MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR - MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ - ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN -
Başkan Balta Basın Mensuplarını Unutmadı

gazeteciler gunu 2016 vkebir1

BALTA, BÜYÜKLİMANLI GAZETECİLERİ UNUTMADI

Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ nedeniyle Büyükliman Havzası’nda görev yapan gazeteciler onuruna bir yemek verdi.

İlçeye bağlı Yalıköy Beldesi Yakamoz Tesisleri’nde düzenlenen yemekte bir konuşma yapan Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Oktay Gül, Belediye Başkanı Muhammet Balta’nın bölge basınına sürekli destek olduğunun altını çizerek, “Daha önce de kendileri bir gazetenin imtiyaz sahipliğini yaptığı için elinden geldiği kadar basın mensuplarına imkân sağlamaya çalışıyor. Büyükliman gazeteciler Cemiyeti’nin Vakfıkebir merkezli olmasını da ayrıca önemsiyoruz. Çünkü bölge basınının önemli ayakları Vakfıkebir İlçesi’nde bulunmaktadır” dedi.

GÜL: “GAZETECİLİK ONURLU BİR MESLEKTİR”

Gazeteciliğin onurlu bir meslek olduğuna vurgu yapan Gül,  “Vicdanın öne çıktığı bir çalışma şeklidir gazetecilik. Bu bağlamda yapmış olduğumuz haberlerin kaynağından ortaya çıkarmış olduğumuz bilgilerin daha çok kitlelere ulaşmasına ve öğrenilmesine vesile oluyoruz.   Doğru haber, doğru kaynaktan, en doğru şekilde halka ulaşması gerekiyor. Bunun için de her gazetecinin ciddi bir vicdan sahibi olması ve bulunduğu topraklara, yaşadığı bölgeye karşı sorumluluklarını unutmadan gazetecilik yapması gerekiyor” şeklinde konuştu. Gül ayrıca, gazetecinin ve yaptığı haberlerin hiçbir şekilde hiçbir mahkûmiyete, sorguya tabi tutulmaması gerektiğine inandığının altını çizerek, bu manada bir basın özgürlüğünün olması gerektiğine de işaret etti.

BALTA: “GAZETECİ ÖZGÜR OLMALI”

Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta ise tüm katılımcıların 10 Ocak Gazeteciler gününü kutlayarak başladığı konuşmasında, “Biz gerçekten bölgemizdeki basının gücünü biliyoruz ve bundan son derece de memnunuz. Ayrıca bunun faydalarını en çok görenlerden bir tanesiyim. Gazetecinin özgür olması gerektiğine inandığım için, bu gün Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti binasının yerel yönetimin elinde olması nedeniyle hiç kimsenin acaba biz özgür müyüz, değil miyiz düşüncesine kapılmamasını özellikle istirham ediyorum” dedi.

Gazetecilerin olumlu eleştirileri ve verilerinin de her zaman kendilerine yol gösterici nitelikte olduğuna dikkat çeken Balta,  “Eğer bir insanı sürekli övmeye başlarsanız o da gerçekten her şeyi doğru yaptığına inanır ve bir süre sonra da yaptığı yanlışların farkına varmaz.  Bu noktada objektif ve tarafsız olacağınıza canı gönülden inanıyorum. Günü geldiğinde biz de yanlış yapmışsak bizi de çok rahatlıkla eleştirebilirsiniz. Bunu da bekliyoruz sizlerden. Kamuoyu oluşturmamızdaki bütün lokomotif görevini sizler yürütüyorsunuz. Geriye dönük, ilçemizle ilgili, tarihimizle ilgili birçok veriye sizler sayesinde ulaşıyoruz. Eğer biz gelecek nesillere tarihimizi aktaramazsak, geçmişle bağlarını kuramazsak geleceğe çok ümitli bakamayız. Bu gün gençliğimizin en büyük problemlerinden birisi geçmişi ile bağ kuramamasından kaynaklanıyor. Bu topraklar nasıl vatan oldu, hangi şartlarda bu topraklarda mücadele edildi, bunları gençliğin bilmesi gerek. Bu gerçeği de meyve olarak ortaya dökecek olan sizlersiniz. Her zaman yanınızdayız ve her zaman da yanınızda olmaya devam edeceğiz. Sevgi, saygı çerçevesinde, kişisel hak ve hürriyetlerine dokunmayan her türlü eleştirinin başımızın üzerinde yeri vardır” şeklinde konuştu.

Balta son olarak, “Gazeteci köşe yazısında fikirlerinde hürdür; ama haberde objektif olmak durumundadır. Bir haberi sunarken ona yorum katarak karşı tarafa iletmenin doğru olmadığı inancındayım. Çok şükür, bu konuda Büyükliman gazetecilerinin çok iyi noktada olduklarını görüyorum” dedi.

gazeteciler gunu 2016 vkebir6

gazeteciler gunu 2016 vkebir3

gazeteciler gunu 2016 vkebir4

gazeteciler gunu 2016 vkebir2

gazeteciler gunu 2016 vkebir5

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 10 Ocak 2016, 23:28 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Manşet, Medya, Resim Galerisi, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
Popüler Haberler


MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, beraberinde ilçe vaizi Nuri Dural ile birlikte Kaymakam... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının “Hz. Peygamber ve Çocuk” olduğunu belirten... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar