlarıyla beraber Türkiye’mizin nereden nereye geldiğini hepimiz görüyoruz. 11 yıllık dönemde Türkiye’de çok önemli reformlar yapıldı. Sağlık alanında ambulans helikopterler, ambulans uçaklar, ambulans jetler, paletli ambulanslar yerini aldı. Eğitim alanında öğrencilerimize sağlanan imkanlar artırıldı. Öğrenci yurtları 5 yıldızlı otel odalarına döndürüldü. Hava yolu, halkın yolu haline getirildi. Hava alanı sayısı 30’dan 50’ye çıkarıldı. Türkiye artık kendi enerjisini üretip dışa bağımlı olmaktan kurtuldu. Türkiye’de 11 yılda 600 bin konut yapıldı. Enflasyon üç haneli rakamlardan tek haneli rakamlara indirildi. Paradan altı sıfır atıldı, Türk Parası’nın uluslar arası alandaki değeri artırıldı. Gayrisafi milli hasıladan kişi başına düşen pay 11 bin dolara yükseldi. Merkez Bankası’ndaki döviz rezervi 130 milyar dolarlara çıktı. İhracatımız 36 milyar dolardan 150 milyar dolara çıktı. İş adamlarımız ve esnaflarımız 2023 ve 2053 hedeflerine yöneldiler. Yabancı yatırımcılar için Türkiye artık güvenli bir liman haline geldi” .

“ÜLKEMİZ HER ALANDA MİLLİLEŞİYOR”

Başbakan Erdoğan’ın ülkemizi her alanda millileştirmeye çalıştığının altını çizen Balta, “Özellikle milli savunma alanında kullandığımız malzemeleri artık biz üretiyoruz. Kullandığımız savaş uçaklarının yazılımı bile başkalarının elindeydi, bunları değiştirdik. Dışardan bizi Pazar olarak gören silah tüccarları ülkemizi hedef almaya başladılar. Bu bağlamda tüm engellemelere rağmen yolumuza devam ediyoruz. İstanbul’da Marmaray yapılıyor. Dünyanın en büyük hava alanı yapılıyor, üçüncü boğaz köprüsü yapılıyor. Türkiye üzerinde 1800’lü yıllardan sonra oynanan oyunlara baktığınız zaman küresel uzantılar, küresel güçlerin oyunlarını görürsünüz. Mayıs 2013’de Gezi olayları başladı. Çünkü Mayıs Ayı Türkiye’nin Cumhuriyet tarihindeki en verimli, en gurur verici ayıydı. Faizler 5’in altına düşmüş, enflasyon en düşük rakamlara çekilmiş, IMF’ye olan 23,5 milyar dolarlık borç silinmiş, IMF’ye borç verebilecek duruma gelmiştik. Bunun sonucunda bazı küresel güçlerin uzantılarıyla bir darbe girişimi yapıldı. Ama milletimiz uyandı ve bunlara prim vermedi” şeklinde konuştu.

“ERDOĞAN’IN ARKASINDA KÜRESEL GÜÇLER DEĞİL, 76 MİLYON VAR”

17 Aralık yolsuzluk adı altında Türkiye’de yeni bir darbe girişimi daha yapıldığına dikkat çeken Balta, “Amaç dünya lideri Recep Tayip Erdoğan’ı bu alanın dışına itmekti. Ama başarılı olamadılar. Çünkü Recep Tayip Erdoğan’ın arkasında küresel güçler değil 76 milyon memleket evladı var. Bu oyunları gören vatan evlatları Başbakan’a ‘biz seni yedirmeyiz’ diye haykırıyorlar. Biz yola çıktığımız zaman üç şeyle mücadeleye karar vermiştik. Yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklar. Yolsuzluk ve hırsızlık yapılan bir ülkede böylesine devasa hizmetler yapılabilir miydi? Dünya ülkeleri artık güçlü Türkiye’nin fikrini almaya başladılar. Hem içerde, hem de dışarıda ülkemiz çok güzel yerlere geldi. Önceden Türkiye 1 milyon dolar kredi alabilmek için farklı ülkelerin kapısında beklerken, şu anda dünyada ezilen insanlara yılda 3 milyar dolar yardım ediyor. Oynanan oyunları hep beraber bozmamız lazım. Başbakanımız söyledi, yolsuzluk yapan insanlara karşı evladım dahi olsa, kardeşim dahi olsa, yakınım dahi olsa gereğini yaparız dedi. Kim yolsuzluk yaparsa biz gereğini yaparız. Ama bu milletin farklı duygularını istismar edip, bu memlekette küresel güçlerle ameliyat yapmaya kalkışan insanları aramızdan ayırmamız lazım. Bu memleketin insanlarına yardım ve hizmet yapanları da onlardan ayırmamız lazım. Bu memleket üzerinde hainlik yapılıyor ve bu memleketin insanlarına, Başbakanına ihanet ediliyor. Başbakanımızı karalamaya ve ekini bu oyunun içine katmaya çalışan insanlarla küresel güçlerle kol kola işbirliği yapan insanları da ayırmamız, uyanık olmamız lazım” ifadelerine yer verdi.

“OYLARIMIZLA DEMOKRASİYE VE MİLLETİMİZE SAHİP ÇIKALIM”

Seçim sürecine girildiğini hatırlatarak, “Oylarımızla demokrasiye ve milletimize sahip çıkmamız lazım” diyen Bakan Yardımcısı Balta, “Halkımızın vereceği güç bu hizmetlerin artmasına vesile olacaktır. 30 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde bütün siyasi partilerin adaylarına başarılar diliyorum. Vakfıkebir’de yerel anlamda neden hizmet alamıyoruz? Bu olay bir uçak gibidir. Uçağın motoru Ankara, kanatları da Büyükşehir ve ilçe belediyesine benzer. Bu uçağı iyi uçurmamız lazım” dedi. Balta daha sonra 2 yıllık Bakan Yardımcılığı döneminde ilçede yapılan yatırımları anlatarak yerel anlamda daha güçlü olabilmek için Belediye Başkan adayı Muhammet Balta’ya destek verilmesini istedi. Baltanın konuşmaları ise zaman zaman katılımcılar tarafından alkışlarla kesildi. Toplantıya Yalıköy Belde Belediye Başkanı Ali Bayram Tanrıverdi, İlçe Başkanı Enver İskenderoğlu, Kadın Kolları Başkanı Havva Kahveci, Gençlik Kolları Başkanı Abdulkadir Kasım, belediye başkan aday adayları, Belediye Meclisi üyeleri, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda partili katıldı. (Ziya FİDAYE)

1

1

1

1

1

1

1

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 03 Şubat 2014, 10:49 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar