ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
BALTA BÜYÜKLİMAN BASINIYLA BULUŞTU

balta gazetecilerle 2015

Video görüntü metnin altındadır

BALTA, BÜYÜKLİMAN BASINIYLA BULUŞTU

Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, Büyükliman Bölgesi’nde görev yapan gazetecilerle Yalıköy Yeşilyalı Tesisleri’ndeki yemekli toplantıda bir araya geldi.

Vakfıkebir İlçesi’ne bağlı Yalıköy Yeşilyalı Tesisleri’nde düzenlenen yemekten sonra basın mensuplarına hitaben bir konuşma yapan Belediye Başkanı Muhammet Balta, “10 Ocak’ta sizlerle beraber olmak istiyorduk. Bölgemizdeki yoğun kar yağışı nedeniyle yaptığımız çalışmalar ve uzaktan gelen arkadaşlarımızın da karşılaşacakları zorlukları dikkate alarak bugün birlikte olmayı arzu ettik. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutluyorum” dedi.

BALTA: “SİZLERE İHTİYAÇ DUYUYORUZ”

Belediye Başkanı Muhammet Balta konuşmasını şöyle sürdürdü: “Basın mensupları gerçekten çok değerli bir hizmet yürütüyorlar. Toplumun bilgilendirilmesi, bilinçlendirilmesi, aydınlatılması adına ciddi katkıları var. Bizlerin de, topluma hizmet eden insanların geniş kitlelerle buluşmasını, onlarla kaynaşmasını, hem düşüncelerini, hem de yaptığı hizmetleri aktarmasını sağlayan değerli bir meslek gazetecilik. Büyükliman Bölgesi’nde de gazetecilik güçlü. Her zaman kendilerini yanımızda bulduk, desteklerini gördük. Yaptığımız çalışmalar karşılıklı işbirliği içinde yürüyen iş ve işlemlerdir. Bizler tüm çalışmalarımızda, yaptığımız faaliyetlerde basın mensubu arkadaşlarımıza her zaman ihtiyaç duyuyoruz. Onlar da bizim çalışmalarımızı düşünce ve eylemleriyle topluma aktarıyorlar. Toplumla olan iletişimimizi birlikte yürütüyoruz. Katılımızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Sağlıklı, huzurlu uzun ömürler ve başarılı meslek hayatı diliyorum” dedi.

GÜL: “BASIN ÖZGÜR OLMALI”

Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Oktay Gül ise, “Vakfıkebir Belediye Başkanımızın, Büyükliman yöresindeki gazeteci arkadaşlarımızı bu yemeği tertipleyerek bir araya getirmesini değerli ve önemli buluyoruz” şeklinde başladığı konuşmasına şöyle devam etti: “Büyükliman Bölgesi’nde olduğu gibi dünya genelinde de basın, kurumlarla vatandaşların arasındaki iletişimi en sağlıklı, en hızlı, en doğru sağlayan bir organ. Bu nedenle sağlıklı toplumlarda basın kuruluşlarının da özgür olması, görevini doğru yapması, haber kaynaklarını ve dayanaklarını gerçeklerden alması çok önemli. Ayrıca basının içinde hissiyata çok yer olmadığını düşünüyorum. Kişiler zamanla farklı hislere kapılabilirler ama basının tek dayanağının gerçek olması gerekir. Eğer biz dayanağımızı gerçekten almaya devam edersek bölgemizin gerçekleri, ülkemizin gerçekleri, dünyanın gerçekleri üzerine odaklanırsak ve kurumların da bizim vasıtamızla vermek istediği haberleri gerçek şekilde iletirsek asli vazifemizi doğru olarak yerine getirmiş oluruz. Bunun yanında basın mensuplarının karşılaştıkları sıkıntıları giderebilecek yöneticililere de ihtiyaç vardır. Çünkü basın mensupları sadece ferdi özverileriyle bu mesleği yürütüyorlar. Büyükliman Bölgesi gazeteciliğin iyi yapıldığı bir bölge. Arkadaşlarımız görevlerini basın-meslek ilkeleri içinde özveriyle yürütmeye çalışıyorlar. Bu nedenle meslektaşlarımızın bu övgüyü hak ettiklerini düşünüyorum” dedi.

AKSOY: “GAZETECİLİĞİN EMEKLİLİĞİ OLMAZ”

Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti Omursal Başkanı ve karikatürist-yazar Hikmet Aksoy da yemekli toplantıda yaptığı konuşmada daha önceden ‘Gazeteciler Günü’ olarak kutlanan bu günün, 12 Eylül 1980’den sonra ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ şeklinde değiştirildiğine dikkat çekerek, çalışmayanlara üvey evlat muamelesi yapılmaya çalışıldığının altını çizdi. Aksoy, “Gazeteciliğin emekliliği olmaz. Yalnız şunu gördüm; Trabzon’daki gazeteci arkadaşlarımızın daha iyi sosyal imkânlara kavuşmak için bir heyecanları olmadı bu güne kadar. Bazı illerde görev yapan gazetecilere yerel yönetimler kanalıyla her türlü sosyal imkânlar sağlanmış. Burada da yapılabilir. Muhammet Bey Ankara’da iken bunu çözmemiz lazım. Bu eksiklik sizlerin döneminde giderilirse çok iyi olur” şeklinde konuştu.

GAZETECİLERDEN BALTA’YA TEŞEKKÜR

Toplantıya katılan Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Oktay Gül, Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Hikmet Aksoy, Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti eski Başkanı ve Karadeniz’in Sesi Gazetesi Bölge Temsilcisi Mehmet Bülent Alp, Karadeniz’de İstikbal Gazetesi Merkez Temsilcisi Ziya Fidaye, Büyükliman Postası Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ahmet Kamburoğlu, Hakimiyet Gazetesi İmtiyaz sahibi Cemal Aksoy, Yeşilkıyı Gazetesi İmtiyaz sahibi Ahmet Saraç, Karadeniz Gazetesi Bölge Temsilcisi Muhammet Taş, Tonya Haber Gazetesi İmtiyaz sahibi İnan Kalyoncu, Taka Gazetesi Bölge Temsilcisi Tuncay Hacıfettahoğlu, Günebakış Gazetesi Bölge Temsilcisi Hasan Bahadır, Günebakış Gazetesi Merkez Temsilcisi Aydın Gelleci ve Doğruhaber61 haber sitesi sahibi Mithat Güdü, Vakfıkebir Belediye Başkanı Balta’ya bu nazik davranışından dolayı teşekkür ettiler. (Ziya FİDAYE)

Video görüntü

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 14 Ocak 2015, 17:01 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Manşet, Medya, Resim Galerisi, Siyaset, Son Dakika, Video Galerisi, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar